پیشنهاد ویژه :
خاک پرلیت
درخواست تماس تماس با بخش فروش
09195800780
اسید فرمیک

اسید فرمیک

درخواست پیش فاکتور / آنالیز

اسید فرمیک چیست؟ 

اسید فرمیک یا متانوئیک اسید، ساده‌ترین عضو گروه کربوکسیلیک اسیدها می‌باشد و در طبیعت در نیش حشراتی همچون مورچه و زنبور وجود دارد.  اسید فرمیک با آب و بیشتر حلال‌های آلی قطبی به خوبی مخلوط می‌شود و تا حدودی هم در هیدروکربن‌ ها حل می‌شود.  اسید فرمیک در حالت مایع و جامد شامل شبکه‌ای نامحدود از مولکول‌هایی است که با پیوند هیدروژنی به هم متصل می باشند. بیشتر خواص اسید فرمیک شبیه خواص سایر اسیدهای کربوکسیلیک می‌باشد اما نمی‌تواند آسیل کلرید ایجاد کند. حرارت دادن CH2O2 منجر به تجزیه آن بر Co می‌شود. اسید فرمیک به آسانی احیاء میشود و به فرمالدئید تبدیل می‌شود. اسید فرمیک و آلکن‌ها به آسانی باهم واکنش می دهند و استرهای فرمات ایجاد می‌کنند.

روش تولید اسید فرمیک :

هنگامیکه متانول و مونوکسید کربن در حضور یک باز قوی مانند مونوکسید سدیم باهم واکنش می‌دهند، مشتقی از اسید فرمیک به نام متیل فرمات تولید می‌شود. این واکنش در فاز مایع در فشار 40atm انجام می گیرد. از هیدرولیز متیل فرمات ، اسید فرمیک ایجاد می‌شود.

از دیگر محصولات ما نیز دیدن کنید: خرید بتاکاروتن

کاربرد اسید فرمیک:

قسمت عمده اسید فرمیک به‌عنوان محصول فرعی در تولید سایر ترکیبات شیمیایی ، مخصوصا اسید استیک تولید می‌شود. اما با روند رو به رشد از آن در مواد نگهدارنده و آنتی باکتریال در غذای دام استفاده میشد، امروزه در صنعت به این منظور تولید میگردد.

اسید فرمیک بیشتر به‌عنوان نگهدارنده و جلوگیری از فاسد شدن و آنتی باکتریال در غذای دام مورد استفاده قرار میگیرد. پاشیدن مقداری اسید فرمیک روی علف تازه خشک شده از فساد و پوسیدگی آن جلوگیری میکند و مواد مغذی آن را تا حد زیادی حفظ می نماید. در مجتمع های بزرگ دامداری از این ماده برای جلوگیری از فساد غذای زمستانی دامها استفاده میکنند.

اسید فرمیک در مرغ داریها به غذای مرغ ها اضافه می‌شود تا باکتری سالمونلا را از بین ببرد. به علاوه این ترکیب به مقدار اندک در صنعت نساجی و دباغی استفاده می‌شود. برخی از مشتقات آن مانند استرهای فرمات در صنعت خوشبوکننده‌ها استفاده میشوند.

ایمنی : 

بیشترین خطر فرمیک اسید در تماس پوست یا چشم با مایع یا بخار غلیظ آن می‌باشد.

تماس پوست با مایع یا بخار اسید فرمیک منجر به سوختگی شیمیایی و تماس چشم با اسید فرمیک ممکن است منجر به ایجاد آسیب های دائمی در چشم شود.

تنفس بخار اسید فرمیک باعث تحریک و سوزش دستگاه نفسی می‌شود.

باید در نگهداری، حمل و نقل و استفاده از آن نکات ایمنی کاملا رعایت شود زیرا امکان دارد مقادیری CO در بخار اسید فرمیک وجود داشته باشد.

 

خرید اسید فرمیک :

جهت کسب اطلاع از قیمت ها و هم چنین چگونگی ثبت سفارش این محصول با مشاوران ما در ارتباط باشید.

برای خرید محصول اسید فرمیک از طریق فرم استعلام قیمت اقدام کنید یا با تلفن 03195020085 تماس حاصل فرمایید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارتباط آسان تر میان مشتریان عزیز و اپراتور های آبتین شیمی میتوانید از طریق فرم مقابل درخواست پیش فاکتور محصولات مارا ثبت نمایید ، در ساعات کاری در کمتر از 30 دقیقه پیش فاکتور مربوطه برای شما ارسال خواهد شد و تماسی از طرف کارشناسان فروش ما خواهید داشت .
فایل پیش فاکتور از طریق واتس اپ یا تلگرام برای شما ارسال میگردد به همین منظورت شماره تلفن همراه دارای یکی از نرم افزار های ارتباطی ذکر شده را در فرم مقابل وارد نمایید ، با تشکر آبتین شیمی

درخواست پیش فاکتور : از طریق فرم زیر میتوانید درخواست پی فاکتور نمایید تا کارشناسان آبتین شیمی قیمت محصول مورد نظر شمارا اعلام نمایند ، در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت

واردات مستقیم روغن های تخصصی