× آبتین شیمی کاتالوگ محصولات مواد اولیه آرایشی و بهداشتی مواد اولیه دارویی مواد اولیه غذایی مواد اولیه صنعتی سوالات متداول تماس با ما
021-284261
×

هر آنچه نیاز دارید جسستجو کنید ، اگر به نتیجه نرسیدید با ما تماس بگیرید .

پرسیدین (پر استیک اسید)

دیدن قیمت و اطلاعات
پر استیک اسید
درخواست استعلام قیمت

جهت اطلاع از قیمت دقیق روز کالا ، موجودی و آنالیز دقیق آن میتوانید با بخش فروش ما در تماس باشید و راه های ارتباطی مختلفی را امتحان کنید ، در واتس اپ ، تلگرام ، روبیکا و ... در خدمت شما هستیم .
همچنین میتوانید با تلفن مستقیم شرکت تماس بگیرید (زمان پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه از 9 صبح الی 4 عصر)

ارسال پیام در واتس اپ - 09195800780 تماس مستقیم با شرکت : 021284261

پرسیدین

پرسیدین با نام پر استیک اسید نیز شناخته می شود، این ماده یک محلول استریل کننده با قدرت زیاد و  ضدعفونی کننده بسیار قوی است. پرسیدین بر اساس مخلوط بازگشت ناپذیر پراکسی استیک اسید با آب اکسیژنه که همان هیدروژن پراکساید است تولید میشود. فرمول شیمیایی این محصول C2H4O3 است که به وسیله واکنش دو ماده ای که گفته شد تولید می شود. در این واکنش آب نیز به عنوان محصول نهایی تولید میشود.

پرسیدین یکی از مواد شیمیای است که بسیار در صنایع مختلف کاربرد دارد این محصول به عنوان یک ضد عفونی کننده فوق العاده قوی در صنایع دامی استفاده میشود. این ماده هم ضد عفونی کنده قوی است و هم اینکه قیمت مناسبی دارد و به همین دلیل موجب شده است که در بین صاحبان دامداری محبوب باشد. این تنها خاصیت این ماده نیست و کاربردهای دیگری نیز دارد ولی این کاربردی که نام برده شد از پرکاربرد ترین خواص ماده فوق است.

در ادامه مطلب از انواع کاربردها و موارد استفاده این محصول نام خواهیم برد.

 

خرید پرسیدین

جهت خرید پر استیک اسید با کیفیت بسیار عالی و قیمت مناسب با درصد های 1 ، 5 و 15 با کارشناسان ما در ارتباط باشید . کارشناسان مجموعه آبتین شیمی آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی در سریع ترین زمان ممکن میباشند .

منتظر تماس شما هستیم !
031-33616360 / 021-28421745

جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید شنیدن صدای شما باعث خشنودی ما می شود ...

 

نحوه استفاده از پرسیدین

با توجه به محل و همچنین کاربرد مورد نظر، نحوه استفاده از پرسیدین متفاوت است. برای مثال برای ضد عفونی کردن مخازن مواد غذایی از روش اسپری کردن و یا اسفنج کشی استفاده میشود. با توجه به دوز مصرفی در صورت لزوم، پرسیدین با مقدار معینی آب مخلوط و رقیق تر میشود. در موارد دیگر برای گند زدایی لوازم و ابزار آلات، آنها را داخل پرسیدین قوطه ور میکنند. برای ضد عفونی لوله کشی ها و سیستم های بسته نیز پرسیدین را داخل دستگاه ها و لوله ها به چرخش در می آورند تا عملیات به صورت کامل انجام شود. در تمام روش های ذکر شده درصد و مدت زمان استفاده بسیار مهم است.

عوارض پرسیدین

پرسیدین یکی از معدود ضدعفونی کننده های شیماییست که توسط بسیاری از برترین و معتبر ترین سازمان های بهداشتی جهانی مورد تایید قرار گرفته است. پر استیک اسید دارای گواهینامه های زیادی میباشد و برای طبیعت و محیط زیست کاملا بی خطر است. برای ضدعفونی مواد و وسایلی که در دسترس انسان هاست نیز از پرسیدین استفاده میشود و با رعایت دوز و روش استفاده مناسب هیچ مشکلی ایجاد نمیکند. تنها عدم استفاده صحیح و رعایت نکردن دوز مصرف موجب بروز عوارض پرسیدین میشود. از عوارض پرسیدین برای انسان میتوان به مسمومیت های گوارشی و حساسیت های پوستی اشاره کرد.

 

MSDS پرسیدین

هر ماده شیمایی داراری خطر ها و محدودیت هایی میباشد که پرسیدین نیز از این قاعده جدا نیست. MSDS پرسیدین به نکات ایمنی در هنگام استفاده و نگه داری از پرسیدین گفته میشود که با رعایت انها میتوان از خطرات احتمالی جلوگیری کرد. MSDS به بخش های مختلفی طبقه بندی میشود.

شماره های نگه داری یکی از شاخص های آن میباشد که در خصوص پرسیدین هر کدام نشانگر یک نکته ایمنی است.

 • کد S1 :در محیط بسته نگه داری شود.
 • کد S2:خارج از دسترس کودکان قرار گیرد.
 • کد S3:در محل خنک قرار داده شود.
 • کد S7:در ظرف در بسته نگه داری شود.
 • کد S14:دور از مواد ذکر شده توسط تولید کننده نگه داری شود.
 • کد S36:استفاده از لباس محافظ و مناسب.
 • کد S37:استفاده از دستکش مناسب.
 • کد S39:استفاده از محافظ چشم و صورت.
 • کد S61:در محیط های ذکر شده توسط تولید کننده رها نشود.

 

پرسیدین کشاورزی

پرسیدین با درصد ها و نوع های مختلفی تولید میشود. پرسیدین کشاورزی یک نوع پرکاربردترین و پر استفاده ترین پرسیدین هاست. پرسیدین کشاورزی برای ضد عفونی خاک و قارچ کشی و همچنین گندزدایی مخازن، تجهیزات و ابزار آلات و سالن های گلخانه نیز مورد استفاده قرار میگرد. این محصول میتواند موجب افزایش اکسیژن خاک و همچنین افزایش ریشه زایی گیاهان شود. نسبت به دیگر نوع های این ماده، پرسیدین کشاورزی نیازمند توجه و رعایت بیشتر نکات ایمنی است. چراکه در صورت استفاده نامناسب میتواند خسارت و زیان هایی برای محیط و یا انسان ها به وجود آورد.

 

کاربردهای پرسیدین

همانطور که گفتیم این ماده کاربردهای بسیاری در صنعت دارد .این ماده ویژگی گند زدایی و ضد عفونی کنندگی دارد و به همین دلیل کاربرهای این محصول در این موارد خلاصه میشوند. این ماده در انواع خلوص ها و با تفاوت ارائه میشود و به همین دلیل هرکدام از انها کاربردهای مخصوص به خود را دارند. در نتیجه این خلوص پراستیک اسید است که باعث میشود کاربرد و نحوه عملکرد ان مشخص شود. هنگامی که این محصول را خریداری میکنید باید توجه داشته باشید که درصد خلوص پرسیدین ان چقدر است و به چه منظوری خریداری میکنید.

 

کاربرد پرسیدین در ضدعفونی کردن مراکز و دستگاه های درمانی

این مواد با خلوص 3 درصد جهت ضدعفونی کردن سطح بالایی ماشین های همودیالیز مورد استفاده قرار میگیرد.بهترین مایع جهت استریل کردن این قسمت دستگاه همین پرسیدین 3 درصد است.

پراستیک اسید با به کار گیری از مواد درونی خود گستره زیادی از انواع گوناگون میکروارگانیسم ها رامی تواند از بین ببرد. و نکته جالب این است که این نابودی بدون هیچ گونه مشکل به وجود می اید؛و این در صورتی است که مواد ضدعفونی کننده دیگری توانایی چنین کاری را ندارند . استفاده از پرسیدین 3 درصد باعث میشود عمر دستگاه افزایش یابد و همچنین  باعث میشود  ترکیبات رسوب زدا در آن کاهش یابند.

از پرسیدین با خلوص 1 درصد بیمارستان ها و تعداد زیادی از مراکز درمانی استفاده میکنند. این نوع پرسیدین به بیماران و حتی پرستاران اسیبی وارد نمیکند چون درصد پراستیک اسید ان پایین است و اما با این حال عملیات ضد عفونی به خوبی شکل میگیرد. اصلا هیچ مقاومت از سوی میکروب ها در برابر پرسیدین شکل نمیگیرد و همچنین الودگی های برگرفتته شده از خون و مواد بافتی به راحتی نابود میشوند و بستر ضد عفونی خواهد شد.

 

تاثیرآن بر میکرو ارگانیسم ها

همانطور که در مطالب بالا گفته شد کاربرد پرسیدین بستگی ب میزان خلوص ان دارد. این ماده میتواند غلیظ و یا رقیق باشد و بر همین اساس انواع مختلف باکتری ها، کپک ها، مخمرها و ویروس ها را از میتواند از بین ببرد. در ماده پرسیدین به دلیل وجود پراستیک قابلیت ها وتاثرات شگرفی را بر عملکرد میکرو ارگانیسم ها میگذارد.

پراستیکی که در این ماده است عملکرد برخی قسمت هارا اکسید میکند و انها را به طور کلی غیر فعال میکند مانند پروتئین ها و آنزیم ها. این اکسیداسیون با روش پاره کردن رشته پروتئینی که درون سلول است و همچنین اکسید کردن آنزیم ها کاملا در عملیات ویروس ها و باکتری ها اختلال ایجاد میکند.

میکروب ها در برابر عملکرد پرسیدین هیچ مقاومتی انجام نمیدهند و این یک نکته جالب در مورد این ماده است ، حالا طبق تحقیقات محققان به این نتیجه رسیده ایم که این ماده بیشتر از 40 واکنش شیمیایی را در مواقع ضد عفونی کردن و از بین بردن میکروب ها از خود نشان میدهد و همین باعث شده است که نتوانند در مقابل پرسیدین از خود واکنشی نشان دهند و سریعا نابود میشوند.

برای انواع ضد عفونی کننده پیشنهاد میشود تعویض دوره ای انجام دهند ولی برای پرسیدین اینطور نیست چون میکروب ها ، ویروس ها و باکتری ها در هیچ شرایطی و تحت هیچ عنوان قابلیت کنار امدن و مقاومت در برابر این ماده را ندارند  و همواره میتوانید از این محصول استفاده کنید بدون اینکه تعویض دوره ای لازم باشد.

 

ضدعفونی کننده

از کاربرد های اصلی پرسیدین استفاده ضد عفونی کنندگی ان در مزارع پرورش پرندگان ، ماهی ها و دامداری است. این ماده برای استریل کردن محیط های جانوری بسیار مناسب است و این به علت وجود خواص ضد عفونی کننده و ویژگی های ساختاری این ماده است

اگر روند تولید پرسیدین 5درصد برطبق پایه ترکیبی پر استیک اسید باشد انوقت این محلول 5 درصد میتواند جهت ضدعفونی کردن محیط ها و بستر پرورش انواع پرندگان و طیور مناسب باشد. اگر درصد این محلول و ترکیبی که بر طبق ان شکل گرفته است ، مناسب انتخاب شود به عنوان یک ضدعفونی کننده سطح بالا شناخته میشود و توانایی استریل کردن محیط ها و نابودی جرم های میکروبی و ویروسی را دارد .

ویژگی این ماده که گفته شد میکروب ها و ویروس ها در برابر ان مقاومت نشان نمیدهند در مورد پرسیدین 5 درصد هم صدق میکند و این ماده هم این ویژگی را دارد ، و به همین علت هم این ماده میتواند یکی از مواد موثر در پاکیزگی محیطی در پرورش پرندگان باشد. مصرف  این ماده جهت تمیز کردن بستر پرندگان باعث میشود که خطر ابتلای پرندگان به بیماری های گوناگون کاهش بیابد و طبق این هزینه های جانبی و درمان هم کاهش خواهد یافت.

و همچنین علاوه بر موارد بالا استفاده از این ماده نه تنها موجب ارتقای سلامتی پرندگان میشود بلکه باعث میشود تولید مثلشان افزایش یابد. و حالا به همین علت است که در تمام قسمت های جوجه کشی از پرسیدین برای ضد عفونی کردن و استریل کردن استفاده میشود و نتیجه این کار بالا رفتن سطح بهره وری و عمر مفید دستگاه است.

گفته شد که از پرسیدین ۵ درصد جهت ضدعفونی کردن محیط های دامی هم استفاده میکنند . از پرسیدین در این دستگاه جهت گندزدایی از مزارع پرورش دام به خصوص ابزارالات دام ها استفاده میکنند مثلا با استفاده از این ماده مسیرهای اب اشامیدنی و حوض های اب را گند زدایی میکنند و همچنین مکان هایی تعبیه شده برای خوراک دام ها به وسیله این ماده ضدعفونی میشود.

در ادامه مطالب بالا میشود گفت استفاده این ماده در دامداری مختلف و بسیار است و این نمونه ها که نام بره شد از بارز ترین استفاده این ماده است مثلا از دیگر کاربرد های این ماده استفاده کردن از پرسیدین برای ضدعفونی کردن سالن های شیر دوشی است و همچنین پستان گاو ماده با این ماده شتشو داده میشود تا از ورم ان جلوگیری بشود . البته این نوع استفاده بسیار باید با احتیاط انجام شود.

استفاده دیگر این ماده برای پرورش آبزیان است ، در محیط های پرورش ماهی ها و انواع مختلف آبزیان مثل میگو و… جهت ضد عفونی کردن بستر و استخر ها ی پرورش و حوضچه ها از این ماده استفاده میشود البته دوز مصرفی از این ماده باید توسط دامپزشک تایید شود همچنین مدت زمان مصرف هم بسیار مهم است که اینهم توسط دامپزشک باید مشخص شود. پرسیدین باعث میشود از بیماری های مختلف آبزیان مانند بیماری های انگلی و اکتوپارازیت جلوگیری شود.

و اما کاربرد دیگر این ماده ضدعفونی کردن لاشه دام ها، پرندگان و آبزیان است، از طریق این ماده لاشه این حیوانات ضدعفونی میشود تا برای دیگر حیوان مشکلی به وجود نیاید.

 

آنالیز پرسیدین

result quality criterion item
colorless liquid with acidy odor colorless liquid with acidy odor appearance
colorless colorless color
<1 ≤1 PH
1.16 1-1.2 density(20℃)
18 12-18 Peracetic acid

 

3 نظر ارسال شده

 • علی امیری گفت:

  ما برای ضد عفونی دستگا ها استفاده کردیم خوب بود

 • اسماعیلی گفت:

  سلام. قیمت ها داخل سایت مشخص نیست؟!

 • Tell : 031-95020085 گفت:

  سلام و عرض ادب
  متاسفانه به دلیل تغییرات قیمت ارزی این امکان وجود ندارد و قیمت محصولات عمده و خرده بسیار متفاوت است.
  اما میتوانید از نمودار موجود در سایت قیمت های حدودی محصولات را بررسی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *