پیشنهاد ویژه :
قیمت روغن کرچک
درخواست تماس تماس با بخش فروش
09195800780
  • گرید : صنعتی،دارویی،آرایشی بهداشتی
  • شکل ظاهری: مایع بدون رنگ
  • بسته بندی : گالن 210 کیلوگرمی

اکریلیک اسید چیست ؟

اکریلیک اسید یک محصول صنعتی با ارزش است و در کارخانه های شیمیایی از این مواد استفاده میشود.اکریلیک اسید ماده ای بی رنگ با بوی اسیدی است. این مادر در تولید پلاستیک، فرمولاسیون رنگ و محصولاتی دیگر استفاده میشود. این ماده pH ای حدود 3 دارد ک میتواند برای فلزات حالت خورندگی ایجاد کند. این ماده با نام دیگر(آیوپاک پروپنوئیک اسید) نیز شناخته می شود.
فرمول مولکولی آن C3H4O2 بوده و وزن مولکولی آن 72 است. این ماده قابلیت حل شدن در آب را دارد و نقطه ی ذوب آن 14 درجه سانتی گراد و نقطه ی جوش 141 درجه سانتی گراد می باشد.اطلاعاتی از کمبود این ماده در رسانه ها مطرح شده است و کارخانه های شیمیایی میلیارد ها تومان در جهت بهبود تولید این ماده سرمایه گذاری میکنند.

 

فرایند تولید اکریلیک اسید:

این ماده ب وسیله اکسیداسیون فاز بخار تولید می شود. این فرایند دو راکتور دارد: اولین راکتور پروپیلن را به آکرولین تبدیل میکند و سپس دومین راکتور آکرولین را ب محصول مورد نظر تبدیل میکند. در ادامه متن ب مراحل دقیق تولید میپردازیم:

• مرحله ی واکنش:

پروپیلن با بخار و هوا ترکیب میشود و سپس این ترکیب ب یک سیستم اکسیداسیون ک دو مرحله دارد منتقل میشود.
در مرحله اول: پروپیلن به آکرولین اکسید می شود.
در مرحله دوم:آکرولین به اکریلیک اسید ، اکسید می شود.
این دو مرحله در راکتورهای لوله ای با شرایط ثابت انجام می شود. از گرمای آزاد شده توسط این واکنش ها برای تولید بخار استفاده می شود. سپس برای جذب شدن اسید اکریلیک در آب، خروجی سیستم به برج خنک کننده فرستاده می شود.
بخشی که از این گاز باقی مانده و از بالای برج خنک کننده به دست می آید دوباره ب مرحله اول فرستاده می شود. و محلول آبی که به دست آمده برای بهبود خواص به وحد های پایین دستی فرستاده می شود.

• بهبود خواص محصول

حالا محلول به دست امده از مرحله اول به مرحله استخراج ارسال می شود. و در این مرحله با استفاده از حلال و استخراج مایع_مایع جداسازی میشود.
قسمت بالای استخراج کننده شامل acrylic acid است که به ستون بازیافت کننده حلال ارسال میشود و سپس جریان دوفازی شکل میگیرد. در این جریان دو فازی جدا سازی میشود، فاز آلی آن که شامل حلال میشود ب مرحله استخراج بازمیگردد و فاز آبی با رافینیت ترکیب میشود و به برج اسپیریتر ارسال میگردد و ب این صورت میزان حلال از دست رفته به حداقل میرسد و در آخر از پایین ستون بازیافت حلال، جریانی را به بخش اکریلیک اسید خام تزریق میکنند. و در آخر این محصول غلیظ شده از انتهای ستون خارح میشود.
و جریان بالای ستون اکثرا دارای اسید استیک و ناخالصی های سبکی است که به ستون بازیابی فرستاده میشود.

• مرحله ی خالص سازی

در این قسمت مواد غلیظ شده از ستوت اکریلیک اسید خام به ستون محصول فرستاده میشود. از بالای ستون گرید استری این محصول خارج میشود . برای جدا کردن ناخالصی های دیمری که در طول انجام مراحل تولید شده و ساخت محصول مورد نظر این مواد از پایین ستون خارج میشود و به سمت دیمرایزر فرستاده میشود .محصول تولید شده در آخر ب ستون استریپر فرستاده میشود و بخش سنگین ان جدا میشود و آن محصول خالص به دست می آید.

ذخیره سازی و نگه داری:

در ظروفی از جنس فولاد ضد زنگ یا تانکر آلومینیومی و درام هایی از جنس پلی اتیلن این مواد را میتوان ذخیره و یا حمل کرد.

این مواد نباید در گرما و یا مقابل تابش نور خورشید نگه داری شود زیرا ب این موارد حساس است و همچنین باید در مکانی به دور از نور خورشید و خشک و خنک نگهداری شود.

(این ماده میتواند پلیمیزره شود). این جریان میتواند با وجود نور آغاز شود و یا با روش استفاده از اکسید کننده های قوی مثل هیدروژن پراکسید و اسید نیتریک با انفجار به دست بیاید.

این ماده به دلیل خطرناک بودن،خورنده و تخریب کننده محیط زیست برای حمل و نقل واجد شرایط ویژه ای است ک باید رعایت شود.همچنین این ماده به هیج وجه نباید در دمای بالای 40 درجه سانتی گراد ذخیره شود.

 

از دیگر محصولات ما دیدن کنید : اروزیل

خطرات

در صورت قرار گرفتن زیاد در معرض این مواد پوست و دستگاه تنفسی دچار سوزش میشود ولی  کم قرار گرفتن در معرض این ماده برای بدن مضر نیست. اما این ماده دارای دوز های بالایی است که سمی هستند و موجب مشکلات ریوی میشوند.محلول های غلیظ این ماده اگر بلعیده شود باعث سوختگی شدید در دهان و دستگاه گوارش میشود همچنین بخار این اسید ها منجر به گرفتگی غشای مخاطی و دستگاه تنفسی میشود.

کاربرد ها:

استفاده از این ماده در طول سالها رشد داشته است .کاربرد این ماده در بخش های مختلفی است از جمله: محصولات آرایشی و صنایع شیمیایی.

ترکیب فوق ماده ی اولیه ی اکریلیک استر-متیل آکریلات، اتیل و بوتیل آکریلات و 2 اتیل هگزیل اکریلات می باشد.این اکریلات ها به طور کلی برای تولید رزین اکریلیکی بر پایه حلال استفاده میشود. در سالهای اخیر به دلیل نگرانی های محیط زیست بیشتر از آکریلات های بر پایه آب شده است. اکریلات های بر پایه آب بیشتر مصارف تزیینی دارد و اما میشود در تولید چرم،چسب،روکش قرص، پولیش ها و… استفاده کرد. این ماده اگر با پلی اکریل امید انیونی ترکیب شود سبب تولید هیدرکسی اکریلات میشود و در فرمولاسیون پوشش های صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد.

این ماده یک ماده ی صنعتی مهم است چون در بسیاری از محصولات صنعتی پرکاربرد مورد استفاده قرار می گیرد.

دو کاربرد اصلی این محصول:

استفاده از این ماده در استر ها و تولید رزین های آکریلیک.

از جمله این رزین ها بوتیل آکریلات، اتیل آکریلات، متیل آکریلات و 2- اتیل هگزیل اوریلات هستند.

با پلیمریزاسیون این مواد میشود در رنگ، پوشش ها، پارچه ها، چسب و مواد اولیه ی پلاستیک مورد استفاده کرد.

همچنین متیل آکریلات در تولید ویتامین B1  استفاده میشود.

این نمونه رزین ها را نیز به عنوان پودر ریخته گری مورد استفاده قرار می دهند.

 

خرید اکریلیک اسید :

برای خرید و استعلام قیمت این محصول یا اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما از طریق شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید

03195020085

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارتباط آسان تر میان مشتریان عزیز و اپراتور های آبتین شیمی میتوانید از طریق فرم مقابل درخواست پیش فاکتور محصولات مارا ثبت نمایید ، در ساعات کاری در کمتر از 30 دقیقه پیش فاکتور مربوطه برای شما ارسال خواهد شد و تماسی از طرف کارشناسان فروش ما خواهید داشت .
فایل پیش فاکتور از طریق واتس اپ یا تلگرام برای شما ارسال میگردد به همین منظورت شماره تلفن همراه دارای یکی از نرم افزار های ارتباطی ذکر شده را در فرم مقابل وارد نمایید ، با تشکر آبتین شیمی

درخواست پیش فاکتور : از طریق فرم زیر میتوانید درخواست پی فاکتور نمایید تا کارشناسان آبتین شیمی قیمت محصول مورد نظر شمارا اعلام نمایند ، در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت

مقالات آبتین شیمی

طرز تهیه روغن آرگان

طرز تهیه روغن آرگان روغنی که به عنوان یکی از بهترین و با ارزش ترین روغن های جهان شناخته شده روغن آرگان است،که از میوه هایی که در درخت آرگان به وجود می آید روغن آرگان بکر خارج می شود.از ۵۰ کیلوگرم میوه

روغن آرگان تقلبی

روغن آرگان تقلبی چیست : روغن ارگان از دانه های درخت ارگان در مراکش تهیه میشود.اما اگر نتوانید روغن ارگان اصل و تقلبی را تشخیص و با تفاوت های آن آشنا نباشید ممکن است حتی در این کشور هم روغن تقلبی را به جای روغ

خواص روغن خرچنگ

روغن خرچنگ چیست : روغن خرچنگ از پوست خرچنگ گرفته میشود که بسیار غنی است تا جایی که لقب معجزه گر پوست و جوانی را به خو اختصاص داده است. روغن خرچنگ دارای گلوکزامین است. این ماده باعث بالا رفتن طول عمر،پیش

روغن الاغ

روغن الاغ چیست؟ این روغن کاربردهای بسیاری دارد و از این جهت اهمیت زیادی دارد اما برخی افراد از این روغن استفاده های گوناگونی میکنند که در مواردی این روغن مناسب آن کار نیست. مثلا برخی از این روغن به اشت