تماس با آبتین شیمی 031-33616360
اکریلیک اسید

اکریلیک اسید

اکریلیک اسید چیست ؟ اکریلیک اسید یک محصول صنعتی با ارزش است و در کارخانه های شیمیایی از این مواد استفاده میشود.اکریلیک اسید ماده ای بی رنگ با بوی اسیدی است. این مادر در تولید پلاستیک، فرمولاسیون رنگ و محصولاتی دیگر استفاده میشود. این ماده pH ای حدود 3 دارد ک میتواند برای فلزات حالت خورندگی ایجاد کند. این ماده با نام دیگر(آیوپاک پروپنوئیک اسید) نیز شناخته می شود. فرمول مولکولی آن C3H4O2 بوده و وزن مولکولی آن 72 است. این ماده قابلیت حل شدن در آب را دارد و …

همین حالا جهت اخذ پیش فاکتور و اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید .
031-33616360 دفتر اصفهان / 021-28421745 دفتر تهران

اکریلیک اسید چیست ؟

اکریلیک اسید یک محصول صنعتی با ارزش است و در کارخانه های شیمیایی از این مواد استفاده میشود.اکریلیک اسید ماده ای بی رنگ با بوی اسیدی است. این مادر در تولید پلاستیک، فرمولاسیون رنگ و محصولاتی دیگر استفاده میشود. این ماده pH ای حدود 3 دارد ک میتواند برای فلزات حالت خورندگی ایجاد کند. این ماده با نام دیگر(آیوپاک پروپنوئیک اسید) نیز شناخته می شود.
فرمول مولکولی آن C3H4O2 بوده و وزن مولکولی آن 72 است. این ماده قابلیت حل شدن در آب را دارد و نقطه ی ذوب آن 14 درجه سانتی گراد و نقطه ی جوش 141 درجه سانتی گراد می باشد.اطلاعاتی از کمبود این ماده در رسانه ها مطرح شده است و کارخانه های شیمیایی میلیارد ها تومان در جهت بهبود تولید این ماده سرمایه گذاری میکنند.

 

خرید اکریلیک اسید :

جهت خرید اکریلیک اسید با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب با کارشناسان ما در ارتباط باشید . کارشناسان مجموعه آبتین شیمی آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی در سریع ترین زمان ممکن میباشند .

منتظر تماس شما هستیم !

جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید شنیدن صدای شما باعث خشنودی ما می شود ...
استعلام قیمت مواد - راهنمایی در مورد بسته بندی کالا ـ انالیز و دیتاشیت و ... با تماس امکان پذیر است .

021-28421745 دفتر تهران
031-33616360 دفتر اصفهان

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 16 / پنج شنبه ۹ الی 12

فرایند تولید اکریلیک اسید:

این ماده ب وسیله اکسیداسیون فاز بخار تولید می شود. این فرایند دو راکتور دارد: اولین راکتور پروپیلن را به آکرولین تبدیل میکند و سپس دومین راکتور آکرولین را ب محصول مورد نظر تبدیل میکند. در ادامه متن ب مراحل دقیق تولید میپردازیم:

• مرحله ی واکنش:

پروپیلن با بخار و هوا ترکیب میشود و سپس این ترکیب ب یک سیستم اکسیداسیون ک دو مرحله دارد منتقل میشود.
در مرحله اول: پروپیلن به آکرولین اکسید می شود.
در مرحله دوم:آکرولین به اکریلیک اسید ، اکسید می شود.
این دو مرحله در راکتورهای لوله ای با شرایط ثابت انجام می شود. از گرمای آزاد شده توسط این واکنش ها برای تولید بخار استفاده می شود. سپس برای جذب شدن اسید اکریلیک در آب، خروجی سیستم به برج خنک کننده فرستاده می شود.
بخشی که از این گاز باقی مانده و از بالای برج خنک کننده به دست می آید دوباره ب مرحله اول فرستاده می شود. و محلول آبی که به دست آمده برای بهبود خواص به وحد های پایین دستی فرستاده می شود.

• بهبود خواص محصول

حالا محلول به دست امده از مرحله اول به مرحله استخراج ارسال می شود. و در این مرحله با استفاده از حلال و استخراج مایع_مایع جداسازی میشود.
قسمت بالای استخراج کننده شامل acrylic acid است که به ستون بازیافت کننده حلال ارسال میشود و سپس جریان دوفازی شکل میگیرد. در این جریان دو فازی جدا سازی میشود، فاز آلی آن که شامل حلال میشود ب مرحله استخراج بازمیگردد و فاز آبی با رافینیت ترکیب میشود و به برج اسپیریتر ارسال میگردد و ب این صورت میزان حلال از دست رفته به حداقل میرسد و در آخر از پایین ستون بازیافت حلال، جریانی را به بخش اکریلیک اسید خام تزریق میکنند. و در آخر این محصول غلیظ شده از انتهای ستون خارح میشود.
و جریان بالای ستون اکثرا دارای اسید استیک و ناخالصی های سبکی است که به ستون بازیابی فرستاده میشود.

• مرحله ی خالص سازی

در این قسمت مواد غلیظ شده از ستوت اکریلیک اسید خام به ستون محصول فرستاده میشود. از بالای ستون گرید استری این محصول خارج میشود . برای جدا کردن ناخالصی های دیمری که در طول انجام مراحل تولید شده و ساخت محصول مورد نظر این مواد از پایین ستون خارج میشود و به سمت دیمرایزر فرستاده میشود .محصول تولید شده در آخر ب ستون استریپر فرستاده میشود و بخش سنگین ان جدا میشود و آن محصول خالص به دست می آید.

ذخیره سازی و نگه داری:

در ظروفی از جنس فولاد ضد زنگ یا تانکر آلومینیومی و درام هایی از جنس پلی اتیلن این مواد را میتوان ذخیره و یا حمل کرد.

این مواد نباید در گرما و یا مقابل تابش نور خورشید نگه داری شود زیرا ب این موارد حساس است و همچنین باید در مکانی به دور از نور خورشید و خشک و خنک نگهداری شود.

(این ماده میتواند پلیمیزره شود). این جریان میتواند با وجود نور آغاز شود و یا با روش استفاده از اکسید کننده های قوی مثل هیدروژن پراکسید و اسید نیتریک با انفجار به دست بیاید.

این ماده به دلیل خطرناک بودن،خورنده و تخریب کننده محیط زیست برای حمل و نقل واجد شرایط ویژه ای است ک باید رعایت شود.همچنین این ماده به هیج وجه نباید در دمای بالای 40 درجه سانتی گراد ذخیره شود.

 

از دیگر محصولات ما دیدن کنید : اروزیل

خطرات

در صورت قرار گرفتن زیاد در معرض این مواد پوست و دستگاه تنفسی دچار سوزش میشود ولی  کم قرار گرفتن در معرض این ماده برای بدن مضر نیست. اما این ماده دارای دوز های بالایی است که سمی هستند و موجب مشکلات ریوی میشوند.محلول های غلیظ این ماده اگر بلعیده شود باعث سوختگی شدید در دهان و دستگاه گوارش میشود همچنین بخار این اسید ها منجر به گرفتگی غشای مخاطی و دستگاه تنفسی میشود.

کاربرد ها:

استفاده از این ماده در طول سالها رشد داشته است .کاربرد این ماده در بخش های مختلفی است از جمله: محصولات آرایشی و صنایع شیمیایی.

ترکیب فوق ماده ی اولیه ی اکریلیک استر-متیل آکریلات، اتیل و بوتیل آکریلات و 2 اتیل هگزیل اکریلات می باشد.این اکریلات ها به طور کلی برای تولید رزین اکریلیکی بر پایه حلال استفاده میشود. در سالهای اخیر به دلیل نگرانی های محیط زیست بیشتر از آکریلات های بر پایه آب شده است. اکریلات های بر پایه آب بیشتر مصارف تزیینی دارد و اما میشود در تولید چرم،چسب،روکش قرص، پولیش ها و… استفاده کرد. این ماده اگر با پلی اکریل امید انیونی ترکیب شود سبب تولید هیدرکسی اکریلات میشود و در فرمولاسیون پوشش های صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد.

این ماده یک ماده ی صنعتی مهم است چون در بسیاری از محصولات صنعتی پرکاربرد مورد استفاده قرار می گیرد.

دو کاربرد اصلی این محصول:

 

آنالیز آکریلیک اسید :

 

result quality criterion item
99.82 % 99.5 % min purity, %
10 20 colour, hazan
0.09 0.20 water content %
188 200±20 inhibitor content (MEHQ)(m/m), 10-6

 

جدیدترین

محصولات

اروزیل آبتین شیمی

اروزیل

اروزیل چیست ؟ اروزیل یکی از بیشترین و در دسترس ترین منابعی که در پوسته زمین یافت می شود به نام سیلیلس یا سیلیسیم دی اکسید این ماده در اشکال متفاوتی وجود دارد که بارزترین آن کوارتز است . اروزیل همان سیلیس با نام علمی فوم سیلیس معروف است این محصول چگالی و حجم بالا بوده که با

کالیفون رزین گام

کالیفون (رزین گام)

کالیفون چیست ؟ کالیفون که به رزین گام نیز نامیده میشود ، یک بلور جامد است که از شیره گیاهان مخلوطی مانند کاج و گیاهان دیگر به دست می آید .در روند تولید کالیفون شیره به دست آمده از گیاهان را که به فرم مایع است حرارت میدهند تا ماده فرار ترپن در شیره تبخیر شود و از بین برود تا کالفون به

پلی سوربات 80 تویین 80

توئین 80

توئین 80 چیست؟ پلی سوربات ۸۰ (به انگلیسی: Polysorbate 80) یا توئین 80 با فرمول شیمیایی C64H124O26 یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم 14773 است. که جرم مولی آن ۱۳۱۰ گرم بر مول می‌باشد. پلی سورباتها یا تویین ها یک دسته از امولسیفایرها هستند که به عنوان امولسیفایر دارای کارب

سیلیکون دی اکساید دارویی آبتین شیمی

سیلیکون دی اکساید

سیلیکون دی اکساید چیست؟  سیلیکون دی اکساید که به عنوان سیلیکا شناخته می شود، یک جزء مهم شن و ماسه به حساب می آید ولی با این وجود، این ماده در اشکال گوناگون دیگری نیز یافت شده است. سیلیکون دی اکساید عمدتا در دو شکل بلورین و آمورف در طبیعت یافت میشود. سیلیکا جزیی از سنگ های قیمتی

گلیسیرین

گلیسیرین

گلیسیرین چیست؟ گلیسیرین یک مایع ویسکوز، غیرفرار، با طعم شیرین و بوی مطلوب می باشد که به گروه الکل ها از ترکیبات آلی تعلق دارد. نقطه ذوب گلیسیرین 18 درجه سانتی گراد و نقطه اشتعال آن 160 درجه سانتی گراد است. گلیسیرین در تمامی غلظت ها با آب و الکل امتزاج پذیر است. بعد از اتا

استئارات منیزیم آبتین شیمی

منیزیم استئارات

منیزیم استئارات چیست؟ منیزیم استئارات با فرمول شیمیایی Mg(C۱۸H۳۵O۲)۲ در داروسازی و برخی از مواد خوراکی و لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده میشود. این محصول از دو ماده تشکیل شده است: یک چربی اشباع اسید استئاریک و منیزیم معدنی. اسید استئاریک در بسیاری از غذاها مانند: مرغ و تخم

روغن آرگان آبتین شیمی

روغن آرگان

روغن آرگان چیست؟ روغن آرگان عصاره هسته میوه درخت آرگان است.  این روغن معمولاً به صورت پرس سرد تولید می شود و مایعی زرد متمایل به طلایی رنگ است که بوی آجیلی دارد. نوع دیگری از روغن آرگان وجود دارد که پس از پرس سرد از چند فیلتر عبور داده می شود که روغن حاصل، درصد آب بسیار کمی دار

خاک دیاتومه

خاک دیاتومه

خاک دیاتومه چیست ؟ خاک دیاتومه یا خاک دیاتومیت محصولی کاملا طبیعی است که در گرید های مختلف خوراکی ، صنعتی موجود است و کارایی های متفاوتی دارد ، این خاک از بقایای فسیلی جلبک های دیاتوم ساخته شده است که در تصفیه روغن ها بیشترین استفاده را دارد تولید حشره کش ها ، استفاده در