پر استیک اسید

پرسیدین (پر استیک اسید)

نام های دیگر این محصول :

پرسیدین پرسیدین با نام پر استیک اسید نیز شناخته می شود، این ماده یک محلول استریل کننده با قدرت زیاد و  ضدعفونی کننده بسیار قوی است. پرسیدین بر اساس مخلوط بازگشت ناپذیر پراکسی استیک اسید با آب اکسیژنه که همان هیدروژن پراکساید است تولید میشود. فرمول شیمیایی این محصول C2H4O3 است که به وسیله واکنش دو ماده ای که گفته شد تولید می شود. در این واکنش آب نیز به عنوان محصول نهایی تولید میشود. پرسیدین یکی از مواد شیمیای است که بسیار در صنایع مختلف کاربرد دارد این محصول …
همین حالا جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید آنالیز و اطلاعات فنی محصول

پرسیدین

پرسیدین با نام پر استیک اسید نیز شناخته می شود، این ماده یک محلول استریل کننده با قدرت زیاد و  ضدعفونی کننده بسیار قوی است. پرسیدین بر اساس مخلوط بازگشت ناپذیر پراکسی استیک اسید با آب اکسیژنه که همان هیدروژن پراکساید است تولید میشود. فرمول شیمیایی این محصول C2H4O3 است که به وسیله واکنش دو ماده ای که گفته شد تولید می شود. در این واکنش آب نیز به عنوان محصول نهایی تولید میشود.

پرسیدین یکی از مواد شیمیای است که بسیار در صنایع مختلف کاربرد دارد این محصول به عنوان یک ضد عفونی کننده فوق العاده قوی در صنایع دامی استفاده میشود. این ماده هم ضد عفونی کنده قوی است و هم اینکه قیمت مناسبی دارد و به همین دلیل موجب شده است که در بین صاحبان دامداری محبوب باشد. این تنها خاصیت این ماده نیست و کاربردهای دیگری نیز دارد ولی این کاربردی که نام برده شد از پرکاربرد ترین خواص ماده فوق است.

در ادامه مطلب از انواع کاربردها و موارد استفاده این محصول نام خواهیم برد.

 

خرید پرسیدین:

جهت خرید پر استیک اسید با کیفیت بسیار عالی و قیمت مناسب با درصد های 1 ، 5 و 15 با کارشناسان ما در ارتباط باشید . کارشناسان مجموعه آبتین شیمی آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی در سریع ترین زمان ممکن میباشند .

منتظر تماس شما هستیم !
031-33616360 / 021-28421745

جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید شنیدن صدای شما باعث خشنودی ما می شود ...

 

نحوه استفاده از پرسیدین

با توجه به محل و همچنین کاربرد مورد نظر، نحوه استفاده از پرسیدین متفاوت است. برای مثال برای ضد عفونی کردن مخازن مواد غذایی از روش اسپری کردن و یا اسفنج کشی استفاده میشود. با توجه به دوز مصرفی در صورت لزوم، پرسیدین با مقدار معینی آب مخلوط و رقیق تر میشود. در موارد دیگر برای گند زدایی لوازم و ابزار آلات، آنها را داخل پرسیدین قوطه ور میکنند. برای ضد عفونی لوله کشی ها و سیستم های بسته نیز پرسیدین را داخل دستگاه ها و لوله ها به چرخش در می آورند تا عملیات به صورت کامل انجام شود. در تمام روش های ذکر شده درصد و مدت زمان استفاده بسیار مهم است.

عوارض پرسیدین

پرسیدین یکی از معدود ضدعفونی کننده های شیماییست که توسط بسیاری از برترین و معتبر ترین سازمان های بهداشتی جهانی مورد تایید قرار گرفته است. پر استیک اسید دارای گواهینامه های زیادی میباشد و برای طبیعت و محیط زیست کاملا بی خطر است. برای ضدعفونی مواد و وسایلی که در دسترس انسان هاست نیز از پرسیدین استفاده میشود و با رعایت دوز و روش استفاده مناسب هیچ مشکلی ایجاد نمیکند. تنها عدم استفاده صحیح و رعایت نکردن دوز مصرف موجب بروز عوارض پرسیدین میشود. از عوارض پرسیدین برای انسان میتوان به مسمومیت های گوارشی و حساسیت های پوستی اشاره کرد.

 

MSDS پرسیدین

هر ماده شیمایی داراری خطر ها و محدودیت هایی میباشد که پرسیدین نیز از این قاعده جدا نیست. MSDS پرسیدین به نکات ایمنی در هنگام استفاده و نگه داری از پرسیدین گفته میشود که با رعایت انها میتوان از خطرات احتمالی جلوگیری کرد. MSDS به بخش های مختلفی طبقه بندی میشود.

شماره های نگه داری یکی از شاخص های آن میباشد که در خصوص پرسیدین هر کدام نشانگر یک نکته ایمنی است.

 

پرسیدین کشاورزی

پرسیدین با درصد ها و نوع های مختلفی تولید میشود. پرسیدین کشاورزی یک نوع پرکاربردترین و پر استفاده ترین پرسیدین هاست. پرسیدین کشاورزی برای ضد عفونی خاک و قارچ کشی و همچنین گندزدایی مخازن، تجهیزات و ابزار آلات و سالن های گلخانه نیز مورد استفاده قرار میگرد. این محصول میتواند موجب افزایش اکسیژن خاک و همچنین افزایش ریشه زایی گیاهان شود. نسبت به دیگر نوع های این ماده، پرسیدین کشاورزی نیازمند توجه و رعایت بیشتر نکات ایمنی است. چراکه در صورت استفاده نامناسب میتواند خسارت و زیان هایی برای محیط و یا انسان ها به وجود آورد.

 

کاربردهای پرسیدین

همانطور که گفتیم این ماده کاربردهای بسیاری در صنعت دارد .این ماده ویژگی گند زدایی و ضد عفونی کنندگی دارد و به همین دلیل کاربرهای این محصول در این موارد خلاصه میشوند. این ماده در انواع خلوص ها و با تفاوت ارائه میشود و به همین دلیل هرکدام از انها کاربردهای مخصوص به خود را دارند. در نتیجه این خلوص پراستیک اسید است که باعث میشود کاربرد و نحوه عملکرد ان مشخص شود. هنگامی که این محصول را خریداری میکنید باید توجه داشته باشید که درصد خلوص پرسیدین ان چقدر است و به چه منظوری خریداری میکنید.

 

کاربرد پرسیدین در ضدعفونی کردن مراکز و دستگاه های درمانی

این مواد با خلوص 3 درصد جهت ضدعفونی کردن سطح بالایی ماشین های همودیالیز مورد استفاده قرار میگیرد.بهترین مایع جهت استریل کردن این قسمت دستگاه همین پرسیدین 3 درصد است.

پراستیک اسید با به کار گیری از مواد درونی خود گستره زیادی از انواع گوناگون میکروارگانیسم ها رامی تواند از بین ببرد. و نکته جالب این است که این نابودی بدون هیچ گونه مشکل به وجود می اید؛و این در صورتی است که مواد ضدعفونی کننده دیگری توانایی چنین کاری را ندارند . استفاده از پرسیدین 3 درصد باعث میشود عمر دستگاه افزایش یابد و همچنین  باعث میشود  ترکیبات رسوب زدا در آن کاهش یابند.

از پرسیدین با خلوص 1 درصد بیمارستان ها و تعداد زیادی از مراکز درمانی استفاده میکنند. این نوع پرسیدین به بیماران و حتی پرستاران اسیبی وارد نمیکند چون درصد پراستیک اسید ان پایین است و اما با این حال عملیات ضد عفونی به خوبی شکل میگیرد. اصلا هیچ مقاومت از سوی میکروب ها در برابر پرسیدین شکل نمیگیرد و همچنین الودگی های برگرفتته شده از خون و مواد بافتی به راحتی نابود میشوند و بستر ضد عفونی خواهد شد.

 

از دیگر محصولات ما نیز دیدن نمایید : اسید بوتیریک

 

تاثیرآن بر میکرو ارگانیسم ها

همانطور که در مطالب بالا گفته شد کاربرد پرسیدین بستگی ب میزان خلوص ان دارد. این ماده میتواند غلیظ و یا رقیق باشد و بر همین اساس انواع مختلف باکتری ها، کپک ها، مخمرها و ویروس ها را از میتواند از بین ببرد. در ماده پرسیدین به دلیل وجود پراستیک قابلیت ها وتاثرات شگرفی را بر عملکرد میکرو ارگانیسم ها میگذارد.

پراستیکی که در این ماده است عملکرد برخی قسمت هارا اکسید میکند و انها را به طور کلی غیر فعال میکند مانند پروتئین ها و آنزیم ها. این اکسیداسیون با روش پاره کردن رشته پروتئینی که درون سلول است و همچنین اکسید کردن آنزیم ها کاملا در عملیات ویروس ها و باکتری ها اختلال ایجاد میکند.

میکروب ها در برابر عملکرد پرسیدین هیچ مقاومتی انجام نمیدهند و این یک نکته جالب در مورد این ماده است ، حالا طبق تحقیقات محققان به این نتیجه رسیده ایم که این ماده بیشتر از 40 واکنش شیمیایی را در مواقع ضد عفونی کردن و از بین بردن میکروب ها از خود نشان میدهد و همین باعث شده است که نتوانند در مقابل پرسیدین از خود واکنشی نشان دهند و سریعا نابود میشوند.

برای انواع ضد عفونی کننده پیشنهاد میشود تعویض دوره ای انجام دهند ولی برای پرسیدین اینطور نیست چون میکروب ها ، ویروس ها و باکتری ها در هیچ شرایطی و تحت هیچ عنوان قابلیت کنار امدن و مقاومت در برابر این ماده را ندارند  و همواره میتوانید از این محصول استفاده کنید بدون اینکه تعویض دوره ای لازم باشد.

 

ضدعفونی کننده

از کاربرد های اصلی پرسیدین استفاده ضد عفونی کنندگی ان در مزارع پرورش پرندگان ، ماهی ها و دامداری است. این ماده برای استریل کردن محیط های جانوری بسیار مناسب است و این به علت وجود خواص ضد عفونی کننده و ویژگی های ساختاری این ماده است

اگر روند تولید پرسیدین 5درصد برطبق پایه ترکیبی پر استیک اسید باشد انوقت این محلول 5 درصد میتواند جهت ضدعفونی کردن محیط ها و بستر پرورش انواع پرندگان و طیور مناسب باشد. اگر درصد این محلول و ترکیبی که بر طبق ان شکل گرفته است ، مناسب انتخاب شود به عنوان یک ضدعفونی کننده سطح بالا شناخته میشود و توانایی استریل کردن محیط ها و نابودی جرم های میکروبی و ویروسی را دارد .

ویژگی این ماده که گفته شد میکروب ها و ویروس ها در برابر ان مقاومت نشان نمیدهند در مورد پرسیدین 5 درصد هم صدق میکند و این ماده هم این ویژگی را دارد ، و به همین علت هم این ماده میتواند یکی از مواد موثر در پاکیزگی محیطی در پرورش پرندگان باشد. مصرف  این ماده جهت تمیز کردن بستر پرندگان باعث میشود که خطر ابتلای پرندگان به بیماری های گوناگون کاهش بیابد و طبق این هزینه های جانبی و درمان هم کاهش خواهد یافت.

و همچنین علاوه بر موارد بالا استفاده از این ماده نه تنها موجب ارتقای سلامتی پرندگان میشود بلکه باعث میشود تولید مثلشان افزایش یابد. و حالا به همین علت است که در تمام قسمت های جوجه کشی از پرسیدین برای ضد عفونی کردن و استریل کردن استفاده میشود و نتیجه این کار بالا رفتن سطح بهره وری و عمر مفید دستگاه است.

گفته شد که از پرسیدین ۵ درصد جهت ضدعفونی کردن محیط های دامی هم استفاده میکنند . از پرسیدین در این دستگاه جهت گندزدایی از مزارع پرورش دام به خصوص ابزارالات دام ها استفاده میکنند مثلا با استفاده از این ماده مسیرهای اب اشامیدنی و حوض های اب را گند زدایی میکنند و همچنین مکان هایی تعبیه شده برای خوراک دام ها به وسیله این ماده ضدعفونی میشود.

در ادامه مطالب بالا میشود گفت استفاده این ماده در دامداری مختلف و بسیار است و این نمونه ها که نام بره شد از بارز ترین استفاده این ماده است مثلا از دیگر کاربرد های این ماده استفاده کردن از پرسیدین برای ضدعفونی کردن سالن های شیر دوشی است و همچنین پستان گاو ماده با این ماده شتشو داده میشود تا از ورم ان جلوگیری بشود . البته این نوع استفاده بسیار باید با احتیاط انجام شود.

استفاده دیگر این ماده برای پرورش آبزیان است ، در محیط های پرورش ماهی ها و انواع مختلف آبزیان مثل میگو و… جهت ضد عفونی کردن بستر و استخر ها ی پرورش و حوضچه ها از این ماده استفاده میشود البته دوز مصرفی از این ماده باید توسط دامپزشک تایید شود همچنین مدت زمان مصرف هم بسیار مهم است که اینهم توسط دامپزشک باید مشخص شود. پرسیدین باعث میشود از بیماری های مختلف آبزیان مانند بیماری های انگلی و اکتوپارازیت جلوگیری شود.

و اما کاربرد دیگر این ماده ضدعفونی کردن لاشه دام ها، پرندگان و آبزیان است، از طریق این ماده لاشه این حیوانات ضدعفونی میشود تا برای دیگر حیوان مشکلی به وجود نیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین

محصولات

اروزیل آبتین شیمی

اروزیل

اروزیل چیست ؟ اروزیل یکی از بیشترین و در دسترس ترین منابعی که در پوسته زمین یافت می شود به نام سیلیلس یا سیلیسیم دی اکسید این ماده در اشکال متفاوتی وجود دارد که بارزترین آن کوارتز است . اروزیل همان سیلیس با نام علمی فوم سیلیس معروف است این محصول چگالی و حجم بالا بوده که با اضاف شدن مواد مورد نظر غلظت و حالت چسبندگی می شود . بیشترین کاربرد این اروزیل به عنوان مواد اولیه پر کننده وحجم دهنده مواد است فرایند تولید اروزیل: در فرایندی به …

کالیفون رزین گام

کالیفون (رزین گام)

کالیفون چیست کالیفون که به رزین گام نیز نامیده میشود ، یک بلور جامد است که از شیره گیاهان مخلوطی مانند کاج و گیاهان دیگر به دست می آید .در روند تولید کالیفون شیره به دست آمده از گیاهان را که به فرم مایع است حرارت میدهند تا ماده فرار ترپن در شیره تبخیر شود و از بین برود تا کالفون به دست آید که بلوری نیمه شفاف و جامد است که در رنگ های زرد تا سیاه وجود دارد. رزین ها به دست آمده از ریشه گیاهان یا رزین …

پلی سوربات 80 تویین 80

توئین 80

توئین 80 یا پلی سوربات 80 چیست پلی سوربات ۸۰ (به انگلیسی: Polysorbate 80) یا توئین 80 با فرمول شیمیایی C64H124O26 یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم 14773 است. که جرم مولی آن ۱۳۱۰ گرم بر مول می‌باشد. پلی سورباتها یا تویین ها یک دسته از امولسیفایرها هستند که به عنوان امولسیفایر دارای کاربرد غذایی و دارویی و بهداشتی می باشند. پلی سورباتها مایعاتی روغنی شکل هستند که از اتوکسیله شدن استرهای سوربیتان بدست می آیند. استرهای سوربیتان نیز از واکنش سوربیتول آبگیری شده که به سوربیتان معروف است با …

سیلیکون دی اکساید

سیلیکون دی اکساید

سیلیکون دی اکساید چیست سیلیکون دی اکساید که به عنوان سیلیکا شناخته می شود، یک جزء مهم شن و ماسه به حساب می آید ولی با این وجود، این ماده در اشکال گوناگون دیگری نیز یافت شده است. این محصول عمدتا در دو شکل بلورین و آمورف در طبیعت یافت میشود. سیلیکا جزیی از سنگ های قیمتی می باشد و بقایای این ترکیب در سنگ های آتشفشانی نیز یافت می شود. این ماده فراون ترین ترکیب سیلیکونی یافت شده در پوسته ی زمین می باشد و یکی از رایج ترین …

گلیسیرین

گلیسیرین

خرید گلیسیرین جهت خرید گلیسیرین با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب با کارشناسان ما در ارتباط باشید . کارشناسان مجموعه آبتین شیمی آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی در سریع ترین زمان ممکن می باشند . این محصول به صورت وارداتی از برند های معروف دنیا از جمله KLK مالزی – دیپر ترکیه و پی تی دوا اندونزی قابل ارائه به مشتریان عزیز است ، همچنین میتوانید از محصولات تولید ایران نیز خرید کنید . بسته بندی های این محصول به صورت بشکه های فلزی 250 کیلوگرمی می باشد …

استئارات منیزیم آبتین شیمی

منیزیم استئارات

منیزیم استئارات چیست منیزیم استئارات با فرمول شیمیایی Mg(C۱۸H۳۵O۲)۲ در داروسازی و برخی از مواد خوراکی و لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده میشود ، این محصول به صورت پودر سفید رنگ بسیار نرم است که در کیسه های 25 و 20 کیلوگرمی بسته بندی می شود ، معمولا مش بندی آن به صورت فاین است اما برای استفاده های صنعتی نیز از مش های بزرگتر نیز میتوان استفاده کرد . این محصول از دو ماده تشکیل شده است: یک چربی اشباع اسید استئاریک و اکسید منیزیم معدنی. اسید استئاریک در …