× آبتین شیمی کاتالوگ محصولات مواد اولیه آرایشی و بهداشتی مواد اولیه دارویی مواد اولیه غذایی مواد اولیه صنعتی سوالات متداول تماس با ما
021-284261
×

هر آنچه نیاز دارید جسستجو کنید ، اگر به نتیجه نرسیدید با ما تماس بگیرید .

بیوتین

دیدن قیمت و اطلاعات
بیوتین
درخواست استعلام قیمت

جهت اطلاع از قیمت دقیق روز کالا ، موجودی و آنالیز دقیق آن میتوانید با بخش فروش ما در تماس باشید و راه های ارتباطی مختلفی را امتحان کنید ، در واتس اپ ، تلگرام ، روبیکا و ... در خدمت شما هستیم .
همچنین میتوانید با تلفن مستقیم شرکت تماس بگیرید (زمان پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه از 9 صبح الی 4 عصر)

ارسال پیام در واتس اپ - 09195800780 تماس مستقیم با شرکت : 021284261

بیوتین چیست؟

اگربرای سلامت پوست و مو و ناخن‌هایتان اهمیت زیادی قائل هستید، یا اگر باردارید و در حال سپری کردن دوران حاملگی خود هستید و سعی دارید، یا اگر از بیماری‌هایی مثل دیابت رنج می‌برید و یا اگر دستگاه گوارش شما دچار مشکل شده است، ما راه‌حلی به نام بیوتین را به شما معرفی میکنیم

بیوتین همان ویتامین B7 است، با اسامی تجاری دیگری همچون: W Factor- Vitami n-Quansim R نیز دردنیاشناخته می‌شود.

بیوتین در گروه Bکمپلکس‌ها قرار میگیرد. وترکیبی محلولی در آب می‌باشد. این ویتامین در متابولیسم چربی‌ها، کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها و تولید انرژی در بدن موثر است در مواد غذایی مختلف، هم بیوتین و هم ترکیب پروتئینی یافت می‌شود.مقدار ویتامین B7 در بدن بستگی به نوع غذا و فیزیک اندام‌های داخلی هرفرد می‌تواند متفاوت باشد.

بدن انسان تحمل بیوتین با قدرت بالا را ندارد، ‌ونمتواند بیوتین را سنتز کنداین ویژگی برای باکتری‌ها، جلبک‌ها، خزه‌ها، جلبک‌ها و گیاهان است بنابراین برای فراهم کردن این نوع از سنتز در ساز و کار بدن نیاز به بیوتین داریم . بیوتین در متابولیسم چربی‌ها، کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها و تولید انرژی در بدن سهم مهمی دارد

این ویتامین در بخش فوقانی روده کوچک بعد از جدا شدن از پروتئین متصل شونده به آن جذب خواهد شد. البته این نکته مهم است که تولید بیوتین به میزان کم توسط باکتری‌های موجود در روده بزرگ می‌باشند، انجام میگیرد. به همین خاطر است که در هنگام مصرف، برای خالی کردن مثانه با مقدار دو تا سه برابری همراه خواهیم بود.

اما استفاده از باکتری‌های موجود در روده بزرگ، نیاز انسان به بیوتین را بر طرف نکرد ومتخصصان این کار راه‌حلی به نام بیوتین را پیشنهاد کردند تا این مشکل را مرتفع سازند.

 

خرید بیوتین :

جهت خرید بیوتین با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب با کارشناسان ما در ارتباط باشید . کارشناسان مجموعه آبتین شیمی آماده خدمتا رسانی به مشتریان گرامی در سریع ترین زمان ممکن میباشند .

منتظر تماس شما هستیم !
031-33616360 / 021-28421745

جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید شنیدن صدای شما باعث خشنودی ما می شود ...

 

از بیوتین به عنوان یک کوآنزیم فعال در قسمت متابولیسم مواد بدن میتوان یاد کرد ، ویتامینی که تأثیر بالایی دارد.

۱)لوسیون‌ها؛ که نوعی آمینواسید می‌باشد که به‌ شکل طبیعی در بدن توانایی تولید را ندارد. که دراصل مولکول‌هایی با ترکیب سنتز گونه از گلوکزها می‌باشند که در گروه کربوهیدرات‌ها نیستند.

۲)اسیدهای چرب: نوعی از مولکول‌ها هستند که در روغن و چربی‌های زائد اکثرا دیده می‌شوند.

یکی از بهترین گزینه‌ها برای پیش برد روند اکتیوازیسیون آنزیم‌ها مواد کوآنزیمی است. یکی از عللی که باعث بالا رفتن درصد جذب بیوتین می‌شود، ویژگی تأثیر همگرایانه به آنزیم‌ها در آن است، که موجب می‌شود این ویتامین از دخالت درکار بیولوژیکی یا هر نوع دخالت دیگر جلوگیری کند.

 

اهمیت ویتامین B7

تحقیقات پزشکی در یکی ازمجهزترین انستیتوهای جهان این نکته را بیان اعلام میکند که ویتامین H یا همان بیوتین به بدن برای انجام فرآیند گلوکز و برای متابولیک پروتئین‌ها، چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها کمک کرده و اهمیت بالاییدارد.

یکی از متخصصان این انستیتو اعلام کرد که این ویتامین به انتقال دی‌اکسید کربن و دفع صحیح آن از اندام‌های داخلی بدن نقش مهمی را بر عهده دارد.

محافظت ازمو، پوست و بخش های مخاطی ومتابولیسمی عملکرد روحی روانی عملکرد دستگاه عصبی تولید انرژی نمونه هایی از فواید ان است.

 

از دیگر محصولات ما نیز دیدن نمایید : اسیدتانیک

 

فواید استفاده از بیوتین

۱)کاهش قند خون در افراد دیابتی

یکی از بیماری‌های متابولیکی دیابت نوع دو است این بیماری به جهت بالا بودن میزان قند خون و عملکرد ضعیف انسولین بع وجود میاید .پژوهشگران در مورد اثر مکمل‌های بیوتین بر میزان قند خون در دیابت نوع ۲ تحقیقات بسیاری انجام داده اند. این تحقیقات نشان دهنده آن است که در بیماران دیابتی که تنها با مصرف از بیوتین انجام‌شده، استفاده از این ویتامین نتایج ترکیبی و گوناگونی را ایجاد کرده است. همچنین تحقیقات های صورت گرفته در این موضوع نشان می‌دهد که، مکمل‌های بیوتین ترکیب‌شده با کروم معدنی احتمال آن را دارند که، سطح قند خون را در افراد دارای دیابت نوع ۲ تا اندازه بسیار زیادی کاهش دهند.

۲)بهبود وترمیم در شکستگی ناخن‌ها

اگر شما ناخن‌های خشک و شکننده‌ای دارید، باید این مسله را بدانید که لایه‌های پروتئینی موجود در ناخن شما در حال جدا شدن از همدیگر و شکسته شدن هستند. ناخن‌های ضعیف به‌راحتی نرممیشوند و خرد و ترک برمی‌دارند. این‌یک مشکل معمول است که تقریبا بیش از یک‌پنجم مردم سراسر جهان به آن گرفتار هستند.پس بیوتین از ویتامین‌هایی است که در ترمیم شکستگی ناخن‌ها و سرعت بهبودی آن‌ها می‌تواند موثر باشد.

۳)حفاظت از سلامت و تقویت

بیوتین را با اسمی دیگری چون ویتامین H نیز می‌شناسند. حرف H از یک کلمه یونانی برای پوست و مو گرفته‌شده است. تحقیقات صورت گرفته روی این ویتامین نشان دهنده آن است که، مصرف ۵/۲ میلی‌گرم مکمل حاوی بیوتین در طول چند ماه می‌تواند موجب استحکام ریشه‌های مو شود و میل شکسته شدن یا تضعیف شدن را تا حد زیادی کم دهد.
کمبود بیوتین موجب ریزش مو می‌شود.نقش این ویتامین را برای مو بسیار مهم است

که بیشتر از آن به‌ عنوان یک درمان جایگزین برای ریزش مو استفاده شده است اما افرادی که با کمبود این ویتامین روبه‌رو هستند، بیشترین استفاده را از این ویتامین‌ها در بدن خود به دلیل نبود یا فقر آن خواهند برد.

۴)بهبود متابولیسم ماکرو مغذی‌ها

تولید انرژی یکی از مهم ترین نقش ها در بدن انسان میباشد.تولید انرژی در بدن به عوامل گوناگونی بستگی داردکه با اصلاح روند آن‌ها می‌توان نتیجه ی بسیار خوبی در ارگانیسم ساختاری بدن بوجود آورد. بیوتین یکی از این قابلیت‌ها را دارد که، با استفاده از آن به روند اکتیوازیسیون آنزیم‌های دخیل در متابولیسم چربی و پروتئین‌ها، کمک زیادی می‌کند. این روندهای متابولیک که مواد ماکرو مغذی یا درشت‌دانه‌های مغذی را با خود دارند.

۵)ویتامین H در دوران بارداری و شیردهی

یکی از مهم‌ترین ویتامین‌های که در دوران بارداری و شیردهی مورد استفاده است ویتامین H می‌باشد که، بیوتین می‌تواند جایگزین مناسبی باشد. با افزایش نیاز ویتامینی در دوره حساسی همچون بارداری و شیردهی بیوتین بهترین فاکتور است مطالعات نشان میدهند که ۵۰ درصد زنان باردار ممکن است کمبود بیوتین داشته باشند. این به این معنا است که این ویتامین می‌تواند بر سلامت انها تاثیر فراوانی داشته باشد
آزمایشات بر روی حیوانات بیانگر این موضوع دارد که، کمبود این ویتامین در طی دوره بارداری ممکن است باعث نقص مادرزادی شود. طول دوره بارداری و شیردهی با پزشک مشورت نمایید تا دچار عارضه در این دوره زمانی نشوید.

6)جوان‌سازی و سلامت پوست

کمبود بیوتین ممکن است بعضی اوقات موجب یک ناراحتی پوستی شود که این اختلال را درماتیت سبوره میگویند. که، نام های مثل کپ کاردل یا کلاه گهواره نیز نامیده می‌شود.

به دلیل نقش ویتامین B7 بر متابولیسم چربی بیوتین نقش مهمی در سلامت پوست دارد، که کمبود بیوتین باعث به خطر افتاد سلامتی پوست می‌گردد.

نبود ویتامین B7 در پوست امکان داشتن پوستی قرمز و یا زبر و بیماری‌های پوستی را افزایش می‌دهد.

 

دلایل کمبود بیوتین

کمبود این نوع ویتامین‌ها در برخی افراد کاملا قابل‌مشاهده است، اما در حالت طبیعی مصرف این ویتامین می‌تواند برای بدن مفید واقع شود البته به میزان و مقدار درست.

نبوداین ویتامین را میتواند در

  • نازک شدن موها که یکی از علامت های آن تغییر رنگ مو می‌باشد.
  • حلقه قرمزرنگ و پوسته‌ای، دور چشم‌ها، بینی و دهان .
  • نشانه های عصبی ازجمله افسردگی، بی‌حالی و توهم .
  • زخم در زبان که ممکن است قرمزرنگ باشد
  • حس خارش در بازوها و پاها
  • از دست دادن اشتها
  • خشکی چشم پیدا کرد

 

منابع غذایی برای تأمین بیوتین

این ویتامین‌ها را می‌توان از مواد غذایی روزمره خود دریافت نمود. اما منابع بیوتین به‌صورت طبیعی کم هستند و قدرت جذب کمتری ازلحاظ کیفی و کمی در بدن دارند.

زرده تخم‌مرغ مخمرپنیر چدار سالمون ساردین جگر آووکادو مغز و کره‌های آجیلی تمشک نان سبوس‌دار موز قارچ بادام‌زمینی گل‌کلم منابع بیوتین هستند.

 

عوارض مصرف زیاد بیوتین

۱) اسهال   ۲) تکرر ادرار  ۳)آکنه وکیست چانه  ۴)حالت تهوع   ۵) افزایش گلوکز درخون و……

میزان توصیه شده مصرف بیوتین

نوزادان: 35 تا 50 میکروگرم در روز

کودکان: 65 تا 120 میکروگرم در روز

نوجوانان: 100 تا 200 میکروگرم در روز

بزرگسالان: 100 تا 200 میکروگرم در روز

مصرف این ماده در فرمولاسیون تا 1 درصد مجاز اعلام شده است . علت این محدودیت شدت عملکرد آن است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آویسل 102

آویسل 102

میکروکریستالین سلولز یا آویسل 102 چیست؟ میکروکریستالین سلولز 102 یک نوع ماده پلیمری است که از سلولز استخراج می‌شود. این ماده به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی منحصر به فرد خود، در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از مصارف اصلی میکروکریستالین سلولز 102 در صنعت داروسازی است. به علت خاصیت جذب و جاذب بودن این ماده، برای ساخت قرص‌های دارویی و کپسول‌ها استفاده می‌شود. میکروکریستالین سلولز 102 قابلیت جذب و نگهداری مواد فعال دارویی را دارد و به این ترتیب، اثربخشی و کارایی دارو را افزایش می‌دهد. علاوه …

آویسل 101

آویسل 101

میکروکریستالین سلولز یا آویسل 101 چیست؟ میکروکریستالین سلولز یا آویسل 101 یک نوع سلولز است که در روش‌های پیشرفته تهیه مواد خام سلولزی استفاده می‌شود. این نوع سلولز از تبدیل سلولز خام به میکروکریستالین در اثر فرآیندهای شیمیایی و مکانیکی حاصل می‌شود. میکروکریستالین سلولز دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است که آن را برای کاربردهای گوناگون مناسب می‌سازد. یکی از ویژگی‌های بارز میکروکریستالین سلولز، قدرت مکانیکی بالا است. این سلولز به عنوان یک ماده خام در تولید فیلم‌های نازک و نسوز، ورقه‌های نانوکریستالین و مواد جانبی در نانوتکنولوژی استفاده می‌شود. …

پلی وینیل پیرولیدون k90

پلی وینیل پیرولیدون k90

پلی وینیل پیرولیدون k90 یا PVPK90 که به عنوان یک پلیمر آمفوتریک شناخته می‌شود. یکی از مهمترین و پرکاربردترین ترکیبات پلیمری در صنایع مختلف است. این ترکیب با خواص فیزیکی و شیمیایی منحصر به فردی که دارد، در بسیاری از فرایندها و محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد. شکل ظاهری این محصول به صورت یک پودر سفید رنگ تا کمی مایل به کرم رنگ است. پلی وینیل پیرولیدون k90 به عنوان یک ماده پلیمری آمفوتریک، دارای خاصیت جذب آب بالا است که از این خاصیت برای محافظت و نگهداری از رطوبت …

نانو نقره

نانو یون نقره

نانو یون نقره چیست نانو یون نقره (یا به انگلیسی Silver Nanoparticles) به نانوذراتی از نقره اشاره دارد که ابعاد آنها در محدوده نانومتر (میلیون‌ها جزء از یک متر) قرار دارد. این نانوذرات به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارند، از جمله رفتار مختلف در مقایسه با نقره در ابعاد بزرگتر، در علوم مختلف مورد مطالعه و استفاده قرار می‌گیرند. خلوص این محصول یا در واقع عیار آن بسیار بالاست که میتوان برای استفاده در صنایع مختلف حتی پزشکی نیز از آن بهره برد . خلوص نانویون نقره مهمترین عاملی است …

دی سدیم فسفات

دی سدیم فسفات

دی سدیم فسفات چیست دی سدیم فسفات با فرمول شیمیایی NA2HPO4  است و شکل ظاهری این ماده پودر و کریستال سفید رنگ است که در آب محلول است و PH محلول آب و دی سدیم فسفات 8 الی 11 است که نشان گر این است دی سدیم فسفات قلیایی است. این ماده از دو عنصر سدیم و فسفر تشکیل می شود این ماده معمولا حاوی 17درصد الی 18 درصد فسفر است که در صنایع غذایی به عنوان امولسیفایر، ایجاد کننده خمیر، بهبود دهنده بافت ، عامل ضد انعقاد و تثبیت …

سدیم اسید پیروفسفات SAPP

سدیم اسید پیروفسفات

سدیم اسید پیروفسفات چیست سدیم اسید پیروفسفات با فرمول شیمیایی Na2H2P2O7 که در در دسته نگهدارنده ها قرار می گیرد و با شکل ظاهری کریستال یا پودر سفید رنگ است. که این ماده در اتانول نامحلول و در آب محلول است. برای تولید SAPP در ابتدا اسید فسفریک را با هیدروکسید سدیم یا کربنات سدیم با نسبت یک به یک خنثی میکنند و مونو سدیم فسفات تولید می شود که با حرارت دادن به مونو سدیم فسفات در دمای 250 درجه سانتی گراد آب از این ماده خارج می شود …

فیبر سویا soy dietary fiber

فیبر سویا

فیبر سویا چیست در این مقاله سعی داریم شما را با ماده ای به نام فیبر سویا ،روشهای تولید و کاربرد های آن آشنا کنیم ابتدا توضیح اندکی درباره سویا و خواص آن میدهیم و بعد از آن به بحث اصلی خود خواهیم پرداخت. سویا گیاهی است دارای ساقه ای پر شاخه،برگهای آن بیضی شکل و نوک تیز میباشد میوه ی آن همانند لوبیا است.سویا از دانه های خوراکی و قسمتی از خانواده ی نخود است و امروزه در بسیاری از کشور ها شناخته شده و از محصولات اصلی بشمار …

ویتامین آ

ویتامین A

ویتامین A چیست : ویتامین A شناخته شده ترین ویتامین در جهان است که در بسیاری از موادغذایی و میوه ها وجود دارد؛ اما باید از مضرات و فواید آن هنگام مصرف آگاه باشید. ویتامین آ یک ویتامین محلول در چربی است. شکل فعال این ویتامین بتاکاروتوئن است که در موادغذایی شامل گوشت،ماهی،مرغ و لبنیات وجود دارد و شامل رتینول و رتینوئیک اسید است. عوامل زیادی در از بین بردن یا عدم جذب این ویتامین تاثیرگذار هستند؛ مثلا، قرارگرفتن در برابر موادشیمیایی سمی موجب از بین رفتن این ویتامین در …

لیمونن

لیمونن

لیمونن چیست انسان ها از سال ها پیش، با استخراج روغن های ضروری طبیعی از گیاهان و میوه های مختلف آشنایی داشتند. روغن لیمونن یکی از روغن های پرطرفدار گیاهی است. لیمونن(LIMONENE) دارای فرمول شیمیایی C10H16 بوده که یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب کم 22311 و جرم مولی 136.24gr/mo است. لیمونن مایعی بی رنگ از گروه هیدروکربنی و شاخه سیکلوترین است. نام این ترکیب از نام لیمو گرفته شده است و به عنوان حلال تجدیدپذیر در شوینده ها از آن یاد می شود. این ترکیب از پوست پرتقال و …