× آبتین شیمی کاتالوگ محصولات مواد اولیه آرایشی و بهداشتی مواد اولیه دارویی مواد اولیه غذایی مواد اولیه صنعتی سوالات متداول تماس با ما
021-284261
×

هر آنچه نیاز دارید جسستجو کنید ، اگر به نتیجه نرسیدید با ما تماس بگیرید .

زایلین مخلوط

دیدن قیمت و اطلاعات
زایلین مخلوط
درخواست استعلام قیمت

جهت اطلاع از قیمت دقیق روز کالا ، موجودی و آنالیز دقیق آن میتوانید با بخش فروش ما در تماس باشید و راه های ارتباطی مختلفی را امتحان کنید ، در واتس اپ ، تلگرام ، روبیکا و ... در خدمت شما هستیم .
همچنین میتوانید با تلفن مستقیم شرکت تماس بگیرید (زمان پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه از 9 صبح الی 4 عصر)

ارسال پیام در واتس اپ - 09195800780 تماس مستقیم با شرکت : 021284261

زایلین مخلوط چیست

زایلین (به انگلیسی: Xylene) عبارتی است که در مورد مخلوط سه ایزومر زایلین یعنی اورتو-زایلین، متا-زایلین و پارا-زایلین استفاده می شود. از عمده کاربردهای این مخلوط به عنوان حلال در صنایع مختلف است.
زایلین یا دی‌متیل‌بنزن یکی از ترکیبات هیدروکربن آروماتیک است که یک حلقه بنزن با دو گروه متیل در موقعیت‌های متفاوت به آن متصل است. زایلین حاوی سه ایزومر اورتو ، پارا و مخلوط زایلین می‌باشد که هر سه دارای فرمول مولکولی C8H10، یا به صورت مشابه C6H4(CH3)2 ارائه شده‌اند.

اسامی مترادف با زایلین : ام –زایلین، M-Xylene ، Dimethylbenzene-13، دی متیل بنزن.

گرید محصول : 1 زایلین صنعتی 2 زایلین آزمایشگاهی.

انواع : 1 زایلین مخلوط  2 زایلین اورتو زایلین پارا

زایلین از متیلاسیون بنزن و تولوئن تیه می‌شود. گرید تجاری یا آزمایشگاهی آن  متشکل از 65 -40 درصد مخلوط زایلین و بالای 20 درصد اورتو و پارا زایلین و اتیلن‌بنزن است که در صنعت منظور از گرید تجاری همان مخلوط زایلین است.
زايلن مايعي فرار با خاصيت اشتعال پذيري و بوي مطبوع است سالانه چندین میلیون تن زایلن در جهان تولید می شود.

کاربردها

زايلن يكي از 30 تركيب شيميايي است كه بصورت انبوه توليد ميشود.
زایلین به عنوان یک حلال مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین در فرایندی که لازم است خشک کردن آهسته تر انجام شود زایلین جایگزین خوبی برای تولوئن است.

برای ساخت ترفتالیک اسید و دی متیل ترفتالات و اتیل بنزن
به عنوان حلال در آزمایشگاه برای ساخت حمام یخ خشک برای خنک داشتن مخازن واکنش، در ساخت نفت خام،شستشوی تجهیزات حمل و نقل، در صنايع توليد لاستيك،چاپ، رنگ، چسب، جلادهنده، روان‌كننده و جوهر، ‌آبكاري، چرم سازی و كاغذ، مواد شوينده و پاك كننده و انواع سوخت‌ها و …

و این ماده به عنوان یک مكمل بنزن به بنزين اضافه خواهد شد. ايزومرهاي زايلن به عنوان حلالهاي صنعتي و در واكنشهاي سنتزي به عنوان واسطه مورد استفاده قرار میگیرند .ولی این نکته قابل اهمیت است که آتشسوزي در جنگلها و نشت نفت به اقيانوسها از عوامل انتشار زايلن مي باشند، و خطرهای زیست محیطی متعددی به وجود می آورد.

و مقدار کمی از این ماده در سوخت هواپیما، بنزین و دود سیگار کاربرد دارد.
در دندان پزشکی در آزمایشگاه بافت شناسی برای پردازش بافت ، رنگ آمیزی و پوشش لغزش مورد استفاده قرار میگیرد.
در درمان مجدد ریشه به عنوان حلال توسط گوتا پرکا استفاده می شود.

درصنعت هایی که به مقاوت محصولات در مقابل آب و نفوذ آن نیاز است همچون صنایع ضد آب و تولید خط لوله های انتقال از این ماده به وفور استفاده می شود.

همچنین این ماده مانند سایر حلال های صنعتی مانند استون ، اتیلن گلایکول ، تولوئن و … در صنایع تمیزسازی و شستشو ابزار آلات  و دستگاه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

از دیگر محصولات ما نیز دیدن نمایید : خرید ویتامین K

تولید

در یونانی xylo به معنی چوب است. زایلن یا دی متیل بنزن یک مخلوط هیدروکربن آروماتیک تشکیل شده از یک حلقه بنزن با دوگروه متیل است که امکان جا به جایی دارند. زایلن محصول مهم پتروشیمیایی است که در اثر کربنه شدن زغال سنگ هنگام ساخت سوخت کک تهیه میشود. این ماده نخستین بار به وسیله یک شیمیدان به نام آگوست کاهور در سال 1850 به عنوان یکی از اجزای قطران چوب کشف و جداسازی شد. سالانه چندین میلین تن زایلن در جهان تولید میشود. زایلن در اثر متیالسیون بنزن و تولوئن نیز ایجاد می شود.

همچنین مطالعه کنید:  نرمال بوتانول

 

ایمنی زایلین :

اطفا حریق :

این مایع قابل اشتعال استو خطر آتشگیری دارد. بخارات این ماده در دمای کمتر از 17 درجه سانتی گراد می تواند با هوای اتاق ترکیب شود و انفجار صورت بگیرد. همچنین بخارات این ماده می تواند توسط تخلیه الکتریسیته ساکن محترق شود.

نحوه مناسب اطفا : کربن دی اکساید، پودر مواد شیمیایی خشک، فوم، اسپری یا مه آب.

در این مورد ممکن است که آب بی اثر باشد چون توانایی خنک کردن و سرد کردن این ماده را تا زیر نقطه اشتعال ندارد.

 

هشدارهای حفاظتی زایلین :

این ماده نباید در تماس با چشم قرار بگیرد، این مایع در مطالعات آزمایشگاهی بر روی حیوانات سبب تحریکات مختصر چشم شده است. تحریکات چشمی در اثر بخارات این ماده و در غلظت های کمتر از 200 ppm می باشد.

و همچنین نباید در تماس با پوست باشد زیرا مطالعات نشان داده که در اثر تماس با ایزومرها زایلین تحریک، قرمزی و سوختگی های حساسی ایجاد می کند. این تاثیرات اکثرا پس از گذشت مدتی حدود 1 ساعت بعد از قطع تماس برگشت پذیر می باشد.

و بلعیدن و خوردن پرهیز کنید، همچنین تنفس کردن هم ممکن است خطراتی ایجاد کند، در مطالعات بر روی حیوانات نشان داده شده است که این ماده سمیت خفیفی از راه خوراکی دارد. خوردن مقدار زیادی از این ماده مشکلاتی شبیه تحت تاثیر قرار گرفتن سیستم اعصاب مرکزی مثل گیجی، حالت تهوع و استفراغ را در پی دارد.

و همانطور که پیشتر هم‌گفته شد این مایع قابل اشتعال می باشد.

اطلاعات پزشکی : علائم حیاتی فرد ( دما، فشار خون و …) را مرتب چک کرده به پزشک یا نزدیکترین مرکز کنترل سموم مراجعه شود.

 

احتیاطات شخصی زایلین :

در این قسمت احتیاطات شخصی برای کسانی که با این ماده در مجاورت هستند را دسته بندی کرده‌ایم.

حفاظت پوست : این ماده با پوست و یا لباس نباید در تماس باشد. هنگام حمل و نقل این ماده می بایست از لباس های حفاظتی و دستکش استفاده شود.

حفاظت چشم : از عینک محافظ با قاب دور چشم استفاده شود. در اکثر مواقع محافظ صورت ضروری است.و در صورت تماس سریعا چشم های آلوده را به مدت ۱۵ دقیقه با آب ولرم شستشو دهید‌.

حفاظت بدن : دستکش ، لباس و کفش مقاوم در برابر مواد شیمیایی استفاده شود. دوش و چشم شور ایمنی در محیط های کار با این ماده الزامی است.

حفاظت تنفسی : در زمان هایی که تهویه محیط مناسب نمی باشد و یا برای کنترل ذرات این ماده در زیر حد استاندارد از سیستم های محافظ دستگاه تنفسی استفاده شود.و اما در صورت مشکل تنفسی به فرد دستگاه اکسیژن پزشکی وصل کنید و در صورت قطع تنفس به وی اکسیژن مصنوعی دهید.

بلع و گوارش : به هیچ وجه به فردی که بیهوش است چیزی نخورانید. و در مواقع هوشیاری فرد دهان وی را با آب تمیز شستشو داده و اصلا فرد را وادار به استفراغ نکنید. به فرد هوشیار ۲۴۰ تا ۳۰۰ میلی لیتر آب بخورانید و حتما به پزشک مراجعه شود.

شرایط نگهداری

دور از گرما،منبع آتش نگه داری شود.ظروف خالی این مواد هم خطر آتش سوزی را دارند.قورت ندهید،گاز،دود،بخار و اسپری را تنفس نکنید،لباس های محافظ بپوشید، و حتما از تهویه مناسب استفاده کنید،از تماس با پوست و چشمان خود جلوگیری کنید.

همچنین مطالعه کنید:  روغن بادام

از این ماده در یک مکان جدا نگه داری شود،درب ظرف کاملا محکم بسته شود،ظرف حتما در مکانی خنک و دارای تهویه مناسب نگه داری شود.و همچنین به دور از گرمای زیاد نگه داری شود.

در جابجایی باید نهایت احتیاط را کرد. این ماده قابلیت اشتعال بسیار بالایی دارد و فوق العاده سمی است. اپراتور می بایست به کلیه تجهیزات ایمنی فردی مورد نیاز ، ایمن باشد. افرادی که با این واد کار می کنند باید روش کار ایمن و خطرات با این مواد را حتما آموزش ببینند.

و همچنین در شرایط انبارداری همانطور که گفتیم باید در محیط سرد ، با تهویه محیطی صحیح و به دور از اشعه مستقیم آفتاب ، گرما و سایر منابع مشتعل و محترق دیگر نگهداری شوند.

 

خرید زایلین مخلوط:

جهت خرید و استعلام قیمت و کسب اطلاعات بیشتر از این محصول با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید.

شماره تماس:

03195020085

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سترومونیوم کلراید

ستریمونیوم کلراید

خرید ستریمونیوم کلراید ستریمونیوم کلراید (Cetrimonium chloride) یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان امولسیفایر و سورفکتانت ضعیف و همچنین آنتی باکتریال و نگهدارنده استفاده می شود. آبتین شیمی یک شرکت وارد کننده و توزیع کننده مواد شیمیایی است که از جمله محصولات خود سترومونیوم کلراید را عرضه می کند. این ترکیب به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده هم استفاده می شود و در برخی از صنایع مانند صنعت پزشکی، صنعت آرایشی و بهداشتی و صنعت شیمیایی استفاده می شود. خرید ستریمونیوم کلراید از آبتین شیمی می تواند به …

خرید دی سدیم کوکو آمفو دی استات

دی سدیم کوکو آمفو دی استات

خرید دی سدیم کوکو آمفو دی استات دی سدیم کوکو آمفو دی استات (Disodium Cocoamphodiacetate) یک سورفکتانت آمفوتری سنتزی است که در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی از جمله محصولات پاک کننده آرایش صورت ، فوم های شستشو ، نرم کننده های مو ، فوم اصلاح و … مورد استفاده است. برای خرید دی سدیم کوکو آمفو دی استات بایستی از کیفیت محصول اطلاعاتی داشته باشید که حداقل نیاز است تا این ماده 35 درصد ماده خشک داشته باشد و محدوده pH آن بین 9 تا 10 باشد. شکل …

نانو نقره

نانو یون نقره

نانو یون نقره چیست نانو یون نقره (یا به انگلیسی Silver Nanoparticles) به نانوذراتی از نقره اشاره دارد که ابعاد آنها در محدوده نانومتر (میلیون‌ها جزء از یک متر) قرار دارد. این نانوذرات به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارند، از جمله رفتار مختلف در مقایسه با نقره در ابعاد بزرگتر، در علوم مختلف مورد مطالعه و استفاده قرار می‌گیرند. خلوص این محصول یا در واقع عیار آن بسیار بالاست که میتوان برای استفاده در صنایع مختلف حتی پزشکی نیز از آن بهره برد . خلوص نانویون نقره مهمترین عاملی است …

فنولیک رزین 1636 مالزی

فنولیک رزین

فنولیک رزین چیست فنولیک رزین، نوعی رزین سینتتیک است که از فنول و الدهید، معمولاً فرمالدهید، تولید می‌شود. این رزین‌ها بر اساس ساختار و خواص شیمیایی‌شان به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند و در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین مدل های مختلفی از این ماده در بازار وجود دارد که کاربرد های آن بسیار متفاوت است از جمله این رزین ها رزین فنولیک 1636 مالزی است که در صنایع رنگ سازی و به عنوان مواد اولیه چسب سازی بسیار پر کاربرد است و به عنوان تکیفایر در صنعت مورد …

پترورزین سی 9

پترورزین C9

پترو رزین C9 چیست پترورزین C9 یکی از رزین های هیدروکربنی نفتی میباشد که در دسته رزین های سنتزی و مصنوعی قرار دارد . به طور کلی رزین ها به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم بندی میشوند . گسترده ترین نوع رزین های طبیعی، صمغ درختان میباشد که با روش های مختلفی به دست می آیند . صمغ درختان پس از گدشت مدتی از شکل مایع به شکل جامد یا مایع با غلظت بسیار بالا تبدیل میشود مه این فرایند با تغییر رنگ همراه است و این یکی از …

خرید HPMC

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز-HPMC

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز چیست هیدروکسی پروپیل متیل سلولز یک پلیمر طبیعی بر پایه سلولز میباشد . این ماده در حالت های پودری و دانه ای با رنگ سفید و یا سفید مایل به زرد است. HPMC بی بو و بی مزه میباشد و به صورت مستقیم و غیر مستقیم در صنایع و محصولات خوراکی و دارویی مورد استفاده قرار میگیرد . هیدروکسی پروپیل متیل سلولز یک پلیمر با زنجیره های طولانیست . همانطور که گفته شد این ماده از سلولز به دست می آید و با انجام اصلاحات و …

استئارات کلسیم

استئارات کلسیم

استئارات کلسیم چیست ؟ استئارات کلسیم یکی دیگر از استئارات های فلزی مشهور است که در صنایع مختلفی استفاده میشود. این ماده از نمک کلسیم اسید استئاریک به دست میآید و به شکل پودر سفید رنگ میباشد. بیشترین کاربرد این ماده در صنایع پلاستیک سازی، مواد آرایشی و بهداشتی و داروسازی میباشد. یکی دیگر از ویژگی های این ماده که باعث شده در صنعت بتن نیز مورد استفاده قرار گیرد، آب گریزی و ضد شوره زذگی آن است. این ماده صابونی به دلیل اینکه در آب محلول نیست خاصیت دفع …

استئارات آلومینیوم

استئارات آلومینیوم

استئارات آلومینیوم چیست ؟ استئارات آلومینیوم یکی از پرکاربرد ترین استئارات های فلزی در صنایع مختلف میباشد . این ماده سفید رنگ و بی بوست و به شکل پودر با دانه های بسیار ریز میباشد که این دلیل سبب حجیم آن بودن شده است . با ترکیب نمک آلومینیوم و اسید استئاریک این ماده آلی به دست می‌آید  . از ویژگی های این ماده میتوان به دافع بودن در برابر آب اشره کرد که این ویژگی بخاطر خصوصیت صابونی بودن استئارات آلومینیوم به وجود می آید . از دیگر مزیت …

بنزو تری آزول

بنزو تری آزول

بنزو تری آزول چیست در این مقاله قصد داریم شما را با ماده ای به نام بنزو تری آزول آشنا کنیم و به سوالات شما در رابطه با کاربرد های این ماده و ویژگی های فیزیکی ان پاسخ خواهیم داد نیز شاخته شده BTA بنزو تری آزول که با نام انحصاری است.این ماده از یک ترکیب که شامل 3 اتم نیتروژن است تشکیل شده است و در مقابل تجزیه شدن مقاومت نشان میدهد اما از قابلیت انعطاف پذیری خوبی برخوردار است که همین توانایی باعث معروف شدن این ماده شده …