پیشنهاد ویژه :
قیمت روغن کرچک
درخواست تماس تماس با بخش فروش
09195800790
Mercury(II) fulminate
  • شکل ظاهری : پودر کرم رنگ
  • گرید : صنعتی
  • بسته بندی : کیسه 25 کیلوگرمی
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

فولمینات جیوه چیست :

فولمینات ها ترکیبات شیمیایی هستند که حاوی یون فولمینات اند.
یون کامپوزیت ، CNO- یک یون شبیه به اهرم است و با بار و واکنش آن مثل هالوژن عمل خواهد کرد.
یون ها بی ثبات هستند و با توجه به این موضوع نمک هایی که منفی هستند به اصطکاک حساس اند.
فولین ها توانایی این را دارند که از فلزات تشکیل شوند و این فلزات مانند جیوه و نقره هستند. فولین ها میتوانند در اسید نیتریک حل شوند و با الکل هم واکنش بدهند.

اکثراً پیوند بین نیتروژن و اکسیژن ضعیف است و باعث بی ثباتی آن خواهد شد. نیتروژن به آسانی پیوند سه گانه پایدار با اتم دیگر ازت شکل می دهد و باعث تشکیل گرفتن نیتروژن گازی میشود.
تهیه کردن طلا ، نقره و پلاتین (لاتین ، فولمن ، فلاش رعد و برق ، رعد و برق) به وسیله محلول های رسوب دهنده این فلزات با آمونیاک به وجود می اید. آنها احتمال دارد نیترید یا نیترید هیدراته باشند ، و یا اینکه دارای هیدروژن و همچنین نیتروژن و آب ترکیب باشند ، اما آنها دارای کربن نیستند و نباید با فولینات هایی که نمکهای فولینین اسید هستند ، HONC از آنها جدا شود. آنها خیلی حساس هستند و برای استفاده های عملی مناسب نیستند.

 

تاریخچه

فولمینات ها برای اولین بار به وسیله ادوارد چارلز و در سال 1800 کشق شد. استفاده از این ماده در سلاح های گرم به صورت یک پودر کامل، برای اولین بار به وسیله وزیر اسکاتلند در سال 1807 انجام پذیرفت که حتی حق ثبت احتراع به آن داده شد.
بعدا جوشوا شاو از این ترکیب در محفطه های فلزی برای استفاده کلاه کوبه ای استفاده کرد و اما اختراع خود را تا سال1822 به ثبت نرسانید.
سیانات نقره را کشف کرد. این واقعیت که این مواد حاوی ترکیب شیمیایی یکسانی هستند باعث اختلاف آکری شد که تا هنگامی که جانون یاکوب برزلیوس با طرح ایزومرها به وجود نیامد ، حل نشد.

 

فولمینات جیوه

معروف ترین فولمینات،فولمینات جیوه است که به عنوان ماده اصلی در مواد منفجره به کار گرفته میشود.

در سال 1799 ، ادوارد هوارد شیمیدان انگلیسی ، این ترکیب را به طور اتفاقی جدا کرد که در حوزه علمی تازه نوین شیمی ، تحولی تازه ایجاد شد.

جیوه فولمینات به وسیله حل کردن جیوه در اسید نیتریک تهیه میشود ، و بعد از آن در محلول 95٪ اتانول ریخته می شود. بعد از زمان کوتاهی ، تکامل شدید گاز صورت می گیرد و کریستال ها به وجود می ایند.
هنگامی که واکنش کامل شد ، بلورها با مکش فیلتر شده و تا مرحله خنثی شسته می شوند. محصول کامل جیوه به صورت کریستال های هرمی با اندازه کوچک و رنگ قهوه ای و خاکستری به وجود می آید. رنگ در اثر وجود جیوه کلوئیدی به وجود می اید.

واکنش به شرح زیر است:

مرحله اول شامل نیترات فلز جیوه با اسید نیتریک اضافی است: جیوه + 3 OHNO2 → HgNO3 + OHNO2 + NO2

در مرحله دوم ، نیترات جیوه و اسید اضافی به اتانول افزوده می شوند و فولمین را شکل می دهند:
HgNO3 + HNO3 + C2H6O → جیوه (ONC)

اگر مقادیری از مس و اسید هیدروکلریک به مخلوط واکنش افزوده شود ، محصول سفیدی حاصل خواهد شد. فولینات جیوه در زیر آب ذخیره می شود. کمی قبل از استفاده کردن در دمای 40 درجه سانتیگراد خشک خواهد شد.
به علت داشتن قدرت اولیه ، توانایی بالا ، و این واقعیت که می توان آن را به اسانی منفجر کرد ، مواد منفجره جیوه مواد منفجره اولیه ای بود که اکثرا قبل از ظهور آزید سرب مورد استفاده قرار میگرفت. این ماده در تولید قلاب های انفجاری و ضربات کوبه ای به صورت فشرده شده استفاده میشد.

جیوه بسیار حساس به اصطکاک و شوک و جرقه است. این ماده اکثرا به عنوان محرک دیگر مواد منفجره در دربهای پیش ساخته و درپوش های انفجاری مورد استفاده قرار میگیرد. آلفرد نوبل جهت انفجار دینامیت جیوه را به کلاه های انفجاری فرو برد.
این ماده منفجره جدید که نسبتاً امن است ، همان چیزی بود که موفقیت بزرگ دینامیت را فراهم می ساخت. فقط در آلمان ، تولید سالانه جیوه در اوایل قرن 20 به حدود 100000 کیلوگرم رسیده است.
جیوه فولینات ، جیوه سمی است و در آب نامحلول است. در زمان خشک شدن ، در برابر شوک ، ضربه و اصطکاک خیلی حساس است و به اسانی به وسیله جرقه ها و شعله های آتش منفجر خواهد شد.
با اضافه کردن روغن ، چربی ، یا پارافین و همچنین با قالب گیری تحت فشار خیلی زیاد می توان از آن خارج شد.

نخستین بار به عنوان ترکیب اولیه در کلاه های مسی کوچک بعد از دهه 1830 مورد استفاده قرار گرفت ، جیوه فلمینات سریعا جایگزین پودرها به عنوان ابزاری جهت مشتعل کردن بارهای پودر سیاه در سلاح های گرم، شد. بعداً فولینین جیوه در پرایمرها جهت مهمات تفنگ و تپانچه استفاده شد.

امروزه ، ماده جیوه ای با کارآیی جایگزین جیوه کامل (جیوه) در آغازگرها جایگزین شده است. این مواد غیر خورنده ، کمتر سمی و با ثبات تر هستند: آزید سرب ، مشتقات استافنات سرب و مشتقات تترازن. فولینین جیوه ساختار کریستالی دارد. نخستین تحقیقات این ساختار کریستالی به وسیله تجزیه و تحلیل ساختار اشعه ایکس از سال 1931 انجام می شود.

بلورهای فلورین جیوه بطور اورتورمبیک هستند و همانطور که انتظار می رود ، کریستال از مولکول های جداگانه جیوه (CNO) 2 تشکیل شده است. هر اتم جیوه به وسیله دو اتم کربن احاطه شده است. موقعیت ها و طول باند اندازه گیری شده ساختار مولکولی O-N = C-Hg-C = N-O را تأیید می کنند.

 

خرید فولمینات جیوه :

برای ثبت سفارش این محصول یا اطلاعات بیشتر از کارشناسان فروش ما با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید .

03195020085


این نوشته توسط : خانم شکروی در تاریخ : 10:00 ق.ظ درون وبسایت آبتین شیمی درج گردیده است .

یک پاسخ به “فولمینات جیوه”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارتباط آسان تر میان مشتریان عزیز و اپراتور های آبتین شیمی میتوانید از طریق فرم مقابل درخواست پیش فاکتور محصولات مارا ثبت نمایید ، در ساعات کاری در کمتر از 30 دقیقه پیش فاکتور مربوطه برای شما ارسال خواهد شد و تماسی از طرف کارشناسان فروش ما خواهید داشت .
فایل پیش فاکتور از طریق واتس اپ یا تلگرام برای شما ارسال میگردد به همین منظورت شماره تلفن همراه دارای یکی از نرم افزار های ارتباطی ذکر شده را در فرم مقابل وارد نمایید ، با تشکر آبتین شیمی

درخواست پیش فاکتور : از طریق فرم زیر میتوانید درخواست پی فاکتور نمایید تا کارشناسان آبتین شیمی قیمت محصول مورد نظر شمارا اعلام نمایند ، در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت

مقالات آبتین شیمی

bbcream

کرم CC و اجزای سازنده آن

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]شما برای رای دادن باید وارد شویدCC Cream چیست و آیا از کرم BB بهتر است؟ کرم CC یک محصول آرایشی است که