× آبتین شیمی کاتالوگ محصولات مواد اولیه آرایشی و بهداشتی مواد اولیه دارویی مواد اولیه غذایی مواد اولیه صنعتی سوالات متداول تماس با ما
021-284261
×

هر آنچه نیاز دارید جسستجو کنید ، اگر به نتیجه نرسیدید با ما تماس بگیرید .

شیرین کننده ها

شیرین کننده ها

شیرین کننده ها :

شیرین کننده ها از قدیم تا کنون در بین طعم مواد غذایی شیرینی یک طعم مطلوب و همه پسند بوده و مردم از چشیدن این نوع طعم احساس خوبی دارند. از ان جایی که در گذشته هیچ نوع مواد غذایی مصنوعی وجود نداشت برای شیرین کردن تمامی غذا ها و نوشیدنی  ها از شیرین کننده هایی با منبع طبیعی استفاده میکردند. همانند چغندر اما طی پیشرفت تکنولوژی ها و افزایش نا متعادل جمعیت در دنیا دیگر منابع طبیعی جواب گوی این حجم از متقاضی ها نبود لذا محققان مجبور به پیدا کردن راه حلی برای شیرین کردن محصولات غذایی شدند .

از این رو در تحقیقات یا کاملا به صورت تصادفی به یکسری ترکیبات مصنوعی رسیدند که برخی تنها القا کننده طعم شیرینی بود وبرخی قدرتی چند برابر از مواد طبیعی داشتند. حتی بعضی ازاین ترکیبات قابل هضم و گوارش برای انسان نبودند و فقط یک جانشین برای طعم شیرین مواد غذایی محسوب می شدند. مثلما در این مواد مصنوعی مواد مغذی زیادی برای انسان وجود نداشت و در اثر مصرف زیاد این محصولات منجر به گسترش بیماری هایی همچون دیابت ، چاقی ،عوارض قلبی و عروقی و دیگر اختلالات قددی میشوند .

شیرین کننده ها

شیرین کننده ها

انواع شیرین کننده ها :

امروزه از این محصولات به چهار نوع اصلی  طبیعی ،مصنوعی ،تصفیه شده ،الکل های قندی  تقسیم می شود.

در بین این مواد، فوق شیرین کننده های طبیعی از بهترین منابع قندی محسوب می شوند و کاملا با سلامت انسان سازگار هستند تاریخچه این مصرف سندی قوی برای این ادعا هست .

معرفی مواد :

شیرین کننده های طبیعی :آماسک ،مالت جو،شربت برنج قهوه ای ،قند خرما ،فروکتوز،شربت غلیظ میوه ،گلوکز،عسل ،قند افرا ،استویا،سوکانات

نکته :حتما در نظر داشته باشید در صورتی از هر کدام از این محصولات استفاده می کنید به دلیل طبیعی بودن این مواد اگر شرایط نگهداری منحصر به فرد هر کدام را رعایت نکنید به سرعت فاسد خواهد شد .

شیرین کننده ای مصنوعی :آسه سولفام ،آسپارتام ،ساخارین ،سوکرالوز، آلیتام ،سیکلامات

نکته: محصولات مصنوعی را اگر میخواهید جواب بهتری به شما بدهند حتما در ترکیب با الکل های قندی مصرف شوند .

شیرین کننده های تصفیه شده :شکر سفید ،شکرخام،شکر قهو های ،شکر قنادی ،شربت ذرت ،دکستروز ،ملاس ،الکل های قندی ،سوربیتول،مانیتول ،زایلیتول،

نکته :از الکل قندی در پخت غذاهای خانگی استفاده نکنید و فقط از این مواد در ابنبات ها و نوشیدنی ها استفاده می شود

در آخر برای هر کدام از این محوصلات ونحوه استفاده یا مضرات و مزایای انها میتوانید در بخش جستجو سایت آبتین شیمی البرز نام آن را درج کرده واطلاعات نسبتا کاملی از محصول مورد نظر خود را مطالعه بفرمایید .

 

 

برای ثبت سفارش این محصولات یا اطلاعات بیشتر از طریق شماره زیر تماس حاصل فرمایید

منتظر تماس شما هستیم !
031-33616360 / 021-28421745

جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید شنیدن صدای شما باعث خشنودی ما می شود ...

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *