پیشنهاد ویژه :
قیمت روغن کرچک
درخواست تماس تماس با بخش فروش
09195800780
نفت بی بو
 • بسته بندی : گالن 220 لیتری
 • گرید : صنعتی
 • کاربرد : حلال
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نفت خام:

نفت خام از هیدرو کربن های مختلفی تشکیل شده است و بسیار غلیظ است و به رنگ سیاه و یا قهوه ای بسیار تیره است. در لایه های رسوبی معمولا نفت خام یافت میشود و در این لایه ها مواد آلی معمولا وجود دارد. بقایای اجساد حیوانات و گیاهان حاوی مقدار زیادی کربن و هیدروژن است که مواد اولیه نفت خام هستند. نفت خام مقدار اندکی گوگرد، نیتروژن دار، اکسیژن دار و مقدار کم حاوی فلزات است. در پالایشگاه ها با فرایند هایی به تفکیک . تبدیل هیدرکربن ها، امکان میدهد که از نفت خام دامنه وسیعی از فرآورده های نفتی و تجاری به دست آورد.

نفت خام سبك (Light Crude Oil):

نفت خام از هیدوکربن ها مشتق شده است که دو جز اصلی هیدوکربن ها کربن و هیدروژن است که ترکیب شدن این دو عنصر به فرم های مختلفی صورت میگیرد ولی تمام هیدروکربن ها در نتیجه سوختن دی اکسید کربن و آب تولید میکنند.و با سوزندان هیدروکربن ها حرارت بالایی تولید میشود. بنابراین ارزش هیدروکربن ها ناشی از این خصلت است. نفت خام به طور عمده از هیدرو کربن تشکیل شده اند ولی مقدار اندکی سولفور و اکسیژن و نیتروژن و فلزات نیز در نفت وجود دارد. هیدرو کربن ها را در پالایشگاه ها در فرایند تقطیر به هیدروکربن های کوچک و سبک مبدل میسازند. که قابل جدا سازی است. به این نفت ها عمدتا نفت خام سبک گویند که در مقابل نفت سنگین قرار میگیرد از نظر قیمت نفت خام سبک گران قیمت تر از نفت خام سنگین است زیرا فراورده های ارزشمند تری را میتوان از این نفت ها به دست آورد.

نفت بی بو چیست؟

نفت بی بو از لحاظ ظاهری مایعی بی رنگ و فاقد بو است که از بنزین اندکی سنگین تر است این محصول پایداری بالایی دارد و خورندگی ایجاد نمیکنداین حلال بی بو یا نفت فاقد بو همانند حلال 402 است و عملکرد مشابهی دارد ایت نفت در خانواده حلال های AW یا وایت اسپیریت است، و به دو روش واش و تقطیری تولید و پایه نفت سفید دارد. اما از قراورده های دیگری که مشابه به نفت سفید است نیز به دست می آید. نفت فاقد بو به دلیل تقطیر بالا درصد خلوص بیشتری دارد و در نتیجه از قیمت بالایی نیز بهره میبرد. و در سه گرید تولید میگردد.

تولید نفت بی بو:

برش های کروسن و نفتا را تصفیه میکنند که حاصل از فرآیند تقطیر نفت است که نفت خام به دست می آید. که به سه روش زیر تولید میگردد:

 • هیدروژنی (برای جدا کردن اولفینها، سولفور و نیتروژن)
 • سولفورزدایی (استفاده از هیدروژن برای جدا کردن سولفورها)
 • اسید واش (برای جدا کردن مرکاپتان ها و سایر ترکیب های سولفور دار)

در روش سولفورزدایی ،تحت وکیوم و فشار اتمسفری بالا تقطیر جز به جز انجام میشود برای تولید محصول با درصد خلوص بالا که به همین علت محصول حاصله از قیمت بالایی بهره میبرد. ترتیب سولفورزدایی و تقطیر جز به جز اهمیت ندارد و امکان جابه جایی نیز وجود دارد.

 

فرآیند اسید واش:

در ابتدا مایع هیدروکربنی با سدیم هیدرید (NaH) در حالت مایع و فشار اتمسفری بالا با یک دیگر ترکیب میشوند. محلول حاصله را حرارت میدهند که محصول حاصله لجن سولفیدی نامحلول است از سدیم سولفید (Na2S) که یک جریان هیدروکربنب مایع تولید میگردد که سولفور آن کاهش یافته است. در مرحله بعدی مایع هیدوکربنی تقطیر شده را در برش در دمای 260الی 150 درجه سانتی گراد (برش کروسن) از یک دیگر جدا میکنند.

که محصول حاصل شده از برج تقطیر یک اسید معدنی مانندا سولفوریک اسید(H2SO4) در فشار اتمسفر مخلوط میشوند و بعد از آن به ترتیب با یک عامل اکسید کننده قلیایی مانند سدیم هیپوکلریت (NaClO) و یک عامل خنثی کننده قلیایی قدرتمند مانند سود سوزآور ترکیب میشود. ( محلول قلیایی قدرتمند موجب از بین رفتن مرکاپتان ها و محلول های قلیایی ضعیف تر سبب حذف سولفید هیدوژن میشود.)

و بعد از آن با گرم شستشو داده میشود و محلول آبی و یک جریان مایع بی بو از هیدرو کربن های بدون سولفور تولید میشود.و در مرحله آخر توسط یک عامل دی هیدراته کننده مانند سدیم کربنات (Na2Co3) از هیدروکربن آبگیری میشود.

کاربردهای نفت بی بو:

صنعت چسب:

چسب های سیلیکونی پایه حلال دارند که در تولید این چسب ها از پلیمر، رزین، افزودنی و حلال استفاده میشود. که حلال استفاده شده در این چسب ها نفت بی بو است که از این چسب برای درزگیری و پرک کردن ترک ها و فواصل بین سطوح و چسباندن قطعات شیشه ای به یک دیگر و قابلیت چسبندگی به آلومینیوم ، استیل، کاشی و سرامیک و pvc را دارد.

صنعت کشاورزی:

برای تولیدن کردن حشره کش های خانگی ، محلول های سوسک کش، اسپری  دفع کننده افت های نباتی و سم های کشاورزی از این حلال استفاده میشود.

سایر کاربرد ها:

 • صنعت رنگ و رزین
 • چسب سیلیکون
 • اسپری حشره کش خانگی
 • واکس
 • پولیش
 • لاک
 • جوهر چاپ
 • موتورشو
 • انژکتورشو
 • ژل آتش زا
 • انواع شستشوی صنعتی

خرید نفت بی بو :

برای ثبت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر از این محصول با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل نماید.

شماره تماس: 03195020085

 


این نوشته توسط : Hakimi در تاریخ : 3:38 ب.ظ درون وبسایت آبتین شیمی درج گردیده است .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارتباط آسان تر میان مشتریان عزیز و اپراتور های آبتین شیمی میتوانید از طریق فرم مقابل درخواست پیش فاکتور محصولات مارا ثبت نمایید ، در ساعات کاری در کمتر از 30 دقیقه پیش فاکتور مربوطه برای شما ارسال خواهد شد و تماسی از طرف کارشناسان فروش ما خواهید داشت .
فایل پیش فاکتور از طریق واتس اپ یا تلگرام برای شما ارسال میگردد به همین منظورت شماره تلفن همراه دارای یکی از نرم افزار های ارتباطی ذکر شده را در فرم مقابل وارد نمایید ، با تشکر آبتین شیمی

درخواست پیش فاکتور : از طریق فرم زیر میتوانید درخواست پی فاکتور نمایید تا کارشناسان آبتین شیمی قیمت محصول مورد نظر شمارا اعلام نمایند ، در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت

مقالات آبتین شیمی