تماس با آبتین شیمی 031-33616360
اسانس مشروب

اسانس مشروبات الکلی

مشروب چیست؟ نوشیدنی های حاوی الکل یک ماده روان گردان است که هشیاری افراد را از بین میبرد . نوشیدنی های دارای الکل از تخمیر غلات ها به مانند: (جو، گندم، برنج)، سبزیجات و میوه ها به دست می آید.تخمیر واکنشی طبیعی است که در طی مراحل آن یک مخمر هوازی روی مواد که از آن الکل میخواهد تهیه کنند، قرار داده میشود. این مخمر مواد قندی را تجزیه میکند و از نشاسته در آن تغذیه میکند که در طی این مراحل مواد روان گردان به دست می آید. در …

همین حالا جهت اخذ پیش فاکتور و اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید .
031-33616360 دفتر اصفهان / 021-28421745 دفتر تهران

مشروب چیست؟

نوشیدنی های حاوی الکل یک ماده روان گردان است که هشیاری افراد را از بین میبرد . نوشیدنی های دارای الکل از تخمیر غلات ها به مانند: (جو، گندم، برنج)، سبزیجات و میوه ها به دست می آید.تخمیر واکنشی طبیعی است که در طی مراحل آن یک مخمر هوازی روی مواد که از آن الکل میخواهد تهیه کنند، قرار داده میشود. این مخمر مواد قندی را تجزیه میکند و از نشاسته در آن تغذیه میکند که در طی این مراحل مواد روان گردان به دست می آید.

در طی یک تخمیر به روش طبیعی، حدود 14 تا 15 درصد الکل به دست می آید. اگر نوشیندی با غلظت بیشتر بخواهد تولید کنند باید از فرایند تقطیر استفاده شود.در واکنش تقطیر، ابتدا میوه های ترش شده و سایر مواد اولیه را میجوشانند و بخار به دست آماده را با فرایند میعان جمع آوری میکنند و مایع به دست آمده از آب کمتر و الکل بالایی تشکیل شده است.الکل اتیلیک و یا متانول به همین روش به دست می آید این ماده سبب کند شدن فعالیت های ذهنی و بدنی میشود.

اسانس مشروب

اسانس مشروب

   این مقاله تنها در جهت افزایش اطلاعات شماست و مجموعه آبتین شیمی هیچگونه خرید و فروش اسانس های مشروبات الکی را انجا نمیدهد.

تاریخچه نوشیدنی های حاوی الکل:

از اولین نوشیدنی های بشر میتوان شراب را نام برد که حتی قبل از پیدایش چای و قهوه کشف شده است. ساخت و کشف شراب را به ایرانیان باستان نسبت میدهند و سایر نقاط جهان  انتقال یافت. لازم به ذکر است اولین کارخانه یا تولید شراب در نزدیکی شهر شیراز در دوران هخامنشیان به وجود آمد و هنوز بهترین شراب ها، آن شراب هایی است که به سبک کارخانه شیراز تولید میگردد.

مطالعات باستانی مشخص شده است شراب سابقه ای بیشتر از 7000 سال دارد و تنها تمدن 7000 ساله جهان هم تمدن ایران بوده. تا سال ها شراب نوشینی محبوب ملت ها بود و برای پذیرایی از میهمان و مراسم های قربانی کردن و رسوم مذهبی و چشنها و تفریحات مورد استفاده بود. بعد ها با پیداش سایر نوشیدنی ها نقش شراب کمتر و یا ظهور ادیانت جدید مصرفش منع شد ولی همچنان مابین اقوام مسیحی محبوب است و این نوشیدنی از خواص بسیار بالایی بهرمند است. شراب ماده ای کاملا طبیعی است که از تخمیر دانه های انگور به دست میآید هرچند امروزه در کارخانه های صنعتی شراب را با روش های شیمیایی با مخمر ها و مواد اولیه متنوعی تولید میگردد.

مشروبات الکلی که نوعی مواد مخدر محسوب مشوند که به آنها مواد اعتیاد آور مغفوله نی گفته میشود. تاریخچه استفاده از مشروبات الکی به سایر مواد مخدر طولانی تر است. به صورنی که از نقاشی ها و نشانه های موجود در دیواره غارها باستان شناسان دریافتند که انسان های عصر حجر نیز از مشروبهای الکلی استفاده میکردند.

در کتاب پزشک مخصوص فرعون (سینوهه) آمده است:

(در کوچه های تنگ آن محله ده ها دکه مشروب فروشی وجود داشت که ملاحان شط نیل در آنجا شراب می نوشیدند و…)

در تاریخ گذشته توصیه کردن و اعتدال در مصرف مشروبات الکی دیده میشود. باستان شناسان در یافتند که ظاهرا مصری های باستان میانه روی در استفاده از مشروب را گذاشته اند. همچنین چنگیز خان دستور اعتدال در مصرف مشروبات الکلی را این گونه مصوب کرده است:

(سربازان نباید هفته ای بیش از یکبار مست کنند، البته، بهتر است که مطلقا مست نکنند)

در حدود 800 سال بعد عمل تقطیر الکل مشق شد و سال ها بعد از الکل در علم پزشکی مورد استفاده قرار گرفت. اما اواسط قرن 17 وسیله ای برای تفریح واقع شد.

از گذشته دور نوشیدنی های حاوی الکل تولید می شده است. در دراز مدت برای تخمیر الکل از فرایند های بیوتکنولوژی استفاده میشود برای بهبود تغییر این نوشیدنی ها از عصاره های گیاهی و اسانس ها استفاده میشود که بتواند طیف نوشیدنی های الکلی با طعم های جدید تنوع بخشند. که در این راستا از گیاهان معطر و عصاره آن ها استفاده میشود برخی از این عصاره ها عبارتند از: تمشک، هلو و… متاسفانه این عصاره ها از شدت بالایی بهرمند نیستند و لازم است برای تقویت طعم با فرایند های بیوتکنولوژی اسانس های گیاهی یا مواد طبیعی تولید و استفاده گردد که از عطر و طعم مطلوبی بهرمند هستند. با توسعه یافتن صنایع مواد شیمیایی اسانس های طبیعی و قوی بسیار تولید میگردد.

انواع مشروب:

سیدر(hard cider):

از آب سیب که حاوی الکل است تشکیل شده است.

آبجو:

در اکثر مواقع از جو به دست می آید اما به ندرت از سایر غلات برای تهیه این نوشیدنی استفاده میشود.

ویسکی:

در اکثر مواقع از غلات تولید میگردد. انواع آن عبارتند از: اسکاچ،رای،بوربون و کورن.

ودکا:

از هر ماده گیاهی میتوان ودکا تولید کرد اما در اکثر مواقع از سیب زمینی و غلات استفاده میشود ویژگی ودکا این است که کمترین طعم ماده ای را که از آن گرفته شده دارد.

جین:

بسیار مشابه به ودکا است ولی با این تفاوت با گونه ای سبزی طعم دار میگردد.

اپل جک(Applejack):

نوعی نوشیدینی الکلی است که توسط تقطیر سرد (فریز کردن) به دست آید.

کوکتل(cocktail):

هر نوع نوشیدنی حاوی الکل را کوکتل می گویند. ترکیب ها عبارتند از: عرق، شکر،آب، آبمیوه، میوه، عسل، شیر و…

لیکور:

نوعی نوشیدنی الکلی اغلب شیرین که با میوه، خشکبار، سبزیجات،ادویه یا خامه طعم دار میشود. لیکور برای مصرف زمان نیازی به گذشت زمان ندارد.

پانچ:

نوشیدنی ترکیبی است که با آبمیوه و گاهی با الکل میکس میشود. پانچ را در مهمانی ها در ظروف بزرگ کاسه ای شکل سرو میکنند و رنگ قرمز دارد.

شامپاین:

شراب گازداری است که منحصرا در ناحیه شامپاین فرانسه تولید میگردد. شامپاین نماد شگون و اشرافیت است. در ابتدا مبارزات و مسابقات مرسوم است که باز شود و به اطراف پاشیده شود.

 

   این مقاله تنها در جهت افزایش اطلاعات شماست و مجموعه آبتین شیمی هیچگونه خرید و فروش اسانس های مشروبات الکی را انجا نمیدهد.
تگ ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین

محصولات

اروزیل آبتین شیمی

اروزیل

اروزیل چیست ؟ اروزیل یکی از بیشترین و در دسترس ترین منابعی که در پوسته زمین یافت می شود به نام سیلیلس یا سیلیسیم دی اکسید این ماده در اشکال متفاوتی وجود دارد که بارزترین آن کوارتز است . اروزیل همان سیلیس با نام علمی فوم سیلیس معروف است این محصول چگالی و حجم بالا بوده که با

کالیفون رزین گام

کالیفون (رزین گام)

کالیفون چیست ؟ کالیفون که به رزین گام نیز نامیده میشود ، یک بلور جامد است که از شیره گیاهان مخلوطی مانند کاج و گیاهان دیگر به دست می آید .در روند تولید کالیفون شیره به دست آمده از گیاهان را که به فرم مایع است حرارت میدهند تا ماده فرار ترپن در شیره تبخیر شود و از بین برود تا کالفون به

پلی سوربات 80 تویین 80

توئین 80

توئین 80 چیست؟ پلی سوربات ۸۰ (به انگلیسی: Polysorbate 80) یا توئین 80 با فرمول شیمیایی C64H124O26 یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم 14773 است. که جرم مولی آن ۱۳۱۰ گرم بر مول می‌باشد. پلی سورباتها یا تویین ها یک دسته از امولسیفایرها هستند که به عنوان امولسیفایر دارای کارب

سیلیکون دی اکساید دارویی آبتین شیمی

سیلیکون دی اکساید

سیلیکون دی اکساید چیست؟  سیلیکون دی اکساید که به عنوان سیلیکا شناخته می شود، یک جزء مهم شن و ماسه به حساب می آید ولی با این وجود، این ماده در اشکال گوناگون دیگری نیز یافت شده است. سیلیکون دی اکساید عمدتا در دو شکل بلورین و آمورف در طبیعت یافت میشود. سیلیکا جزیی از سنگ های قیمتی

گلیسیرین

گلیسیرین

گلیسیرین چیست؟ گلیسیرین یک مایع ویسکوز، غیرفرار، با طعم شیرین و بوی مطلوب می باشد که به گروه الکل ها از ترکیبات آلی تعلق دارد. نقطه ذوب گلیسیرین 18 درجه سانتی گراد و نقطه اشتعال آن 160 درجه سانتی گراد است. گلیسیرین در تمامی غلظت ها با آب و الکل امتزاج پذیر است. بعد از اتا

استئارات منیزیم آبتین شیمی

منیزیم استئارات

منیزیم استئارات چیست؟ منیزیم استئارات با فرمول شیمیایی Mg(C۱۸H۳۵O۲)۲ در داروسازی و برخی از مواد خوراکی و لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده میشود. این محصول از دو ماده تشکیل شده است: یک چربی اشباع اسید استئاریک و منیزیم معدنی. اسید استئاریک در بسیاری از غذاها مانند: مرغ و تخم

روغن آرگان آبتین شیمی

روغن آرگان

روغن آرگان چیست؟ روغن آرگان عصاره هسته میوه درخت آرگان است.  این روغن معمولاً به صورت پرس سرد تولید می شود و مایعی زرد متمایل به طلایی رنگ است که بوی آجیلی دارد. نوع دیگری از روغن آرگان وجود دارد که پس از پرس سرد از چند فیلتر عبور داده می شود که روغن حاصل، درصد آب بسیار کمی دار

خاک دیاتومه

خاک دیاتومه

خاک دیاتومه چیست ؟ خاک دیاتومه یا خاک دیاتومیت محصولی کاملا طبیعی است که در گرید های مختلف خوراکی ، صنعتی موجود است و کارایی های متفاوتی دارد ، این خاک از بقایای فسیلی جلبک های دیاتوم ساخته شده است که در تصفیه روغن ها بیشترین استفاده را دارد تولید حشره کش ها ، استفاده در