پیشنهاد ویژه :
خاک پرلیت
درخواست تماس تماس با بخش فروش
09195800780
سدیم سولفات

سولفات سدیم

درخواست پیش فاکتور / آنالیز

سولفات سدیم چیست؟

سولفات سدیم با فرمول شیمیایی Na2SO4 چند هیدراته است که با نام تجاری سولفات سودا نیز شناخته میشود. سولفات سدیم در هر نوعی شکل ظاهری بلوری سفید رنگ دارد و در آب به صورت محلول است.سولفات سودا در برابر بسیاری از عوامل اکسایش و کاهش مقاوم است و در دمای نرمال پایداری زیادی دارد و واکنش ناپذیر است.اما سولفات سدیم در دمای بالا واکنش میدهد و واکنش کروترمال رخ میدهد که موجب تولید سولفید سدیم میشود.

Na2SO4 + H2SO4 → Na2S + 2CO2

سولفات سدیم نمک طبیعی است محلول است آبی با PH هفت است.این نمک خنثی است و  خنثی بودن این نمک نشان می‌دهد که از اسید قوی اسید سولفوریک به دست آمده است. این ماده در علم شیمی ماده ای بسیار پایدار است و در دسته مواد شمیایی غیر سمی قرار دارد.

کاربرد ها:

تولید شامپو وصابون:

اخیرا از این ماده در تولید صابون و شامپو و مواد شوینده به وفور مورد استفاده قرار میگیرد.از سولفات سدیم به عنوان پر کننده در مواد شوینده استفاده میشود اما در مواد شوینده پودری مصرف سولفات سدیم رو به کاهش است و در عوض در مواد شوینده مایع غلیظ مورد استفاده است

صنایع رنگرزی و نساجی:

از سولفات سدیم در صنعت رگ کردن پارچه در نساجی به وفور استفاده میشود و مصرف سالانه صنایع نساجی به سالی صد تن میرسد زیرا این ماده موجب نفوذ یک دست و هم سطح رنگ به عمق و تار و پود پارچه میشود  و موجب زنگ زدی فلزات نیز نمیشود اما  کلرید سدیم باعث زنگ زدگی فلزات و دستگاه های نساجی میشود. سولفات سودا در صنایع نساجی به عنوان تعدیل کننده رنگ بر سطح پارچه در چاپ کاربرد دارد.

صنایع کاغذ و چوب:

از سولفات سدیم در واکنش کرافت استفاده میشود به منظور تولید پالپ چوب و در صنعت کاغذ و چوب بسیار مورد استفاده است و در برخی از ممصالح ساختمانی مورد استفاده است.

 

خرید سولفات سدیم :

برای ثبت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر از این محصول با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید.

شماره تماس: 03195020085

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارتباط آسان تر میان مشتریان عزیز و اپراتور های آبتین شیمی میتوانید از طریق فرم مقابل درخواست پیش فاکتور محصولات مارا ثبت نمایید ، در ساعات کاری در کمتر از 30 دقیقه پیش فاکتور مربوطه برای شما ارسال خواهد شد و تماسی از طرف کارشناسان فروش ما خواهید داشت .
فایل پیش فاکتور از طریق واتس اپ یا تلگرام برای شما ارسال میگردد به همین منظورت شماره تلفن همراه دارای یکی از نرم افزار های ارتباطی ذکر شده را در فرم مقابل وارد نمایید ، با تشکر آبتین شیمی

درخواست پیش فاکتور : از طریق فرم زیر میتوانید درخواست پی فاکتور نمایید تا کارشناسان آبتین شیمی قیمت محصول مورد نظر شمارا اعلام نمایند ، در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت

واردات مستقیم روغن های تخصصی