× آبتین شیمی کاتالوگ محصولات مواد اولیه آرایشی و بهداشتی مواد اولیه دارویی مواد اولیه غذایی مواد اولیه صنعتی سوالات متداول تماس با ما
021-284261
×

هر آنچه نیاز دارید جسستجو کنید ، اگر به نتیجه نرسیدید با ما تماس بگیرید .

قهوه فوری

قهوه فوری

قهوه فوری چیست؟

قهوه فوری در سال 1890 توسط دیوید استرنج در شهر نیوزلند ثبت گردید و قهوه فوری تولید شده با نام تجاری قهوه استرنج در بازار ارائه شد و در سال 1901 دانشمندی ژاپنی به نام ساتوری کاتو در شهر شیکاگو توانست اختراعی مشابه به قهوه استرنج کشف کند. و جورج لوئیسبا روسی متفاوت توانست قهوه فوری تولید کنند و در سال 1910 در کشور واشنگتن توانست بازاریابی و فروشش را انجام دهد. در سال 1938 در این صنعت انقلاب بزرگی به پا شد. این اتفاق مهم توسط شرکت نستله با نام تجاری نسکافه انجام شد که با یک فرایند پیشرفته توانست قهوه فوری تولید و توزیع کند.

قهوه فوری چیست؟

این قهوه در ایران با نام تجاری شرکت نستله شناخته میشود و به نام نسکافه نامیده میشود. این محصول از قهوه سبز بو داده شده (رست شده) و آسیاب شده تهیه میگردد. در واکنش صنعتی تولید این محصول ابتدا قهوه را در دمای 165 درجه سانتی گراد در مدت زمان 7 الی 15 دقیقه بو داده میشود و سپس با درجه بسیار ریز 0.5 تا 1 میلیمتر آسیاب میشود و در مرحله بعد قهوه آسیاب شده را دم میکنند این مرحله مشابه به درست کردن قهوه خونگی است.

 

از دیگر محصولات ما نیز دیدن نمایید : ستئارات 20

 

بعد از دم کشیدن قهوه با روش های خاصی به فرم خشک کردن انجمادی یا خشک کردن پاششی قهوه را به پودر آماده حل شدن در آب تبدیل میکنند. د ر بعضی از این فرایند ها ممکن است عطر قهوه از بین رود به همین علت در پایان فرایند یا در زمان بسته بندی قهوه فوری به صورت جدا عطر قهوه را به این محصول اسپری میکنند.

روش های قهوه های فوری:

تبخیر در خلا:

در این روش قهوه را در درمای بسیار پایین به جوش می آورند. از این قهوه در این مرحله در غذا هایی چون کچاپ،شیر خشک و سایر غذای تجاری مورد مصرف است.

غلظت به روش فریز:

این روش مانند تولید عصاره آبمیوه و سرکه است این روش با عطر و طعم سازگاری بالایی دارد و مایع تغلیظ شده ای به جای میگذارد.

روش خشک کردن انجمادی:

در این روش قهوه را در  دمای منهای 40 درجه سانتی گراد منجمد میکنند . و بعد از ان با برش تبدیل به تکه های جامد و محلول در آب میگردد. و بعد از آن در دمای پایین تحت خلاء خشک میشود. که در نتیجه تبدیل به قهوه فوری میگردد. که این قهوه تولید شده دارای کیفیت عطر و طعم بالایی است زیرا در حرات کم و خشک کردن ملایم تولید میگردد از مزایای این روش به اکسید نشدن قهوه و ترکیب جدید در قهوه تولید نشدن و کاهش چسبندگی و توده ای شدن قهوه میتوان اشاره کرد.

خرید قهوه فوری:

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش این محصول با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید.

شماره تماس: 03195020085

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *