× آبتین شیمی کاتالوگ محصولات مواد اولیه آرایشی و بهداشتی مواد اولیه دارویی مواد اولیه غذایی مواد اولیه صنعتی سوالات متداول تماس با ما
021-284261
×

هر آنچه نیاز دارید جسستجو کنید ، اگر به نتیجه نرسیدید با ما تماس بگیرید .

نانو یون نقره

دیدن قیمت و اطلاعات
نانو نقره
درخواست استعلام قیمت

جهت اطلاع از قیمت دقیق روز کالا ، موجودی و آنالیز دقیق آن میتوانید با بخش فروش ما در تماس باشید و راه های ارتباطی مختلفی را امتحان کنید ، در واتس اپ ، تلگرام ، روبیکا و ... در خدمت شما هستیم .
همچنین میتوانید با تلفن مستقیم شرکت تماس بگیرید (زمان پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه از 9 صبح الی 4 عصر)

ارسال پیام در واتس اپ - 09195800780 تماس مستقیم با شرکت : 021284261

نانو یون نقره چیست

نانو یون نقره (یا به انگلیسی Silver Nanoparticles) به نانوذراتی از نقره اشاره دارد که ابعاد آنها در محدوده نانومتر (میلیون‌ها جزء از یک متر) قرار دارد. این نانوذرات به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارند، از جمله رفتار مختلف در مقایسه با نقره در ابعاد بزرگتر، در علوم مختلف مورد مطالعه و استفاده قرار می‌گیرند.

خلوص این محصول یا در واقع عیار آن بسیار بالاست که میتوان برای استفاده در صنایع مختلف حتی پزشکی نیز از آن بهره برد .

خلوص نانویون نقره مهمترین عاملی است که بر کیفیت و کارایی این نانومتریال در کاربردهای مختلف تأثیر می‌گذارد. افزایش خلوص به معنای کاهش ناخالصی‌ها و آلایش‌های مختلف در نانوذرات نقره است، که می‌تواند به پایداری و کارایی آن در کاربردهای مختلف کمک کند.

در کل یون نقره نانو بسیار نا پایدار است و علت آن ریز بودن بیش از حد ذرات آن است که تمایل زیادی برای به هم چسبیدن دارند . برای پایدار کردن آن می بایست از افزودنی هایی استفاده کرد که باعث کاهش خلوص آن می شود .

به دلیل نانو بودن سایز ذرات ، استفاده از این محصول در محصولات مختلف به صورت قابل توجهی کاهش پیدا کردن است و این کاهش در هزینه های تولید مواد مختلف اثر گذار است. همانطور که میدانید نقره فلز ارزشمندی است که قیمت آن نیز بالاست و استفاده کمتر از آن موجب کاهش قیمت تمام شده محصولات می شود.

 

ویژگی‌ها و کاربردهای نانویون نقره

 

فعالیت ضد باکتریایی: نانو یون نقره ویژگی‌های ضد میکروبی و باکتریایی بسیار زیادی دارد. این محصول در محصولات بهداشتی مانند پوشاک مقاوم در برابر باکتری‌ها، ماسک‌های ضدعفونی کننده و محصولات مراقبتی از پوست استفاده می‌شوند.

 

استفاده در نانوتکنولوژی: نانویون نقره به عنوان یک نانومتریال مهم در تحقیقات نانوتکنولوژی به کار می‌رود و در تولید نانومتریال‌های دیگر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

کاربردهای پزشکی: این نانوذرات در تصویربرداری پزشکی و ترکیبات دارویی نیز کاربرد دارند.

 

تجهیزات الکترونیکی: نانویون نقره ممکن است در تراشه‌سازی و تجهیزات الکترونیکی به عنوان مواد رسانا به کار رود.

 

کاتالیزور: در برخی واکنش‌های شیمیایی به عنوان کاتالیزور مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

همچنین، ممکن است نانویون نقره به عنوان ماده‌ای آنتی باکتریال در محیط‌هایی مانند بسترهای بیمارستانی و تجهیزات پزشکی مورد استفاده قرار گیرد تا از شیوع عفونت‌ها جلوگیری کند. مهم است توجه داشته باشید که استفاده از نانوذرات نقره نیاز به مطالعات بیشتر در زمینه سلامت و محیط زیست دارد تا اثرات جانبی آن مشخص و شناخته شود.

 

خرید نانو یون نقره

نانو یون نقره تولید ایران در مقیاس های صنعتی و آزمایشگاهی در شرکت آبتین شیمی موجود است که میتوانید با قیمت بسیار عالی خرید نمایید. قیمت نانو نقره به دلیل تغییرات قیمت روزانه فلز نقره بسیار متغییر است. برای اطلاع از قیمت و اطلاعات فنی محصول با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

 

روش تولید نانو نقره

تولید نانویون نقره معمولاً به وسیله روش‌های شیمیایی و فیزیکی انجام می‌شود. در اینجا به یک روش شیمیایی ساده برای تولید نانویون نقره اشاره می‌کنیم:

روش تولید نانویون نقره با استفاده از روش شیمیایی:

 

مواد و تجهیزات مورد نیاز:

  • نیترات نقره (AgNO3)
  • سدیم بوروهیدرید (NaBH4)
  • آب‌ مقطر (آب دیونیزه)
  • حلال (مثلاً اتانول)
  • مخلوط‌کن (میکسر)
  • دستگاه مخلوط‌سازی مغناطیسی (مگنترون)
  • مخزن شیمیایی
نانو یون نقره

نانو یون نقره

مراحل تولید:

در مخزن شیمیایی، حلال (مثلاً اتانول) را بریزید و به مقدار کمی آب مقطر اضافه کنید. این آب دیونیزه به عنوان عامل استابیل‌کننده و پیشگیری از ترسیب نانوذرات نقره عمل می‌کند.

به این مخلوط از حلال و آب مقطر ، نیترات نقره (AgNO3) اضافه کنید و مخلوط کنید تا نیترات نقره به صورت کامل در حلال حل شود.

در مرحله بعد، سدیم بوروهیدرید (NaBH4) به صورت پودری به مخلوط اضافه کنید. توجه کنید که این ماده بسیار حساس به رطوبت است و باید در محیط خشک و درجه حرارت پایین نگهداری شود.

هنگام اضافه کردن سدیم بوروهیدرید به مخلوط، یون‌های نقره به نانوذرات نقره تخلخلی تبدیل می‌شوند.

مخلوط را با استفاده از مگنترون به مدت زمان کوتاهی مخلوط کنید تا نانوذرات به صورت یکنواخت توزیع شوند.

بعد از اتمام واکنش، مخلوط را از مخلوط‌کن جدا کرده و نانوذرات نقره را با دقت از حلال تصفیه کنید.

نانوذرات نقره حاصل را می‌توانید با کنترفیوژ به طور متناوب جدا کرده و تصفیه کنید.

این روش یکی از روش‌های معمول برای تولید نانویون نقره است، اما باید توجه داشته باشید که تنظیمات دقیق و شرایط آزمایش می‌تواند تأثیر زیادی در اندازه و ویژگی‌های نانوذرات نقره داشته باشد. همچنین، ایمنی در هنگام انجام این آزمایش بسیار مهم است زیرا برخی از مواد مورد استفاده تا حدودی سمی می‌باشند.

 

خطرات استفاده از نانو نقره

استفاده از نانو نقره (نانو ذرات نقره با ابعاد نانومتری) در موارد مختلف می‌تواند خطراتی بهداشتی و محیط زیستی داشته باشد. در زیر به برخی از خطرات استفاده از نانو نقره اشاره می‌شود:

خطرات سمیت: نانوذرات نقره به دلیل اندازه بسیار کوچک خود می‌توانند به آسانی وارد انسان‌ها و موجودات زنده شوند. مطالعات نشان داده‌اند که در مقادیر بالا، نانو نقره می‌تواند سمیتی داشته باشد و به بافت‌ها و سلول‌های بدن آسیب برساند.

تأثیرات سوء بر سلول‌ها و DNA: برخی تحقیقات نشان داده‌اند که نانو نقره ممکن است تأثیرات زیان‌آوری بر روی سلول‌ها و DNA داشته باشد و می‌تواند به تغییرات ژنتیکی و ایجاد خطرات سرطانی منجر شود.

تأثیرات تنفسی: ذرات نانو در هوا می‌توانند وارد ریه‌ها شوند و به تنفس‌کنندگان آسیب برسانند. این ممکن است به خصوص در محیط‌های صنعتی که نانو نقره به صورت پودری به کار می‌رود، مسئله مهمی باشد.

تأثیرات محیط زیستی: نانوذرات نقره ممکن است به محیط زیست آسیب برسانند و به تغییرات در بیومنظرها (به عنوان مثال، میکروب‌ها و جانداران آبزی) منجر شوند.

مقاومت به دارو: برخی تحقیقات نشان داده‌اند که مواد نانو نقره می‌توانند باعث توسعه مقاومت به دارو در میکروب‌ها شوند، که این امر می‌تواند تأثیرات نامطلوبی در درمان عفونت‌ها داشته باشد.

همچنین مطالعه کنید:  روغن اکالیپتوس

از طرف دیگر، نانو نقره نیز به عنوان یک ماده ضد باکتریایی و ضدعفونی‌کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد و در برخی کاربردها مفید است. اما برای کاهش خطرات احتمالی، اهمیت دارد که استفاده مسئولانه و با رعایت دقیق اصول ایمنی از نانو نقره در محیط‌های مختلف مد نظر قرار گیرد و تحقیقات بیشتری در زمینه اثرات بهداشتی و محیط زیستی آن انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید پتاسیم یدید

پتاسیم یدید

پتاسیم یدید چیست؟ ید عنصری ضروری برای بدن انسان است که نقش حیاتی در عملکرد غده تیروئید دارد. کمبود ید می‌تواند منجر به بیماری‌های مختلفی از جمله گواتر، کم‌کاری تیروئید و عقب‌ماندگی ذهنی شود. پتاسیم یدید رایج‌ترین شکل ید است که به عنوان مکمل غذایی و در نمک یددار استفاده می‌شود. این ترکیب به راحتی توسط بدن جذب می‌شود و می‌تواند به حفظ سطح ید در بدن کمک کند. در این مقاله، به بررسی موارد مهمی همچون فواید، کاربرد و خرید پتاسیم یدید خواهیم پرداخت. پتاسیم یدید، با فرمول شیمیایی …

پلی وینیل پیرولیدون k90

پلی وینیل پیرولیدون k90

پلی وینیل پیرولیدون k90 یا PVPK90 که به عنوان یک پلیمر آمفوتریک شناخته می‌شود. یکی از مهمترین و پرکاربردترین ترکیبات پلیمری در صنایع مختلف است. این ترکیب با خواص فیزیکی و شیمیایی منحصر به فردی که دارد، در بسیاری از فرایندها و محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد. شکل ظاهری این محصول به صورت یک پودر سفید رنگ تا کمی مایل به کرم رنگ است. پلی وینیل پیرولیدون k90 به عنوان یک ماده پلیمری آمفوتریک، دارای خاصیت جذب آب بالا است که از این خاصیت برای محافظت و نگهداری از رطوبت …

سترومونیوم کلراید

ستریمونیوم کلراید

خرید ستریمونیوم کلراید ستریمونیوم کلراید (Cetrimonium chloride) یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان امولسیفایر و سورفکتانت ضعیف و همچنین آنتی باکتریال و نگهدارنده استفاده می شود. آبتین شیمی یک شرکت وارد کننده و توزیع کننده مواد شیمیایی است که از جمله محصولات خود سترومونیوم کلراید را عرضه می کند. این ترکیب به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده هم استفاده می شود و در برخی از صنایع مانند صنعت پزشکی، صنعت آرایشی و بهداشتی و صنعت شیمیایی استفاده می شود. خرید ستریمونیوم کلراید از آبتین شیمی می تواند به …

خرید دی سدیم کوکو آمفو دی استات

دی سدیم کوکو آمفو دی استات

خرید دی سدیم کوکو آمفو دی استات دی سدیم کوکو آمفو دی استات (Disodium Cocoamphodiacetate) یک سورفکتانت آمفوتری سنتزی است که در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی از جمله محصولات پاک کننده آرایش صورت ، فوم های شستشو ، نرم کننده های مو ، فوم اصلاح و … مورد استفاده است. برای خرید دی سدیم کوکو آمفو دی استات بایستی از کیفیت محصول اطلاعاتی داشته باشید که حداقل نیاز است تا این ماده 35 درصد ماده خشک داشته باشد و محدوده pH آن بین 9 تا 10 باشد. شکل …

استئارات کلسیم

استئارات کلسیم

استئارات کلسیم چیست ؟ استئارات کلسیم یکی دیگر از استئارات های فلزی مشهور است که در صنایع مختلفی استفاده میشود. این ماده از نمک کلسیم اسید استئاریک به دست میآید و به شکل پودر سفید رنگ میباشد. بیشترین کاربرد این ماده در صنایع پلاستیک سازی، مواد آرایشی و بهداشتی و داروسازی میباشد. یکی دیگر از ویژگی های این ماده که باعث شده در صنعت بتن نیز مورد استفاده قرار گیرد، آب گریزی و ضد شوره زذگی آن است. این ماده صابونی به دلیل اینکه در آب محلول نیست خاصیت دفع …

لوریل میریستیل الکل

لوریل میریستیل الکل

لوریل میریستیل الکل چیست لوریل میریستیل الکل جزء الکل های چرپ محسوب می شود و لازم است که ابتدا توضیحی مختصر درباره خود الکل های چرپ ارائه کنیم . باید گفت که الکل های چرپ با منبع های گیاهی و حیوانی یکسری روغن های شیمیایی نامیده می شوند که ظاهر انها یک مایع غلیظ روغنی  هست اما کاملا بی رنگ و با عطری ملایم که در دمای بالا به کلی تجزیه می شود و تاریخ انقضای این محصول یک سال بعد از مورخه تولید است و ساختار شیمیایی ان c12و …

کلر هگزیدین دی گلوکونات

کلر هگزیدین دی گلوکونات

کلر هگزیدین دی گلوکونات کلر هگزیدین دی گلوکونات یکی از دهان شویه ها پرمصرف است که در دندانپزشکی برای درمان زخم های دهان و عفونت دهان و دندان استفاده می شود. این دهان شویه دارای خاصیت آنتی باکتری است که بر طیف وسیعی از باکتری ها تاثیر می گذارد و آن ها را از بین می برد. دهان شویه کلر هگزیدین گلوکونات بر درمان و پیشگیری از بسیاری از بیماری های دهانی شامل : ژنژویت ، پریودنتایتیس و سایر بیماری های ناشی از التهاب در دهان نقش موثری دارد. این …

اوره

اوره

معرفی اوره اوره یک ترکیب آلی با شکل ظاهری متفاوت از مایع تا گرانول های سفید رنگ در بازار موجود است . این ماده با نام کاربامید Carbamide-Urea نیز شناخته می شود . این ماده به صورت طبیعی در عرق و ادرار انسان یافت می شود . ماده اوره در کشور ما به صورت گسترده توسط پتروشیمی های شیراز , کردستان و … تولید می شود و برای مصارف داخلی و همچنین صادرات نیز بسیار مورد توجه است . ماده اصلی به منظور تولید اوره استفاده از ماده ای به …

گیکولیک اسید

گلیکولیک اسید

گلیکولیک اسید چیست و چه کاربردی دارد گلیکولیک اسید یا اسید گلیکولیک Glycolic acid دارای فرمول شیمیایی C2H4O3 یک آلفا هیدروکسی است. این ترکیب بی رنگ و محلول در آب است و خاصیت جذب آب و ایجاد رطوبت دارد. اسید گلیکولیک یک لایه بردار مناسب برای حفظ رطوبت پوست است. این ترکیب نقش مهمی در ساخت سلول ها جدید پوستی دارد. در بسیاری از لوازم آرایشی از گلیکولیک اسید استفاده می شود زیرا استفاده آن در غلظت کم برای بیشتر مردم بی خطر است. گلیکولیک اسید به دلیل توانایی ساخت …