پیشنهاد ویژه :
قیمت روغن کرچک
درخواست تماس تماس با بخش فروش
09192135896

فولمینات نقرهفولمینات نقره چیست ؟

فولمینت نقره یک ترکیب انفجاری یونی و آنیون فولمینات است. فولمینت نقره یک ماده منفجره اولیه است که به علت حساسیت شدید ، ارزش عملی خیلی کمی دارد. تأثیر قطرات آب منفرد جهت منفجر شدن چندین میلی گرم از فولمینت نقره شناخته شده است. حتی مقادیر اندک از این مواد منفجره می تواند سبب صدمات گسترده ای در بوته شود ، و به همیم علت باید با احتیاط شدید به کار برده شود. فولمینت نقره برای نخستین بار در سال 1800 به وسیله ادوارد چارلز هوارد در پروژه تحقیقاتی خود تهیه شد.

 

دیگر مواد مشابه : فولمینات جیوه

دویست سال است که تنها به عنوان یک ماده منفجره در اسباب بازی ها و ترفندها مفید بوده است.
این فولمینت نقره مانند جیوه کامل ، سمی است. فولمینت نقره خیلی حساس تر از جیوه کامل است. از آنجایی که فاصله انفجار آن بسیار کم است ، اثر شروع آن نسبت به فولینات جیوه برتر است ، اما این ترکیب جهت استفاده تجاری خیلی حساس است.

Silver fulminate

Silver fulminate

فولمین سازی نقره در سال 1788 به وسیله فردی به نام Berthollet انجام شد که با استفاده از آب لیموترش ، محلول نیترات نقره را رسوب داده و سپس اکسید نقره رسوب شده را خشک کرده ، آن را با آب آمونیاک قوی که به پودر سیاه تبدیل شده ، ترکیب کرده و زمان داده تا در هوای آزاد خشک شود. محصولی کاملاً متفاوت ، مشهور به نقره منفجر کننده (که یک ماده کامل نیست) ، زمانی به وجود می آید که محلول اکسید نقره تازه رسوب شده در آمونیاک تبخیر شود. فرمول احتمالی آن Ag3N است.

 

خصوصیات فولمینات نقره :

این ماده خیلی حساس است و حتی در زمان تبخیر محلول آمونیونی منفجر خواهد شد.
نقره در مقایسه با طلای کم رنگ نسبت به شوک و اصطکاک حساس تر است. در زمان لمس منفجر می شود. نباید آن را درون یک بطری ببندید یا ان را منتقل کنید ، بلکه بهتر است روی کاغذ بماند ، جایی که اجازه خشک شدن آن را داشته باشد.
ماده سیاه که در یک بطری نیترات نقره آمونیونیک رسوب می کند ، و برخی اوقات روی لبه و اطراف درب آن جمع می شود ، دارای نقره سوختنی است.
گزارش شده است که ExpIosions در اثر چرخش درپوش یک شیشه دارای این معرف به وجود امده است.بعد از انجام آزمایش (برای آلدهید ، برای exampIe) با محلول نیترات نقره آمونیونای ساخته شده است . فولمینت نقره ای آنقدر حساس و آنقدر خطرناک است که از ان در اهداف علمی در انفجار یا در نظام استفاده نشده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارتباط آسان تر میان مشتریان عزیز و اپراتور های آبتین شیمی میتوانید از طریق فرم مقابل درخواست پیش فاکتور محصولات مارا ثبت نمایید ، در ساعات کاری در کمتر از 30 دقیقه پیش فاکتور مربوطه برای شما ارسال خواهد شد و تماسی از طرف کارشناسان فروش ما خواهید داشت .
فایل پیش فاکتور از طریق واتس اپ یا تلگرام برای شما ارسال میگردد به همین منظورت شماره تلفن همراه دارای یکی از نرم افزار های ارتباطی ذکر شده را در فرم مقابل وارد نمایید ، با تشکر آبتین شیمی

درخواست پیش فاکتور : از طریق فرم زیر میتوانید درخواست پی فاکتور نمایید تا کارشناسان آبتین شیمی قیمت محصول مورد نظر شمارا اعلام نمایند ، در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت

واردات مستقیم روغن های تخصصی