× آبتین شیمی کاتالوگ محصولات مواد اولیه آرایشی و بهداشتی مواد اولیه دارویی مواد اولیه غذایی مواد اولیه صنعتی سوالات متداول تماس با ما
021-284261
×

هر آنچه نیاز دارید جسستجو کنید ، اگر به نتیجه نرسیدید با ما تماس بگیرید .

سدیم نیتریت

دیدن قیمت و اطلاعات
فروش سدیم نیتریت
درخواست استعلام قیمت

جهت اطلاع از قیمت دقیق روز کالا ، موجودی و آنالیز دقیق آن میتوانید با بخش فروش ما در تماس باشید و راه های ارتباطی مختلفی را امتحان کنید ، در واتس اپ ، تلگرام ، روبیکا و ... در خدمت شما هستیم .
همچنین میتوانید با تلفن مستقیم شرکت تماس بگیرید (زمان پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه از 9 صبح الی 4 عصر)

ارسال پیام در واتس اپ - 09195800780 تماس مستقیم با شرکت : 021284261

سدیم نیتریت چیست

نیتریت سدیم یا سدیم نیتریت به صورت پودر یا گرانول سفید تا زرد کمرنگ است که نوع خالص آن در دمای 320 درجه سانتی گراد به اکسید سدیم، اکسیدهای نیتروژن و نیتروژن تجزیه می شود. فرایند صنعتی تولید این محصول به تبدیل آمونیاک مایع و حضور کربنات سدیم یا هیدروکسید سدیم تکیه دارد. ودر آب، اتانول، متانول، دی‌اتیل اتر و آمونیاک حل میشود. نیتریت سدیم ماده اولیه در انواع ترکیبات ارگانیک مانند داروها، رنگها و سموم است، اما احتمالا بیشتر به عنوان یک افزودنی مواد غذایی برای جلوگیری از بوتولیسم شناخته شده است. نیترات یا نیتریت در شرایطی که منجر به نیتروسیون درون زا میشود احتمال ایجاد سرطان برای انسان را دربر دارد.

خرید سدیم نیتریت

جهت خرید سدیم نیتریت با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب با کارشناسان ما در ارتباط باشید . کارشناسان مجموعه آبتین شیمی آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی در سریع ترین زمان ممکن می باشند .

منتظر تماس شما هستیم !
031-33616360 / 021-28421745

جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید شنیدن صدای شما باعث خشنودی ما می شود ...

 

کاربرد های سدیم نیتریت

  • در عکاسی  بعنوان الکترولیت در فرایند الکترو شیمیایی معمولا به مقدار 10درصد در اب رقیق شده و برای کارهای متالوژیکی و برای جلوگیری از پوسیدگی و فسفاته شدن استفاده میشود.
  • نیتریت سدیم عاملی برای کنترل خورندگی است و به عنوان یک افزودنی در گریس های صنعتی  استفاده میشود. به عنوان یک محلول آبی در سیستم های خنک کننده و بعنوان محیط انتقال حرارت کاربرد دارد.
  • این محصول همراه با تیوسولفات سدیم برای درمان مسمومیت با سیانید استفاده می شود.
  • کاربرد اصلی این محصول، تولید صنعتی ترکیبات نیتروژنی ارگانیک می باشد.
  • این ماده  یک واکنش دهنده برای تبدیل ترکیبات آمین به دیازو، ماده پیشرو برای تولید رنگ می باشد.

 

کاربرد های دیگر

  • این محصول  در چسب، عوامل پیوندی، عوامل ضدیخ، عوامل پاک کننده و شوینده، ضدعفونی کننده ها، افزودنی مواد ساختمان، بازدارنده های خوردگی، افزودنی مواد غذایی، عامل انتقال گرما، عامل ضدیخ، مواد شیمیایی آزمایشگاهی، روان کننده ها و افزودنی ها، آفت کش های غیرکشاورزی، عوامل اکسیدکننده، مواد دارویی، عوامل احیا، پایدارکننده ها، عوامل فعال سطحی، بازدارنده خوردگی و … استفاده می شود. همچنین در صنعت لاستیک و تولید رابرها مصرف دارد. همچنین در تصفیه پساب، برای کنترل بو و جلوگیری از رشد باکتری استفاده می شود.
  • این ماده در پخت گوشت، بیکن و هات داگ و به عنوان ماده خام برای تولید پلیمرهای کاپرولاکتام و به عنوان آنتی اکسیدان برای سنتز پلیمرها استفاده می شود. همچنین به عنوان تثبیت کننده رنگ و نگهداره در گوشت و ماهی مصرف دارد. افزودن نیتریت سدیم به گوشت، رشد باکتری های بیماری زا را به تاخیر می اندازد و مدت نگهداری آن را افزایش می دهد.
  • نیترات و نیتریت سدیم موادی هستند که به عنوان نگهدارنده به سوسیس و کالباس اضافه می شوند تا مانع رشد باکتری های خطرناک همچون کلستریدیوم بوتولینوم گردند.
  • این مواد با ترکیب شدن با میوگلولولین و هموگلوبولین گوشت باعث ایجاد رنگ مطلوب صورتی در گوشت شده که به آن حالتی جذاب و تازه می بخشد به علاوه، این موارد شروع فساد را در گوشت به تاخیر انداخته و باعث حفظ عطر و طعم ادویه های آن می شود.

خطرات سدیم نیتریت

در حالی که این ماده باعث جلوگیری از رشد باکتریها میشود ، اما مقادیر زیاد این ماده برای حیوانات و انسانها سمی باشد . دوز متوسط کشنده این ماده در حیوانات ۱۸۰ میلی گرم و برای انسان ۷۱ میلی گرم است. حضور نیتریت در بافت حیوانی ناشی از متابولیسم اکسید نیتریک، یک انتقال دهنده عصبی مهم است. اکسید نیتریک میتواند از سنتاز نیتریک اکسید با استفاده از آرژین و یا از خوردن نیترات و یا نیتریت تهیه میشود. نیتریت سدیم میزان اکسیژن آزاد شده از هموگلوبین را کاهش میدهد.

آنالیز نیتریت سدیم چینی

result quality criterion item
99.02% min 99.0% purity
1.0% max 1.4% moisture
0.79% max 0.80% sodium nitrate(NaNO3)
0.08% max 0.10% chloride(as NACL)
0.017% max 0.05% water insoluble
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *