پیشنهاد ویژه :
قیمت روغن کرچک
درخواست تماس تماس با بخش فروش
09195800790

رزین پلی استررزین پلی استر چیست؟

رزین‌های پلی استر که از واکنش اسیدهای آلی دو عاملی و الکل‌های چند عاملی به دست می‌آیند و رزین‌هایی مصنوعی هستند. مالئیک انیدرید با دو گروه عاملی اسیدی ماده اولیه معمول برای تهیه رزین پلی استر می‌باشد.

رزین‌های پلی استر غیراشباع پلیمرهای تراکمی تشکیل یافته از واکنش پلی اُل‌ها (یا همان الکل‌های پلی هیدریک) با اسیدهای کربوکسیلیک دو عاملی می‌باشند. پلی اُل‌های عادی دارای گلیکول‌هایی مثل اتیلن گلیکول هستند. اسیدهای استفاده شده عمدتاً فتالیک اسید و مالئیک اسید می‌باشند. درطی واکنش آب که محصول جانبی واکنش می‌باشد به‌طور مداوم حذف می‌شود تا واکنش کامل شود . استفاده از پلی استرهای غیراشباع و افزودنی‌هایی مثل استایرن گرانروی رزین را کم خواهد کرد.رزین مایع اولیه از طریق ایجاد اتصالات عرضی تبدیل به جامد می‌شود.

این عمل به وسیله ایجاد رادیکال‌های آزاد درپیوندهای غیراشباع با تکثیر از طریق واکنش زنجیری با پیوندهای غیر اشباع مولکول مجاور و متصل شدن آن‌ها با یکدیگر انجام می‌پذیرد.

رادیکال‌های آزاد اولیه از طریق افزودن ترکیبی که به آسانی به رادیکال آزاد تبدیل می‌شود تشکیل میشود. این ترکیب اصولا به صورت نادرست کاتالیست خوانده می‌شود.آغازگر کلمه بهتری برای این ماده می‌باشد. مواد استفاده‌شونده. اصولا پراکسیدهایآلی مثل بنزوئیل پروکساید یا متیل اتیل کتون پراکساید هستند.

رزین‌های پلی استر از نوع گرما سخت هستند و مثل سایر رزین‌ها به صورت گرماده کیور می‌شوند. استفاده بیش از اندازه از آغازگر به خصوص در حضور کاتالیست می‌تواند باعث سوختگی و حتی احتراق حین فرایند کیور شدن گردد. کاتالیست اضافی همچنین ممکن است منجر به شکستگی محصول یا تشکیل ماده ای لاستیکی گردد.

رزین پلی استر، شفاف و به صورت ۳ جزیی بوده که پس از مخلوط شدن با اسید (نسبت ۱۰۰۰/۴٫۵) و کبالت (نسبت ۱۰۰۰/۳) پخت می گردد.

رزین پلی استر در مجسمه سازی و کارهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. رزین پلی استر در اغاز به شکل مایعی است به غلظت مربا، ولی وقتی با هاردنر ترکیب می گردد، پس از مدتی حرارت آن بالا می رود و مانند ژله میشود و بعد از آن سخت و محکم میشود.

وقتی پلی استر سفت میشود، مولکول ها به هم نزدیک شده و مقادیری از محلول نیز تبخیر میشود. در نتیجه، حجم پلی استر بعد از بستن اندکی کم خواهد شد.

کاربرد اصلی رزین پلی استر برای ساخت مواد قالب سازی  و مجسمه سازی است و به شکل تونر برای چاپ لیزری و در نقش پیونده در رنگ های پلی استری می باشد. دیگر کاربردهای این متریال پنل های دیواری هستند که پایه آن ها رزین می باشد و با فایبرگلاس تقویت شده اند. این پنل ها به این خاطر که قابلیت شستشو دارند، برای استفاده در طراحی داخلی مکان هایی مثل رستوران ها، آشپزخانه ها و سایر مکان های مشابه کاربرد ویژه ای دارند.

کاربرد رزین

کاربرد رزین

از دیگر محصولات ما نیز دیدن نمایید : روغن سدر 

 

نکات استفاده از رزین پلی استر:

– پلی استر که سخت شده را دیگر نمی توان به حالت مایع برگرداند.

– بهترین درجه برای کار با پلی استر، حرارت بیست درجه است.

– پلی استر مایع، بوی زننده ای دارد و اگر در روز مقدار پنج کیلوگرم از آن مصرف شود بی ضرر است، ولی بیش تر از این حد را باید در اتاقی که تهویه می شود انجام داد.

– رزین پلی استر به برخی اجسام مانند چوب می چسبد. بنابر این باید داخل قالب را صاف بگیریم و از جداکننده ها در داخل آن استفاده کنیم. می توانیم از پارافین و یا فیلم استفاده کنیم. فیلم، مایعی است که با قلم مو بر سطح قالب زده می شود و پس از خشک شدن، یک لایه ی نایلون مانند نازک تشکیل میدهد و همین باعث جلوگیری از چسبندگی میشود.

– رزین پلی استر باید درمکانی خنک و تاریک نگهداری شود. عمر رزینی که مرغوب باشد، به دوازده ماه هم می رسد.

– پلی استر بعد از بستن، محکم و غیر سمی میشود و غیر متخلخل است.و سپس می توان آن را سوهان زد و یا با مته سوراخ نمود.

– رزین پلی استر در برابر نور تغییر رنگ نمی دهد.رزین پلی استر به نسبت رزین اپوکسی از کیفیت پایین تر و قیمت مناسب تری برخوردار است. این رزین باید به نسبت ۴٫۵ به۱۰۰۰ واحد گرم با اسید مخصوص مخلوط گردد و سپس ۳ به ۱۰۰۰ واحد گرم به ترکیب اضافه گردد.

–برای این که رزین به حال رنگی درآید، می توان از انواع رنگ های پودری استفاده کرد و آن ها را با رزین مایع مخلوط نمود.

 

رزین رنگی

رزین رنگی

 

 

خرید رزین پلی استر :

برای ثبت سفارش این محصول یا اطلاعات بیشتر از کارشناسان ما با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید  

03195020085

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارتباط آسان تر میان مشتریان عزیز و اپراتور های آبتین شیمی میتوانید از طریق فرم مقابل درخواست پیش فاکتور محصولات مارا ثبت نمایید ، در ساعات کاری در کمتر از 30 دقیقه پیش فاکتور مربوطه برای شما ارسال خواهد شد و تماسی از طرف کارشناسان فروش ما خواهید داشت .
فایل پیش فاکتور از طریق واتس اپ یا تلگرام برای شما ارسال میگردد به همین منظورت شماره تلفن همراه دارای یکی از نرم افزار های ارتباطی ذکر شده را در فرم مقابل وارد نمایید ، با تشکر آبتین شیمی

درخواست پیش فاکتور : از طریق فرم زیر میتوانید درخواست پی فاکتور نمایید تا کارشناسان آبتین شیمی قیمت محصول مورد نظر شمارا اعلام نمایند ، در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت

واردات مستقیم روغن های تخصصی