پیشنهاد ویژه :
قیمت روغن کرچک
درخواست تماس تماس با بخش فروش
09195800790
  • شکل ظاهری : مایع زرد رنگ شفاف
  • بسته بندی : بشکه 250Kg
  • گرید : صنعتی

آب ژاول چیست؟

آب ژاول با فرمول شیمیایی NaClO و با نام تجاری سدیم هیپوکلریت به عنوان سفید کننده در صنایع مختلف مورد استفاده است.از لحاظ ظاهری زرد رنگ است و دارای بو و عطر تند است. که به عنوان سفید کننده یا گند زدا مورد استفاده است و برای جلوگیری از رشد میکروب و قارچ و باکتری مورد استفاده است و از عفونت و آلودگی نیز جلوگیری میکند. به همبن علت در مراکز درمانی و بیمارستان ها بخش شستشو موظف به استفاده از آب ژاول برای ضد عفونی کردن وسایل هستند.

این ماده شیمیایی به وفور در مصارف خانگی مورد استفاده قرار میگیرد و از دیر باز برای سفید کردن و شستشو از این ماده استفاده میشده است و این ماده قلیایی است و بسیار خورنده است و در اثر تماس مستقیم با ادرار زیرا ادرار حاوی آمونیاک است گاز های خطرناک و سمی کلرامین، نیتروژن و یک ماده منفجره را تولید میکند پس برای شستشو ادرار از آب ژاول یا وایتکس به طور مستقیم استفاده نکنید و این ماده قلیایی در اثر ترکیب با اسید واکنش داده و گاز های سمی تولید میکند.  یکی از این گاز های خطرناک گاز کلر است که استنشاق این گاز سبب مسومیت تنفسی میشود.

روش تولید آب ژاول:

روش اول:

در این روش در اثر واکنش سود سوزآور با گاز کلر آب ژاول تولید میشود و روش کار به این شکل است که در گاز کلر که در محلول سدیم هیدروکسید موجود دارد دمیده میشود و آب ژاول تولید میشود.

Cl2 + NaOH ——– NaClO + NaCl + H2O

روش دوم:

در اثر الکترولیز محلول غلیظ سدیم کلرید که این سلول الکترولیتی دارای دیافراگم یا غشائی نداشته است  و در جریان بالا ودر محلول های خنثی مورد استفاده است این سلول‌ها جهت به کارگیری در درجه حرارت پائین طراحی می‌شوند که محلول سود سوزآور کاتد را به تماس با کلر متصاعد شده از آند در می‌آوردند.که در این روند آب ژاول تولید میشود.

 

از دیگر محصولات ما نیز دیدن نمایید : کربن اکتیو

 

کاربرد های آب ژاول:

  • از این ماده برای گند زدایی و بوزدایی در مراکز مختلف اعم از بیمارستان،پادگان ها و… استفاده میکنند.
  • در صنعت کاعذ سازی برای خمیر کاغذ از این ماده استفاده میکنند.
  • در صنعت به عنوان رنگ زدا مورد استفاده است
  • تمامی میکروب ها و قارچ ها و ویروس ها و باکتری ها را غاز بین میبرد.
  • برای دفع بو در لبنیات‌ها ، مخازن آب ، دفع فاضلاب‌ها و نیز از آن در ضد عفونی کردن آزمایشگاه‌هایی که در معرض ویروس هپاتیت هستند (مثل همودیالیز) و اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی استفاده می‌شود.
  • همچنین از محلول رقیق شده این ماده برای شستشوی زخم هایی باز نباشند استفاده میشود.
  • اکسید کلرید سدیم به عنوان سفید کننده برای پنبه ، کتان ، چتائی ، ابریشم مصنوعی ، خمیر کاغذ و مرکبات مفید است در حقیقت بیشترین کلر خریداری شده جهت سفید کردن محصولات سلولزی قبل از استفاده به هیپوکلریت تغییر داده می‌شود.

خرید آب ژاول:

آب ژاول در بشکه های 250 کیلوگرمی آماده ارائه است برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش از این محصول با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید.

شماره تماس: 03195020085


این نوشته توسط : Hakimi در تاریخ : 4:58 ب.ظ درون وبسایت آبتین شیمی درج گردیده است .

یک پاسخ به “آب ژاول”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارتباط آسان تر میان مشتریان عزیز و اپراتور های آبتین شیمی میتوانید از طریق فرم مقابل درخواست پیش فاکتور محصولات مارا ثبت نمایید ، در ساعات کاری در کمتر از 30 دقیقه پیش فاکتور مربوطه برای شما ارسال خواهد شد و تماسی از طرف کارشناسان فروش ما خواهید داشت .
فایل پیش فاکتور از طریق واتس اپ یا تلگرام برای شما ارسال میگردد به همین منظورت شماره تلفن همراه دارای یکی از نرم افزار های ارتباطی ذکر شده را در فرم مقابل وارد نمایید ، با تشکر آبتین شیمی

درخواست پیش فاکتور : از طریق فرم زیر میتوانید درخواست پی فاکتور نمایید تا کارشناسان آبتین شیمی قیمت محصول مورد نظر شمارا اعلام نمایند ، در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت

مقالات آبتین شیمی

تاثیرات مواد آرایشی در بلوغ زودرس

بررسی‌های کارشناسان نشانگر این مطلب است که استفاده از محصول‌های آرایشی، مانند عطر، کرم دست، لوسیون و سایر محصول‌های آرایشی می‌تواند زمینه ساز بلوغ زودرس دختران شود. کارشناسان این نتایج را با بررسی برروی حدود ۳۳۸ کود

bbcream

کرم CC و اجزای سازنده آن

CC Cream چیست و آیا از کرم BB بهتر است؟ کرم CC یک محصول آرایشی است که به عنوان یک ضد آفتاب ، پایه و مرطوب کننده ، همه در یک محصول ،تبلیغ می شود. “کرم CC” به وسیله بعضی مارک ها به معنای کرم

نگهداری مواد آرایشیش

تاثیرات نگه داری لوازم آرایشی در یخچال

نگهداری لوازم آرایشی در یخچال:بسیاری از خانمها و بعضی اوقات حتی مردان نیز این کار را انجام می دهند  … لواز آرایش خود را در یخچال نگه می دارند! خوب واقعاً کشف جدیدی نیست. نگهداری لوازم آرایشی در یخچال ش