نیاسین آمید

نیاسین آمید

نام های دیگر این محصول :

هنیاسین امید چیست؟ نام دیگر نیاسین آمید نیکوتین آمید است .نیاسین امید یکی از ویتامین های گروه B است که به ان ویتامین B3 میگویند . فرمول این ماده C6H5NO2 است و خاصیت بازی ان (pKb): 11.796است. محلول در اب است و انحلال پذیری ان 18 g L-1 است و در طبقیه بندی ترکیبات آلی قرار میگیرد. این ویتامین کاربردهای زیادی دارد و یکی از آنها در علم دراماتولوژی است. در ادامه مطلب تعدادی از کاربردهای این ماده را خواهیم گفت، مواردی که ذکر می‌شود برای مراقبتهای پوستی و نیز درمان‌های بیماری های پوستی است. این ویتامین شرکت در س
همین حالا جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید آنالیز و اطلاعات فنی محصول

هنیاسین امید چیست؟

نام دیگر نیاسین آمید نیکوتین آمید است .نیاسین امید یکی از ویتامین های گروه B است که به ان ویتامین B3 میگویند .
فرمول این ماده C6H5NO2 است و خاصیت بازی ان (pKb): 11.796است. محلول در اب است و انحلال پذیری ان 18 g L-1 است و در طبقیه بندی ترکیبات آلی قرار میگیرد.

این ویتامین کاربردهای زیادی دارد و یکی از آنها در علم دراماتولوژی است. در ادامه مطلب تعدادی از کاربردهای این ماده را خواهیم گفت، مواردی که ذکر می‌شود برای مراقبتهای پوستی و نیز درمان‌های بیماری های پوستی است.

این ویتامین شرکت در ساختمان مولکولی کوآنزیم نیکوتین آمید آدنین دی‌نوکلئوتید و نیکوتین آمید آدنین دی‌نوکلئوتید فسفات دارد . این ویتامین اکثرا در مخمر آبجو، پوست و جوانه غلات، خرما، گوشت، کبد، کلیه و قلب و شیر یافت میشود.

در بدن انسان ها نیاسین آمید زمانی تشکیل می شود که از غذاهای پر از نیاسین مثل جگر یا قارچ استفاده شود. ما نیاز سین را به نیاسین آمید فعال تبدیل خواهیم کرد که به عنوان پیشرو در کوآنزیم‌های NADH و NADPH عمل می‌کند.

 

فواید و کاربرد نیاسین آمید

این دارو حلالیت در آب دارد و همچنین در برابر نور و اکسیژن پایدار است. این ماد به آسانی فرموله می‌شود و به همین دلیل پوست می تواند غلظت های بالایی از آن را هم به آسانی تحمل کند.

این دارو حاوی اثرات ضد التهابی آنتی اکسیدان و تنظیم کننده سیستم ایمنی بدن است.

از دیگر فواید این دارو درمان آکنه است در یک مطالعه که این دارو با ژل دالاسین ۱ درصد برای درمان آکنه مقایسه شد، نیاسین آمید پس از دو ماه ۸۲ درصد از آن را درمان کرد و گروه دالاسین ۶۸ درصد آن را درمان کرد همچنین در این مطالعه هیچ عارضه جانبی دیده نشد و در نتیجه نیاسین امید حاوی اثراتی درمانی در مقایسه با داروهای آنتی بیوتیک موضعی می باشد و حتی خطر سوزش های مقاوم به آنتی بیوتیک ها را هم این دارو ندارد.

در طی تحقیقاتی از تاثیرات این دارو بر بیماری روزاسه به این نتایج رسیدند که استفاده از این دارو در پایه وازلین که دو بار در روز در ۱۰ بیماری که مبتلا به روزاسه پیشرونده بودند و نیز در ۹ بیمار مبتلا به اگزمای اگزوژن در مدت زمان دو هفته باعث بهبودی چشمگیر این بیماری خواهد شد و به همین دلیل هم از نیاسین آمید به عنوان یک داروی جانشین بی آسیب در بهبود بیماریهای التهابی پوستی مانند رزاسه و اگزمای تماسی نام بردند.

 

 

از دیگر محصولات ما نیز دیدن نمایید : ویتامینk

دیگر کاربرد ها

نیاسین آمید خیلی پر قدرت انتقال ملانوزوم ها را مهار میکند و به همین علت موجب اثرات روشن شدن پوست میشود . در طی یک تحقیق ۱۸ بیماری که به انواع لکه های پوستی مانند: ملاسما و لکه های پیری مبتلا بودند را تحت درمان با نیاسینامید قرار دادند. آنها نیاسین آمید ۵ درصد را دو بار در روز درطی دو ماه برای پوست آنها استفاده کردند و بعد از یک ماه تمام بیماران خیلی زیاد و قابل توجه بهبود پیدا کردند.

در طی یک تحقیق از افرادی استفاده کردند و بر پوست آنها به منظور کاهش تولید چربی از نیاسینامید ۲ درصد موضعی استفاده کردند و پس از ۴ هفته درمان مقدار تولید چربی پوست آنها به طور چشمگیری کاهش پیدا کرد.

حالا علاوه بر آن مکانیسم های ضد التهابی متعددی که نیاسین آمید دارد این دارو می توانند از روش تثبیت غشاء ها ماست سل ها و لکوسیت ها تاثیرات ضد هیستامینی قوی را هم ایجاد کند. این دارو میزان سرامید ها و اسیدهای چرب آزاد در غشا شاخی را افزایش می‌دهد و سبب کم شدن تبخیر آب از پوست می شود . به همین علت موجب تثبیت سد دفاعی پوست خواهد شد.

در مطالعه دیگری از کرم موضعی نیاسین آمید دارای ۲ درصد در برابر وازلین برای درمان بیماران آتوپی مقایسه شد. بعد از گذشت چهار هفته متوجه شدند که کرم نیاسین آمید مانند یک مرطوب کننده برای بهبود خشکی پوست بیماران آتوپی خیلی موثر تر از وازلین معمولی است. به طوری که از این این دارو به عنوان یک درمان کمکی برای بیماران اتوپیک اسم برده شد.

کاربرد های آٰرایشی و بهداشتی نیاسین آمید

نیاسین امیدی که به صورت کرم و جهت استفاده موضعی قرار بگیرد، موجب زیاد شدن سنتز پروتئین های پوستی به ویژه کراتین، افزایش سنتز سرامید ، افزایش سرعت تمایز سلولهای کراتینوسیت و در آخر افزایش میزان سطح داخل سلولی NADP میشود.۴ حالا با توجه به این مکانیسم ها مصرف موضعی این دارو برای پوست های پیر باعث بهبودی چروک ها و همین طور هم مهار کردن فتوکار سینوژنوسیتی می شود.
مطالعه ای بر روی ۵۰ نفر بیمار مبتلا به انواع گوناگون علائم کلینیکی پیری پوست صورت که شامل : چروک های ظریف، چروکهای عمیق ، لکه های صورت ، قوام نامناسب پوست بودند صورت گرفت در این مطالعه از کرم موضعی نیاسین آمید ۵ درصد استفاده شد و بر طبق نتیجه هایی که از این مطالعه به دست آمد متوجه شدند که این کرم به بهبود چشم گیری در مورد بهبودی چروکهای ظریف و عمیق، بهبودی لکهای صورت، بهبودی رنگ زرد پوست، بهبودی لکه های قرمز پوست انجامیده است.
همچنین از این ماده برای درمان و پیشگیری لکه هایی که به علت بارداری بر روی پوست ایجاد می شود استفاده می شود.

 

خرید نیاسین آمید:

برای ثبت سفارش این محصول یا اطلاعات بیشتر از کارشناسان فروش ما با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید .

03195020085

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین

محصولات

اروزیل آبتین شیمی

اروزیل

اروزیل چیست ؟ اروزیل یکی از بیشترین و در دسترس ترین منابعی که در پوسته زمین یافت می شود به نام سیلیلس یا سیلیسیم دی اکسید این ماده در اشکال متفاوتی وجود دارد که بارزترین آن کوارتز است . اروزیل همان سیلیس با نام علمی فوم سیلیس معروف است این محصول چگالی و حجم بالا بوده که با اضاف شدن مواد مورد نظر غلظت و حالت چسبندگی می شود . بیشترین کاربرد این اروزیل به عنوان مواد اولیه پر کننده وحجم دهنده مواد است ف

کالیفون رزین گام

کالیفون (رزین گام)

کالیفون چیست ؟ کالیفون که به رزین گام نیز نامیده میشود ، یک بلور جامد است که از شیره گیاهان مخلوطی مانند کاج و گیاهان دیگر به دست می آید .در روند تولید کالیفون شیره به دست آمده از گیاهان را که به فرم مایع است حرارت میدهند تا ماده فرار ترپن در شیره تبخیر شود و از بین برود تا کالفون به دست آید که بلوری نیمه شفاف و جامد است که در رنگ های زرد تا سیاه وجود دارد. رزین ها به دست آمده از ریشه گیاهان یا رزین زیتون

پلی سوربات 80 تویین 80

توئین 80

توئین 80 چیست؟ پلی سوربات ۸۰ (به انگلیسی: Polysorbate 80) یا توئین 80 با فرمول شیمیایی C64H124O26 یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم 14773 است. که جرم مولی آن ۱۳۱۰ گرم بر مول می‌باشد. پلی سورباتها یا تویین ها یک دسته از امولسیفایرها هستند که به عنوان امولسیفایر دارای کاربرد غذایی و دارویی و بهداشتی می باشند. پلی سورباتها مایعاتی روغنی شکل هستند که از اتوکسیله شدن استرهای سوربیتان بدست می آیند. استر

سیلیکون دی اکساید

سیلیکون دی اکساید

سیلیکون دی اکساید چیست سیلیکون دی اکساید که به عنوان سیلیکا شناخته می شود، یک جزء مهم شن و ماسه به حساب می آید ولی با این وجود، این ماده در اشکال گوناگون دیگری نیز یافت شده است. این محصول عمدتا در دو شکل بلورین و آمورف در طبیعت یافت میشود. سیلیکا جزیی از سنگ های قیمتی می باشد و بقایای این ترکیب در سنگ های آتشفشانی نیز یافت می شود. این ماده فراون ترین ترکیب سیلیکونی یافت شده در پوسته ی زمین می باشد و یک

گلیسیرین

گلیسیرین

خرید گلیسیرین جهت خرید گلیسیرین با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب با کارشناسان ما در ارتباط باشید . کارشناسان مجموعه آبتین شیمی آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی در سریع ترین زمان ممکن می باشند . این محصول به صورت وارداتی از برند های معروف دنیا از جمله KLK مالزی – دیپر ترکیه و پی تی دوا اندونزی قابل ارائه به مشتریان عزیز است ، همچنین میتوانید از محصولات تولید ایران نیز خرید کنید . بسته بندی ها

استئارات منیزیم آبتین شیمی

منیزیم استئارات

منیزیم استئارات چیست منیزیم استئارات با فرمول شیمیایی Mg(C۱۸H۳۵O۲)۲ در داروسازی و برخی از مواد خوراکی و لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده میشود ، این محصول به صورت پودر سفید رنگ بسیار نرم است که در کیسه های 25 و 20 کیلوگرمی بسته بندی می شود ، معمولا مش بندی آن به صورت فاین است اما برای استفاده های صنعتی نیز از مش های بزرگتر نیز میتوان استفاده کرد . این محصول از دو ماده تشکیل شده است: یک چربی اشباع اسید است