× آبتین شیمی کاتالوگ محصولات مواد اولیه آرایشی و بهداشتی مواد اولیه دارویی مواد اولیه غذایی مواد اولیه صنعتی سوالات متداول تماس با ما
021-284261
×

هر آنچه نیاز دارید جسستجو کنید ، اگر به نتیجه نرسیدید با ما تماس بگیرید .

گلوکز

دیدن قیمت و اطلاعات
گلوگز
درخواست استعلام قیمت

جهت اطلاع از قیمت دقیق روز کالا ، موجودی و آنالیز دقیق آن میتوانید با بخش فروش ما در تماس باشید و راه های ارتباطی مختلفی را امتحان کنید ، در واتس اپ ، تلگرام ، روبیکا و ... در خدمت شما هستیم .
همچنین میتوانید با تلفن مستقیم شرکت تماس بگیرید (زمان پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه از 9 صبح الی 4 عصر)

ارسال پیام در واتس اپ - 09195800780 تماس مستقیم با شرکت : 021284261

گلوکز چیست

گلوکز (به انگلیسی : Glucose) یک نمونه کربوهیدرات است که به وسیله یاخته های بدن مصرف میشود و انرژی تولید میکند.

گلوکز مونوساکاریدی است ک دارای فرمول C6H12O6 یا H-(C=O)-(CHOH)5-H که به صورت 5 گروه هیدروکسید است و به طریقه مشخصی در اطراف زنجیره ی کربنی ان تشکیل شده اند. در ادامه بیشتر در مورد ساختا گلوکز خواهیم نوشت:

 

خرید گلوکز

جهت خرید میتوانید با بخش فروش آبتین شیمی در تماس باشید تا ضمن دریافت اطلاعات فنی محصول ، پیش فاکتور مربوطه را اخذ نمایید . منتظر تماس شما هستیم .

منتظر تماس شما هستیم !
031-33616360 / 021-28421745

جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید شنیدن صدای شما باعث خشنودی ما می شود ...

ساختار گلوکز

فرم خطی
ساختار خطی گلوکز حاوی یک زنجیرهٔ کربنی با ۶ اتم کربن است (در مقایسه با ساختار حلقوی) . گلوکز ساختاری خطی و بدون انشعاب را تشکیل داده‌ است . در این زنجیره کربن ابتدا قسمتی از گروه آلدهید C=O است و بقیه کربن‌ها هر کدام حاوی یک گروه هیدروکسیل است. باقی ظرفیت‌های کربن به وسیله ی پیوند با اتم هیدروژن پر شده‌است. زیرا گلوکز یک آلدوز و هگزوز یا یک آلدوهگزوز می باشد.

 

ساختار خطی D

4 کربن از کربن‌های این ماده (کربن ۲ تا ۵) مراکز ایزومری فضایی است و این به این معناست که با چهار قسمت متفاوت ربط پیدا کرده‌است . برای نمونه کربن شماره ۲ با H, OH, -(C=O)H و -(CHOH)4H پیوند بر قرار کرده‌اند. در ایزومری از این ماده که به آن D-گلوکز میگوییم، گروه‌های هیدروکسیل وصل شده به این کربن‌ها باید جایگیری فضایی بخصوصی را داشته باشند به صورتی که  هنگامی که مدل فیشر آن را ترسیم می‌کنیم، باید هیدروکسیل‌های که مربوط به کربن‌ها ۲ و ۴ و ۵ در سمت راست باشند و هیدروکسیل مربوط به کربن ۳ در سمت چپ جایگزاری شود.

مکان این ۴ گروه هیدروکسیل در مدل فیشر که ارتباط دارد به L-گلوکز کاملاً برخلاف قبل خواهد شد. L و  D دو تا از موارد است بین همهٔ ۱۶ مورد دیگر که آلدوهگزوزها هستند. و ان ۱۴ مورد دیگر  آلوز، آلتروز، مانوز، گلوز، ایدوز، گالاکتوز و تالوز هستند که هرکدام دارای دو فرم L و D هستند.

 

فرم حلقوی

در شکل محلولی، فرم خطی گلوکز، در تعادل با تعدادی ایزومر حلقوی قرار میگیرد. هر کدام از این فرم‌های حلقوی  از حلقه‌ای از اتم‌های کربن تشکیل شده اند که به وسیله یک اتم اکسیژن تکمیل خواهند شد (در هر حلقهٔ شش ضلعی، یک اتم اکسیژن و پنج اتم کربن وجود دارد). گلوکز داخل محلول‌ها ۹۹% به شکل حلقوی پیرانوز وجود دارد و در محلول ۰٫۲۵% به شکل خطی وجود دارد. گلوکز که  فرم حلقوی فورانوز (پنج ضلعی) دارد نادر است.

واکنش بین کربن ۱ و کربن ۵ گلوکز سبب شکل گرفتن حلقه‌ای شش ضلعی خواهد شد که به ان پیرانوز گفته می‌شود. به‌طور کم و محدودی، واکنش بین کربن ۱ و کربن ۴ ممکن است سبب شکل گرفتن گلوکز به فرم پنج ضلعی یافوران شود. بجز کربن آخر حلقه (کربن ۴ یا ۵) که به دیگر کربن‌های زنجیرهٔ کربنی وصل شده‌است و به گروه هیدروکسیل متصل نیست ، همه کربن‌های حلقه، حاوی یک اتم هیدروژن و یک گروه هیدروکسیل هستند.

همچنین مطالعه کنید:  سوربیتول

واکنش حلقوی شدن سبب خواهد شد که کربن شماره ۱ گلوکز همکایرال بشود (به ۴ گروه مختلف متصل  باشد – کایرال = مرکز فضایی) ۴ گروه گوناگون وصل شده به کربن شماره ۱ در ساختار حلقوی (کربن آنومری) قدرت اینکه به دو فرم گوناگون آرایش بگیرند را دارند که آن دو فرم متفاوت را با نام‌های آلفا و بتا از هم متمایز میکند. آنومری آلفا به این مفهوم است که گروه هیدروکسیل بروی کربن ۱ و گروه کربن دار روی کربن ۵،  مخالف جهت هم قرار دارند و یک ساختار trans را دارا هستند.

گلوکز خطی که به فرم L-گلوکز است هم توانایی تبدیل به ۴ ایزومر حلقوی گوناگون را داردکه تمام تصاویر آینه‌ای ایزومرهای حلقوی D-گلوکز است.

صفحه‌ای و دو بعدی نیستند این ساختارهای حلقوی گلوکز و انها در اشکال گوناگون سه بعدی قرار دارند. این مولکول‌ها قابلیت اینکه در اشکال سه بعدی هم سان با ساختارهای قایق و صندلی درسیکلوهگزان ها باشند را هم دارند. همچنین ساختار سه بعدی گلوکوفورانوز هم می‌تواند همسان با ساختار پاکت در سیکلوپنتانها باشد.

فرم گلوکوپیرانوز، این فرم اکثرا در محلول‌های گلوکز هستند و این فرم است که فقط در شکل جامد است. این مولکول به ظاهر کریستالی و بی رنگ، جامد و شدیدا محلول در آب و اسید استیک است. حلالیت در اتانول و متانول جهت این فرم گلوکز خیلی محدود است. فرم آلفا در ۱۴۶ درجه سانتیگراد و فرم بتا در ۱۵۰ درجه سانتی گراد ذوب خواهند شد. در دماهای خیلی زیاد، در اثر اکسایش (سوختن) کربن و آب به وجود می ایند.

 

خواص فیزیکی

محلول‌ها
همه فرم‌های گلوکز، بی رنگ هستند و به اسانی در آب، استیک اسید و دیگر حلال هایی حل خواهند شد. این محصول به شکل خیلی کمی در اتانول و متانول حل خواهد شد.

فرم باز و خطی آن از جهت ترمودینامیک، ناپایدار است و سریعا به فرم حلقوی تبدیل میشود. گلوکزهای موجود در یک محلول در دمای اتاق، با طی شدن مدتی ، میان فرم‌ها و ایزومرهای گوناگون حلقوی، تغییر شکل خواهند دادو به این  فرایند موتاروتاسیون میگویند.

 

فاز جامد
با توجه به شرایط، سه فرم از آن قادرند از محلول‌ها به شکل کریستال در بیایند این سه فرم شامل: آلفا-گلوکوپیرانوز، بتا-گلوکوپیرانوز و بتا-گلوکو پیرانوز هیدراته هستند.

 

فعالیت نوری

در هر حالت محلول و جامد، D-گلوکز یک مادهٔ دکستراروتاتور است و این به این معنی است که نور پلاریزه را درسمت حرکت عقربه‌های ساعت می چرخاند. این عملکرد به خاطر کایرال بودن مولکول است. مولکول L-گلوکز نیز به همان اندازه، نور را در جهت مخالف حرکت عقربه‌های ساعت می چرخاند.

 

در بدن انسان

غلظت گلوکز خون
غلظت این ماده در خون در حدود اصولا بین ۹۰ – ۸۰ میلی‌گرم در دسی لیتر هر روز صبح در فرد ناشتا کنترل خواهد شد. این غلظت در حدود های  ساعت اول بعد از مصرف یک وعده غذا زیاد میشود و به حدود ۱۴۰ – ۱۲۰ میلی‌گرم در دسی‌لیتر خون میرسد. ولی سیستم‌های فیدبکی جهت کنترل قند خون غلظت گلوکز را سریعا (اصولا در حدود ۲ ساعت بعد از آخرین جذب کربوهیدرات‌ها) به اندازه طبیعی برمیگردانند. و برعکس، در حالت بی‌غذایی، از طریق گلوکونئوژنز در کبد گلوکز لازم جهت نگهداشتن غلظت گلوکز در حد ناشتا را تأمین می‌کند. این مقدار برای بیماران دیابتی مقداری زیادتر است.
ذخیره گلوکز

همچنین مطالعه کنید:   تترا سدیم پیرو فسفات

کبد به عنوان یک سیستم بافری حیاتی و مهم برای قند خون عمل خواهد کرد و این به این معناست که زمانی که قند خون بعد از مصرف یک وعده غذا تا غلظت زیادی افزایش میابد اندازه ترشح انسولین هم زیاد میشود و در حدود ۳/۲ قند جذب شده از روده سریعا به گلیکوژن تبدیل میشود و درکبد ذخیره خواهد شد. در گذشت ساعات بعدی که غلظت قند خون و نیز ترشح انسولین کم میشود،کبد گلیکوژن را تجزیه میکند و ان را به گلوکز تبدیل خواهد کرد.

اما همین تنظیم در بیمارانی که اختلالات کبدی دارند حدودا غیرممکن است.

با کم شدن غلظت گلوکز در خون غده هیپوتالاموس و سیستم عصبی سمپاتیک تحریک میشود و این باعث ترشح ابی نفرین از غدد فوق کلیوی می‌شود.ابی نفرین برروی کبد اثر میگذارد و باعث آزاد سازی گلوکز خواهد شد.

مقادیر زیاد گلوکز فشار اسمزی را در مایع خارج سلولی به وجود می اورد.

اگر مقدار گلوکز زیاد شود فشار اسمزی خارج سلول هم زیاد خواهد شد و همین باعث میشود  قدرت ترابری غشای سیتوپلاسمی به هم بخورد  و همین خود به نتایج نامطلوبی مانند از دست دادن آب سلول و… می‌شود.

زیاد شدن طولانی مدت سطح گلوکز خون، باعث آسیب زیادی از بافت ها و به خصوص رگهای خونی آن‌ها می‌شود و همین ممکن است به نتایجی مانند حمله قلبی، سکته مغزی، بیماری‌های کلیوی موجب شود و گلوکز اضافی از طریق ادرار دفع می‌شود.

رابطه با دیگر ترکیبات بدن
مقدار انرژی مورد نیاز در زمان ۲۴ ساعت از ۱۶۰۰ کیلوکالری در حالت استراحت تا ۶۰۰۰ کیلوکالری بسته به شدت فعالیت تغییر می‌کند و ندازه ذخیره های سوختی یک فرد ۷۰ کیلویی، حدود ۱۶۰۰ کیلوکالری گلیکوژن ۲۴۰۰۰ کیلو کالری از پروتئین، ۳۵۰۰۰ کیلو کالری تری‌اسیل گلیسرول است.

پس اندازه مواد سوختی این فرد نیازهایش را برای حدود ۱ الی ۳ ماه گرسنگی تأمین خواهد کرد. ولی ذخیره های گلوسیدی بدن، در حدود یک روز مصرف میشود و و اندازه آن سریعا کم خواهد شد و دوباره باید تأمین شود.

اسیدهای چرب قابلیت اینکه به قند تبدیل شوند را ندارند ولی البته قسمت گلیسرول ساختمان تری‌اسیل گلیسرول‌ها، می‌تواند به قند تبدیل شود، اما مقدار گلیسرول پایین است. یک منبع زیاد دیگر برای گلوکز،اسیدهای امینه هستند که به وسیله تجزیه پروتئین ها تولید میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آویسل 102

آویسل 102

میکروکریستالین سلولز یا آویسل 102 چیست؟ میکروکریستالین سلولز 102 یک نوع ماده پلیمری است که از سلولز استخراج می‌شود. این ماده به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی منحصر به فرد خود، در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از مصارف اصلی میکروکریستالین سلولز 102 در صنعت داروسازی است. به علت خاصیت جذب و جاذب بودن این ماده، برای ساخت قرص‌های دارویی و کپسول‌ها استفاده می‌شود. میکروکریستالین سلولز 102 قابلیت جذب و نگهداری مواد فعال دارویی را دارد و به این ترتیب، اثربخشی و کارایی دارو را افزایش می‌دهد. علاوه …

آویسل 101

آویسل 101

میکروکریستالین سلولز یا آویسل 101 چیست؟ میکروکریستالین سلولز یا آویسل 101 یک نوع سلولز است که در روش‌های پیشرفته تهیه مواد خام سلولزی استفاده می‌شود. این نوع سلولز از تبدیل سلولز خام به میکروکریستالین در اثر فرآیندهای شیمیایی و مکانیکی حاصل می‌شود. میکروکریستالین سلولز دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است که آن را برای کاربردهای گوناگون مناسب می‌سازد. یکی از ویژگی‌های بارز میکروکریستالین سلولز، قدرت مکانیکی بالا است. این سلولز به عنوان یک ماده خام در تولید فیلم‌های نازک و نسوز، ورقه‌های نانوکریستالین و مواد جانبی در نانوتکنولوژی استفاده می‌شود. …

دی سدیم فسفات

دی سدیم فسفات

دی سدیم فسفات چیست دی سدیم فسفات با فرمول شیمیایی NA2HPO4  است و شکل ظاهری این ماده پودر و کریستال سفید رنگ است که در آب محلول است و PH محلول آب و دی سدیم فسفات 8 الی 11 است که نشان گر این است دی سدیم فسفات قلیایی است. این ماده از دو عنصر سدیم و فسفر تشکیل می شود این ماده معمولا حاوی 17درصد الی 18 درصد فسفر است که در صنایع غذایی به عنوان امولسیفایر، ایجاد کننده خمیر، بهبود دهنده بافت ، عامل ضد انعقاد و تثبیت …

سدیم اسید پیروفسفات SAPP

سدیم اسید پیروفسفات

سدیم اسید پیروفسفات چیست سدیم اسید پیروفسفات با فرمول شیمیایی Na2H2P2O7 که در در دسته نگهدارنده ها قرار می گیرد و با شکل ظاهری کریستال یا پودر سفید رنگ است. که این ماده در اتانول نامحلول و در آب محلول است. برای تولید SAPP در ابتدا اسید فسفریک را با هیدروکسید سدیم یا کربنات سدیم با نسبت یک به یک خنثی میکنند و مونو سدیم فسفات تولید می شود که با حرارت دادن به مونو سدیم فسفات در دمای 250 درجه سانتی گراد آب از این ماده خارج می شود …

فیبر سویا soy dietary fiber

فیبر سویا

فیبر سویا چیست در این مقاله سعی داریم شما را با ماده ای به نام فیبر سویا ،روشهای تولید و کاربرد های آن آشنا کنیم ابتدا توضیح اندکی درباره سویا و خواص آن میدهیم و بعد از آن به بحث اصلی خود خواهیم پرداخت. سویا گیاهی است دارای ساقه ای پر شاخه،برگهای آن بیضی شکل و نوک تیز میباشد میوه ی آن همانند لوبیا است.سویا از دانه های خوراکی و قسمتی از خانواده ی نخود است و امروزه در بسیاری از کشور ها شناخته شده و از محصولات اصلی بشمار …

ویتامین آ

ویتامین A

ویتامین A چیست : ویتامین A شناخته شده ترین ویتامین در جهان است که در بسیاری از موادغذایی و میوه ها وجود دارد؛ اما باید از مضرات و فواید آن هنگام مصرف آگاه باشید. ویتامین آ یک ویتامین محلول در چربی است. شکل فعال این ویتامین بتاکاروتوئن است که در موادغذایی شامل گوشت،ماهی،مرغ و لبنیات وجود دارد و شامل رتینول و رتینوئیک اسید است. عوامل زیادی در از بین بردن یا عدم جذب این ویتامین تاثیرگذار هستند؛ مثلا، قرارگرفتن در برابر موادشیمیایی سمی موجب از بین رفتن این ویتامین در …

اسانس پرتقال

اسانس پرتقال

اسانس پرتقال یکی از مواد مفید موجود در گیاهان اسانس ها می باشد. اسانس ها از نظر ترکیب شیمیایی همگن نیستند بلکه به صورت ترکیبات مختلفی مشاهده می شود . اسانس پوست پرتقال از مهمترین اسانس ها می باشد که می توان از آن برای اضافه کردن آروما به محصولاتی مانند نوشیدنی های گازدار، بستنی، کیک ها، خوشبو کننده های هوا، عطرها و غیره استفاده کرد از دیگر کاربردهای این اسانس استفاده از خواص گند زذایی تعدادی از ترکیبات آن است. رنگدانه های کاروتینوئید که همواره در عصاره پوست پرتقال …

دی استات سدیم

دی استات سدیم

دی استات سدیم نام دی استات سدیم برای نوعی نمک سدیم اسیدی استفاده می شود، که به منظور آزاد کردن مواد نگهدارنده و همچنین تنظیم کننده ph مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد . دی استات سدیم از اسید استیک و سدیم استات تشکیل شده است که یک ترکیب مولکولی است. این ماده به یون‌های استات، سدیم و هیدروژن، اجزای طبیعی گیاهان و حیوانات و غذاهای انسانی از هم جدا می‌شود. استات‌ها در بدن موجودات زنده در زمان سوخت و ساز بدن تولید می‌شوند. استات‌ها و اسید استیک هم …

استویا

استویا

استویا چیست؟ استویا به شکل درختچه های کوچک است که متعلق به خانواده کاسنیان است که بیش از ۲۰۰ گونه از این گیاه وجود دارد. چین بزرگ‌ ترین صادرکننده‌ی استویا در دنیا شناخته شده است. این گیاه در بسیاری از کشورهای دنیا تولید می‌شود. همچنین در بعضی از فروشگاه‌های فراورده های کشاورزی، گیاه استویا برای پرورش خانگی نیز عرضه می‌شود. (Stevia) گیاهی است که بسیار شیرین است که از قرن شانزدهم میلادی از این گیاه برای شیرین‌کردن نوشیدنی‌ها و تهیه‌ی چای استفاده میکردند. این گیاه که اهل ناحیه پاراگوئه و …