× آبتین شیمی کاتالوگ محصولات مواد اولیه آرایشی و بهداشتی مواد اولیه دارویی مواد اولیه غذایی مواد اولیه صنعتی سوالات متداول تماس با ما
021-284261
×

هر آنچه نیاز دارید جسستجو کنید ، اگر به نتیجه نرسیدید با ما تماس بگیرید .

فولمینات جیوه

دیدن قیمت و اطلاعات
Mercury(II) fulminate
درخواست استعلام قیمت

جهت اطلاع از قیمت دقیق روز کالا ، موجودی و آنالیز دقیق آن میتوانید با بخش فروش ما در تماس باشید و راه های ارتباطی مختلفی را امتحان کنید ، در واتس اپ ، تلگرام ، روبیکا و ... در خدمت شما هستیم .
همچنین میتوانید با تلفن مستقیم شرکت تماس بگیرید (زمان پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه از 9 صبح الی 4 عصر)

ارسال پیام در واتس اپ - 09195800780 تماس مستقیم با شرکت : 021284261

فولمینات جیوه چیست :

فولمینات ها ترکیبات شیمیایی هستند که حاوی یون فولمینات اند.
یون کامپوزیت ، CNO- یک یون شبیه به اهرم است و با بار و واکنش آن مثل هالوژن عمل خواهد کرد.
یون ها بی ثبات هستند و با توجه به این موضوع نمک هایی که منفی هستند به اصطکاک حساس اند.
فولین ها توانایی این را دارند که از فلزات تشکیل شوند و این فلزات مانند جیوه و نقره هستند. فولین ها میتوانند در اسید نیتریک حل شوند و با الکل هم واکنش بدهند.

اکثراً پیوند بین نیتروژن و اکسیژن ضعیف است و باعث بی ثباتی آن خواهد شد. نیتروژن به آسانی پیوند سه گانه پایدار با اتم دیگر ازت شکل می دهد و باعث تشکیل گرفتن نیتروژن گازی میشود.
تهیه کردن طلا ، نقره و پلاتین (لاتین ، فولمن ، فلاش رعد و برق ، رعد و برق) به وسیله محلول های رسوب دهنده این فلزات با آمونیاک به وجود می اید. آنها احتمال دارد نیترید یا نیترید هیدراته باشند ، و یا اینکه دارای هیدروژن و همچنین نیتروژن و آب ترکیب باشند ، اما آنها دارای کربن نیستند و نباید با فولینات هایی که نمکهای فولینین اسید هستند ، HONC از آنها جدا شود. آنها خیلی حساس هستند و برای استفاده های عملی مناسب نیستند.

 

تاریخچه

فولمینات ها برای اولین بار به وسیله ادوارد چارلز و در سال 1800 کشق شد. استفاده از این ماده در سلاح های گرم به صورت یک پودر کامل، برای اولین بار به وسیله وزیر اسکاتلند در سال 1807 انجام پذیرفت که حتی حق ثبت احتراع به آن داده شد.
بعدا جوشوا شاو از این ترکیب در محفطه های فلزی برای استفاده کلاه کوبه ای استفاده کرد و اما اختراع خود را تا سال1822 به ثبت نرسانید.
سیانات نقره را کشف کرد. این واقعیت که این مواد حاوی ترکیب شیمیایی یکسانی هستند باعث اختلاف آکری شد که تا هنگامی که جانون یاکوب برزلیوس با طرح ایزومرها به وجود نیامد ، حل نشد.

 

فولمینات جیوه

معروف ترین فولمینات،فولمینات جیوه است که به عنوان ماده اصلی در مواد منفجره به کار گرفته میشود.

در سال 1799 ، ادوارد هوارد شیمیدان انگلیسی ، این ترکیب را به طور اتفاقی جدا کرد که در حوزه علمی تازه نوین شیمی ، تحولی تازه ایجاد شد.

جیوه فولمینات به وسیله حل کردن جیوه در اسید نیتریک تهیه میشود ، و بعد از آن در محلول 95٪ اتانول ریخته می شود. بعد از زمان کوتاهی ، تکامل شدید گاز صورت می گیرد و کریستال ها به وجود می ایند.
هنگامی که واکنش کامل شد ، بلورها با مکش فیلتر شده و تا مرحله خنثی شسته می شوند. محصول کامل جیوه به صورت کریستال های هرمی با اندازه کوچک و رنگ قهوه ای و خاکستری به وجود می آید. رنگ در اثر وجود جیوه کلوئیدی به وجود می اید.

واکنش به شرح زیر است:

مرحله اول شامل نیترات فلز جیوه با اسید نیتریک اضافی است: جیوه + 3 OHNO2 → HgNO3 + OHNO2 + NO2

در مرحله دوم ، نیترات جیوه و اسید اضافی به اتانول افزوده می شوند و فولمین را شکل می دهند:
HgNO3 + HNO3 + C2H6O → جیوه (ONC)

همچنین مطالعه کنید:  گلوکونات پتاسیم

اگر مقادیری از مس و اسید هیدروکلریک به مخلوط واکنش افزوده شود ، محصول سفیدی حاصل خواهد شد. فولینات جیوه در زیر آب ذخیره می شود. کمی قبل از استفاده کردن در دمای 40 درجه سانتیگراد خشک خواهد شد.
به علت داشتن قدرت اولیه ، توانایی بالا ، و این واقعیت که می توان آن را به اسانی منفجر کرد ، مواد منفجره جیوه مواد منفجره اولیه ای بود که اکثرا قبل از ظهور آزید سرب مورد استفاده قرار میگرفت. این ماده در تولید قلاب های انفجاری و ضربات کوبه ای به صورت فشرده شده استفاده میشد.

جیوه بسیار حساس به اصطکاک و شوک و جرقه است. این ماده اکثرا به عنوان محرک دیگر مواد منفجره در دربهای پیش ساخته و درپوش های انفجاری مورد استفاده قرار میگیرد. آلفرد نوبل جهت انفجار دینامیت جیوه را به کلاه های انفجاری فرو برد.
این ماده منفجره جدید که نسبتاً امن است ، همان چیزی بود که موفقیت بزرگ دینامیت را فراهم می ساخت. فقط در آلمان ، تولید سالانه جیوه در اوایل قرن 20 به حدود 100000 کیلوگرم رسیده است.
جیوه فولینات ، جیوه سمی است و در آب نامحلول است. در زمان خشک شدن ، در برابر شوک ، ضربه و اصطکاک خیلی حساس است و به اسانی به وسیله جرقه ها و شعله های آتش منفجر خواهد شد.
با اضافه کردن روغن ، چربی ، یا پارافین و همچنین با قالب گیری تحت فشار خیلی زیاد می توان از آن خارج شد.

نخستین بار به عنوان ترکیب اولیه در کلاه های مسی کوچک بعد از دهه 1830 مورد استفاده قرار گرفت ، جیوه فلمینات سریعا جایگزین پودرها به عنوان ابزاری جهت مشتعل کردن بارهای پودر سیاه در سلاح های گرم، شد. بعداً فولینین جیوه در پرایمرها جهت مهمات تفنگ و تپانچه استفاده شد.

امروزه ، ماده جیوه ای با کارآیی جایگزین جیوه کامل (جیوه) در آغازگرها جایگزین شده است. این مواد غیر خورنده ، کمتر سمی و با ثبات تر هستند: آزید سرب ، مشتقات استافنات سرب و مشتقات تترازن. فولینین جیوه ساختار کریستالی دارد. نخستین تحقیقات این ساختار کریستالی به وسیله تجزیه و تحلیل ساختار اشعه ایکس از سال 1931 انجام می شود.

بلورهای فلورین جیوه بطور اورتورمبیک هستند و همانطور که انتظار می رود ، کریستال از مولکول های جداگانه جیوه (CNO) 2 تشکیل شده است. هر اتم جیوه به وسیله دو اتم کربن احاطه شده است. موقعیت ها و طول باند اندازه گیری شده ساختار مولکولی O-N = C-Hg-C = N-O را تأیید می کنند.

 

خرید فولمینات جیوه :

برای ثبت سفارش این محصول یا اطلاعات بیشتر از کارشناسان فروش ما با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید .

03195020085

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فنولیک رزین 1636 مالزی

فنولیک رزین

فنولیک رزین چیست فنولیک رزین، نوعی رزین سینتتیک است که از فنول و الدهید، معمولاً فرمالدهید، تولید می‌شود. این رزین‌ها بر اساس ساختار و خواص شیمیایی‌شان به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند و در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین مدل های مختلفی از این ماده در بازار وجود دارد که کاربرد های آن بسیار متفاوت است از جمله این رزین ها رزین فنولیک 1636 مالزی است که در صنایع رنگ سازی و به عنوان مواد اولیه چسب سازی بسیار پر کاربرد است و به عنوان تکیفایر در صنعت مورد …

پترورزین سی 9

پترورزین C9

پترو رزین C9 چیست پترورزین C9 یکی از رزین های هیدروکربنی نفتی میباشد که در دسته رزین های سنتزی و مصنوعی قرار دارد . به طور کلی رزین ها به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم بندی میشوند . گسترده ترین نوع رزین های طبیعی، صمغ درختان میباشد که با روش های مختلفی به دست می آیند . صمغ درختان پس از گدشت مدتی از شکل مایع به شکل جامد یا مایع با غلظت بسیار بالا تبدیل میشود مه این فرایند با تغییر رنگ همراه است و این یکی از …

خرید HPMC

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز-HPMC

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز چیست هیدروکسی پروپیل متیل سلولز یک پلیمر طبیعی بر پایه سلولز میباشد . این ماده در حالت های پودری و دانه ای با رنگ سفید و یا سفید مایل به زرد است. HPMC بی بو و بی مزه میباشد و به صورت مستقیم و غیر مستقیم در صنایع و محصولات خوراکی و دارویی مورد استفاده قرار میگیرد . هیدروکسی پروپیل متیل سلولز یک پلیمر با زنجیره های طولانیست . همانطور که گفته شد این ماده از سلولز به دست می آید و با انجام اصلاحات و …

استئارات کلسیم

استئارات کلسیم

استئارات کلسیم چیست ؟ استئارات کلسیم یکی دیگر از استئارات های فلزی مشهور است که در صنایع مختلفی استفاده میشود. این ماده از نمک کلسیم اسید استئاریک به دست میآید و به شکل پودر سفید رنگ میباشد. بیشترین کاربرد این ماده در صنایع پلاستیک سازی، مواد آرایشی و بهداشتی و داروسازی میباشد. یکی دیگر از ویژگی های این ماده که باعث شده در صنعت بتن نیز مورد استفاده قرار گیرد، آب گریزی و ضد شوره زذگی آن است. این ماده صابونی به دلیل اینکه در آب محلول نیست خاصیت دفع …

استئارات آلومینیوم

استئارات آلومینیوم

استئارات آلومینیوم چیست ؟ استئارات آلومینیوم یکی از پرکاربرد ترین استئارات های فلزی در صنایع مختلف میباشد . این ماده سفید رنگ و بی بوست و به شکل پودر با دانه های بسیار ریز میباشد که این دلیل سبب حجیم آن بودن شده است . با ترکیب نمک آلومینیوم و اسید استئاریک این ماده آلی به دست می‌آید  . از ویژگی های این ماده میتوان به دافع بودن در برابر آب اشره کرد که این ویژگی بخاطر خصوصیت صابونی بودن استئارات آلومینیوم به وجود می آید . از دیگر مزیت …

بنزو تری آزول

بنزو تری آزول

بنزو تری آزول چیست در این مقاله قصد داریم شما را با ماده ای به نام بنزو تری آزول آشنا کنیم و به سوالات شما در رابطه با کاربرد های این ماده و ویژگی های فیزیکی ان پاسخ خواهیم داد نیز شاخته شده BTA بنزو تری آزول که با نام انحصاری است.این ماده از یک ترکیب که شامل 3 اتم نیتروژن است تشکیل شده است و در مقابل تجزیه شدن مقاومت نشان میدهد اما از قابلیت انعطاف پذیری خوبی برخوردار است که همین توانایی باعث معروف شدن این ماده شده …

آلومینیوم کلروهیدرات

آلومینیوم کلروهیدرات

آلومینیوم کلروهیدرات چیست؟ آلومینیوم کلروهیدرات که با نام های تجاری (اکسی کلرید آلومینیوم ، پلی آلومینیوم کلرید،آلومینیوم هیدروکسی کلراید)هم یاد میشود .جز یکی از گروه های نمک خاص آلومینیوم است.این ماده ی شیمیایی که در سنگ ها یافت میشود جهت کنترل کردن تعریق بیش از اندازه در محصولات آرایشی بهداشتی به کار میرود. کلراید آلومینیوم در دئودورانت ها بکار میرد که باید بطور مستمر استفاده شود تا بتواند به کنترل کردن تعریق دست یابد.با گرم شدن هوا معضل تعریق و بوی بد ناشی از آن برای بسیاری از افراد ایجاد …

آب مقطر

آب مقطر

آب مقطر چیست حتما تاکنون اسم آب مقطر به گوشتان خورده است ولی تا به حال شده از خود بپرسید واقعا اب مقطر چیست و چگونه به دست می آید؟روش تهیه ی آن چیست؟کاربرد آن چیست؟ آیا تفاوتی با آبهای معمولی دارد؟با ما همراه باشید تا به جواب سوال های خود برسید.     پیشینه ی آب مقطر تاریخچه ی این آب به حدودا 200سال قبل از میلاد مسیح برمیگردد.در آن زمان مردم برای فراهم کردن آب آشامیدنی مصرفی خود از تقطیر آب دریا استفاده میکردند.راه ها و روشهای مختلفی …

اتیلن اکسید

اتیلن اکسید

اتیلن اکسید چیست؟ اکسید اتیلن یا اتیلن اکسید، که با نام اکسیران هم شناخته می‌شود، یک مخلوط آلی با دستور C۲H۴O می‌باشد. این گاز بی‌رنگ قابل اشتعال دارای بوی ضعیف شیرینی است و ساده‌ترین اپوکسید به حساب می آید. سه حلقهٔ وجود داشته در ساختار آن دارای دو اتم کربن و یک اتم اکسیژن می‌باشد. فرمول شیمیایی: C2H4O فرمول مولکولی: C2H4O مرتبط با heterocycles: آزیریدین; تیرن; بوریران نقطه اشتعال: −20 °C دمای جوش: ‎10.7 °C   تولید اتیلن اکسید را می توان با واکنش اکسیژن (O2) و اتیلن (C2H4) در …