پیشنهاد ویژه :
قیمت روغن کرچک
درخواست تماس تماس با بخش فروش
09195800790

ساخت رژلب در منزل[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

آیا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارند از رژلب ساخت دست خود وخانگی استفاده کنند؟ احتمالاً از قبل مواد لازم را در خانه دارید. ایجاد رژ لب خود به خود هزینه های آرایش را کاهش می دهد و به شما امکان می دهد رنگین کمان از رنگ های دلخواه ایجاد کنید که هرگز این رژ را در شخص دیگری نخواهید دید. بیاموزید که چگونه رژلب و رژ گونه را با استفاده از مواد طبیعی ،مثل سایه چشم یا مداد رنگی بسازید تا رنگ مورد نظر خود را ایجاد کنید.

 

چگونه رژ لب خانگی درست کنیم:

1 استفاده از مواد طبیعی
2 با استفاده از سایه چشم
3 با استفاده از مداد رنگی

 

 

روش اول تهیه رژ لب خانگی “با  استفاده از مواد طبیعی

 

مرحله اول

لوازم  مورد نیاز رژلب را تهیه کنید. پایه رژ لب اکثریت ماده را تشکیل می دهد و شما با اضافه کردن رنگدانه ها آن را اختصاصی می کنید.

مواد مورد نیاز:

1 قاشق چایخوری (5 میلی لیتر) موم زنبورعسل یا دانه های موم زنبور عسل. موم زنبور عسل را می توانید در فروشگاه های عرضه صنایع دستی پیدا کنید.
1 قاشق چایخوری (5 میلی لیتر) کره shea ، کره انبه ، کره بادام یا کره آووکادو. این کمک می کند تا رژ لب هموار بپیچد!
1 قاشق چایخوری (5 میلی لیتر) روغن مانند روغن بادام ، روغن زیتون فوق العاده باکره یا روغن جوجوبا یا روغن سویا

 

 

مرحله دوم

رنگ رژ لب را انتخاب کنید. اکنون که وسایل اصلی خود را تهیه کردید ، مرحله بعدی انتخاب یک رنگ است. بسیاری از مواد طبیعی وجود دارد که می تواند برای ایجاد انواع رنگ های قرمز ، صورتی ، قهوه ای و نارنجی استفاده شود. به یاد داشته باشید که این دستور رژ لب طبیعی است . این گزینه ها را در نظر بگیرید:

برای رژ لب قرمز روشن از پودر چغندر یا تراشه چغندر خرد شده استفاده کنید.
برای رسیدن به رنگ قهوه ای مایل به قهوه می توان از دارچین استفاده کرد.
زردچوبه را می توان با دیگر پودرها مخلوط کرد تا سایه بیشتر مس شود.
پودر کاکائو به رژ لب رنگ قهوه ای عمیق می بخشد.

 

 

مرحله سوم

مواد پایه را با هم ذوب کنید. مواد پایه رژ لب را در یک کاسه ایمنی از مایکروویو قرار دهید. آن را در مایکروویو قرار داده و مواد را با حرارت 30 ثانیه گرم کنید تا ذوب شوند. مواد را به خوبی هم بزنید تا مطمئن شوید که به طور کامل در ترکیب هستند.

توجه داشته باشید که می توانید مواد را در یک دیگ بخار نیز ذوب کنید. تقریباً 2 اینچ (5 سانتی متر) آب را در یک تابه بزرگ بیش از حرارت متوسط و گرم حرارت دهید ، سپس مواد را به یک ماهیتابه کوچکتر که داخل قسمت اول نشسته است اضافه کنید. هم بزنید و گرم کنید تا همه چیز با هم مخلوط و ترکیب شود.

 

 

مرحله چهارم

رنگ را مخلوط کنید. اکنون قسمت جالب آن فرا رسیده است: 1/8 – 1/4 قاشق چای خوری پودر طبیعی که می خواهید استفاده کنید. برای نتیجه پررنگ تر، پودر بیشتری را مخلوط کنید. پودر را درون مخلوط پایه هم بزنید و به مقدار بیشتری اضافه کنید (در صورت کوچک) تا اینکه از رنگ راضی شوید.

 

 

مرحله پنجم

مخلوط را درون ظروف بریزید. می توانید از یک رژ لب قدیمی یا لوله چاپی ، یک گلدان کوچک لوازم آرایشی یا هر ظرف با درب به عنوان ظرف برای رژ لب جدید خود استفاده کنید. بگذارید رژ لب قبل از استفاده در دمای اتاق یا در یخچال سفت شود.

 

رژلب

رژلب

 

روش دوم تهیه رژ لب خانگی “با استفاده از سایه چشم”

مرحله اول

سایه چشم را آماده کنید. سایه چشم قدیمی (یا ارزان قیمت بخرید) به جای پودر شل یا فشرده ، به فرم ژل پیدا کنید. سایه چشم را درون یک کاسه بریزید و از پشت یک قاشق برای خمیر آن استفاده کنید تا زمانی که یک پودر خوب و بدون توده بدست آورید.

برای اینکه رژ لب کمرنگ تر شود ، سعی کنید کمی سایه چشم براق به رنگ اصلی خود انتخاب کنید.
استفاده از سایه چشم راهی عالی برای آزمایش رنگهای جالب رژ لب است. سایه چشم مانند رنگدانه  است به همین دلیل ما از آن استفاده می کنیم.
توجه داشته باشید که برخی از سایه ها برای استفاده روی لب های شما بی خطر نیست. مواد لازم را بررسی کنید. اگر سایه چشم شامل اولترامارین ها ، فروسانیید فریک و / یا اکسیدهای کروم است ، از آن استفاده نکنید. فقط از سایه چشم استفاده کنید که حاوی اکسیدهای آهن ایمن باشد.

 

مرحله دوم

پودر سایه چشم را با ژله نفت مخلوط کنید. حدود 1 قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) ژله نفتی را درون یک کاسه ایمنی مایکروویو قرار دهید. 1 قاشق چایخوری (5 میلی لیتر) پودر سایه چشم اضافه کنید. کاسه را درون مایکروویو قرار دهید و آن را گرم کنید تا آب شود ، سپس آن را هم بزنید تا رنگ در سراسر ژله توزیع شود.

اگر می خواهید رنگ پررنگ تری داشته باشد ، پودر بیشتری اضافه کنید. (تیره / مات)
بهتر است پودر کمتری را برای زیبایی رژ لب اضافه کنید. (سبک تر / شفاف)
به جای ژله نفتی ، می توانید نوار پاک را جایگزین کنید.

 

مرحله سوم

مخلوط را درون ظروف بریزید. از یک لوله رژلب یا لوله چاپی ، گلدان آرایشی یا هر ظرف دیگری با درب استفاده کنید. بگذارید این مخلوط قبل از استفاده سفت شود.

 

 

روش سوم تهیه رژ لب خانگی “با استفاده از مداد رنگی

مرحله اول

یک جعبه مداد رنگی بگیرید. زیبایی این روش این است که می توانید تقریباً در هر سایه رنگین کمان ، رژ لب زیبا و با رنگ روشن درست کنید. از مدادهای شکسته ای که قبلاً داشته اید، استفاده کنید و یا یک جعبه کاملا جدید را فقط به منظور درست کردن رژ لب خریداری کنید. در هر رژلب به یک مداد رنگی نیاز دارید.

یک مارک مداد رنگی را انتخاب کنید که معروف است . از آنجا که کودکان اغلب مداد رنگی را در دهان خود قرار می دهند ، بسیاری از مارک ها برای اطمینان از سمی بودن آنها آزمایش می شوند. جعبه مداد رنگی را انتخاب کنید که به این ترتیب برچسب زده شود. از پاستیلهای روغنی یا سایر لوازم هنری حرفه ای استفاده نکنید ، زیرا اینها به همان روش مدادهای کودکان تنظیم نمی شوند.

 

مرحله دوم

مداد رنگی را در دیگ دوتایی ذوب کنید. اگر سعی کنید مداد رنگی را بدون استفاده از دیگ بخار مایع گرم کنید ، می سوزد. برچسب کاغذ را جدا کرده و آنرا دور بیندازید. مداد رنگی را در قسمت فوقانی دیگ بخار قرار دهید و آن را روی حرارت متوسط تا زمانی که ذوب شود گرم کنید.

می توانید دیگ بخار دوتایی خود را با دو قابلمه بزرگ ، بزرگ و کوچکتر درست کنید. چند تکه آب را درون قابلمه بزرگ بگذارید و قابلمه کوچکتر را درون آن قرار دهید ، به طوری که روی آب شناور شود. مداد رنگی را در قابلمه کوچکتر بریزید ، سپس قلاب را روی حرارت متوسط قرار دهید و بگذارید مداد رنگی ذوب شود.

 

مرحله سوم

می توانید از روغن زیتون ، روغن بادام ، روغن جوجوبا یا روغن نارگیل استفاده کنید،این مداد ها را در مقداری روغن هم بزنید. مقداری کمتر از 1 قاشق غذاخوری (5 میلی لیتر) را با موم ذوب شده هم بزنید تا مواد کاملاً ترکیب شوند.

 

 

مرحله چهارم

عطر اضافه کنید. چند قطره روغن ضروری به بوی مداد کمک می کند. گلاب ، نعناع ، اسطوخودوس یا نوع دیگری از روغن ضروری را امتحان کنید. اطمینان حاصل کنید که روغن ضروری برای استفاده روی لب یا اطراف آن بی خطر است.

 

 

مرحله پنجم

مخلوط را درون ظروف بریزید. از یک لوله رژ لب قدیمی یا لوله چاپی ، یک گلدان کوچک لوازم آرایشی یا هر ظرف دیگری با درب استفاده کنید. بعد از ریختن مایع داغ داخل ظروف ، آنها را درون یخچال بگذارید تا رژ لب سفت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارتباط آسان تر میان مشتریان عزیز و اپراتور های آبتین شیمی میتوانید از طریق فرم مقابل درخواست پیش فاکتور محصولات مارا ثبت نمایید ، در ساعات کاری در کمتر از 30 دقیقه پیش فاکتور مربوطه برای شما ارسال خواهد شد و تماسی از طرف کارشناسان فروش ما خواهید داشت .
فایل پیش فاکتور از طریق واتس اپ یا تلگرام برای شما ارسال میگردد به همین منظورت شماره تلفن همراه دارای یکی از نرم افزار های ارتباطی ذکر شده را در فرم مقابل وارد نمایید ، با تشکر آبتین شیمی

درخواست پیش فاکتور : از طریق فرم زیر میتوانید درخواست پی فاکتور نمایید تا کارشناسان آبتین شیمی قیمت محصول مورد نظر شمارا اعلام نمایند ، در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت

واردات مستقیم روغن های تخصصی