رزین اپوکسی

رزین اپوکسی

نام های دیگر این محصول :

رزین اپوکسی چیست؟ رزین اپوکسی ترکیبی است یا طبیعی و یا مصنوعی است که بسیار چسبناک است. که در آب به فرم نامحلول است و حلال رزین اپوکسی الکل است برای دسته بندی رزین شرایط مختلفی وجود دارد یکی از این شرایط ترکیب شیمیایی رزین است و دیگر شرط آن کاربرد رزین است. امروزه از رزین در صنعت و همچنین در عرصه هنر بسیار استفاده میشود. رزین طبیعی از گیاهان به دست می آید و نوع مطلوب آن شیره درخت کاج است. سنگ ها تزئینی و زیبای کهربایی در فرایند سخت شدن رزین گیاهی به دست می آید. رزین اپوکسی در دسته رزین های و جزئی د
همین حالا جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید آنالیز و اطلاعات فنی محصول

رزین اپوکسی چیست؟

رزین اپوکسی ترکیبی است یا طبیعی و یا مصنوعی است که بسیار چسبناک است. که در آب به فرم نامحلول است و حلال رزین اپوکسی الکل است برای دسته بندی رزین شرایط مختلفی وجود دارد یکی از این شرایط ترکیب شیمیایی رزین است و دیگر شرط آن کاربرد رزین است. امروزه از رزین در صنعت و همچنین در عرصه هنر بسیار استفاده میشود.

رزین طبیعی از گیاهان به دست می آید و نوع مطلوب آن شیره درخت کاج است. سنگ ها تزئینی و زیبای کهربایی در فرایند سخت شدن رزین گیاهی به دست می آید.

رزین اپوکسی در دسته رزین های و جزئی دارد. که دارای پایه رزینی و هاردنر است. که این دو جز باید با مقادیر مشخص و با بر فرمولاسیون و کاربرد رزین با یک دیگر ترکیب شوندو بعد از آن روی سطل و یا قالب مورد نظر ریخته شوند.

پایه های رزینی انواع متنوعی دارند که نمونه مرسوم در بازار  از نوع ( بیسفنون آ ) است.در محصولات هنری و دکوراسیون معمولا از نوع خاصی از هاردنر استفاده میشود که نام اش (پلی آمین ) است. هاردنر های پلی آمین اغلب بی رنگ هستند و خاصیت اعمال در حجم را دارا هستند.

از دیگر محصولات ما نیز دیدن نمایید : قیمت روغن کرچک

 

خرید رزین اپوکسی:

جهت خرید رزین اپوکسی با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب و رقابتی با کارشناسان ما در ارتباط باشید . کارشناسان مجموعه آبتین شیمی آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی در سریع ترین زمان ممکن میباشند .

منتظر تماس شما هستیم !

031-33616360 / 021-28421745

جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید شنیدن صدای شما باعث خشنودی ما می شود ...

 

تاریخچه رزین اپوکسی:

در سال1909 میلادی دانشمندانی که در علم شیمی فعالیت داشتند با ترکیب کردن و سنتز کردن برخی از مواد شیمیایی با یک دیگر، در اطراف و کف آزمایشگاه را ماده ای چسبناک فرا گرفت که در آغاز کار این ماده را محصولی زباله و مزاحم شناختند و دور میریختند و لی پس از گذشت زمان اندکی دریافتند که این ماده میتواند کاربرد های زیاد و مهمی داشته باشد.

بعد گذر سالیان زیاد دانشمندی به نام دکتر پیرکاستان با تحقیق  فای فراوان و مطالعه این ماده را کشف کرد. وی در شرکت ساخت دندان های مصنوعی کار می کرد وی توانست رزین را با مقاومت و سختی بالایی برساند. اما از رزین در ساخت دندان های منصوعی نتوانست استفاده کند و طبق قانون ها شرکت های دندان سازی این اطلاعات به دست آمده را بایگانی کردند و تحقیقات را مختومه اعلام کردند.

اما این دانشمند هوشمند نتوانست از تحقیقاتش دست بکشد. به همین علت با شرکتی سوئیسی به نام سیبو که در زمینه تولید رنگ فعالیت داشتند مذاکره کرد و از فواید رزین صحبت شد که این فواید سختی و مقاومت بالا و همچنین خاصیت عایق دارد و مقاومت بالایی در برابر خورندگی دارد ضربه و فشار و همچنین نفوذناپذیری در برابر اسید است. و بعد گذر چندین سال تحقیق بر این رزین در سال 1948 رزین اپوکسی وارد بازار جهانی شد.

انواع رزین اپوکسی:

تفاوت رزین اپوکسی با لاک اپوکسی:

در بین دکوراتیو ها واژه رزین اپوکسی اشتباه رایج شده است و بعضی از افراد نا آگاهانه از این واژه استفاده میکنند و برخی از افراد به قصد سودجویی رزین را با همان شکل اولیه بهعنوان رزین اپوکسی به فروش می رسانند. خود رزین به چند علت به طور مستقیم برای کفپوش، ساخت میز و زیورآلات کاربردی ندارد: اولین دلیل این است که این رزین جز دسته بزرگی از مواد شیمایی است که نوع از آن کاربرد های متفاوتی دارد. به عنوان مثل پنیر از مشتقات شیر است اما ود نیز نوع های بسیاری دارد.

دومین علت رزین به تنهایی برای دکوراتیو کاربرد ندارد و بسیار غلیظ است و بایستی با ادتیو های متفاوت و یا رقیق کننده ها مخلوط شود.

کاربردها:

کاربرد رزین اپوکسی در صنعت رنگ سازی و پوشش دهنده ها:

ماده اولیه سایر رنگ ها رزین است و برای تولید رنگ های متنوع از رزین های بیس شیمیایی استفاده میشود. در اکثر مواقع از رزین های بی رنگ در صنایع رنگ سازی استفاده میشود.

یکی از فواید اصلی و مهم رزین این است که مواد اولیه رنگ (پودر رنگ یا تیتان، افزودنی ها و ادتیوها در رنگ)را در کنار هم و بر وری سطح به خوبی نگه میدارد.

دیگر کارایی این ماده این است که به سطح نفوذ میکنند و همچون ریشه های درخت در عمق نفوذ میکند. و سبب استحکام این ماده برروی سطح میگردد.

برای افزایش مقاومت سطح از رزینی قبل از رنگ آمیزی استفاده میشود که سیلر یا پرایمر نام دارد. همچنین پرایمر باعث ایجاد شفافیت و درخشندگی سطوح کار میشود که برای افزایش شفتفیت و درخشندگی کار میتوان ار نوعی رزین با کیفیت از همان جنس استفاده کرد که به به نام کیلر شناخته شده است. به طور مثال برای رنگ های روغنی از کیلر روغن جلا بر روی سطح استفاده میشود.

 

کاربرد رزین صنایع غذایی:

این رزین به دلیل خاصیت عایق بودن در برابر خورندگی و آنتی باکتریال بودن در صنعت مواد غذایی و بهداشت کنسرو ها و نگهداری مواد غذایی مورد استفاده است. از دهه 1950میلادی در قسمت های داخلی کنسرو ها از رزین اپوکسی استفاده میشد که سبب افزایش ماندگاری محصول میشد که محصول تا 5 سال داخل قوطی کنسرو سالم می ماند.که این امر سبب شد تولید کنندگان بتواند محصولات فصلی را برای مدت بیشتری بتواند نگهداری کنند و به طبق تولیدشان را افزایش دادندو توانستند عرضه و حتی صادرات به مناطق مختلف را انجام دهند و هچنین مصرف کننده توانست محصولات غذایی به مدت طولانی نگهداری کند.

قوطی ها با پوشش رزین اپوکسی از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است در حالی که طعم و بافت و رنگ محصولات غذایی حفظ میکن. همچنین قوطی های فلزی در برابر خورندگی و اکسیداسیون و نفوذ حشرات و باکتری ها عایق  هستند.

در این دوره به علت مزایا و وفواید رزین اپوکسی و مقاومت آن در برابر کلر موجود در آب ،خاصیت پوشانندگی در برابر خوردگی و پوسیدگی سبب گردید که از این مواد به عنوان روکش در تولید لوله های آب نیز استفاده شود.

ایمنی کار با رزین اپوکسی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین

محصولات

اروزیل آبتین شیمی

اروزیل

اروزیل چیست ؟ اروزیل یکی از بیشترین و در دسترس ترین منابعی که در پوسته زمین یافت می شود به نام سیلیلس یا سیلیسیم دی اکسید این ماده در اشکال متفاوتی وجود دارد که بارزترین آن کوارتز است . اروزیل همان سیلیس با نام علمی فوم سیلیس معروف است این محصول چگالی و حجم بالا بوده که با اضاف شدن مواد مورد نظر غلظت و حالت چسبندگی می شود . بیشترین کاربرد این اروزیل به عنوان مواد اولیه پر کننده وحجم دهنده مواد است ف

کالیفون رزین گام

کالیفون (رزین گام)

کالیفون چیست ؟ کالیفون که به رزین گام نیز نامیده میشود ، یک بلور جامد است که از شیره گیاهان مخلوطی مانند کاج و گیاهان دیگر به دست می آید .در روند تولید کالیفون شیره به دست آمده از گیاهان را که به فرم مایع است حرارت میدهند تا ماده فرار ترپن در شیره تبخیر شود و از بین برود تا کالفون به دست آید که بلوری نیمه شفاف و جامد است که در رنگ های زرد تا سیاه وجود دارد. رزین ها به دست آمده از ریشه گیاهان یا رزین زیتون

پلی سوربات 80 تویین 80

توئین 80

توئین 80 چیست؟ پلی سوربات ۸۰ (به انگلیسی: Polysorbate 80) یا توئین 80 با فرمول شیمیایی C64H124O26 یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم 14773 است. که جرم مولی آن ۱۳۱۰ گرم بر مول می‌باشد. پلی سورباتها یا تویین ها یک دسته از امولسیفایرها هستند که به عنوان امولسیفایر دارای کاربرد غذایی و دارویی و بهداشتی می باشند. پلی سورباتها مایعاتی روغنی شکل هستند که از اتوکسیله شدن استرهای سوربیتان بدست می آیند. استر

سیلیکون دی اکساید

سیلیکون دی اکساید

سیلیکون دی اکساید چیست سیلیکون دی اکساید که به عنوان سیلیکا شناخته می شود، یک جزء مهم شن و ماسه به حساب می آید ولی با این وجود، این ماده در اشکال گوناگون دیگری نیز یافت شده است. این محصول عمدتا در دو شکل بلورین و آمورف در طبیعت یافت میشود. سیلیکا جزیی از سنگ های قیمتی می باشد و بقایای این ترکیب در سنگ های آتشفشانی نیز یافت می شود. این ماده فراون ترین ترکیب سیلیکونی یافت شده در پوسته ی زمین می باشد و یک

گلیسیرین

گلیسیرین

خرید گلیسیرین جهت خرید گلیسیرین با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب با کارشناسان ما در ارتباط باشید . کارشناسان مجموعه آبتین شیمی آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی در سریع ترین زمان ممکن می باشند . این محصول به صورت وارداتی از برند های معروف دنیا از جمله KLK مالزی – دیپر ترکیه و پی تی دوا اندونزی قابل ارائه به مشتریان عزیز است ، همچنین میتوانید از محصولات تولید ایران نیز خرید کنید . بسته بندی ها

استئارات منیزیم آبتین شیمی

منیزیم استئارات

منیزیم استئارات چیست منیزیم استئارات با فرمول شیمیایی Mg(C۱۸H۳۵O۲)۲ در داروسازی و برخی از مواد خوراکی و لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده میشود ، این محصول به صورت پودر سفید رنگ بسیار نرم است که در کیسه های 25 و 20 کیلوگرمی بسته بندی می شود ، معمولا مش بندی آن به صورت فاین است اما برای استفاده های صنعتی نیز از مش های بزرگتر نیز میتوان استفاده کرد . این محصول از دو ماده تشکیل شده است: یک چربی اشباع اسید است