پیشنهاد ویژه :
قیمت روغن کرچک
درخواست تماس تماس با بخش فروش
09195800780

الکل های چرب[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

الکل های چرب چیست؟

الکل چرب دارای زنجیره طویلی از الکل است که وزن مولکولی زیادی دارند. الکل های چرب از6 تا 25 کربن در ساختارشان دارند. که مهم ترین الکل های چرب عبارتند از:

الکل های چرب از لحاظ ظاهری مایع های روغنی شکل هستند که در صورت خالص بودن فاقد رنگ هستند و در صورت وجود ناخالصی زرد رنگ هستند و یا به فرک جامد های مومی یافت میشوند. الکل های چرب در برخی از ساختار هایشان سیر شده اند و گاهی شاخه دار هستند. از این ماده  عنوان سوخت ، پاک کننده به صورت عمده در صنایع غذایی، و علوم پزشکی، محصولات آرایشی وبهداشتی ، داروسازی ، صنایع نساجی ، چرم سازی و….به عنوان ماده تاثیر گذار سطحی در امولسیون ها و ریز امولسیون ها، برای تشکیل پوشش و یا یک مخلوط یکنواخت مورد استفاده قرار میگیرند.

مولکول های ماده های تاثیرگذار سطحی در ترکیب خود دو قسمت آبگریز و آبدوست تشکیل شده اند.که کشش سطحی را در مرز مشترک روغن و آب یا هوا و آب کاهش میدهند.

الکل های چرب را از چربیها و روغن های طبیعی به دست می آیند مانند:

تری گلیسرید های موجود در روغن ها در وجود سدیم هیدروکسید آبکافت میشود. و یا از طریق کاهش تری گلیسریدها در صورت وجود سدیم و یک الکل به عنوان دهنده هیدروژنف الکل های چرب ساخته میشوند. همچنین با مواد اولیه تولید پتروشیمی ها و فرایند های گوناگون شیمیایی همانند: زیگلر، هیدروفرمیل دار کردن و هیدروژن دار کردن اسید هی چرب (که از فرایند اکسایش هیدروکربنهای پارافینی تشکیل شده اند) نیز ساخته می شوند.

انواع الکل چرب:

لوریل الکل:

لوریل الکل یا دودسیل الکل از لحاظ ظاهری جامد و فاقد رنگ است که فاقده است و بوی مشابه به گل دارد که درگروه اسید های چرب قرار دارد. از سولفات استر های لوریل الکل به خصوص سدیم لوریل سولفات عامل سورفکتانت است.

 

سنتز لوریل الکل:

از فرایند هیدوژناسیون متیل استرها و اسید های چرب روغن نارگیل و روغن دانه نخل لوریل الکل تولید می گردد. و شیوه دیگر تولید این ماده از پلیمریزاسیون زیگلر- ناتا نیز به دست می آید. این واکنش ها روشی برای به دست آوردن الکل های چرب از اتیلن با استفاده از کاتالیزور آلومینیوم می باشد.

 

کاربرد:

از لوریل الکل در بسیاری از حصولات استفاده میشود عبارتند از:

  • شامپوها
  • شوینده ها
  • روغن های روان کننده
  • مواد دارویی
  •  به عنوان افزودنی مواد غذایی
  • و افزایش دهنده طعم
  • در مواد آرایشی دودکانول به عنوان نرم کننده استفاده می شود.

میریستیل الکل:

میریستیل الکل اتوکسیله ، پلی گلایکول های اتری هستند که از اتوکسیلاسیون الکل چرب لوریل میریستیل تولید می گردند. این محصولات ترکیبی هستند که در آنها تعداد گروههای اتیلن اکساید وصل به زنجیره کربنی مختلف است.

اولئیل الکل:

با فرمول شیمیاییC18H36O در گروه الکل های چرب قرار دارد که جرم مولی 268.478 g/mol دارد.

استئاریل الکل:

استئاریل الکل با فرمول شیمیایی CH3(CH2)16CH2OH و یا C18H38O و نقطه ذوب132F تا 138F است  که از لحاظ ظاهری گلوله های سفید باتی است که حلال این ماده روغن است. که کاربرد این ماده در محصولات مراقبتی پوست مانند لوسین ها و کرم ها و شویینده ها است.

 

خرید مواد اولیه شیمیایی :

برای خرید مواد اولیه محصولات تولیدی خود با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید.

شماره تماس:

09192135896

09195800780

09919005285

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارتباط آسان تر میان مشتریان عزیز و اپراتور های آبتین شیمی میتوانید از طریق فرم مقابل درخواست پیش فاکتور محصولات مارا ثبت نمایید ، در ساعات کاری در کمتر از 30 دقیقه پیش فاکتور مربوطه برای شما ارسال خواهد شد و تماسی از طرف کارشناسان فروش ما خواهید داشت .
فایل پیش فاکتور از طریق واتس اپ یا تلگرام برای شما ارسال میگردد به همین منظورت شماره تلفن همراه دارای یکی از نرم افزار های ارتباطی ذکر شده را در فرم مقابل وارد نمایید ، با تشکر آبتین شیمی

درخواست پیش فاکتور : از طریق فرم زیر میتوانید درخواست پی فاکتور نمایید تا کارشناسان آبتین شیمی قیمت محصول مورد نظر شمارا اعلام نمایند ، در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت

واردات مستقیم روغن های تخصصی