× آبتین شیمی کاتالوگ محصولات مواد اولیه آرایشی و بهداشتی مواد اولیه دارویی مواد اولیه غذایی مواد اولیه صنعتی سوالات متداول تماس با ما
021-284261
×

هر آنچه نیاز دارید جسستجو کنید ، اگر به نتیجه نرسیدید با ما تماس بگیرید .

پرسیدین (پر استیک اسید)

دیدن قیمت و اطلاعات
پر استیک اسید
درخواست استعلام قیمت

جهت اطلاع از قیمت دقیق روز کالا ، موجودی و آنالیز دقیق آن میتوانید با بخش فروش ما در تماس باشید و راه های ارتباطی مختلفی را امتحان کنید ، در واتس اپ ، تلگرام ، روبیکا و ... در خدمت شما هستیم .
همچنین میتوانید با تلفن مستقیم شرکت تماس بگیرید (زمان پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه از 9 صبح الی 4 عصر)

ارسال پیام در واتس اپ - 09195800780 تماس مستقیم با شرکت : 021284261

پرسیدین

پرسیدین با نام پر استیک اسید نیز شناخته می شود، این ماده یک محلول استریل کننده با قدرت زیاد و  ضدعفونی کننده بسیار قوی است. پرسیدین بر اساس مخلوط بازگشت ناپذیر پراکسی استیک اسید با آب اکسیژنه که همان هیدروژن پراکساید است تولید میشود. فرمول شیمیایی این محصول C2H4O3 است که به وسیله واکنش دو ماده ای که گفته شد تولید می شود. در این واکنش آب نیز به عنوان محصول نهایی تولید میشود.

پرسیدین یکی از مواد شیمیای است که بسیار در صنایع مختلف کاربرد دارد این محصول به عنوان یک ضد عفونی کننده فوق العاده قوی در صنایع دامی استفاده میشود. این ماده هم ضد عفونی کنده قوی است و هم اینکه قیمت مناسبی دارد و به همین دلیل موجب شده است که در بین صاحبان دامداری محبوب باشد. این تنها خاصیت این ماده نیست و کاربردهای دیگری نیز دارد ولی این کاربردی که نام برده شد از پرکاربرد ترین خواص ماده فوق است. در ادامه مطلب از انواع کاربردها و موارد استفاده این محصول نام خواهیم برد.

عناصر تشکیل دهنده پراستیک اسید

پراستیک اسید همانطور که از اسم آن مشخص است از محلول 15 درصد پراستیک اسید استفاده می شود که میتواند شامل آب اکسیژنه (هیدروژن پروکساید) نیز باشد که باعث بهبود خواص ضدعفونی کنندگی این محصول می شود و مابقی مواد تشکیل دهنده پرسیدین نیز آب مقطر است.

مشخصات پرسیدین

پرسیدین درواقع نام یک محصول از شرکت به بان شیمی است اما به دلیل جا افتاد این اسم به جای ضد عفونی کننده پر استیک اسید 15 درصد ما نیز به همین اسم آنرا معرفی میکنیم . PerAcetic Acid ضد عفونی کننده ای است که در بسیاری از محیط ها از جمله سیستم ها و دستگاه های تولید در صنایع غذایی مورد استفاده قرار میگیرد. شکل ظاهری پرسیدین به صورت مایع شفاف است که غلظتی مشابه به آب دارد و برای استفاده مستقیم در میوه و سبزیجات بایستی خلوص این ماده را کمتر کرد که جدول نحوه مصرف آن روی محصولات معمولا چاپ شده است.

پرسیدین محصولی داخلی است و در کشور ایران تولید می شود و خدارا شاکریم که در مورد این محصول به خودکفایی در داخل کشور رسیده ایم اما کیفیت محصولات کارخانه های مختلف میتواند متفاوت باشد پس بهتر است از منابع معتبر این محصول را تهیه کنید.

عوارض پرسیدین

پرسیدین یکی از معدود ضدعفونی کننده های شیماییست که توسط بسیاری از برترین و معتبر ترین سازمان های بهداشتی جهانی مورد تایید قرار گرفته است. پر استیک اسید دارای گواهینامه های زیادی میباشد و برای طبیعت و محیط زیست کاملا بی خطر است. برای ضدعفونی مواد و وسایلی که در دسترس انسان هاست نیز از پرسیدین استفاده میشود و با رعایت دوز و روش استفاده مناسب هیچ مشکلی ایجاد نمیکند. تنها عدم استفاده صحیح و رعایت نکردن دوز مصرف موجب بروز عوارض پرسیدین میشود. از عوارض پرسیدین برای انسان میتوان به مسمومیت های گوارشی و حساسیت های پوستی اشاره کرد.

خرید پرسیدین

MSDS پرسیدین

هر ماده شیمایی داراری خطر ها و محدودیت هایی میباشد که پرسیدین نیز از این قاعده جدا نیست. MSDS پرسیدین به نکات ایمنی در هنگام استفاده و نگه داری از پرسیدین گفته میشود که با رعایت انها میتوان از خطرات احتمالی جلوگیری کرد. MSDS به بخش های مختلفی طبقه بندی میشود.

شماره های نگه داری یکی از شاخص های آن میباشد که در خصوص پرسیدین هر کدام نشانگر یک نکته ایمنی است.

 • کد S1 :در محیط بسته نگه داری شود.
 • کد S2:خارج از دسترس کودکان قرار گیرد.
 • کد S3:در محل خنک قرار داده شود.
 • کد S7:در ظرف در بسته نگه داری شود.
 • کد S14:دور از مواد ذکر شده توسط تولید کننده نگه داری شود.
 • کد S36:استفاده از لباس محافظ و مناسب.
 • کد S37:استفاده از دستکش مناسب.
 • کد S39:استفاده از محافظ چشم و صورت.
 • کد S61:در محیط های ذکر شده توسط تولید کننده رها نشود.
همچنین مطالعه کنید:  بوتیل هیدروکسی تولوئن bht

پرسیدین کشاورزی

پرسیدین با درصد ها و نوع های مختلفی تولید میشود. پرسیدین کشاورزی یک نوع پرکاربردترین و پر استفاده ترین پرسیدین هاست. پرسیدین کشاورزی برای ضد عفونی خاک و قارچ کشی و همچنین گندزدایی مخازن، تجهیزات و ابزار آلات و سالن های گلخانه نیز مورد استفاده قرار میگرد. این محصول میتواند موجب افزایش اکسیژن خاک و همچنین افزایش ریشه زایی گیاهان شود. نسبت به دیگر نوع های این ماده، پرسیدین کشاورزی نیازمند توجه و رعایت بیشتر نکات ایمنی است. چراکه در صورت استفاده نامناسب میتواند خسارت و زیان هایی برای محیط و یا انسان ها به وجود آورد.

کاربردهای پرسیدین

همانطور که گفتیم این ماده کاربردهای بسیاری در صنعت دارد .این ماده ویژگی گند زدایی و ضد عفونی کنندگی دارد و به همین دلیل کاربرهای این محصول در این موارد خلاصه میشوند. این ماده در انواع خلوص ها و با تفاوت ارائه میشود و به همین دلیل هرکدام از انها کاربردهای مخصوص به خود را دارند. در نتیجه این خلوص پراستیک اسید است که باعث میشود کاربرد و نحوه عملکرد ان مشخص شود. هنگامی که این محصول را خریداری میکنید باید توجه داشته باشید که درصد خلوص پرسیدین ان چقدر است و به چه منظوری خریداری میکنید.

کاربرد پرسیدین در ضدعفونی کردن مراکز و دستگاه های درمانی

این مواد با خلوص 3 درصد جهت ضدعفونی کردن سطح بالایی ماشین های همودیالیز مورد استفاده قرار میگیرد.بهترین مایع جهت استریل کردن این قسمت دستگاه همین پرسیدین 3 درصد است.

پراستیک اسید با به کار گیری از مواد درونی خود گستره زیادی از انواع گوناگون میکروارگانیسم ها رامی تواند از بین ببرد. و نکته جالب این است که این نابودی بدون هیچ گونه مشکل به وجود می اید؛و این در صورتی است که مواد ضدعفونی کننده دیگری توانایی چنین کاری را ندارند . استفاده از پرسیدین 3 درصد باعث میشود عمر دستگاه افزایش یابد و همچنین  باعث میشود  ترکیبات رسوب زدا در آن کاهش یابند.

از پرسیدین با خلوص 1 درصد بیمارستان ها و تعداد زیادی از مراکز درمانی استفاده میکنند. این نوع پرسیدین به بیماران و حتی پرستاران اسیبی وارد نمیکند چون درصد پراستیک اسید ان پایین است و اما با این حال عملیات ضد عفونی به خوبی شکل میگیرد. اصلا هیچ مقاومت از سوی میکروب ها در برابر پرسیدین شکل نمیگیرد و همچنین الودگی های برگرفتته شده از خون و مواد بافتی به راحتی نابود میشوند و بستر ضد عفونی خواهد شد.

تاثیرآن بر میکرو ارگانیسم ها

همانطور که در مطالب بالا گفته شد کاربرد پرسیدین بستگی ب میزان خلوص ان دارد. این ماده میتواند غلیظ و یا رقیق باشد و بر همین اساس انواع مختلف باکتری ها، کپک ها، مخمرها و ویروس ها را از میتواند از بین ببرد. در ماده پرسیدین به دلیل وجود پراستیک قابلیت ها وتاثرات شگرفی را بر عملکرد میکرو ارگانیسم ها میگذارد. پراستیکی که در این ماده است عملکرد برخی قسمت هارا اکسید میکند و انها را به طور کلی غیر فعال میکند مانند پروتئین ها و آنزیم ها. این اکسیداسیون با روش پاره کردن رشته پروتئینی که درون سلول است و همچنین اکسید کردن آنزیم ها کاملا در عملیات ویروس ها و باکتری ها اختلال ایجاد میکند.

میکروب ها در برابر عملکرد پرسیدین هیچ مقاومتی انجام نمیدهند و این یک نکته جالب در مورد این ماده است ، حالا طبق تحقیقات محققان به این نتیجه رسیده ایم که این ماده بیشتر از 40 واکنش شیمیایی را در مواقع ضد عفونی کردن و از بین بردن میکروب ها از خود نشان میدهد و همین باعث شده است که نتوانند در مقابل پرسیدین از خود واکنشی نشان دهند و سریعا نابود میشوند. برای انواع ضد عفونی کننده پیشنهاد میشود تعویض دوره ای انجام دهند ولی برای پرسیدین اینطور نیست چون میکروب ها ، ویروس ها و باکتری ها در هیچ شرایطی و تحت هیچ عنوان قابلیت کنار امدن و مقاومت در برابر این ماده را ندارند  و همواره میتوانید از این محصول استفاده کنید بدون اینکه تعویض دوره ای لازم باشد.

ضدعفونی کننده

ضدعفونی کننده

از کاربرد های اصلی پرسیدین استفاده ضد عفونی کنندگی ان در مزارع پرورش پرندگان ، ماهی ها و دامداری است. این ماده برای استریل کردن محیط های جانوری بسیار مناسب است و این به علت وجود خواص ضد عفونی کننده و ویژگی های ساختاری این ماده است. اگر روند تولید پرسیدین 5درصد برطبق پایه ترکیبی پر استیک اسید باشد انوقت این محلول 5 درصد میتواند جهت ضدعفونی کردن محیط ها و بستر پرورش انواع پرندگان و طیور مناسب باشد. اگر درصد این محلول و ترکیبی که بر طبق ان شکل گرفته است ، مناسب انتخاب شود به عنوان یک ضدعفونی کننده سطح بالا شناخته میشود و توانایی استریل کردن محیط ها و نابودی جرم های میکروبی و ویروسی را دارد .

همچنین مطالعه کنید:  اتانول

ویژگی این ماده که گفته شد میکروب ها و ویروس ها در برابر ان مقاومت نشان نمیدهند در مورد پرسیدین 5 درصد هم صدق میکند و این ماده هم این ویژگی را دارد ، و به همین علت هم این ماده میتواند یکی از مواد موثر در پاکیزگی محیطی در پرورش پرندگان باشد. مصرف  این ماده جهت تمیز کردن بستر پرندگان باعث میشود که خطر ابتلای پرندگان به بیماری های گوناگون کاهش بیابد و طبق این هزینه های جانبی و درمان هم کاهش خواهد یافت. همچنین علاوه بر موارد بالا استفاده از این ماده نه تنها موجب ارتقای سلامتی پرندگان میشود بلکه باعث میشود تولید مثلشان افزایش یابد. و حالا به همین علت است که در تمام قسمت های جوجه کشی از پرسیدین برای ضد عفونی کردن و استریل کردن استفاده میشود و نتیجه این کار بالا رفتن سطح بهره وری و عمر مفید دستگاه است.

گفته شد که از پرسیدین ۵ درصد جهت ضدعفونی کردن محیط های دامی هم استفاده میکنند . از پرسیدین در این دستگاه جهت گندزدایی از مزارع پرورش دام به خصوص ابزارالات دام ها استفاده میکنند مثلا با استفاده از این ماده مسیرهای اب اشامیدنی و حوض های اب را گند زدایی میکنند و همچنین مکان هایی تعبیه شده برای خوراک دام ها به وسیله این ماده ضدعفونی میشود. در ادامه مطالب بالا میشود گفت استفاده این ماده در دامداری مختلف و بسیار است و این نمونه ها که نام بره شد از بارز ترین استفاده این ماده است مثلا از دیگر کاربرد های این ماده استفاده کردن از پرسیدین برای ضدعفونی کردن سالن های شیر دوشی است و همچنین پستان گاو ماده با این ماده شتشو داده میشود تا از ورم ان جلوگیری بشود . البته این نوع استفاده بسیار باید با احتیاط انجام شود.

استفاده دیگر این ماده برای پرورش آبزیان است ، در محیط های پرورش ماهی ها و انواع مختلف آبزیان مثل میگو و… جهت ضد عفونی کردن بستر و استخر ها ی پرورش و حوضچه ها از این ماده استفاده میشود البته دوز مصرفی از این ماده باید توسط دامپزشک تایید شود همچنین مدت زمان مصرف هم بسیار مهم است که اینهم توسط دامپزشک باید مشخص شود. پرسیدین باعث میشود از بیماری های مختلف آبزیان مانند بیماری های انگلی و اکتوپارازیت جلوگیری شود. اما کاربرد دیگر این ماده ضدعفونی کردن لاشه دام ها، پرندگان و آبزیان است، از طریق این ماده لاشه این حیوانات ضدعفونی میشود تا برای دیگر حیوان مشکلی به وجود نیاید.

 

نحوه استفاده از پرسیدین

برای استفاده از پرسیدین روی سطوح بهتر است با نازل های اسپری آنرا روی سطح اسپری نمایید و پس از گذشت یک دقیقه با یک دستمال تمیز محیط را پاک کنید ، ماندن پرسیدین روی سطح به ازبین رفتن بهتر میکروب ها و ویروس ها کمک میکند.

برای استفاده از پرسیدین برای ضدعفونی کردن سبزیجات و میوه ها نیز بایستی محلول 1 درصد از این محصول را آماده کرده و میوه و سبزیجات را درون آن قوطه ور کنید تا کاملا پاکسازی شود ، پس از آن با چند بار شستشو مطمئن شوید که پرسیدین روی محصولات غذایی کاملا پاک سازی شده است.

خرید پرسیدین

جهت خرید پر استیک اسید با کیفیت بسیار عالی و قیمت مناسب با درصد های 1 ، 5 و 15 با کارشناسان ما در ارتباط باشید . کارشناسان مجموعه آبتین شیمی آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی در سریع ترین زمان ممکن میباشند .

منتظر تماس شما هستیم !
031-33616360 / 021-28421745

جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید شنیدن صدای شما باعث خشنودی ما می شود ...

نکات مهم برای خرید محلول پرسیدین

در هنگام خرید محلول پرسیدین بایستی به یک سری نکات توجه ویژه داشته باشید که ما برای شما شرح می دهیم : اولین موضوع درصد خلوص پرسیدین است که معمولا 15 درصد است و میتوان برای تمامی مصارف از آن کمک گرفت و قیمت پرسیدین 15 درصد بالاتر از پرسیدین های 5 و 1 درصد هستند . محلول های پرسیدین 1 و 5 درصد برای استفاده در شستشوی میوه و سبزیجات مناسب است اما فروش پرسیدین 15 درصد برای تمامی مصارف صورت میگیرد.

همچنین مطالعه کنید:  رزین اپوکسی

در هنگام خرید پرسیدین باید به این نکته توجه کرد که حتما حاوی هیدروژن پراکسید یا آب اکسیژنه باشد که خواص متعددی در ضد عفونی کردن دارد و به راحتی میتواند بسیاری از میکروب ها و ویروس هارا از بین ببرد.

نکات مهم برای خرید محلول پرسیدین

نکات مهم در هنگام استفاده از پرسیدین

در هنگام استفاده از پرسیدین باید این نکته را در نظر داشت که پر استیک اسید ماده ای اسیدی است و آب اکسیژنه موجود در پرسیدین خاصیت خورندگی و رنگبری بسیار بالایی دارد پس از تماس این محصول با پوست دست و صورت و همچنین چشم ها جدا خودداری کنید و درصورت بروز حادثه فورا با آب سرد فراوان موضع را شستشو دهید و به نزدیک ترین درمانگاه مراجعه کنید. پیشنهاد می شود در هنگام استفاده از پرسیدین از لباس مناسب کار استفاده کنید و همچنین استفاده از ماسک ، دستکش و عینک ایمنی فراموش نشود.

 

پرسیدین در صنایع غذایی

در صنایع غذایی برای ضدعفونی کردن دستگاه ها و سیستم های CIP بایستی از یک ضد عفونی کننده مجاز غذایی استفاده کرد که بسیاری از کارشناسان پرسیدین را پیشنهاد میکنند .خصوصا در کارخانه های لبنیات که امکان رشد و پرورش انواع میکروب ها ، قارچ ها و ویروس ها به سادگی انجام می شود استفاده از یک ضد عفونی کننده مناسب میتواند راه حلی برای جلوگیری از آلوده شدن محصولات و حیوانات باشد.

 

مزایا خرید پرسیدین

پرسیدین یا پر استیک اسید برای ضد عفونی کردن سطح و مواد غذایی و دستگاه های تولید در صنایع غذایی مورد استفاده است و بهترین گزینه برای این کار است ، پرسیدین حاوی الکل نیست و همین امر باعث شده تا برای پوست انسان حساسیت زا نباشد.  همچنین در بسیاری از ضدعفونی کننده ها از اسید ها استفاده می شود که قابلیت استفاده بر روی سطوح فلزی در این نوع محصولات وجود ندارد. خرید تربانتین نیز به عنوان ضدعفونی کننده آروماتیک رایج است ولی پرسیدین بوی کمتری و کارایی بالاتری نیز دارد.

 

خرید پرسیدین در تهران

شرکت آبتین شیمی دارای انبار اختصاصی در استان تهران می باشد که باعث شده تا قیمت بسیاری از محصولات نظیر قیمت رزین فنولیک و قیمت کتراک برای مصرف کننده نهایی بسیار مقرون بصرفه تر باشه و خریدی موفق را تجربه کند. برای اطلاع از قیمت پرسیدین و خرید در استان تهران کافیست با تلفن های دفتر ما در استان تهران بزرگ در تماس باشید.

 

خرید پرسیدین در اصفهان

تیم ما در شهر اصفهان نیز آماده فروش پرسیدین 15 درصد به شما مشتریان گرامی است ، همچنین به علت داشتن نمایندگی از شرکت های معتبر تولید کننده ضدعفونی کننده پرسیدین قیمت پرسیدین ارائه شده توسط تیم ما بسیار مقرون بصرفه تر از دیگر شرکت های همکار است.

خرید پرسیدین از سایت آبتین شیمی

خرید پرسیدین از سایت آبتین شیمی

جهت خرید پرسیدین از وب سایت آبتین شیمی میتوانید با تلفن های بخش فروش در تماس باشید تا قیمت پرسیدین را به اطلاع شما رسانیده و از اطلاعات فنی در جهت استفاده صحیح از این محصول نیز بهره مند شوید . همچنین میتوانید کاتالوگ پرسیدین را نیز از همکاران ما دریافت کنید تا اطلاعات دقیق تری نسبت به این محصول داشته باشید.

 

آنالیز پرسیدین

result quality criterion item
colorless liquid with acidy odor colorless liquid with acidy odor appearance
colorless colorless color
<1 ≤1 PH
1.16 1-1.2 density(20℃)
18 12-18 Peracetic acid

 

سوالات متداول

پرسیدین را در مواد غذایی میتوان استفاده کرد ؟

پرسیدین را در شتسشو و ضدعفونی کردن محصولات غذایی نظیر سبزی جات میتوان استفاده کرد اما خوردن این محصول به صورت مستقیم میتواند برای سلامت شما زیان داشته باشد.

بسته بندی های پرسیدین چند کیلو است ؟

پرسیدین در بسته بندی های 5 – 10 – 20 کیلوگرمی بسته بندی می شود اما به درخواست مشتریان عزیز میتوان در نوع و سایز بسته بندی در تیراژ های بالاتر تغییراتی ایجاد کرد.

پرسیدین چند درصد مناسب است؟

برای هر نوع ضدعفونی کردن یک درصد خاصی از پرسیدین مناسب است و پیشنهاد می شود برای اطلاع دقیق از این نسبت ها با بخش فروش تماس حاصل فرمایید تا کاتالوگ محصول برای شما ارسال گردد.

3 نظر ارسال شده

 • علی امیری گفت:

  ما برای ضد عفونی دستگا ها استفاده کردیم خوب بود

 • اسماعیلی گفت:

  سلام. قیمت ها داخل سایت مشخص نیست؟!

 • Tell : 031-95020085 گفت:

  سلام و عرض ادب
  متاسفانه به دلیل تغییرات قیمت ارزی این امکان وجود ندارد و قیمت محصولات عمده و خرده بسیار متفاوت است.
  اما میتوانید از نمودار موجود در سایت قیمت های حدودی محصولات را بررسی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سترومونیوم کلراید

ستریمونیوم کلراید

خرید ستریمونیوم کلراید ستریمونیوم کلراید (Cetrimonium chloride) یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان امولسیفایر و سورفکتانت ضعیف و همچنین آنتی باکتریال و نگهدارنده استفاده می شود. آبتین شیمی یک شرکت وارد کننده و توزیع کننده مواد شیمیایی است که از جمله محصولات خود سترومونیوم کلراید را عرضه می کند. این ترکیب به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده هم استفاده می شود و در برخی از صنایع مانند صنعت پزشکی، صنعت آرایشی و بهداشتی و صنعت شیمیایی استفاده می شود. خرید ستریمونیوم کلراید از آبتین شیمی می تواند به …

خرید دی سدیم کوکو آمفو دی استات

دی سدیم کوکو آمفو دی استات

خرید دی سدیم کوکو آمفو دی استات دی سدیم کوکو آمفو دی استات (Disodium Cocoamphodiacetate) یک سورفکتانت آمفوتری سنتزی است که در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی از جمله محصولات پاک کننده آرایش صورت ، فوم های شستشو ، نرم کننده های مو ، فوم اصلاح و … مورد استفاده است. برای خرید دی سدیم کوکو آمفو دی استات بایستی از کیفیت محصول اطلاعاتی داشته باشید که حداقل نیاز است تا این ماده 35 درصد ماده خشک داشته باشد و محدوده pH آن بین 9 تا 10 باشد. شکل …

نانو نقره

نانو یون نقره

نانو یون نقره چیست نانو یون نقره (یا به انگلیسی Silver Nanoparticles) به نانوذراتی از نقره اشاره دارد که ابعاد آنها در محدوده نانومتر (میلیون‌ها جزء از یک متر) قرار دارد. این نانوذرات به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارند، از جمله رفتار مختلف در مقایسه با نقره در ابعاد بزرگتر، در علوم مختلف مورد مطالعه و استفاده قرار می‌گیرند. خلوص این محصول یا در واقع عیار آن بسیار بالاست که میتوان برای استفاده در صنایع مختلف حتی پزشکی نیز از آن بهره برد . خلوص نانویون نقره مهمترین عاملی است …

فنولیک رزین 1636 مالزی

فنولیک رزین

فنولیک رزین چیست فنولیک رزین، نوعی رزین سینتتیک است که از فنول و الدهید، معمولاً فرمالدهید، تولید می‌شود. این رزین‌ها بر اساس ساختار و خواص شیمیایی‌شان به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند و در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین مدل های مختلفی از این ماده در بازار وجود دارد که کاربرد های آن بسیار متفاوت است از جمله این رزین ها رزین فنولیک 1636 مالزی است که در صنایع رنگ سازی و به عنوان مواد اولیه چسب سازی بسیار پر کاربرد است و به عنوان تکیفایر در صنعت مورد …

پترورزین سی 9

پترورزین C9

پترو رزین C9 چیست پترورزین C9 یکی از رزین های هیدروکربنی نفتی میباشد که در دسته رزین های سنتزی و مصنوعی قرار دارد . به طور کلی رزین ها به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم بندی میشوند . گسترده ترین نوع رزین های طبیعی، صمغ درختان میباشد که با روش های مختلفی به دست می آیند . صمغ درختان پس از گدشت مدتی از شکل مایع به شکل جامد یا مایع با غلظت بسیار بالا تبدیل میشود مه این فرایند با تغییر رنگ همراه است و این یکی از …

خرید HPMC

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز-HPMC

هیدروکسی پروپیل متیل سلولز چیست هیدروکسی پروپیل متیل سلولز یک پلیمر طبیعی بر پایه سلولز میباشد . این ماده در حالت های پودری و دانه ای با رنگ سفید و یا سفید مایل به زرد است. HPMC بی بو و بی مزه میباشد و به صورت مستقیم و غیر مستقیم در صنایع و محصولات خوراکی و دارویی مورد استفاده قرار میگیرد . هیدروکسی پروپیل متیل سلولز یک پلیمر با زنجیره های طولانیست . همانطور که گفته شد این ماده از سلولز به دست می آید و با انجام اصلاحات و …

استئارات کلسیم

استئارات کلسیم

استئارات کلسیم چیست ؟ استئارات کلسیم یکی دیگر از استئارات های فلزی مشهور است که در صنایع مختلفی استفاده میشود. این ماده از نمک کلسیم اسید استئاریک به دست میآید و به شکل پودر سفید رنگ میباشد. بیشترین کاربرد این ماده در صنایع پلاستیک سازی، مواد آرایشی و بهداشتی و داروسازی میباشد. یکی دیگر از ویژگی های این ماده که باعث شده در صنعت بتن نیز مورد استفاده قرار گیرد، آب گریزی و ضد شوره زذگی آن است. این ماده صابونی به دلیل اینکه در آب محلول نیست خاصیت دفع …

استئارات آلومینیوم

استئارات آلومینیوم

استئارات آلومینیوم چیست ؟ استئارات آلومینیوم یکی از پرکاربرد ترین استئارات های فلزی در صنایع مختلف میباشد . این ماده سفید رنگ و بی بوست و به شکل پودر با دانه های بسیار ریز میباشد که این دلیل سبب حجیم آن بودن شده است . با ترکیب نمک آلومینیوم و اسید استئاریک این ماده آلی به دست می‌آید  . از ویژگی های این ماده میتوان به دافع بودن در برابر آب اشره کرد که این ویژگی بخاطر خصوصیت صابونی بودن استئارات آلومینیوم به وجود می آید . از دیگر مزیت …

بنزو تری آزول

بنزو تری آزول

بنزو تری آزول چیست در این مقاله قصد داریم شما را با ماده ای به نام بنزو تری آزول آشنا کنیم و به سوالات شما در رابطه با کاربرد های این ماده و ویژگی های فیزیکی ان پاسخ خواهیم داد نیز شاخته شده BTA بنزو تری آزول که با نام انحصاری است.این ماده از یک ترکیب که شامل 3 اتم نیتروژن است تشکیل شده است و در مقابل تجزیه شدن مقاومت نشان میدهد اما از قابلیت انعطاف پذیری خوبی برخوردار است که همین توانایی باعث معروف شدن این ماده شده …