ویتامینK

ویتامین K

نام های دیگر این محصول :

ویتامین k چیست ؟ ویتامین K از ویتامین های محلول در چربی است و وجود این ویتامین برای انعقاد خون و سلامت استخانها و جلوگیری از پوسیدگی انها لازم است. این ماده به صورت ۲نوع در مواد غذایی وجود دارد. نوع اول در منابع گیاهی موجود است، و برای انعقاد خون کاربرد دارد. نوع دوم در منابع حیوانی یافت میشود و همچنین در غذاهای تخمیر شده موجود است، این نوع ویتامین k باعث جلوگیری از رسوب کلسیم در عردق می شود و به همین علت برای سلامت قلب و عروق …
همین حالا جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید آنالیز و اطلاعات فنی محصول

ویتامین k چیست ؟

ویتامین K از ویتامین های محلول در چربی است و وجود این ویتامین برای انعقاد خون و سلامت استخانها و جلوگیری از پوسیدگی انها لازم است. این ماده به صورت ۲نوع در مواد غذایی وجود دارد.

ویتامین کا به عنوان یک مکمل آنزیمی در بدن انسان کاربرد دارد.
و از مهم ترین آنزیمای بدن که عملکرد درست آن بستگی به وجود ویتامین کا است آنزیم پروترومبین Prothrombin است.
آنزیم پروترومبین با نام دیگر فاکتور انعقادی۲ (Clotting Factor II) نیز شناخته میشود. این آنزیم در تشکیل لخته و انعقاد خون در مواقع خونریزی های داخلی و خارجی نقش موثری دارد.
ویتامین K همچنین میتواند به عنوان مکمل آنزیمی برای آنزیم دیگری به نام استئوکلسین (Osteocalcin) عمل کند که احتمالا در متابولیسم استخوانها و رسوب صحیح کلسیم نقش دارد.

ویژگی ها :

ویتامین K در تعداد کثیری از منابع غذایی گیاهی و جانوری به مقدار کافی یافت می شود. گیاهانی ک برگ تیره دارند مانند اسفناج، بروکلی و Kale دارای مقادیر مناسبی از ویتامین K1 هستند، به شکلی که با استفاده تنها یک لیوان (Standard Cup) از آنها می تواند نیاز روزانه همه افراد در سنین متفاوت را تامین کرد. تعدادی دیگری از سبزیجات که فراوان هستند مانند هویج، بلوبری، کدو حلوایی و کاهو نیز دارای ویتامین K1 هستند. منابع حیوانی شامل گوشت خوک، مرغ، زرده تخم مرغ، پنیر و سویای تخمیر شده با باکتری ها به نام Natto (Fermented Soybean) حاوی ویتامین K2 هستند.

ویتامین k2 به نوبه خود شامل تعدادی از انواع مواد شیمیایی مرتبط با طول‌های مختلف از زنجیره‌های جانبی کربن است که از اتم گروه ایزوپرونید ساخته شده‌اند. ویتامین k1 که به عنوان فیتومنادین یا فیلوکین یا فیتونادین شناخته شده‌است، توسط گیاهان ساخته می‌شود و بیشترین مقدار آن در سبزیجات برگ سبز یافت می‌شود زیرا به‌طور مستقیم در فتوسنتز نقش دارند.

ویژگی های دیگر:

در افرادی که تغذیه طبیعی و مناسبی دارند کمبود ویتامین کا به ندرت اتفاق می‌افتد زیرا این ویتامین با مقدار زیاد و مناسبی در انواع سبزیجات و غذاهای گیاهی وجود دارد در هر حال کمبود این ویتامین می‌تواند در سیستم انعقاد خون اختلال ایجاد کند اگر در سیستم انعقاد خون اختلال ایجاد شود زمان بند آمدن خون افزایش می یابد و این یکی از نشانه های کمبود ویتامین کا است و در زبان پزشکی آن را با نام Prothrombin Time  یا PT میشناسند.

مصرف این ویتامین بر اساس سن و جنس افراد متفاوت است مثلاً نوزادان تنها دو میکروگرم از این ویتامین را نیاز دارند و این در حالی است که زنان بالغ به حدود ۹۰ و مردان بالغ به ۱۲۰ میکروگرم ویتامین نیاز دارند. نیمی از یک لیوان استاندارد که دارای کلم بروکلی پخته شده باشد حاوی ۱۱۰ میکروگرم ویتامین کا می باشد و این تقریبا برابر است با نیاز روزانه مردانه بالغ.
باید توجه کنید که همه ویتامین کا که موجود است در مواد غذایی جذب بدن نمی‌شود. همانطور که گفته شد این ویتامین محلول در چربی است و برای جذب بهتر لازم است که همراه غذاهای دارای چربی مصرف شود.

 

خرید ویتامین k :

جهت خرید ویتامین k با کیفیت فوق العاده بالا و قیمت مناسب و یا جهت دریافت اطلاعات فنی این ماده با کارشناسان ما در ارتباط باشید . کارشناسان مجموعه آبتین شیمی آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی در سریع ترین زمان ممکن میباشند .

منتظر تماس شما هستیم !
031-33616360 / 021-28421745

جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید شنیدن صدای شما باعث خشنودی ما می شود ...

از دیگر محصولات ما نیز دیدن نمایید : خرید ویتامین C

 

تاثیرات بر روی سلامتی:

کمبود ویتامین کا ممکن است در دو گروه ایجاد شود گروه اول نوزادان هستند که عبور و انتقال ویتامین کا از طریق جفت مادر ضعیف است و نوزاد در بدو تولد با کمبود این ویتامین مواجه است
همچنین کمبود ویتامین کا در نوزادان ممکن است باعث خونریزی در مناطق مختلف بدن بشود گروه دوم افرادی هستند که بیماری‌های مختلفی مانندکولیت اولسراتیو(Ulcerative Colitis) و بیماری سلیاک (Celiac Disease) دارند و دچار سوء چسب مواد غذایی هستند و همچنین سوء جذب مواد غذایی می‌تواند به علت برخی اعمال جراحی در دستگاه گوارش ایشان به وجود بیاید.

با وجود احتمال کمبود ویتامین کا در نوزادان و خطر خونریزی داخلی و خارجی متخصصان اطفال آمریکا توصیه می‌کنند که به تمامی نوزادان متولد شده ۱ دوز ویتامین کا در بدو تولد تزریق شود.

هرچند عوارض مشخص شده ای برای مصرف زیاده روزانه ویتامین کا گزارش نشده است ولی مصرف مکمل‌های این ویتامین برای افراد معمولی که تغذیه مناسبی دارند توصیه نمی شود همانطور که پیشتر گفته شد نوزادان و افراد دچار بیماری‌های خاص گوارشی با مشکل سوءجذب ممکن است به این مکمل های ویتامین کا احتیاج داشته باشند. همچنین افرادی که داروهای ضد انعقاد نظیر وارفارین مصرف می کنند ممکن است با مشکل مشکل و تغییرات میزان ویتامین کا مواجه شوند و این می توانند منجر به لخته خون شود و به همین دلیل باید مقدار ثابتی از این ویتامین را در غذای روزانه خود مصرف کنند و این افراد بهتر است در این زمینه با پزشک خود مشورت کنند.

 

تاثیرات بر روی بدن بعد از استفاده :

 

تحقیقاتی در مورد تاثیر مصرف مکمل های ویتامین کا جهت جلوگیری از پوکی استخوان و بیماری های عروق کرونری قلب انجام شده و این تحقیقات نیز ادامه دارند.
یک تحقیق معتبر در کشور ژاپن نشان داد که مصرف مکمل های ویتامین کا می تواند باعث کاهش خطر شکستگی لگن و ستون فقرات در خانم ها پس از سن یائسگی شود و به همین دلیل از مکمل های ویتامین کا در ژاپن و برخی از کشورهای شرق آسیا برای درمان پوکی استخوان استفاده میشود، اما سازمان غذا و داروی آمریکا این درمان را توصیه نمی‌کند.

هرچند ویتامین‌کا ماده‌ای ضروری و حیاتی برای انسان است و وجود آن در مواد غذایی ضروری است اما همانطور که گفته شد مصرف مکمل‌های این ویتامین برای افراد معمولی جایز نیست و بهتر است که استفاده از مکمل‌های این ویتامین برای درمان با نظر پزشک انجام شود.

در سال ۱۹۳۵ میلادی دانشمندی دانمارکی با نام هنریک دام متوجه شد ماده در بدن مرغ وجود دارد که باعث انعقاد خون میشود وی این ماده را با نام ویتامین کا نامگذاری کرد تا الان دو نوع از این ویتامین که پیشتر گفته شد با نام k1 و k2وجود دارد و تفاوت بسیار کمی در ساختار مولکولی با همدیگر دارند .
بدن برای جذب این ویتامین که محلول در چربی است نیاز به صفرا دارد ویتامین کا در برابر حرارت پایدار است ولی در مقابل نور آفتاب و یخ زدگی از بین میرود و مقاوم نیست همچنین هر چقدر که هوا گرم تر شود نیاز بدن به این ویتامین بیشتر خواهد شد.

منابع غذایی ویتامین k

مهم ترین منابع حاوی ویتامین k عبارتند از سبزیجات دارای برگ ‌های پهن سبز رنگ، چای سبز، اسفناج، شلغم، گل کلم، کلم پیچ، مارچوبه و کاهو. سایر مواد غذایی از قبیل جگر، پنیر، شیر و زرده تخم‌ مرغ نیز حاوی ویتامین کا هستند. منجمد کردن مواد غذایی باعث تخریب و از بین رفتنویتامین k می‌ شود.

ویتامین کا

ویتامین کا

سبزیجات مانند ریحان، آویشن به صورت خشک شده ی آن به میزان ۱۵ تا ۱۷ میکروگرم بیشترین میزان ویتامین کا را فراهم می ‌کنند. میزان این ویتامین در جعفری تازه، گشنیز، مرزنجوش و پونه کوهی ۱۰ میکروگرم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین

محصولات

فنولیک رزین 1636 مالزی

فنولیک رزین

فنولیک رزین چیست فنولیک رزین، نوعی رزین سینتتیک است که از فنول و الدهید، معمولاً فرمالدهید، تولید می‌شود. این رزین‌ها بر اساس ساختار و خواص شیمیایی‌شان به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند و در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین مدل های مختلفی از این ماده در بازار وجود دارد که کاربرد های آن بسیار متفاوت است از جمله این رزین ها رزین فنولیک 1636 مالزی است که در صنایع رنگ سازی و به عنوان مواد اولیه چسب سازی بسیار پر کاربرد است و به عنوان تکیفایر در صنعت مورد …

اروزیل آبتین شیمی

اروزیل

اروزیل چیست اروزیل یکی از بیشترین و در دسترس ترین منابعی که در پوسته زمین یافت می شود به نام سیلیلس یا سیلیسیم دی اکسید این ماده در اشکال متفاوتی وجود دارد که بارزترین آن کوارتز است . سیلیکون دی اکساید یا اروزیل با نام علمی فوم سیلیس معروف است این محصول چگالی و حجم بالا بوده که با اضاف شدن مواد مورد نظر غلظت و حالت چسبندگی می شود . بیشترین کاربرد این محصول به عنوان مواد اولیه پر کننده وحجم دهنده مواد است. فرایند تولید اروزیل در فرایندی …

کالیفون رزین گام

کالیفون (رزین گام)

کالیفون چیست کالیفون که به رزین گام نیز نامیده میشود ، یک بلور جامد است که از شیره گیاهان مخلوطی مانند کاج و گیاهان دیگر به دست می آید .در روند تولید کالیفون شیره به دست آمده از گیاهان را که به فرم مایع است حرارت میدهند تا ماده فرار ترپن در شیره تبخیر شود و از بین برود تا کالفون به دست آید که بلوری نیمه شفاف و جامد است که در رنگ های زرد تا سیاه وجود دارد. رزین ها به دست آمده از ریشه گیاهان یا رزین …

پلی سوربات 80 تویین 80

توئین 80

توئین 80 یا پلی سوربات 80 چیست پلی سوربات ۸۰ (به انگلیسی: Polysorbate 80) یا توئین 80 با فرمول شیمیایی C64H124O26 یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم 14773 است. که جرم مولی آن ۱۳۱۰ گرم بر مول می‌باشد. پلی سورباتها یا تویین ها یک دسته از امولسیفایرها هستند که به عنوان امولسیفایر دارای کاربرد غذایی و دارویی و بهداشتی می باشند. پلی سورباتها مایعاتی روغنی شکل هستند که از اتوکسیله شدن استرهای سوربیتان بدست می آیند. استرهای سوربیتان نیز از واکنش سوربیتول آبگیری شده که به سوربیتان معروف است با …

سیلیکون دی اکساید

سیلیکون دی اکساید

سیلیکون دی اکساید چیست سیلیکون دی اکساید که به عنوان سیلیکا شناخته می شود، یک جزء مهم شن و ماسه به حساب می آید ولی با این وجود، این ماده در اشکال گوناگون دیگری نیز یافت شده است. سیلیکا ساینده ، سیلیکاژل ، سیلیکا غلظت دهنده ، سیلیکا فوم و … از فرم های مختلف این محصول هستند. این محصول عمدتا در دو شکل بلورین و آمورف در طبیعت یافت میشود. سیلیکا جزیی از سنگ های قیمتی می باشد و بقایای این ترکیب در سنگ های آتشفشانی نیز یافت می …

گلیسیرین

گلیسیرین

خرید گلیسیرین جهت خرید گلیسیرین با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب با کارشناسان ما در ارتباط باشید . کارشناسان مجموعه آبتین شیمی آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی در سریع ترین زمان ممکن می باشند . این محصول به صورت وارداتی از برند های معروف دنیا از جمله KLK مالزی – دیپر ترکیه و پی تی دوا اندونزی قابل ارائه به مشتریان عزیز است ، همچنین میتوانید از محصولات تولید ایران نیز خرید کنید . بسته بندی های این محصول به صورت بشکه های فلزی 250 کیلوگرمی می باشد …