پیشنهاد ویژه :
قیمت روغن کرچک
درخواست تماس تماس با بخش فروش
09195800790
  • شکل ظاهری : مایع روغنی
  • وضعیت : ارگانیک - طبیعی
  • بسته بندی : گالن 4 و 10 لیتری
  • گرید : خوراکی - دارویی

اسانس پرتقال :

یکی از مواد مفید موجود در گیاهان اسانس ها می باشد. اسانس ها از نظر ترکیب شیمیایی همگن نیستند بلکه به صورت ترکیبات مختلفی مشاهده می شود . اسانس پوست پرتقال از مهمترین اسانس ها می باشد که می توان از آن برای اضافه کردن آروما به محصولاتی مانند نوشیدنی های گازدار، بستنی، کیک ها، خوشبو کننده های هوا، عطرها و غیره استفاده کرد از دیگر کاربردهای این اسانس استفاده از خواص گند زذایی تعدادی از ترکیبات آن است. رنگدانه های کاروتینوئید که همواره در عصاره پوست پرتقال موجود هستند نه تنها به خاطر غنی بودن از ویتامین A، بلکه برای خواص ضد اکسیداسیون و ضد سرطان آنها برای سلامتی مهم می باشد. این ترکیبات همچنین به عنوان رنگهای خوراکی استفاده می شود.

تولید و پرورش گیاهان اسانس دار در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری از سابقه بسیار طولانی برخوردار اسن بطوریکه داد و ستد مواد خام این گیاهان بیشتر در تمدن های باستان مصر، یونان و ایران بروز یافته است. البته شواهد بدست آمده از کشف دستگاه تقطیر در دوره ایندوس پاکستان نشان می دهد که این حرفه از قدمتی چندین هزار ساله برخوردار است.

مصریان و ایرانیان باستان اولین مردمانی بودند که به تولید اسانس و عطر  های طبیعی از گیاهان پرداختند بطوریکه تولید عطر گل رز را که در بین مسلمانان از ارج و قرب بسیاری برخوردار است به دانشمند ایرانی ، ابوعلی سینا نسبت می دهند.

محققین مختلف بر روی اسانس پوست پرتقال مطالعاتی انجام داده اند. آنها با روش های مختلف چون تقطیر و استخراج با حلال بطور همزمان ، پرس سرد، تقطیر سرعتی مایکروویو، اسانس را از انواع مختلف پرتقال و محل های رویش متفاوت استخراج کرده و سپس با انجام آنالیزهای مختلف ترکیبات اسانس را شناسایی کرده اند.

چهار روش کلی برای استخراج اسانس های شامل استخراج بوسیله تقطیر، پرس سرد، استفاده از حلال و استخراج با سیال فوق بحرانی وجود دارد. استخراج به روش تقطیر روش سنتی و اقتصادی می باشد و لیکن به سبب استفاده از حرارت بالا در این فرایند، در برخی اسانسها افت کیفیت بوجود می آید.

در مرکبات از روش دیگری به نام پرس سرد نیز استفاده می شود که در آن با استفاده از دستگاه های مکانیکی و پرس کردن و یا خراشیدن پوست مرکبات اسانس بدست می آید. در این روش به خاطر عدم وجود حرارتتخریب صورت نمی گیرد، اما راندمان کار پایین است. استفاده از استخراج با حلال به سبب باقی ماندن  مقداری از حلال در اسانس در صنایع غذایی توصیه نمی شود. در روش سیال فوق بحرانی کیفیت اسانس از مرکبات و خصوصا استخراج اسانس از پوست پرتقال وجود دارد

مواد و روش تولید اسانس پرتقال:

1- اماده سازی نمونه ها:

پرتقال استفاده شده در آزمایشگاه ه از باغات مناطق جنوبی استان فارس  تهیه شده است. این پرتغال ها پس از شستشو، پوست گیری شدند. سپس قسمت دارای اسانس پوست (Flavedo) از قسمت سفید رنگ فاقد اسانس (Albedo) جدا گردید و برای انجام آزمایشات مورد استفاده قرار گرفت.

برای آماده سازی خوراک ابتدا پرتقال پوست گیری شده و قسمت سفید از لایه رنگی جدا گردید و دور ریخته شد. در هر آزمایش از پوست تازه نیاز بوده، مقداری 100gr از پوست استفاده شده است. مقداری از پوست پرتقال در سایه و مقداری از آن در آون در دمای 50C خشک گردید. حدود 30gr  از پوست های خشک شده در آزمایشات استفاده شده. آزمایشات به روش تقطیر با آب با دستگاهی بنام کلونجر انجام شدهاست. در تقطیر با بخار آب، با افزودن مخزنی به این دستگاه، آزمایشات انجام شد.

2- روش انجام آزمایش اسانس گیری پرتقال:

در آزمایشات تقطیر با آب، حجم مورد نظر از پوست پرتغال از درون بالون ریخته و سپس مبرد به دستگاه وصل شد. درب را براشته و از طریق آن اب مقطر  وارد محفظه شد تا به یک سطح مشخص رسید درب را گذاشته و محلول در بالن حرارت داده شد تا شروع به جوشیدن کند. اسانس بر روی اب در لوله مدرج جمع می گردد بنابراین می توان میزان خروج ان را در هر زمان محاسبه نمود. انتهای آزمایش زمانی است که به حجم اسانس افزوده نشود. پس از اتمام آزمایش با باز کزدن شیر خروجی، ابتدا آب از لوله خارج شده و سپس اسانس جمع آوری شده و برای آنالیز ارسال گردید.

در آزمایشات تقطیر با بخار آب ابتدا مخزن تعبیه شده بر روی بالن سوار و سپس پوست پرتقال درون آن ریخته شده و پس از آن مبرد به دستگاه وصل گردید. ادامه مراحل مطابق با آزمایشات تقطیر با آب  انجام شد با این تفاوت که در اینجا با باز کردن شیر خروجی همواره سطح آب در بازوی مدرج پایین تر از سطح مشخص نگه داشته شد، تا آب بر روی گیاه ریخته نشود. البته لازم به ذکر است که در عین حال اجازه خروج اسانس تا قبل از اتمام آزمایشگاه داده نشد.

 

فروش اسانس پرتقال:

برای خرید اسانس پرتقال و کسب اطلاعات بیشتر برای اسانس پرتقال و سایر اسانس ها با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید.

شماره تماس: 03195020085


این نوشته توسط : Hakimi در تاریخ : 9:27 ق.ظ درون وبسایت آبتین شیمی درج گردیده است .
تگ ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارتباط آسان تر میان مشتریان عزیز و اپراتور های آبتین شیمی میتوانید از طریق فرم مقابل درخواست پیش فاکتور محصولات مارا ثبت نمایید ، در ساعات کاری در کمتر از 30 دقیقه پیش فاکتور مربوطه برای شما ارسال خواهد شد و تماسی از طرف کارشناسان فروش ما خواهید داشت .
فایل پیش فاکتور از طریق واتس اپ یا تلگرام برای شما ارسال میگردد به همین منظورت شماره تلفن همراه دارای یکی از نرم افزار های ارتباطی ذکر شده را در فرم مقابل وارد نمایید ، با تشکر آبتین شیمی

درخواست پیش فاکتور : از طریق فرم زیر میتوانید درخواست پی فاکتور نمایید تا کارشناسان آبتین شیمی قیمت محصول مورد نظر شمارا اعلام نمایند ، در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت

مقالات آبتین شیمی

تاثیرات مواد آرایشی در بلوغ زودرس

بررسی‌های کارشناسان نشانگر این مطلب است که استفاده از محصول‌های آرایشی، مانند عطر، کرم دست، لوسیون و سایر محصول‌های آرایشی می‌تواند زمینه ساز بلوغ زودرس دختران شود. کارشناسان این نتایج را با بررسی برروی حدود ۳۳۸ کود

bbcream

کرم CC و اجزای سازنده آن

CC Cream چیست و آیا از کرم BB بهتر است؟ کرم CC یک محصول آرایشی است که به عنوان یک ضد آفتاب ، پایه و مرطوب کننده ، همه در یک محصول ،تبلیغ می شود. “کرم CC” به وسیله بعضی مارک ها به معنای کرم

نگهداری مواد آرایشیش

تاثیرات نگه داری لوازم آرایشی در یخچال

نگهداری لوازم آرایشی در یخچال:بسیاری از خانمها و بعضی اوقات حتی مردان نیز این کار را انجام می دهند  … لواز آرایش خود را در یخچال نگه می دارند! خوب واقعاً کشف جدیدی نیست. نگهداری لوازم آرایشی در یخچال ش