اسید بوتیریک

نام های دیگر این محصول : , بوتیریک اسید - اسید بوتریک - بوتانوئیک اسید

اسید بوتیریک چیست بوتیریک اسید ماده ای است که خیلی ها نمیدانند به صورت روزانه مصرف میکنند. اما این اسید که با نام اختصاری BTA نیز شناخته می شود، یک اسید چرب اشباع شده با زنجیره کوتاه است. این اسید در کره، روغن حیوانی، شیر خام، چربی های حیوانی و روغن های گیاهی وجود دارد. این ماده همچنین در کولون ما از طریق تخمیر کربوهیدرات هایی مانند فیبر توسط باکتری های روده، تشکیل می شود. اسید بوتیریک برای بهبود عملکرد سلامت سلول های روده کوچک و بزرگ مفید و لازم …
همین حالا جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید آنالیز و اطلاعات فنی محصول

اسید بوتیریک چیست

بوتیریک اسید ماده ای است که خیلی ها نمیدانند به صورت روزانه مصرف میکنند. اما این اسید که با نام اختصاری BTA نیز شناخته می شود، یک اسید چرب اشباع شده با زنجیره کوتاه است. این اسید در کره، روغن حیوانی، شیر خام، چربی های حیوانی و روغن های گیاهی وجود دارد. این ماده همچنین در کولون ما از طریق تخمیر کربوهیدرات هایی مانند فیبر توسط باکتری های روده، تشکیل می شود.
اسید بوتیریک برای بهبود عملکرد سلامت سلول های روده کوچک و بزرگ مفید و لازم است. این ماده همچنین منبع مورد توجه برای سوخت سلول های روده بزرگ است.

 

ساختار اسید بوتیریک

اسید سیتریک تشکیل شده از یک مایع بی رنگ است این ماده در آب حل می شود و به طور علمی ساختار این ماده شامل ۴ اسید چرب کربنی با فرمول مولکولی C4H8O2 یا CH3CH2CH2COOH است.
حالا در ادامه مطلب نام های شیمیایی دیگر این ماده را ذکر خواهیم کرد:

اسید بوتیریک همراه با اسیدهای دیگری مانند استیک و پروپیونیک حدود ۸۳ درصد از اسیدهای چرب دارای زنجیره کوتاه در کولون انسان را تشکیل می‌دهند.
این آسیب به تنهایی ناخوشایند و طعمی تلخ و تند است اما این ماده هنگامی که با غذا مصرف می شود تا حدودی طعم‌شیرین می یابد این ماده مانند استر ها در چربی های حیوانی و روغن های گیاهی موجود است.( استر حاوی یک ترکیب ارگانیک است و با آب برای تولید الکل و اسیدهای آلی و غیرآلی واکنش نشان می دهد.)  استر مشتق شده از اسیدهای کربوکسیلیک مانند اسید بوتیریک، شایع ترین نوع استرها می باشد.

اسید بوتیریک در روده بزرگ به همراه دیگر اسیدهای چرب زنجیره کوتاه از تخمیر کربوهیدرات ها به ویژه پروبیوتیک هایی مانند نشاسته های مقاوم، فروکتولیساکارید ها و دیگر فیبر ها تولید می شود.

نام های “اسید بوتیریک” و “بوتیرات” معمولا به جای یکدیگر حتی در مقالات علمی و مطالعات نیز به کار برده می شود.
و اما از لحاظ فنی ساختار این دو ماده مقداری با هم متفاوت است اما با وجود این تفاوت بسیار شبیه به یکدیگر هستند. بوتیرات یا بوتیانات نام سنتی پایه مشتقات اسید بوتیریک است.
بوتیرات حدودا با اسید بوتیریک یکسان است، ولی یک پروتون کمتر دارد. با توجه به مطالعات علمی، به نظر می رسد که خواص این دو ماده تقریبا مشابه یکدیگر است.

 

خواص اسید بوتیریک

کاهش وزن

بوتیریک توانایی زیادی در کاهش وزن دارد و به همین دلیل محبوبیت زیادی پیدا کرده است.
و همچنین شواهد علمی به این نتایج رسیده‌اند که ترکیب باکتری های روده افرادی که چاق هستند و همچنین افرادی که دیابت نوع II دارند خیلی متفاوت از افراد سالم است.
حالا دانشمندان بر این باورند که اسیدهای چرب با زنجیره های کوتاه همراه با پروبیوتیک ها در پیشگیری از سندرم متابولیک نقش مثبتی دارند. یکی از فاکتورهای موثر در این سندروم شامل چاقی شکم است.

بوتیریک به دلیل توانایی اش در کاهش وزن، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. شواهد علمی نشان می دهد که ترکیب باکتری ها روده افرادی که چاق هستند و همچنین افرادی که دیابت نوII II دارند، متفاوت از افراد سالم است. اعتقاد بر این است که اسید های چرب با زنجیره کوتاه همراه با پروبیوتیک ها، در پیشگیری از سندرم متابولیک نقش مثبتی دارند. یکی از فاکتورهای موثر در این سندرم چاقی شکمی است.

اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه مانند اسید بوتیریک، تناسب میان سنتز اسید چرب و تجزیه چربی را تنظیم و کنترل می کنند. در مطالعه حیوانی که در سال ۲۰۰۷ انجام شد، پس از پنج هفته معالجه با BTA، موش های چاق ۱۰٫۲ درصد وزن بدن خود را از دست دادند و چربی بدنشان نیز به میزان ۱۰ درصد کم شد. اسید بوتیریک برای رفع حساسیت به انسولین نیز کاربرد دارد . بهبود حساسیت به انسولین بسیار موثر در پیشگیری از افزایش وزن است.

اکثر نتایج به دست آمده از مطالعات حیوانی توانسته اند ارتباط بین مکمل های BTA را به طور خاص با کاهش وزن به اثبات برسانند. اما این اسید در بهبود چاقی به طور طبیعی نیز دارای اثرات مثبتی است.

 

درمان بالقوه سرطان کولورکتال

نتایج و مطالعه بسیاری نشان می دهد که اسید بوتیریک قدرت زیادی برای معالجه سرطان به خصوص سرطان روده بزرگ دارد. این ماده در واقع توانایی «تغییر معماری هسته ای» و ایجاد مرگ سلول های سرطانی روده را از خود نشان داده است.
این دلیل به احتمال زیاد یکی از دلایل مهم برای زیادکردن مصرف فیبر و ارتباط آن با کم شدن خطر ابتلا به سرطان روده است. چون استفاده از فیبر بیشتر می تواند اسید بوتیریک موجود در روده را متعادل کند.

بر اساس پژوهش هایی که در سال ۲۰۱۱ در مجله International Journal of Cancer دیده شده ، تاثیر اسید های چرب با زنجیره کوتاه، به خصوص بوتیریک در درمان سرطان روده بزرگ مورد مطالعه قرار گرفت. محققان به این باور رسیده اند که خاصیت ضد تومور این ماده احتمالا بخاطر اقداماتی است که داخل سلول انجام می دهد. تحقیقات آزمایشگاهی بیشتر نشان می دهد که درمان با بوتیریک منجر به زیادشدن مرگ برنامه ریزی شده سلول های سرطانی روده بزرگ می شود.

در یک مقاله علمی انجام شده در سال ۲۰۱۴، به نظر می رسد که با استفاده از رژیم غذایی غنی از فیبر میتوان از بدن در برابر تومورهای کولورکتال محافظت کرد و این خاصیت به طریقی وابسته به میکروبوتا و بوتیرات است، به این معنی است که استفاده از فیبر به تنهایی موثر برای جلوگیری از سرطان نیست. رژیم غذایی غنی از فیبر باعث می شود که فلور روده کنترل شده و به اندازه کافی BTA در بدن وجود داشته باشد. این ۳ عامل همزمان می توانند دفاع ضد سرطان در روده باشند.

 

درمان سندرم روده تحریک پذیر (IBS)

به طور کامل، اسید بوتیریک می تواند فواید بسیار مثبتی بر روی سلامت روده بگذارد. سلامت روده تا حد بسیار بالایی بر سلامت کل بدن تاثیر می گذارد. اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه مانند اسید بوتیریک می توانند به حفظ و ارتقای سلامت روده کمک کرده و مانع از ایجاد سندرم روده تحریک پذیر و انواع بیماری های مرتبط به روده مانند علائم IBS شوند. سندرم روده تحریک پذیر یک نوع اختلال گوارشی است که با یک گروه از علائم رایج مانند موارد مذکور خود را بروز می دهد: تغییر در حرکات روده_درد شکم

یک مقاله علمی که در مجله Gastroenterology Review انتشار داده شد،که بر روی پتانسیل اسید بوتیریک به عنوان درمان IBS، بر اساس مطالعات متوالی که انجام شده است، تمرکز کرد. محققان به این نتیجه رسیدند که مصرف مکمل بوتیریک یک درمان امیدوار کننده برای IBS است.

در یک مقاله دوسوکور، تصادفی و کنترل شده با پلاسبو که در سال ۲۰۱۲ انجام شد ۶۶ بیمار مبتلا به IBS به دو دسته تقسیم شدند: افراد دسته اول هر روز ۳۰۰ میلی گرم اسید بوتیریک را در کنار درمان استاندار خود مصرف میکردند و در مقابل دسته دوم پلاسبو را در کنار درمان استاندارد مصرف می کردند. پس از چهار هفته، محققان دریافتند که افرادی که اسید بوتیریک مصرف کرده اند تعداد دفعات درد شکمی شان در هنگام دفع مدفوع کاهش چشمگیری داشت. پس از ۱۲ هفته، درد خود به خودی شکم، درد شکم پس از خوردن غذا و درد شکم در طول اجابت مزاج در افراد مصرف کننده BTA کمتر شده بود.

 

درمان بیماری کرون

بیماری کرون یک نمونه بیماری التهابی روده (IBD) است که به التهاب دستگاه گوارش، درد شکمی، اسهال شدید، خستگی، کم کردن وزن و سوء تغذیه منجر میشود . مانند سندرم روده تحریک پذیر این بیماری نیز یک بیماری مختص به دستگاه گوارش است. یک مطالعه که در سال ۲۰۰۵ در مجله Pharmacology & Therapeutics Pharmacology & Pharmacy منتشر شد، که نشان می دهد استفاده خوراکی اسید بوتیریک اضافه بر این که ایمن است و قابل تحمل می باشد ممکن است در القای درمان بالینی در بیماران مبتلا به بیماری کرون تاثیر گذار باشد.

تحقیقات دیگر که در سال ۲۰۱۳ انجام شده نشان می دهد که اسید بوتیریک می تواند درد را در طی دفع مدفوع و التهاب در روده کمتر کند. هر دو این عوامل برای مبتلایان به بیماری کرون و سایر بیماری های التهابی روده بسیار مفید و دارای اهمیت هستند.

اسیدهای چرب با زنجیره متوسط مانند BTA واقعا تاثیر بسیار مهمی در سلامت روده دارند که می توانند به از بین بردن مشکلات موثر بر روی روده و برای جلوگیری از بیماری های التهابی مانند کرون تاثیر گذار باشد.

 

خرید اسید بوتیریک

جهت خرید و استعلام قیمت و کسب اطلاعات بیشتر از این محصول با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید.

منتظر تماس شما هستیم !
031-33616360 / 021-28421745

جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید شنیدن صدای شما باعث خشنودی ما می شود ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین

محصولات

فنولیک رزین 1636 مالزی

فنولیک رزین

فنولیک رزین چیست فنولیک رزین، نوعی رزین سینتتیک است که از فنول و الدهید، معمولاً فرمالدهید، تولید می‌شود. این رزین‌ها بر اساس ساختار و خواص شیمیایی‌شان به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند و در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین مدل های مختلفی از این ماده در بازار وجود دارد که کاربرد های آن بسیار متفاوت است از جمله این رزین ها رزین فنولیک 1636 مالزی است که در صنایع رنگ سازی و به عنوان مواد اولیه چسب سازی بسیار پر کاربرد است و به عنوان تکیفایر در صنعت مورد …

اروزیل آبتین شیمی

اروزیل

اروزیل چیست اروزیل یکی از بیشترین و در دسترس ترین منابعی که در پوسته زمین یافت می شود به نام سیلیلس یا سیلیسیم دی اکسید این ماده در اشکال متفاوتی وجود دارد که بارزترین آن کوارتز است . سیلیکون دی اکساید یا اروزیل با نام علمی فوم سیلیس معروف است این محصول چگالی و حجم بالا بوده که با اضاف شدن مواد مورد نظر غلظت و حالت چسبندگی می شود . بیشترین کاربرد این محصول به عنوان مواد اولیه پر کننده وحجم دهنده مواد است. فرایند تولید اروزیل در فرایندی …

کالیفون رزین گام

کالیفون (رزین گام)

کالیفون چیست کالیفون که به رزین گام نیز نامیده میشود ، یک بلور جامد است که از شیره گیاهان مخلوطی مانند کاج و گیاهان دیگر به دست می آید .در روند تولید کالیفون شیره به دست آمده از گیاهان را که به فرم مایع است حرارت میدهند تا ماده فرار ترپن در شیره تبخیر شود و از بین برود تا کالفون به دست آید که بلوری نیمه شفاف و جامد است که در رنگ های زرد تا سیاه وجود دارد. رزین ها به دست آمده از ریشه گیاهان یا رزین …

پلی سوربات 80 تویین 80

توئین 80

توئین 80 یا پلی سوربات 80 چیست پلی سوربات ۸۰ (به انگلیسی: Polysorbate 80) یا توئین 80 با فرمول شیمیایی C64H124O26 یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم 14773 است. که جرم مولی آن ۱۳۱۰ گرم بر مول می‌باشد. پلی سورباتها یا تویین ها یک دسته از امولسیفایرها هستند که به عنوان امولسیفایر دارای کاربرد غذایی و دارویی و بهداشتی می باشند. پلی سورباتها مایعاتی روغنی شکل هستند که از اتوکسیله شدن استرهای سوربیتان بدست می آیند. استرهای سوربیتان نیز از واکنش سوربیتول آبگیری شده که به سوربیتان معروف است با …

سیلیکون دی اکساید

سیلیکون دی اکساید

سیلیکون دی اکساید چیست سیلیکون دی اکساید که به عنوان سیلیکا شناخته می شود، یک جزء مهم شن و ماسه به حساب می آید ولی با این وجود، این ماده در اشکال گوناگون دیگری نیز یافت شده است. سیلیکا ساینده ، سیلیکاژل ، سیلیکا غلظت دهنده ، سیلیکا فوم و … از فرم های مختلف این محصول هستند. این محصول عمدتا در دو شکل بلورین و آمورف در طبیعت یافت میشود. سیلیکا جزیی از سنگ های قیمتی می باشد و بقایای این ترکیب در سنگ های آتشفشانی نیز یافت می …

گلیسیرین

گلیسیرین

خرید گلیسیرین جهت خرید گلیسیرین با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب با کارشناسان ما در ارتباط باشید . کارشناسان مجموعه آبتین شیمی آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی در سریع ترین زمان ممکن می باشند . این محصول به صورت وارداتی از برند های معروف دنیا از جمله KLK مالزی – دیپر ترکیه و پی تی دوا اندونزی قابل ارائه به مشتریان عزیز است ، همچنین میتوانید از محصولات تولید ایران نیز خرید کنید . بسته بندی های این محصول به صورت بشکه های فلزی 250 کیلوگرمی می باشد …