× آبتین شیمی کاتالوگ محصولات مواد اولیه آرایشی و بهداشتی مواد اولیه دارویی مواد اولیه غذایی مواد اولیه صنعتی سوالات متداول تماس با ما
021-284261
×

هر آنچه نیاز دارید جسستجو کنید ، اگر به نتیجه نرسیدید با ما تماس بگیرید .

اسید بوتیریک

دیدن قیمت و اطلاعات
بوتریک اسید
درخواست استعلام قیمت

جهت اطلاع از قیمت دقیق روز کالا ، موجودی و آنالیز دقیق آن میتوانید با بخش فروش ما در تماس باشید و راه های ارتباطی مختلفی را امتحان کنید ، در واتس اپ ، تلگرام ، روبیکا و ... در خدمت شما هستیم .
همچنین میتوانید با تلفن مستقیم شرکت تماس بگیرید (زمان پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه از 9 صبح الی 4 عصر)

ارسال پیام در واتس اپ - 09195800780 تماس مستقیم با شرکت : 021284261

اسید بوتیریک چیست

بوتیریک اسید ماده ای است که خیلی ها نمیدانند به صورت روزانه مصرف میکنند. اما این اسید که با نام اختصاری BTA نیز شناخته می شود، یک اسید چرب اشباع شده با زنجیره کوتاه است. این اسید در کره، روغن حیوانی، شیر خام، چربی های حیوانی و روغن های گیاهی وجود دارد. این ماده همچنین در کولون ما از طریق تخمیر کربوهیدرات هایی مانند فیبر توسط باکتری های روده، تشکیل می شود.
اسید بوتیریک برای بهبود عملکرد سلامت سلول های روده کوچک و بزرگ مفید و لازم است. این ماده همچنین منبع مورد توجه برای سوخت سلول های روده بزرگ است.

 

ساختار اسید بوتیریک

اسید سیتریک تشکیل شده از یک مایع بی رنگ است این ماده در آب حل می شود و به طور علمی ساختار این ماده شامل ۴ اسید چرب کربنی با فرمول مولکولی C4H8O2 یا CH3CH2CH2COOH است.
حالا در ادامه مطلب نام های شیمیایی دیگر این ماده را ذکر خواهیم کرد:

  •  butanoic acid
  •  n butyric acid
  •  n butanoic acid
  •  propylformic acid

اسید بوتیریک همراه با اسیدهای دیگری مانند استیک و پروپیونیک حدود ۸۳ درصد از اسیدهای چرب دارای زنجیره کوتاه در کولون انسان را تشکیل می‌دهند.
این آسیب به تنهایی ناخوشایند و طعمی تلخ و تند است اما این ماده هنگامی که با غذا مصرف می شود تا حدودی طعم‌شیرین می یابد این ماده مانند استر ها در چربی های حیوانی و روغن های گیاهی موجود است.( استر حاوی یک ترکیب ارگانیک است و با آب برای تولید الکل و اسیدهای آلی و غیرآلی واکنش نشان می دهد.)  استر مشتق شده از اسیدهای کربوکسیلیک مانند اسید بوتیریک، شایع ترین نوع استرها می باشد.

اسید بوتیریک در روده بزرگ به همراه دیگر اسیدهای چرب زنجیره کوتاه از تخمیر کربوهیدرات ها به ویژه پروبیوتیک هایی مانند نشاسته های مقاوم، فروکتولیساکارید ها و دیگر فیبر ها تولید می شود.

نام های “اسید بوتیریک” و “بوتیرات” معمولا به جای یکدیگر حتی در مقالات علمی و مطالعات نیز به کار برده می شود.
و اما از لحاظ فنی ساختار این دو ماده مقداری با هم متفاوت است اما با وجود این تفاوت بسیار شبیه به یکدیگر هستند. بوتیرات یا بوتیانات نام سنتی پایه مشتقات اسید بوتیریک است.
بوتیرات حدودا با اسید بوتیریک یکسان است، ولی یک پروتون کمتر دارد. با توجه به مطالعات علمی، به نظر می رسد که خواص این دو ماده تقریبا مشابه یکدیگر است.

 

خواص اسید بوتیریک

کاهش وزن

بوتیریک توانایی زیادی در کاهش وزن دارد و به همین دلیل محبوبیت زیادی پیدا کرده است.
و همچنین شواهد علمی به این نتایج رسیده‌اند که ترکیب باکتری های روده افرادی که چاق هستند و همچنین افرادی که دیابت نوع II دارند خیلی متفاوت از افراد سالم است.
حالا دانشمندان بر این باورند که اسیدهای چرب با زنجیره های کوتاه همراه با پروبیوتیک ها در پیشگیری از سندرم متابولیک نقش مثبتی دارند. یکی از فاکتورهای موثر در این سندروم شامل چاقی شکم است.

بوتیریک به دلیل توانایی اش در کاهش وزن، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. شواهد علمی نشان می دهد که ترکیب باکتری ها روده افرادی که چاق هستند و همچنین افرادی که دیابت نوII II دارند، متفاوت از افراد سالم است. اعتقاد بر این است که اسید های چرب با زنجیره کوتاه همراه با پروبیوتیک ها، در پیشگیری از سندرم متابولیک نقش مثبتی دارند. یکی از فاکتورهای موثر در این سندرم چاقی شکمی است.

اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه مانند اسید بوتیریک، تناسب میان سنتز اسید چرب و تجزیه چربی را تنظیم و کنترل می کنند. در مطالعه حیوانی که در سال ۲۰۰۷ انجام شد، پس از پنج هفته معالجه با BTA، موش های چاق ۱۰٫۲ درصد وزن بدن خود را از دست دادند و چربی بدنشان نیز به میزان ۱۰ درصد کم شد. اسید بوتیریک برای رفع حساسیت به انسولین نیز کاربرد دارد . بهبود حساسیت به انسولین بسیار موثر در پیشگیری از افزایش وزن است.

اکثر نتایج به دست آمده از مطالعات حیوانی توانسته اند ارتباط بین مکمل های BTA را به طور خاص با کاهش وزن به اثبات برسانند. اما این اسید در بهبود چاقی به طور طبیعی نیز دارای اثرات مثبتی است.

 

درمان بالقوه سرطان کولورکتال

نتایج و مطالعه بسیاری نشان می دهد که اسید بوتیریک قدرت زیادی برای معالجه سرطان به خصوص سرطان روده بزرگ دارد. این ماده در واقع توانایی «تغییر معماری هسته ای» و ایجاد مرگ سلول های سرطانی روده را از خود نشان داده است.
این دلیل به احتمال زیاد یکی از دلایل مهم برای زیادکردن مصرف فیبر و ارتباط آن با کم شدن خطر ابتلا به سرطان روده است. چون استفاده از فیبر بیشتر می تواند اسید بوتیریک موجود در روده را متعادل کند.

بر اساس پژوهش هایی که در سال ۲۰۱۱ در مجله International Journal of Cancer دیده شده ، تاثیر اسید های چرب با زنجیره کوتاه، به خصوص بوتیریک در درمان سرطان روده بزرگ مورد مطالعه قرار گرفت. محققان به این باور رسیده اند که خاصیت ضد تومور این ماده احتمالا بخاطر اقداماتی است که داخل سلول انجام می دهد. تحقیقات آزمایشگاهی بیشتر نشان می دهد که درمان با بوتیریک منجر به زیادشدن مرگ برنامه ریزی شده سلول های سرطانی روده بزرگ می شود.

در یک مقاله علمی انجام شده در سال ۲۰۱۴، به نظر می رسد که با استفاده از رژیم غذایی غنی از فیبر میتوان از بدن در برابر تومورهای کولورکتال محافظت کرد و این خاصیت به طریقی وابسته به میکروبوتا و بوتیرات است، به این معنی است که استفاده از فیبر به تنهایی موثر برای جلوگیری از سرطان نیست. رژیم غذایی غنی از فیبر باعث می شود که فلور روده کنترل شده و به اندازه کافی BTA در بدن وجود داشته باشد. این ۳ عامل همزمان می توانند دفاع ضد سرطان در روده باشند.

 

درمان سندرم روده تحریک پذیر (IBS)

به طور کامل، اسید بوتیریک می تواند فواید بسیار مثبتی بر روی سلامت روده بگذارد. سلامت روده تا حد بسیار بالایی بر سلامت کل بدن تاثیر می گذارد. اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه مانند اسید بوتیریک می توانند به حفظ و ارتقای سلامت روده کمک کرده و مانع از ایجاد سندرم روده تحریک پذیر و انواع بیماری های مرتبط به روده مانند علائم IBS شوند. سندرم روده تحریک پذیر یک نوع اختلال گوارشی است که با یک گروه از علائم رایج مانند موارد مذکور خود را بروز می دهد: تغییر در حرکات روده_درد شکم

یک مقاله علمی که در مجله Gastroenterology Review انتشار داده شد،که بر روی پتانسیل اسید بوتیریک به عنوان درمان IBS، بر اساس مطالعات متوالی که انجام شده است، تمرکز کرد. محققان به این نتیجه رسیدند که مصرف مکمل بوتیریک یک درمان امیدوار کننده برای IBS است.

در یک مقاله دوسوکور، تصادفی و کنترل شده با پلاسبو که در سال ۲۰۱۲ انجام شد ۶۶ بیمار مبتلا به IBS به دو دسته تقسیم شدند: افراد دسته اول هر روز ۳۰۰ میلی گرم اسید بوتیریک را در کنار درمان استاندار خود مصرف میکردند و در مقابل دسته دوم پلاسبو را در کنار درمان استاندارد مصرف می کردند. پس از چهار هفته، محققان دریافتند که افرادی که اسید بوتیریک مصرف کرده اند تعداد دفعات درد شکمی شان در هنگام دفع مدفوع کاهش چشمگیری داشت. پس از ۱۲ هفته، درد خود به خودی شکم، درد شکم پس از خوردن غذا و درد شکم در طول اجابت مزاج در افراد مصرف کننده BTA کمتر شده بود.

 

درمان بیماری کرون

بیماری کرون یک نمونه بیماری التهابی روده (IBD) است که به التهاب دستگاه گوارش، درد شکمی، اسهال شدید، خستگی، کم کردن وزن و سوء تغذیه منجر میشود . مانند سندرم روده تحریک پذیر این بیماری نیز یک بیماری مختص به دستگاه گوارش است. یک مطالعه که در سال ۲۰۰۵ در مجله Pharmacology & Therapeutics Pharmacology & Pharmacy منتشر شد، که نشان می دهد استفاده خوراکی اسید بوتیریک اضافه بر این که ایمن است و قابل تحمل می باشد ممکن است در القای درمان بالینی در بیماران مبتلا به بیماری کرون تاثیر گذار باشد.

تحقیقات دیگر که در سال ۲۰۱۳ انجام شده نشان می دهد که اسید بوتیریک می تواند درد را در طی دفع مدفوع و التهاب در روده کمتر کند. هر دو این عوامل برای مبتلایان به بیماری کرون و سایر بیماری های التهابی روده بسیار مفید و دارای اهمیت هستند.

اسیدهای چرب با زنجیره متوسط مانند BTA واقعا تاثیر بسیار مهمی در سلامت روده دارند که می توانند به از بین بردن مشکلات موثر بر روی روده و برای جلوگیری از بیماری های التهابی مانند کرون تاثیر گذار باشد.

 

خرید اسید بوتیریک

جهت خرید و استعلام قیمت و کسب اطلاعات بیشتر از این محصول با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید.

منتظر تماس شما هستیم !
031-33616360 / 021-28421745

جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید شنیدن صدای شما باعث خشنودی ما می شود ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پلی وینیل پیرولیدون k90

پلی وینیل پیرولیدون k90

پلی وینیل پیرولیدون k90 یا PVPK90 که به عنوان یک پلیمر آمفوتریک شناخته می‌شود. یکی از مهمترین و پرکاربردترین ترکیبات پلیمری در صنایع مختلف است. این ترکیب با خواص فیزیکی و شیمیایی منحصر به فردی که دارد، در بسیاری از فرایندها و محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد. شکل ظاهری این محصول به صورت یک پودر سفید رنگ تا کمی مایل به کرم رنگ است. پلی وینیل پیرولیدون k90 به عنوان یک ماده پلیمری آمفوتریک، دارای خاصیت جذب آب بالا است که از این خاصیت برای محافظت و نگهداری از رطوبت …

نانو نقره

نانو یون نقره

نانو یون نقره چیست نانو یون نقره (یا به انگلیسی Silver Nanoparticles) به نانوذراتی از نقره اشاره دارد که ابعاد آنها در محدوده نانومتر (میلیون‌ها جزء از یک متر) قرار دارد. این نانوذرات به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارند، از جمله رفتار مختلف در مقایسه با نقره در ابعاد بزرگتر، در علوم مختلف مورد مطالعه و استفاده قرار می‌گیرند. خلوص این محصول یا در واقع عیار آن بسیار بالاست که میتوان برای استفاده در صنایع مختلف حتی پزشکی نیز از آن بهره برد . خلوص نانویون نقره مهمترین عاملی است …

ویتامین آ

ویتامین A

ویتامین A چیست : ویتامین A شناخته شده ترین ویتامین در جهان است که در بسیاری از موادغذایی و میوه ها وجود دارد؛ اما باید از مضرات و فواید آن هنگام مصرف آگاه باشید. ویتامین آ یک ویتامین محلول در چربی است. شکل فعال این ویتامین بتاکاروتوئن است که در موادغذایی شامل گوشت،ماهی،مرغ و لبنیات وجود دارد و شامل رتینول و رتینوئیک اسید است. عوامل زیادی در از بین بردن یا عدم جذب این ویتامین تاثیرگذار هستند؛ مثلا، قرارگرفتن در برابر موادشیمیایی سمی موجب از بین رفتن این ویتامین در …

لیمونن

لیمونن

لیمونن چیست انسان ها از سال ها پیش، با استخراج روغن های ضروری طبیعی از گیاهان و میوه های مختلف آشنایی داشتند. روغن لیمونن یکی از روغن های پرطرفدار گیاهی است. لیمونن(LIMONENE) دارای فرمول شیمیایی C10H16 بوده که یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب کم 22311 و جرم مولی 136.24gr/mo است. لیمونن مایعی بی رنگ از گروه هیدروکربنی و شاخه سیکلوترین است. نام این ترکیب از نام لیمو گرفته شده است و به عنوان حلال تجدیدپذیر در شوینده ها از آن یاد می شود. این ترکیب از پوست پرتقال و …

دی استات سدیم

دی استات سدیم

دی استات سدیم نام دی استات سدیم برای نوعی نمک سدیم اسیدی استفاده می شود، که به منظور آزاد کردن مواد نگهدارنده و همچنین تنظیم کننده ph مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد . دی استات سدیم از اسید استیک و سدیم استات تشکیل شده است که یک ترکیب مولکولی است. این ماده به یون‌های استات، سدیم و هیدروژن، اجزای طبیعی گیاهان و حیوانات و غذاهای انسانی از هم جدا می‌شود. استات‌ها در بدن موجودات زنده در زمان سوخت و ساز بدن تولید می‌شوند. استات‌ها و اسید استیک هم …

استویا

استویا

استویا چیست؟ استویا به شکل درختچه های کوچک است که متعلق به خانواده کاسنیان است که بیش از ۲۰۰ گونه از این گیاه وجود دارد. چین بزرگ‌ ترین صادرکننده‌ی استویا در دنیا شناخته شده است. این گیاه در بسیاری از کشورهای دنیا تولید می‌شود. همچنین در بعضی از فروشگاه‌های فراورده های کشاورزی، گیاه استویا برای پرورش خانگی نیز عرضه می‌شود. (Stevia) گیاهی است که بسیار شیرین است که از قرن شانزدهم میلادی از این گیاه برای شیرین‌کردن نوشیدنی‌ها و تهیه‌ی چای استفاده میکردند. این گیاه که اهل ناحیه پاراگوئه و …

Magnesium chloride

کلرید منیزیم

کلرید منیزیم چیست فرمول شیمیایی کلرید منیزیم: MgCl2 جرم مولی: ۹۵٫۲۱۱ گرم بر مول شناسه آیوپاک: Magnesium dichloride فرمول مولکولی: MgCl2 انحلال‌پذیری در آب: anhydrous; 54.3 g/100 ml (20 °C); 72.6 g/100 mL (100 °C) hexahydrate; 157 g/100 mL (20 °C) شکل ظاهری: بلورهای جامد سفید یا بی‌رنگ است. این محصول کاربرد بالا و مفیدی دارد و به وسیله سنگ معدن منیزیت ساخته میشود. یکی از اساسی ترین کاربردهای مهم این ماده در مهار گرد و غبار و ثابت سازی شن های روان است. نکته: میزان قیمت کلرید منیزیم به …

اتیلن اکسید

اتیلن اکسید

اتیلن اکسید چیست؟ اکسید اتیلن یا اتیلن اکسید، که با نام اکسیران هم شناخته می‌شود، یک مخلوط آلی با دستور C۲H۴O می‌باشد. این گاز بی‌رنگ قابل اشتعال دارای بوی ضعیف شیرینی است و ساده‌ترین اپوکسید به حساب می آید. سه حلقهٔ وجود داشته در ساختار آن دارای دو اتم کربن و یک اتم اکسیژن می‌باشد. فرمول شیمیایی: C2H4O فرمول مولکولی: C2H4O مرتبط با heterocycles: آزیریدین; تیرن; بوریران نقطه اشتعال: −20 °C دمای جوش: ‎10.7 °C   تولید اتیلن اکسید را می توان با واکنش اکسیژن (O2) و اتیلن (C2H4) در …

زینک سیترات

زینک سیترات

زینک سیترات چیست ؟ زینک سیترات یا سیترات روی (Zinc citrate) محصولی است که اکثر افراد معمولی آنرا به عنوان قرص های تقویتی و مکمل های خاص جهت درمان و رفع کمبود روی در بدن است می شناسند. اما این محصول نقش بسیار ارزنده ای در تولید مواد دارویی و همچنین در استفاده های صنعتی دارد . که ما در این مقاله مرور کوتاهی بر آنها خواهیم داشت .   این محصول به دو صورت سه آبه و دو آبه وجود دارد که توسط خنثی سازی اسید سیتریک با مقدار …