× آبتین شیمی کاتالوگ محصولات مواد اولیه آرایشی و بهداشتی مواد اولیه دارویی مواد اولیه غذایی مواد اولیه صنعتی سوالات متداول تماس با ما
021-284261
×

هر آنچه نیاز دارید جسستجو کنید ، اگر به نتیجه نرسیدید با ما تماس بگیرید .

استیل کلراید

دیدن قیمت و اطلاعات
استیل کلراید
درخواست استعلام قیمت

جهت اطلاع از قیمت دقیق روز کالا ، موجودی و آنالیز دقیق آن میتوانید با بخش فروش ما در تماس باشید و راه های ارتباطی مختلفی را امتحان کنید ، در واتس اپ ، تلگرام ، روبیکا و ... در خدمت شما هستیم .
همچنین میتوانید با تلفن مستقیم شرکت تماس بگیرید (زمان پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه از 9 صبح الی 4 عصر)

ارسال پیام در واتس اپ - 09195800780 تماس مستقیم با شرکت : 021284261

استیل کلراید چیست؟

استیل کلراید یک فرمول شیمایی است که ترکیب آن شامل
cH3coclاست.
که جرم مولی آنg/mol78/49است که شکل این ماده به صورت مایع بی رنگ میباشد.

چگالی : 1/1گرم بر سانتی متر مکعب است

نقطه اشتعال:  5 درجه سلسیوس است.

استیل کلراید از اسید استیک  به دست می آید که متعلق از ترکیبات آلی بنام آسیل هالید است . استیل کلراید مایعی خورنده وفرار میباشد.
برای اولین بار شیمی دان فرانسوی بنام چالزگرهارد در سال 1852 با استفاده از استات پتاسیم با کلرید فسفریل  توانست استیل کلراید را تولید کند.

واکنش آن هیدرید استیک با هیدروژن‌کلرید ترکیبی از استیل کلرید و اسید استیک را ایجاد می‌کند:
استیل کلرید در ازمایشگاها باواکنش اسید استیک با مواد کلریدهیدراته کننده مثل pcl3 pcl5 so2cl2 socl2
به وجود می آید
معمولا در این روش ها استیل کلریدآلوده به  ناخالصی های فسفر یا گوگرد به وجود می آید که امکان دارداین ناخالصی هادر واکنش های آلی تداخل داشته باشند.

 

سنتز آزمایشگاهی:

استیل کلرید در آزمایشگاه با واکنش اسید استیک با مواد کلرید هیدراته‌کننده تولید می‌شود. با این حال، این روش‌ها معمولا این محصول آلوده به ناخالصی‌های فسفر یا گوگرد تشکیل می‌شود، که ممکن است این ناخالصی­‌ها در واکنش‌های آلی دخالت داشته باشند.

سایر روش‌ها:

با گرم‌کردن، مخلوطی از دی‌کلرو استیل‌کلرید و اسید استیک محصول استیل کلرید تهیه میشود. و به علاوه آن میتوان از کاتالیز متیلن‌کلراید هم سنتز کرد.
و همچنین از واکنش: اسید استیک ، استونیتریل  ، کلرید هیدروژن ،  ناشی می‌شود.
تماس با این ماده با آب سبب هیدرولیز شدن آن به اسید استیک و کلریدهیدروژن می شود در واقع اگر در معرض هوای آزاد قرار بگیرد( دود )سفید آزاد می کندکه ناشی از هیدرولیز به دلیل رطوبت  موجود در هوا می باشد دود در حقیقت قطرات کوچکی از اسید هیدروکلریک واسید استیک است که به وسیله هیدرولیز به وجود می آیدپس به این نتیجه میرسیم که در طبیعت استیل کلراید وجود ندارد.

 

کاربرد­های استیل کلراید:

استیل کلراید برای واکنش های استیله کردن یعنی عامل گروه استیل به کار برده می شود استیل یک گروه اسیل است که دارای فرمول C(=O)-CH3 است
استیل کلرید ماده ای برای فراهم کردن استرها وآمیدهای اسید استیک از مشتقات الکل ها وآمین ها است یک مورد از واکنش های استیله واکنش استری شدن است . اکثرا چنین استیل دار شدنی با وجود بازی های مثل پیریدین تری اتیل آمین یا DmAp انجام می گیرد که به عنوان کاتالیزور کار میکنند تا به پیشرفت واکنش کمک کنند وبه عنوان باز Hcl حاصل از واکنش را خنثی کنند چنین واکنش های اکثرا از راه کیتین ادامه می یابد.
واکنش استیل دار شدن فریدل-کرافتس:

دومین گروه اصلی واکنش‌های استیله‌شدن، واکنش‌های فریدل-کرافتس است.

 

خرید استیل کلراید :

 

برای ثبت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید.

شماره تماس: 03195020085

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *