Sodium dithionite

جوهر قند

نام های دیگر این محصول :

جوهر قند جوهر قند یا سدیم دی تیونیت یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب کم ۲۴۴۸۹ است. این ترکیب به شکل پودر کریستالی سفید مایل به خاکستری است،از خاصیت گوگردی این ماده به عنوان سفید کننده و رنگ بر استفاده میکنند. نام انگلیسی این ماده:sodiumdithionite و جرم مولی این ماده ۱۷۴٫۱۰۷ g/mol است. فرمول شیمیایی آن Na۲S۲O۴ وچگالی: ۲٫۳۸ گرم بر سانتی‌متر مکعب است. میزان دمای حل شدن این ماده در آب: 18.2 g/10 mL (Anhydrate 20 °C); 21.9 g/100 mL (Dihydrate 20 °C) نوع بسته بندی این ماده در …
همین حالا جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید آنالیز و اطلاعات فنی محصول

جوهر قند

جوهر قند یا سدیم دی تیونیت یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب کم ۲۴۴۸۹ است. این ترکیب به شکل پودر کریستالی سفید مایل به خاکستری است،از خاصیت گوگردی این ماده به عنوان سفید کننده و رنگ بر استفاده میکنند.

نام انگلیسی این ماده:sodiumdithionite و جرم مولی این ماده ۱۷۴٫۱۰۷ g/mol است.

فرمول شیمیایی آن Na۲S۲O۴ وچگالی: ۲٫۳۸ گرم بر سانتی‌متر مکعب است.

میزان دمای حل شدن این ماده در آب: 18.2 g/10 mL (Anhydrate 20 °C); 21.9 g/100 mL (Dihydrate 20 °C)
نوع بسته بندی این ماده در بشکه های50 کیلویی عرضه میشود.

 

جوهر قند چیست؟

جوهر قند یا سدیم دیتیونیت یا بلانکت، پودری سفید رنگی است که ترکیب گوگردی دارد همین ترکیب گوگردی موجب کاربرد صنعتی این ماده شده است واز آن در صنایع رنگرزی و بازیافت کاغذ باطله و در موارد کمی برای زیست شناسی، زمین شناسی و عکاسی استفاده میشود.این ماده برای سلامت انسان خطرناک و مضر است ،جوهر قند به عنوان یک ماده افزودنی غذایی درهیچ جای دنیا محسوب نمی شود اما در بعضی از نانواهای ایران،مورد استفاده قرار میگیرد.تا نان خود را سفیدتر وقشنگتر به مردم ارائه دهند.

نان تنها خوراکی نیست که به آن جوهر قند اضافه می شود. از این ماده برای درست کردن آبنبات های سفیدوسفید تر شدن قند استفاده میشود.شاید اسم خود را از را از نحوه ی کاربرد خود گرفته باشدو یکی از راه های تشخیص کیفیت وعالی بودن قند این است که مقدار گوگرد باقی مانده در آن را اندازه گیری میکنند که اگر این مقدار زیاد باشد قند بی کیفیت است و قابل استفاده نمی باشد.

بهداشت جهانی استفاده از این ماده را ممنوع کرده وتبادل‌گرهای یونی جای خود را در صنایع قند و شکر باز کرده است.

جوهر قند در اثر گرما، گاز So۲ آزاد میکند واگر در مقدار مصرف آن افراط شود بیماری سرطان‌ را در پی خواهد داشت و به همین دلیل با، اندازه‌گیری انیدرید سولفور و یا باقیمانده بلانکیت در قند به میزان کیفیت قند کله پی میرندکه یکی از مهم‌ترین فاکتورهای کنترل کیفیت قند کله است.

حداکثر میزان استفاده از بلانکیت مصرفی یا جوهر قند در تولید قندها ۱۰ ppm است، که مصرف بیشتر از حد آن عوارضی را در پی خواهد داشت عوارضی چون: اختلالات گوارشی، استنشاقی (بویایی)، پوستی و چشمی.

 

از دیگر محصولات ما نیز دیدن نمایید : بوتیل الکل

 

عوارض بلانکیت(جوهر قند)

بلانكيت با تاثير گذاشتن بر روی لوزالمعده، ترشح انسولين را مختل كرده و بدن توانایی خنثی کردن قند موجود در بدن ر اندارد، در همین وقت قند خون افزايش می یابد و موجب بیماری دیابت میشود یا اگر فردی دچار دیابت باشد بیماری آن را تشدید میکند.
همچنین مصرف تولیداتی که حاوی بلانکیت باعث از بین رفتن پرزهای داخل روده میشود ومانع جذب مواد غذایی در بدن می شود. و از همه مهم تر این که مانع فعالیت آنتی اکسیدان ها در بدن می شود.

آنتی اکسیدان ها مواد غذایی سود مند هستند که فعالیت سلول های سرطانی را در بدن خنثی می کنند به همین دلیل در نبود آنتی اکسیدان ها،بدن درمقابل عوامل سرطانزا بی دفاع می شود مصرف بلانکیت ابتلا به سرطان دستگاه گوارش را دو برابر میکند.

یکی دیگر از عوارض استفاده از قند ومشتقات آن که دارای بلانکیت میباشد بوجود آمدن اختلالات استنشاقي، گوارشي، پوستي و چشمی است، لذا سازمان بهداشت جهاني استفاده از اين ماده را در تولید مواد غذايي ممنوع کرده است.
مصرف مجاز بلانکیت در مواد غذائی بایدکمتر از ۱۰ میلی‌گرم (پی‌پی‌ام) در لیتر باشد.

 

کاربرد بلانکیت

1- صنایع

از بلانکیت به عنوان رنگ‌بر در صنایع استفاده می‌شود از آن برای پاک کردن جوهر از روی کاغذ باطله و خمیر کاغذ استفاده می‌شود که رنگ‌بری خمیرکاغذ با استفاده از بلانکیت دارای دستور العمل خاص میباشد حدود۰.۵ الی ۱ درصد بلانکیت در زمان بین ۳۰ تا۹۰ دقیقه مورد استفاده قرار میگیرد

2- غذا
برای سفید تر کردن کله قند وتولید آبنبات وسفید کردن آرد نانوایی از ترکیب بلانکیت استفاده میشود ترکیبی که معروف است به جوهر قند که اسمی ظاهرا شیرین اما در واقعیت تلخ ومضر است.

استفاده از بلانکیت درقند ونان خود موجب بروز مشکلات وبیماری های خاص خود را به همراه دارد مشکلاتی نظیر اختلالات تنفسی ، پوستی، چشمی ، سرطان کولین،کم کردن ترشح انسولین در بدن، کم شدن آنزیم های مفید بدن را در بر دارد.

 

خرید جوهر قند:

برای ثبت سفارش این محصول یا اطلاعات بیشتر از کارشناسان فروش ما با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید .

03195020085

2 پاسخ به “جوهر قند”

 1. سعید گفت:

  سلام
  بشر قرنها بود که برای پوک کردن نان به آن جوش شیرین یا همان بیکربنات سدیم میزد . جوش شیرین اسیدیته گلوتن را خنثی میکرد و در تقابل اسید و قلیا گازی تولید می شد که نان پوک میکرد و بی حوصله گی شاتر را ارضاع… جوش شیرین بر خلاف اظهارات بالا دروی زخم معده است و در طب قدیمی برای فعالیت اسپرم وای و پسر زا شدن مورد استفاده بوده که تجربه نیز بجهت قلیایی کردن نیز آنرا ثابت کرده. اذعات باید کرد که جوش شیرین در دور ریز و جلوگیری از بیات شدن نان نقش غیرقابل انکاری دارد . اما متأسفانه مشئولین مربوطه بجای پاسخ علمی شاید بر حسب تقلید یک رویه را دنبال میکنن و هیچ پاسخ درست و علمی در این رابطه به مردم نمیدهند!. آنها متوجه خطرات و در تنگنا قرار دادن نانوایان و سوق دادن آنها به تخلف و استفاده از جوهر قند که سرطلنزاست نیستن…. این شبیهه اینکه شما گلوی کسی را بگیرید و بعد به او بگوید نفس بکش!!!!
  نکته علمی که در رابطه با استفاده از جوش شیرین کسی به عنوان توجه نمیکند اینکه جوش شیرین که اصلاح رایج در بین عوام و عطارهاست بدلیل بیسوادی فقط معطوف به سدیم بیکربنات که بدلیل دار بودن سدیم باعث بالا رفتن فشار خون میشود… هرچند مصرف این سقف از سدیم در قبال نمکی که مردم روی غذا میریزن یا در فرآوردهای گوشتی و سوسیس و کالباس ووو هیچ . اما با مقدار کمی نمک پتاسیم بیکربنات یا همان پتاسیم هیدروژن کربنات میتوان حتی بهتر سدیم بیکربنات آن گاز اسید و باز را در نان ایجاد کرد بدون اینکه سدیمی وجود داشته باشد!. اینطوری هم از دور ریز و بیات شدن نون جلوگیری میشود . هم کسی مجبور به تخلف و استفاده از بلانکیت یا همان جوهر قند نمیشه .
  توجه داشته باشید که امروز کشور و مردم به مراتب با مشکلی بنام چاقی و هماتوکریت درگیرند و بیکربنات پتاسیم کمش بسیار برای تولید انسولین و احساس سیری و جلوگیری از پر خوری خوبه و مانعی برای فشار خون بالا.
  نمک پتاسیم بیکربنات از قویترین خمیردانها در پاک کردن ژرم و چربی ، قویتر ، اما علم و عقلی در کشور برای زدن کارخانه تولید آن در کشور تاکنون وجود نداشته… متآسفانه حتی در کشاورزی از کودهای پتاسیمی سالهاست که استفاده نمیشه و بهمین خاطر مردم دچار پر خوری و دیابت شدند… تنها اشکال پتاسیم هیدوروژن کربنات اینکه رنگ نان بشکل زعفرانی کمی زرد شود.

  امیدوارم این اطلاعات مفید باشه

 2. Tell : 031-95020085 گفت:

  سلام و عرض ادب
  باتشکر از اطلاعات مفید شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین

محصولات

اروزیل آبتین شیمی

اروزیل

اروزیل چیست ؟ اروزیل یکی از بیشترین و در دسترس ترین منابعی که در پوسته زمین یافت می شود به نام سیلیلس یا سیلیسیم دی اکسید این ماده در اشکال متفاوتی وجود دارد که بارزترین آن کوارتز است . اروزیل همان سیلیس با نام علمی فوم سیلیس معروف است این محصول چگالی و حجم بالا بوده که با اضاف شدن مواد مورد نظر غلظت و حالت چسبندگی می شود . بیشترین کاربرد این اروزیل به عنوان مواد اولیه پر کننده وحجم دهنده مواد است فرایند تولید اروزیل: در فرایندی به …

کالیفون رزین گام

کالیفون (رزین گام)

کالیفون چیست کالیفون که به رزین گام نیز نامیده میشود ، یک بلور جامد است که از شیره گیاهان مخلوطی مانند کاج و گیاهان دیگر به دست می آید .در روند تولید کالیفون شیره به دست آمده از گیاهان را که به فرم مایع است حرارت میدهند تا ماده فرار ترپن در شیره تبخیر شود و از بین برود تا کالفون به دست آید که بلوری نیمه شفاف و جامد است که در رنگ های زرد تا سیاه وجود دارد. رزین ها به دست آمده از ریشه گیاهان یا رزین …

پلی سوربات 80 تویین 80

توئین 80

توئین 80 یا پلی سوربات 80 چیست پلی سوربات ۸۰ (به انگلیسی: Polysorbate 80) یا توئین 80 با فرمول شیمیایی C64H124O26 یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم 14773 است. که جرم مولی آن ۱۳۱۰ گرم بر مول می‌باشد. پلی سورباتها یا تویین ها یک دسته از امولسیفایرها هستند که به عنوان امولسیفایر دارای کاربرد غذایی و دارویی و بهداشتی می باشند. پلی سورباتها مایعاتی روغنی شکل هستند که از اتوکسیله شدن استرهای سوربیتان بدست می آیند. استرهای سوربیتان نیز از واکنش سوربیتول آبگیری شده که به سوربیتان معروف است با …

سیلیکون دی اکساید

سیلیکون دی اکساید

سیلیکون دی اکساید چیست سیلیکون دی اکساید که به عنوان سیلیکا شناخته می شود، یک جزء مهم شن و ماسه به حساب می آید ولی با این وجود، این ماده در اشکال گوناگون دیگری نیز یافت شده است. این محصول عمدتا در دو شکل بلورین و آمورف در طبیعت یافت میشود. سیلیکا جزیی از سنگ های قیمتی می باشد و بقایای این ترکیب در سنگ های آتشفشانی نیز یافت می شود. این ماده فراون ترین ترکیب سیلیکونی یافت شده در پوسته ی زمین می باشد و یکی از رایج ترین …

گلیسیرین

گلیسیرین

خرید گلیسیرین جهت خرید گلیسیرین با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب با کارشناسان ما در ارتباط باشید . کارشناسان مجموعه آبتین شیمی آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی در سریع ترین زمان ممکن می باشند . این محصول به صورت وارداتی از برند های معروف دنیا از جمله KLK مالزی – دیپر ترکیه و پی تی دوا اندونزی قابل ارائه به مشتریان عزیز است ، همچنین میتوانید از محصولات تولید ایران نیز خرید کنید . بسته بندی های این محصول به صورت بشکه های فلزی 250 کیلوگرمی می باشد …

استئارات منیزیم آبتین شیمی

منیزیم استئارات

منیزیم استئارات چیست منیزیم استئارات با فرمول شیمیایی Mg(C۱۸H۳۵O۲)۲ در داروسازی و برخی از مواد خوراکی و لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده میشود ، این محصول به صورت پودر سفید رنگ بسیار نرم است که در کیسه های 25 و 20 کیلوگرمی بسته بندی می شود ، معمولا مش بندی آن به صورت فاین است اما برای استفاده های صنعتی نیز از مش های بزرگتر نیز میتوان استفاده کرد . این محصول از دو ماده تشکیل شده است: یک چربی اشباع اسید استئاریک و اکسید منیزیم معدنی. اسید استئاریک در …