× آبتین شیمی کاتالوگ محصولات مواد اولیه آرایشی و بهداشتی مواد اولیه دارویی مواد اولیه غذایی مواد اولیه صنعتی سوالات متداول تماس با ما
021-284261
×

هر آنچه نیاز دارید جسستجو کنید ، اگر به نتیجه نرسیدید با ما تماس بگیرید .

آلومینیوم کلروهیدرات

دیدن قیمت و اطلاعات
آلومینیوم کلروهیدرات
درخواست استعلام قیمت

جهت اطلاع از قیمت دقیق روز کالا ، موجودی و آنالیز دقیق آن میتوانید با بخش فروش ما در تماس باشید و راه های ارتباطی مختلفی را امتحان کنید ، در واتس اپ ، تلگرام ، روبیکا و ... در خدمت شما هستیم .
همچنین میتوانید با تلفن مستقیم شرکت تماس بگیرید (زمان پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه از 9 صبح الی 4 عصر)

ارسال پیام در واتس اپ - 09195800780 تماس مستقیم با شرکت : 021284261

آلومینیوم کلروهیدرات چیست؟

آلومینیوم کلروهیدرات که با نام های تجاری (اکسی کلرید آلومینیوم ، پلی آلومینیوم کلرید،آلومینیوم هیدروکسی کلراید)هم یاد میشود .جز یکی از گروه های نمک خاص آلومینیوم است.این ماده ی شیمیایی که در سنگ ها یافت میشود جهت کنترل کردن تعریق بیش از اندازه در محصولات آرایشی بهداشتی به کار میرود.

کلراید آلومینیوم در دئودورانت ها بکار میرد که باید بطور مستمر استفاده شود تا بتواند به کنترل کردن تعریق دست یابد.با گرم شدن هوا معضل تعریق و بوی بد ناشی از آن برای بسیاری از افراد ایجاد میشود که همین امر آنها را ترقیب به استفاده از محصولات بهداشتی ضد تعرق میکنددر بدن دو نوع غده تعریق به نام های آکرین و آپوکرین وجود دارد که موجب تعریق در بدن میشوند.

عملکرد آن در محصولات آرایشی بهداشتی چگونه است؟

عرق به خودی خود بی بو است اما باکتری های موجود درسطح پوست که بلافاصله پس از ایجاد عرق با آن ترکیب میشوند دلیل بوی ناخوشایند عرق میباشد دئودورات برای از بین بردن بوی بد عرق بکار میرود این محصول اجازه نمیدهد باکتری ها در سطح پوست ایجاد شوند پس این نکته را به یاد داشته باشیم که دئودورانت ها باعث مهار تعریق نمیشوند فقط بوی بد ناشی از تعریق را از بین میبرند در نتیجه میتوان گفت نحوه ی عملکرد و ساختار دئودورانت ها با اسپری های ضد تعریق متفاوت است.

همانطور که گفتیم دئودورانت ها فقط قادر به از بین بردن بوی بد عرق هستند اما اسپری های ضد تعریق میتوانند برای مدتی فرایند تعریق را متوقف کنند.از جمله مواد تشکیل دهنده ی دئودورانت ها میتوان به آلومینیوم اشاره کرد همچنین در این محصول انتی باکتریال و خوشبو کننده نیز بکار رفته است.نمونه های دیگر از موادی که معمولا در ساخت دئودورانت ها بکار گرفته میشوند از این قرار است ستیل الکل ،مواد معطر،سیکومتیکون،پروپیلین گلیکول ، دایمتیکون و نشاسته ی ذرت هیدرولیز شده.

 

همانطور که در ابتدا به آن اشاره کردیم آلومینیوم کروهیدرات در دئودورات ها و ضد عرق ها بکار میرود.آلومینیوم کلراید غده های تعریق موجود دربدن را ازکار می اندازد و مانع از ورود آنها به سطح پوست میشود زمانی که کلراید آلومینیوم با آب ترکیب میشود مولکول های آب ضخیم تر خواهند شد هر مولکول آلومینیوم کلراید از طریق پیوند کووالانسی به مولکول های آب متصل شده و یک لایه ی ثالثی را با آب بوجود می اورند که از خاصیت چسبندگی بالایی برخوردار هستند همین امر موجب مسدود شدن راه های خروجی عرق میگردد.

 

آلومینیوم کلرو هیدرات متشکل از آلومینیوم ،کلرید، و اب است وبه دو صورت جامع و مایع به شکل پودری سفید و بدون بو در بازار عرضه میشود.سازمان غذا و دارو استفاده از آلومینیوم کلروهیدرات را در محصولات بهداشتی نظیر ضد عرق ها را بی خطر میداند و شرکت های سازنده تا غظلت 25 درصد مجاز به استفاده از آن هستند.

 

حال میتوان گفت با کاربرد و مزیت های آلومینیوم کلروهیدرات در صنایع آرایشی بهداشتی آشنا شدید در ادامه به کاربرد های آلومینیوم کلروهیدرات در دیگر زمینه ها خواهیم پرداخت.

 

آلومینیوم کلروهیدرات در این زمینه ها نیز کاربرد دارد:

1. صنعت کاغذ سازی
2.صنایع نفت و پتروشیمی
3.تصفیه ی آب شهری و فاضلاب ها

 

 

مزیت استفاده در صنعت کاغذ سازی

استفاده در صنعت کاغذ سازی تاثیر به سزای در فرایند سایزینگ و ریتنشن و از بین بردن آلاینده های آنیونی دارد.در فرایند سایزینگ از آلومینیوم کلروهیدرات جهت میزان توانایی جذب آب توسط مولکول سلولز در تعیین کیفیت کاغذ استفاده میشود. در پروسه ی ریتنشن هم نقشی مهمی را ایفا میکند این ماده در کنترل میزان الیاف و همچنین افزایش عملکرد سایر سایر مواد بسیار موثر است.

 

مزیت استفاده از آلومینیوم کلروهیدرات در صنایع نفت و پتروشیمی

این صنایع جز مهم ترین و اصلی ترین صنایع یک کشور به حساب می آیند لذا تامین سلامت نواحی صنعتی و مسکونی اطراف آن از اهمیت زیادی بر خوردار است.در واحد های پتروشیمی روزانه حجم قابل توجهی از پساب ناشی از فرایند های شیمیایی دفع میشود .

این پساب ها خطر بسیار جدی برای محیط زیست به حساب می آیند پس به هیچ عنوان نباید به محیط زیست راه پیدا کنند به همین دلیل است که از پلی آلومینیوم کلراید در این صنعت استفاده میشود.بسیاری از مواد موجود در پساب صنایع پتروشیمی قابل رسوب نیستند پس باید آنها را جدا کرد .

به همین منظور از روش هایی جهت لخته سازی و انعقاد برای به وجود آوردن ذرات بزرگتر در پساب و در نهایت حذف آنها استفاده میشود.در این صنعت از پلی آلومینیوم کلرید به عنوان یک عامل لخته سازی قدرتمند یاد میشود.نتیجه ی استفاده از این ماده به عنوان یک عامل لخته ساز منجر به جداسازی ذرات معلق موجود در پساب و درنهایت باعث کنترل رشد باکتری ها و کثیر آنها میشود.

 

مزیت استفاده در توصیه ی آب شهری و فاضلاب

امروزه مواد منعقد کننده ی مختلفی در علم شیمی شناخته شده که یکی از مهم ترین آنها پلی آلومینیوم کلراید میباشد.
آلومینیوم کلروهیدرات به عنوان منعقد کننده در تصفیه ی آب بکار میرود و میتواند به طور وسیعی مواد آلی آب را از بین ببرد.

در سال اخیر ، پلی آلومینیوم کلراید به جای دو منعقد کننده ای که در گذشته از آن بهره میبرند استفاده میشود کشورهایی نظیر آمریکا،ایتالیا،چین،فرانسه و کانادا قبلا برای تصفیه ی آب و فاضلاب های خود از سولفات آلومینیوم و کلروفریک استفاده میکردند اما امروزه پلی آلومینیوم کلراید جایگزین این دو منعقد کننده ی قدیمی شده است.پلی آلومینیوم کلراید در آب هیدراته میشود این امر موجب میشود PHآب به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد.

 

آلومینیوم کلروهیدرات نسبت به دیگر منعقد کننده ها از جمله سولفات آلومینیوم و کلروفیک کمتر از خود چیزی به جای میگذارد و همچنین باعث کاهش تولید لجن و سهولت آبگیری لجنخواهد شد.ویژگی منحصر به فرد پلی آلومینیوم کلرید در این است که با حرارت سازگاری دارد و میتوان از آن در دما های مختلف استفاده کرد.پلی آلومینیوم کلرید از خوردگی کمتر و استفاده ی آسان و طولانی مدت برخوردار است که همین خاصیت موجب محبوبیت این ماده شده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *