پیشنهاد ویژه :
قیمت روغن کرچک
درخواست تماس تماس با بخش فروش
09195800790
بیوتین
  • شکل ظاهری : مایع روغنی
  • گرید: خوراکی ، دارویی
  • بسته بندی : 20 کیلوگرمی

بیوتین چیست؟

اگربرای سلامت پوست و مو و ناخن‌هایتان اهمیت زیادی قائل هستید، یا اگر باردارید و در حال سپری کردن دوران حاملگی خود هستید و سعی دارید، یا اگر از بیماری‌هایی مثل دیابت رنج می‌برید و یا اگر دستگاه گوارش شما دچار مشکل شده است، ما راه‌حلی به نام بیوتین را به شما معرفی میکنیم

بیوتین همان ویتامین B7 است، با اسامی تجاری دیگری همچون: W Factor- Vitami n-Quansim R نیز دردنیاشناخته می‌شود.

بیوتین در گروه Bکمپلکس‌ها قرار میگیرد. وترکیبی محلولی در آب می‌باشد. این ویتامین در متابولیسم چربی‌ها، کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها و تولید انرژی در بدن موثر است در مواد غذایی مختلف، هم بیوتین و هم ترکیب پروتئینی یافت می‌شود.مقدار ویتامین B7 در بدن بستگی به نوع غذا و فیزیک اندام‌های داخلی هرفرد می‌تواند متفاوت باشد.

بدن انسان تحمل بیوتین با قدرت بالا را ندارد، ‌ونمتواند بیوتین را سنتز کنداین ویژگی برای باکتری‌ها، جلبک‌ها، خزه‌ها، جلبک‌ها و گیاهان است بنابراین برای فراهم کردن این نوع از سنتز در ساز و کار بدن نیاز به بیوتین داریم . بیوتین در متابولیسم چربی‌ها، کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها و تولید انرژی در بدن سهم مهمی دارد

این ویتامین در بخش فوقانی روده کوچک بعد از جدا شدن از پروتئین متصل شونده به آن جذب خواهد شد. البته این نکته مهم است که تولید بیوتین به میزان کم توسط باکتری‌های موجود در روده بزرگ می‌باشند، انجام میگیرد. به همین خاطر است که در هنگام مصرف، برای خالی کردن مثانه با مقدار دو تا سه برابری همراه خواهیم بود.

اما استفاده از باکتری‌های موجود در روده بزرگ، نیاز انسان به بیوتین را بر طرف نکرد ومتخصصان این کار راه‌حلی به نام بیوتین را پیشنهاد کردند تا این مشکل را مرتفع سازند.

از بیوتین به عنوان یک کوآنزیم فعال در قسمت متابولیسم مواد بدن میتوان یاد کرد ، ویتامینی که تأثیر بالایی دارد.

۱)لوسیون‌ها؛ که نوعی آمینواسید می‌باشد که به‌ شکل طبیعی در بدن توانایی تولید را ندارد. که دراصل مولکول‌هایی با ترکیب سنتز گونه از گلوکزها می‌باشند که در گروه کربوهیدرات‌ها نیستند.

۲)اسیدهای چرب: نوعی از مولکول‌ها هستند که در روغن و چربی‌های زائد اکثرا دیده می‌شوند.

یکی از بهترین گزینه‌ها برای پیش برد روند اکتیوازیسیون آنزیم‌ها مواد کوآنزیمی است. یکی از عللی که باعث بالا رفتن درصد جذب بیوتین می‌شود، ویژگی تأثیر همگرایانه به آنزیم‌ها در آن است، که موجب می‌شود این ویتامین از دخالت درکار بیولوژیکی یا هر نوع دخالت دیگر جلوگیری کند.

 

اهمیت ویتامین B7

تحقیقات پزشکی در یکی ازمجهزترین انستیتوهای جهان این نکته را بیان اعلام میکند که ویتامین H یا همان بیوتین به بدن برای انجام فرآیند گلوکز و برای متابولیک پروتئین‌ها، چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها کمک کرده و اهمیت بالاییدارد.

یکی از متخصصان این انستیتو اعلام کرد که این ویتامین به انتقال دی‌اکسید کربن و دفع صحیح آن از اندام‌های داخلی بدن نقش مهمی را بر عهده دارد.

محافظت ازمو، پوست و بخش های مخاطی ومتابولیسمی عملکرد روحی روانی عملکرد دستگاه عصبی تولید انرژی نمونه هایی از فواید ان است.

 

از دیگر محصولات ما نیز دیدن نمایید : اسیدتانیک

 

فواید استفاده از بیوتین

۱)کاهش قند خون در افراد دیابتی

یکی از بیماری‌های متابولیکی دیابت نوع دو است این بیماری به جهت بالا بودن میزان قند خون و عملکرد ضعیف انسولین بع وجود میاید .پژوهشگران در مورد اثر مکمل‌های بیوتین بر میزان قند خون در دیابت نوع ۲ تحقیقات بسیاری انجام داده اند. این تحقیقات نشان دهنده آن است که در بیماران دیابتی که تنها با مصرف از بیوتین انجام‌شده، استفاده از این ویتامین نتایج ترکیبی و گوناگونی را ایجاد کرده است. همچنین تحقیقات های صورت گرفته در این موضوع نشان می‌دهد که، مکمل‌های بیوتین ترکیب‌شده با کروم معدنی احتمال آن را دارند که، سطح قند خون را در افراد دارای دیابت نوع ۲ تا اندازه بسیار زیادی کاهش دهند.

۲)بهبود وترمیم در شکستگی ناخن‌ها

اگر شما ناخن‌های خشک و شکننده‌ای دارید، باید این مسله را بدانید که لایه‌های پروتئینی موجود در ناخن شما در حال جدا شدن از همدیگر و شکسته شدن هستند. ناخن‌های ضعیف به‌راحتی نرممیشوند و خرد و ترک برمی‌دارند. این‌یک مشکل معمول است که تقریبا بیش از یک‌پنجم مردم سراسر جهان به آن گرفتار هستند.پس بیوتین از ویتامین‌هایی است که در ترمیم شکستگی ناخن‌ها و سرعت بهبودی آن‌ها می‌تواند موثر باشد.

۳)حفاظت از سلامت و تقویت
بیوتین را با اسمی دیگری چون ویتامین H نیز می‌شناسند. حرف H از یک کلمه یونانی برای پوست و مو گرفته‌شده است. تحقیقات صورت گرفته روی این ویتامین نشان دهنده آن است که، مصرف ۵/۲ میلی‌گرم مکمل حاوی بیوتین در طول چند ماه می‌تواند موجب استحکام ریشه‌های مو شود و میل شکسته شدن یا تضعیف شدن را تا حد زیادی کم دهد.
کمبود بیوتین موجب ریزش مو می‌شود.نقش این ویتامین را برای مو بسیار مهم است

که بیشتر از آن به‌ عنوان یک درمان جایگزین برای ریزش مو استفاده شده است اما افرادی که با کمبود این ویتامین روبه‌رو هستند، بیشترین استفاده را از این ویتامین‌ها در بدن خود به دلیل نبود یا فقر آن خواهند برد.

۴)بهبود متابولیسم ماکرو مغذی‌ها

تولید انرژی یکی از مهم ترین نقش ها در بدن انسان میباشد.تولید انرژی در بدن به عوامل گوناگونی بستگی داردکه با اصلاح روند آن‌ها می‌توان نتیجه ی بسیار خوبی در ارگانیسم ساختاری بدن بوجود آورد. بیوتین یکی از این قابلیت‌ها را دارد که، با استفاده از آن به روند اکتیوازیسیون آنزیم‌های دخیل در متابولیسم چربی و پروتئین‌ها، کمک زیادی می‌کند. این روندهای متابولیک که مواد ماکرو مغذی یا درشت‌دانه‌های مغذی را با خود دارند.

۵)ویتامین H در دوران بارداری و شیردهی

یکی از مهم‌ترین ویتامین‌های که در دوران بارداری و شیردهی مورد استفاده است ویتامین H می‌باشد که، بیوتین می‌تواند جایگزین مناسبی باشد. با افزایش نیاز ویتامینی در دوره حساسی همچون بارداری و شیردهی بیوتین بهترین فاکتور است مطالعات نشان میدهند که ۵۰ درصد زنان باردار ممکن است کمبود بیوتین داشته باشند. این به این معنا است که این ویتامین می‌تواند بر سلامت انها تاثیر فراوانی داشته باشد
آزمایشات بر روی حیوانات بیانگر این موضوع دارد که، کمبود این ویتامین در طی دوره بارداری ممکن است باعث نقص مادرزادی شود. طول دوره بارداری و شیردهی با پزشک مشورت نمایید تا دچار عارضه در این دوره زمانی نشوید.

6)جوان‌سازی و سلامت پوست

کمبود بیوتین ممکن است بعضی اوقات موجب یک ناراحتی پوستی شود که این اختلال را درماتیت سبوره میگویند. که، نام های مثل کپ کاردل یا کلاه گهواره نیز نامیده می‌شود.

به دلیل نقش ویتامین B7 بر متابولیسم چربی بیوتین نقش مهمی در سلامت پوست دارد، که کمبود بیوتین باعث به خطر افتاد سلامتی پوست می‌گردد.

نبود ویتامین B7 در پوست امکان داشتن پوستی قرمز و یا زبر و بیماری‌های پوستی را افزایش می‌دهد.

 

دلایل کمبود بیوتین

کمبود این نوع ویتامین‌ها در برخی افراد کاملا قابل‌مشاهده است، اما در حالت طبیعی مصرف این ویتامین می‌تواند برای بدن مفید واقع شود البته به میزان و مقدار درست.

نبوداین ویتامین را میتواند در

۱) نازک شدن موها که یکی از علامت های آن تغییر رنگ مو می‌باشد.

۲)حلقه قرمزرنگ و پوسته‌ای، دور چشم‌ها، بینی و دهان .

۳) نشانه های عصبی ازجمله افسردگی، بی‌حالی و توهم .

۴)زخم در زبان که ممکن است قرمزرنگ باشد

۵)حس خارش در بازوها و پاها

۶)از دست دادن اشتها

۷)خشکی چشم پیدا کرد

 

منابع غذایی برای تأمین بیوتین

این ویتامین‌ها را می‌توان از مواد غذایی روزمره خود دریافت نمود. اما منابع بیوتین به‌صورت طبیعی کم هستند و قدرت جذب کمتری ازلحاظ کیفی و کمی در بدن دارند.

زرده تخم‌مرغ مخمرپنیر چدار سالمون ساردین جگر آووکادو مغز و کره‌های آجیلی تمشک نان سبوس‌دار موز قارچ بادام‌زمینی گل‌کلم منابع بیوتین هستند.

 

عوارض مصرف زیاد بیوتین

۱) اسهال   ۲) تکرر ادرار  ۳)آکنه وکیست چانه  ۴)حالت تهوع   ۵) افزایش گلوکز درخون و……

میزان توصیه شده مصرف بیوتین

نوزادان: 35 تا 50 میکروگرم در روز

کودکان: 65 تا 120 میکروگرم در روز

نوجوانان: 100 تا 200 میکروگرم در روز

بزرگسالان: 100 تا 200 میکروگرم در روز

 


خرید بیوتین :

برای ثبت سفارش این محصول یا اطلاعات بیشتر از کارشناسان فروش ما با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید .

03195020085


این نوشته توسط : Tell : 031-95020085 در تاریخ : 12:38 ب.ظ درون وبسایت آبتین شیمی درج گردیده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارتباط آسان تر میان مشتریان عزیز و اپراتور های آبتین شیمی میتوانید از طریق فرم مقابل درخواست پیش فاکتور محصولات مارا ثبت نمایید ، در ساعات کاری در کمتر از 30 دقیقه پیش فاکتور مربوطه برای شما ارسال خواهد شد و تماسی از طرف کارشناسان فروش ما خواهید داشت .
فایل پیش فاکتور از طریق واتس اپ یا تلگرام برای شما ارسال میگردد به همین منظورت شماره تلفن همراه دارای یکی از نرم افزار های ارتباطی ذکر شده را در فرم مقابل وارد نمایید ، با تشکر آبتین شیمی

درخواست پیش فاکتور : از طریق فرم زیر میتوانید درخواست پی فاکتور نمایید تا کارشناسان آبتین شیمی قیمت محصول مورد نظر شمارا اعلام نمایند ، در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت

مقالات آبتین شیمی

تاثیرات مواد آرایشی در بلوغ زودرس

بررسی‌های کارشناسان نشانگر این مطلب است که استفاده از محصول‌های آرایشی، مانند عطر، کرم دست، لوسیون و سایر محصول‌های آرایشی می‌تواند زمینه ساز بلوغ زودرس دختران شود. کارشناسان این نتایج را با بررسی برروی حدود ۳۳۸ کود

bbcream

کرم CC و اجزای سازنده آن

CC Cream چیست و آیا از کرم BB بهتر است؟ کرم CC یک محصول آرایشی است که به عنوان یک ضد آفتاب ، پایه و مرطوب کننده ، همه در یک محصول ،تبلیغ می شود. “کرم CC” به وسیله بعضی مارک ها به معنای کرم

نگهداری مواد آرایشیش

تاثیرات نگه داری لوازم آرایشی در یخچال

نگهداری لوازم آرایشی در یخچال:بسیاری از خانمها و بعضی اوقات حتی مردان نیز این کار را انجام می دهند  … لواز آرایش خود را در یخچال نگه می دارند! خوب واقعاً کشف جدیدی نیست. نگهداری لوازم آرایشی در یخچال ش