دی استات سدیم

نام های دیگر این محصول :

دی استات سدیم نام دی استات سدیم برای نوعی نمک سدیم اسیدی استفاده می شود، که به منظور آزاد کردن مواد نگهدارنده و همچنین تنظیم کننده ph مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد . دی استات سدیم از اسید استیک و سدیم استات تشکیل شده است که یک ترکیب مولکولی است. این ماده به یون‌های استات، سدیم و هیدروژن، اجزای طبیعی گیاهان و حیوانات و غذاهای انسانی از هم جدا می‌شود. استات‌ها در بدن موجودات زنده در زمان سوخت و ساز بدن تولید می‌شوند. استات‌ها و اسید استیک هم …
همین حالا جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید آنالیز و اطلاعات فنی محصول

دی استات سدیم

نام دی استات سدیم برای نوعی نمک سدیم اسیدی استفاده می شود، که به منظور آزاد کردن مواد نگهدارنده و همچنین تنظیم کننده ph مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد . دی استات سدیم از اسید استیک و سدیم استات تشکیل شده است که یک ترکیب مولکولی است.

این ماده به یون‌های استات، سدیم و هیدروژن، اجزای طبیعی گیاهان و حیوانات و غذاهای انسانی از هم جدا می‌شود. استات‌ها در بدن موجودات زنده در زمان سوخت و ساز بدن تولید می‌شوند. استات‌ها و اسید استیک هم در غذاهای انسان و هم در حیوانات استفاده میشود، و این درصورتی است که عوارض جانبی قابل توجهی را ندارد.

این ترکیب به عنوان ماده تاثیر گذار ایمنی (GRAS) به وسیله FDA ایالات متحده شناخته می‌شود، و یک ماده افزودنی مجاز در اروپا و دیگر کشور ها است. این سازمان برای ایمنی بیشتر استفاده از دی استات سدیم را به سطوح مختلفی محدود کرده است تا تولیدات خوب فعلی، دچار مشکل نشوند و به طور خاص سطح مواد را در کاربردهای گوناگون غذایی مشخص کرده است.

این ترکیب به طور کلی سه هدف دارد:

1. عامل کنترل pH

2. تقویت‌کننده عطر و طعم

3. یک مهار کننده میکروبی

تولید دی استات سدیم:

دی استات سدیم از قسمت های کاملاً مساوی سدیم استات و اسید استیک تشکیل شده و یک ترکیب کریستالی است.
درون مولکول‌های اسید استیک،شبکه های کریستالی استات آزاد، قفل خواهند شد و این روند تا زمانی که ترکیب در محلول شکسته شود ادامه دارد. این خاصیت موجب ایجاد بوی بسیار شدید اسید استیک خواهدشد و در زمانی که این ترکیب،مرطوب شود،طعم آن آزاد خواهد شد.به طور کلی دی استات سدیم به عنوان یک نمک بدون گرد و غبار موجود برای استفاده است که جهت جلوگیری از تخریب ناشی از بین رفتن اسید استیک احتیاج به ذخیره هوایی دارد.

 

از دیگر محصولات ما نیز دیدن نمایید : هیپوکلریت سدیم

 

کاربرد دی استات سدیم در صنایع غذایی و کشاورزی:

دی استات سدیم به عنوان ماده نگهدارنده است که می تواند در جلوگیری از کپک زدن موثر باشد و همچنین یک نوع ماده ضدباکتریایی است، به همین منظور از این مواد جهت ماندگاری بیشتر مواد غذایی استفاده میشود. در ادامه مطلب گستره این ویژگی را بیشتر توضیح خواهیم داد.

طبق آخرین مطالعات دی استات سدیم یک مهار کننده میکروبی و همچنین تنظیم کننده ph برای گوشت و مرغ است، و به همین علت از این ترکیب جهت نگهداری بیشتر مرغ و گوشت استفاده میشود و این خاصیت به این دلیل است که دی استات سدیم مهار کننده باکتریهایی است که این محصولات با آن روبه رو هستند.

از دی استات سدیم به عنوان عاملی طعم دهنده برای مواد غذایی استفاده می شود. برای مثال: استفاده در میان وعده ها، نان ها، سوپ ها و… . همچنین طعم متمایز سرکه ای آن باعث شده در دیگر خوراکی هایی مانند: کوکی ها، چیپس ها، سس ها، کچاپ ها و.. استفاده شود.

در مطالب قبل تر گفته شد که این ماده با کنترل رشد باکتری‌ها، زمان سلامت و ماندگاری محصولات مختلفی را بهبود می‌بخشد و حالا به همین منظور،سازمان غذا و داروی ایالات متحده و مقامات کنترل مواد غذایی ، استفاده از دی استات سدیم را تایید کرده اند و در حال حاظر در سرتاسر جهان از این محصول به عنوان چاشنی سرکه استفاده میشود.

به طور کلی این ترکیب کاربرد بسیار گسترده‌ای را در صنعت پخت و پز دارد . اغلب جهت مهار کننده قالب و یا تهویه مطبوع خمیر نان استفاده می‌شود و به همین منظور و ماندگاری محصول نهایی را هم افزایش می دهد. برای پخت شیرینی ها به منظور یک افزودنی ضد کپک استفاده می شود به این صورت که دی استات سدیم باکتری هایی که سازنده کپک هستند را از بین می برد و به همین طریق ماده اولیه پخت شیرینی را ضد کپک تولید خواهد کرد.

این ترکیب شیمیایی مفید در صنعت زراعت یک عامل باکتریواستاتیک جهت نگهداری و بهبود سطح مواد مغذی زیستی موجود در خوراک دام مثل یونجه است.

و همچنین در زمینه داروسازی به عنوان ماده مخلوط دیالیز کلیوی استفاده میشود.

یکی از ویژگی های این ترکیب که آن را به یک کالا همه کاره و با اررش تبدیل کرده است این است که به عنوان بافر و عامل تثبیت‌کننده در صنعت نفت مورد استفاده قرار میگیرد.

این ترکیب که خاصیت قارچ‌کشی و باکتری‌کشی را دارا است جهت کنترل قارچ‌ها و باکتری‌ها و در نتیجه جلوگیری از خراب‌شدن در دانه‌های ذخیره شده مورد استفاده قرار میگیرد. سموم دفع آفات در طول فرآیند baling به یونجه یا تغلیظ کنسانتره محلول (اسپری مایع) اعمال می‌شوند.

این ماده جهت حفظ کردن کیفیت ذرت مزرعه، یونجه، جودوسر
،چمن‌های ذخیره‌شده در سیلوها به عنوان یک “کمک” در تخمیر استفاده می‌شود.

همچنین از کاربردهای کنترل pH دی استات سدیم میتوانیم به تولید فوم و صنایع عکاسی اشاره کرد.

 

خرید دی استات سدیم:

برای ثبت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید.

شماره تماس:

03195020085

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین

محصولات

اروزیل آبتین شیمی

اروزیل

اروزیل چیست ؟ اروزیل یکی از بیشترین و در دسترس ترین منابعی که در پوسته زمین یافت می شود به نام سیلیلس یا سیلیسیم دی اکسید این ماده در اشکال متفاوتی وجود دارد که بارزترین آن کوارتز است . اروزیل همان سیلیس با نام علمی فوم سیلیس معروف است این محصول چگالی و حجم بالا بوده که با اضاف شدن مواد مورد نظر غلظت و حالت چسبندگی می شود . بیشترین کاربرد این اروزیل به عنوان مواد اولیه پر کننده وحجم دهنده مواد است فرایند تولید اروزیل: در فرایندی به …

کالیفون رزین گام

کالیفون (رزین گام)

کالیفون چیست کالیفون که به رزین گام نیز نامیده میشود ، یک بلور جامد است که از شیره گیاهان مخلوطی مانند کاج و گیاهان دیگر به دست می آید .در روند تولید کالیفون شیره به دست آمده از گیاهان را که به فرم مایع است حرارت میدهند تا ماده فرار ترپن در شیره تبخیر شود و از بین برود تا کالفون به دست آید که بلوری نیمه شفاف و جامد است که در رنگ های زرد تا سیاه وجود دارد. رزین ها به دست آمده از ریشه گیاهان یا رزین …

پلی سوربات 80 تویین 80

توئین 80

توئین 80 یا پلی سوربات 80 چیست پلی سوربات ۸۰ (به انگلیسی: Polysorbate 80) یا توئین 80 با فرمول شیمیایی C64H124O26 یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم 14773 است. که جرم مولی آن ۱۳۱۰ گرم بر مول می‌باشد. پلی سورباتها یا تویین ها یک دسته از امولسیفایرها هستند که به عنوان امولسیفایر دارای کاربرد غذایی و دارویی و بهداشتی می باشند. پلی سورباتها مایعاتی روغنی شکل هستند که از اتوکسیله شدن استرهای سوربیتان بدست می آیند. استرهای سوربیتان نیز از واکنش سوربیتول آبگیری شده که به سوربیتان معروف است با …

سیلیکون دی اکساید

سیلیکون دی اکساید

سیلیکون دی اکساید چیست سیلیکون دی اکساید که به عنوان سیلیکا شناخته می شود، یک جزء مهم شن و ماسه به حساب می آید ولی با این وجود، این ماده در اشکال گوناگون دیگری نیز یافت شده است. این محصول عمدتا در دو شکل بلورین و آمورف در طبیعت یافت میشود. سیلیکا جزیی از سنگ های قیمتی می باشد و بقایای این ترکیب در سنگ های آتشفشانی نیز یافت می شود. این ماده فراون ترین ترکیب سیلیکونی یافت شده در پوسته ی زمین می باشد و یکی از رایج ترین …

گلیسیرین

گلیسیرین

خرید گلیسیرین جهت خرید گلیسیرین با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب با کارشناسان ما در ارتباط باشید . کارشناسان مجموعه آبتین شیمی آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی در سریع ترین زمان ممکن می باشند . این محصول به صورت وارداتی از برند های معروف دنیا از جمله KLK مالزی – دیپر ترکیه و پی تی دوا اندونزی قابل ارائه به مشتریان عزیز است ، همچنین میتوانید از محصولات تولید ایران نیز خرید کنید . بسته بندی های این محصول به صورت بشکه های فلزی 250 کیلوگرمی می باشد …

استئارات منیزیم آبتین شیمی

منیزیم استئارات

منیزیم استئارات چیست منیزیم استئارات با فرمول شیمیایی Mg(C۱۸H۳۵O۲)۲ در داروسازی و برخی از مواد خوراکی و لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده میشود ، این محصول به صورت پودر سفید رنگ بسیار نرم است که در کیسه های 25 و 20 کیلوگرمی بسته بندی می شود ، معمولا مش بندی آن به صورت فاین است اما برای استفاده های صنعتی نیز از مش های بزرگتر نیز میتوان استفاده کرد . این محصول از دو ماده تشکیل شده است: یک چربی اشباع اسید استئاریک و اکسید منیزیم معدنی. اسید استئاریک در …