پیشنهاد ویژه :
قیمت روغن کرچک
درخواست تماس تماس با بخش فروش
09195800780

ایمنی مواد شیمیایی یا MSDS[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

ایمنی مواد شیمیایی یا msds چیست:

در دسته مواد شیمایی اکثر مواد دارای یکسری خواص خاص خود هستند که در صورت رعایت نکردن پارمترهای ایمنی مواد مختص به ان مطمئنا دچار حادثه خواهید شد .

از این رو برای مواد شیمیایی دو نوع پارمتر مهم مشخص شد که با رعایت کردن این مشخصات از خطرات جلوگیری شود و قبلا از استفاده ،شخص از تمامی واکنش های خطر پذیر ماده مورد استفاده اطلاع کافی داشته باشد که در لیلبل مواد شیمیای به عنوان برگه اطلاعات ایمنی  مواد یا همان msds نام گرفت .

msds مخفف جمله ی material safety data sheet است و همانطور که ذکر شد این برگه متشکل از اطلاعات کافی درباره ی مواد و نوع نگهداری و ماهیت و ویژگی های خاص ان در اختیار مخاطب می گذارد تا  از خطرات غیر منتظره جلوگیری به عمل اید .

MSDS

MSDS

دلیل به وجود امدن چنین برگه اطلاعاتی به این علت بود که شرکت های تولید کننده مواد شیمیایی در دنیا بیش تر از ان هست که تصور شود به همین دلیل ممکن هست حتی  در یک ماده مشخص در جزئیات تفاوت هایی باشد و این منجرب به گمراهی کاربر مواد می شود لذا انستیتو ملی استاندارد امریکا در سال 2004 یک فرمت از این اطلاعات مواد به تمام تولید کننده های  مواد شیمیایی پیشنهاد کرد که امروزه در تمامی دنیا تقریبا از این فرمت 16 قسمتی را مدنظر گرفته و بر همین اساس اطلاعات محصول  خود را تدوین می کنند .

اینکه الزامی در 16قسمتی  بودن این اطلاعات مواد باید باشد یا نه بستگی به گروه مصرف کننده های ان دارد که به تشخیص کارشناسان ایمنی وبهداشت کم و یا زیاد خواهد شد .

 

چرا اطلاعات مواد :

این برگه اطلاعات مواد کمک بسزایی در شناخت رفتار با مواد خواهی کرد  زیرا داشتن اطلاعات کافی  در رابطه با نوع نگهداری مواد یعنی شیوه انبار کردن و ذخیره سازی ان و حتی جابه جایی ان به چه نحوی باید انجام پذیرد و گاها بعضی افراد حتی به رفتار های پر خطر یک ماده هم خبر ندارند و با ان سرو کار دارند و لذا باید حداکثر و حداقل تغیرات دمایی و فشار بر روی مواد را بداند تا از خطرات ناگهانی جلوگیری شود .

البته درهر کشور قوانین مختلفی وجود دارد و به همین دلیل این فرمت 16 قسمتی میتواند دستخوش این قوانین شود .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارتباط آسان تر میان مشتریان عزیز و اپراتور های آبتین شیمی میتوانید از طریق فرم مقابل درخواست پیش فاکتور محصولات مارا ثبت نمایید ، در ساعات کاری در کمتر از 30 دقیقه پیش فاکتور مربوطه برای شما ارسال خواهد شد و تماسی از طرف کارشناسان فروش ما خواهید داشت .
فایل پیش فاکتور از طریق واتس اپ یا تلگرام برای شما ارسال میگردد به همین منظورت شماره تلفن همراه دارای یکی از نرم افزار های ارتباطی ذکر شده را در فرم مقابل وارد نمایید ، با تشکر آبتین شیمی

درخواست پیش فاکتور : از طریق فرم زیر میتوانید درخواست پی فاکتور نمایید تا کارشناسان آبتین شیمی قیمت محصول مورد نظر شمارا اعلام نمایند ، در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت

واردات مستقیم روغن های تخصصی