پیشنهاد ویژه :
قیمت روغن کرچک
درخواست تماس تماس با بخش فروش
09195800790

مواد اولیه شامپو[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

مواد اولیه شامپو چیست :

در ساختار ترکیبی شامپو ها که برای شستشوی مو استفاده می شود یکسری مواد هستند که اکثرا در پشت شامپوها بر روی لیلبل چاپ شده اند که عمده انها در اکثر شامپو ها ثابت است مثل :آب ،تمیز کننده ها ،قدرت دهنده کف ،غلظت دهنده یا سفت کننده ،نرم کننده یا حالت دهنده،

نگهدارنده ها و بهبود دهنده های ظاهری هست که فقط تفاوت بین شامپو ها بر اساس اخرین افزودنی ان یعنی افزودنی ویژه هر شرکت یا کارخانه هست که بین محصول خود و دیگر محصولات تفاوت ایجاد کند که در ادامه این مقاله به انها به صورت جداگانه می پردازیم .

 

آب :

یکی از اساسی  ترین و بیشترین درصد ترکیب هر شامپویی از اب هست تا حدی  که 70 درصد هر شامپو متشکل از اب هست البته بلعکس افکار عمومی خیلی مهم هست که از اب دیونیزه استفاده شود تا هم ترکیب وهم اثر گذاری بهتری را در شامپو داشته باشیم .

 

سورفکتانت ها :

سورفکتانت ها یا همان تمیز کننده ها یکی دیگر از ترکیباتی هستند که در شامپو وجود دارند تا عمل  اصلی یک شامپو را انجام دهند کار این تمیز کننده ها همانطور که از اسم انها مشخص است توانایی ان را دارد که به سطح واکنش نشان داده و چربی ها را احاطه کند به این شیوه که بخشی از مولکول های ان با روغن محلول می شود و بخشی دیگر در اب محلول است و این دو بخش هنگامی که از شامپو استفاده می کنیم مقداری از محلول در بخش مواد چرب قرار می گیرد و مقدار دیگر با اب ترکیب می شوند از این رو پیرو توضیح قبلی بعد از یک خط شدن یک ساختار منسجم تشکیل می دهند که به عنوان میسل شناخته می شود .

روغن این ترکیب در میانه می ماند و از این رو می توان در این هنگام ان را با اب  شست و در نتیجه شامپو توان قدرت پاک کنندگی پیدا می کند .

در این بین شاید سوال پیش بیاید که خود سورفکتانت چیست باید گفت که سورفکتانت ها خود یک اسید چرپ هستند که در منبع های طبیعی یافت می شوند همانند گیاهان یا حیوانات این قیبل از مواد به طور معمول از روغن سویا ،روغن هسته خرما ،روغن نارگیل استخراج می گردد .

البته موادی دیگر هم در بعضی از فرمولاسیون ها موجود هست مانند سدیم لوریل اتر سولفات ،سدیم لوریل سولفات و لوریل سولفات که در محلول های شامپو وجود دارند .

فرمولاسیون شامپو

فرمولاسیون شامپو

آلکنول آمیدها :

الکنول امیدها یا همان تقویت کننده های کف یک دسته دیگر از سورفکتانت ها هستند که به ترکیبات شامپو اضافه شده تا قدرت کف کردن محلول را تقویت کند و کار اصلی این مواد در محلول  شامپو بالا بردن سطح کف و سایز حباب هاست .

از اینگونه مواد می توان به لورامید و کوکامید اشاره کرد .

 

قدرت دهنده ویسکوزیته :

در بین سفت کننده ها همان الکنول امید کف شامپو را افزایش می دهد اما این تا یک حد مشخص هست و برای مقدار بیشتر از این میتوان از مواد همچون متیل سلولز و همچنین کلرید سدیم استفاده می شود .

 

مواد حالت دهنده یا نرم کننده مو :

تقریبا در اکثر شامپو ها مواد اضافه می شود  تا زبری خشکی مو را بگیرد زیرا سورفکتانت روی ساقه مو هم اثر می گذارند و لطافت مو از دست می رود و با اضافه کردن یکسری مواد نرم کننده این حالت زبری خنثی  می شود اما در بعضی دیگر از شامپو ها از این هم فراتر می رود و با اضافه کردن موارد بیشتر هستند که بار ساکن را نیز کاهش داده و حالت لخت یا ابریشمی  به مو می دهد مثل پلیمرها ،سیلیکون ها ،و عوامل چهار جزئی .

 

نگهدارنده محلول :

به دلیل اینکه مواد داخل  شامپو ها از مواد آلی تشکیل شده امکان رشد میکروب و از بین رفتن مواد هست لذا مواد نگهدارنده اضافه می شود تا از فساد جلوگیری کنند برای  نمونه میتوان به هیدانتوئین  dmdm و متیل پارابن استفاده می شود .

 

تکمیل کننده ها:

موادی هستند که در دسته اخر به محلول اضافه می شوند تا کل ترکیب را بهبود ببخشد مانند رنگ های خاص برای درخشش یا مات کردن و یا موادی که اثرات اب سخت را از بین ببرد و همچنین اسید سیتریک ،هیدروکسید سدیم اضافه می شود تا ph مناسب شامپو تنظیم شود و یک تمیز کنندگی مطلوب به وجود اورد .

 

افزونه های به خصوص:

در این بخش از ترکیبات محصول مواد ویژه ای به ان اضافه می شود که در ترکیبات عادی تمام شامپو ها یافت نمی شود و این ویژگی های بخصوص مربوط به نوع شامپویی هست که برای عملکرد خاصی ترکیب و ساخته شده است از این رو در ان ها مثل روغن های تخصصی ، عصاره گیاهان دارویی و پروتئین و ویتامین های موثر برای پوست و مو اضافه می شود و یک ویژگی خاص به محصول نهایی می دهد

برای مثال پریتیون ماده ای  موثر برای رفع شوره سر هست که با اضافه کردن ان به محلول عنوان شامپو به ضد شوره تغییر می کند بر همین منوال موادهای  مختلف شیمیایی و طبیعی هست که با اضافه شدن انها به محلول عنوان های  مانند ضد ریزش مو ،برای مو های  رنگ شده یا رنگ کننده های مو ، مولتی ویتامین و از قبیل عنوان های رایج که شامپو را به یک محصول تخصصی تبدیل می کند .

بعد از تمام شدن همه این مراحل در ساخت شامپو به مراحل  نهایی زیر می رسیم .

 

ترکیب کردن :

این بخش از کار تماما در درون دستگاه های تمام اتوماتیک انجام میشود که با دادن یک فرمول شیمیایی حساب شده تمامی پارمترهای لازم را رعایت کرده و یک محلول ترکیب شده منظم تولید خواهد کرد با رعایت استاندارد های موجود در بازار

 

کنترل کیفیت :

در این بخش از کار بررسی های لازم را انجام می دهند تا ترکیب مورد نظر به دست امده با فرمول یکی باشد و ویژگی های مد نظر را دارا باشد و استاندارد های مانند QC را داشته باشد و غیر از ان به بررسی های ویسکوزیته و یا رنگ و بو می پردازند .

پس از اتمام مراحل کنترلی و تایید کیفیت مطلوب ، محلول از دستگاه ها خارج می شود وبه بخش ذخیره انتقال می یابد تا بر اساس نیاز بسته بندی و لیبل و برچسب خاص هر نوع شامپو درج شود .

 

شرکت آبتین شیمی البرز فعال در عرصه تهیه مواد اولیه شیمیایی برای تمامی کارخانه ها و تولیدی ها اماده ارائه خدمت رسانی می باشد همچنین جهت تهیه فرمولاسیون ها میتونید با بخش پشتیبانی ما در تماس باشید ! برای سفارش با شماره زیر تماس حاصل فرمایید 

03195020085

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارتباط آسان تر میان مشتریان عزیز و اپراتور های آبتین شیمی میتوانید از طریق فرم مقابل درخواست پیش فاکتور محصولات مارا ثبت نمایید ، در ساعات کاری در کمتر از 30 دقیقه پیش فاکتور مربوطه برای شما ارسال خواهد شد و تماسی از طرف کارشناسان فروش ما خواهید داشت .
فایل پیش فاکتور از طریق واتس اپ یا تلگرام برای شما ارسال میگردد به همین منظورت شماره تلفن همراه دارای یکی از نرم افزار های ارتباطی ذکر شده را در فرم مقابل وارد نمایید ، با تشکر آبتین شیمی

درخواست پیش فاکتور : از طریق فرم زیر میتوانید درخواست پی فاکتور نمایید تا کارشناسان آبتین شیمی قیمت محصول مورد نظر شمارا اعلام نمایند ، در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت

واردات مستقیم روغن های تخصصی