پیشنهاد ویژه :
قیمت روغن کرچک
درخواست تماس تماس با بخش فروش
09195800790
پودر کلروفیل
  • شکل ظاهری : پودر سبز رنگ
  • بسته بندی : کیسه 25 کیلوگرمی
  • گرید : غذایی - دارویی USP/BP

کلروفیل (سبزینه) چیست ؟

کلروفیل ! آیا تا به حال این سوال برایتان پیش آمده است که علت رنگ سبز گیاهان چیست؟ به چه چیزی رنگدانه گفته میشود؟عمل فتوسنتز چگونه انجام میشود؟ آیا از مزایای کلروفیل موجود در سبزیجات خبر دارید؟ اگرپاسخ سوالات خود را تاکنون نیافته اید با ما همراه باشید.
سبز بودن گیاهان ،برخی از جلبکها و باکتریها بسته به واکنشهای فتوسنتزی آنهاست.وظیفه ی رنگدانه های این رنگها در این موجودات جذب نور خورشید است.

کلروفیل یا همان سبزینه از مهم ترین رنگدانه در فتوسنتز است.کلروفیل در حقیقت پورفیرینهای منیزیم است اما ساختار آنها با پورفیرینهای آهن دار کاملا متفاوت است.

این ساختار از دو بخش سر که همان پورفیرین منیزیم داراست و بخش دم که از زنجیره ی فیتول آب گریز تشکیل شده است .کلروفیلها رنگدانه های سبز و اکتیو فتوسنتزی در کلروپلاست هستند.

 

شرح کلی :

کلروفیل(سبزینه)ماده ای شیمیایی است که تقریبا در برگ و ساقه ی تمام گیاهان یافت میشود همچنین کلروفیل را در باکتری های فتواتوتروف که به آن باکتری های فتوسنتز کننده نیزمیگویند میتوان مشاهده کرد.

در واقع باکتری های فتواتوتروف باکتری هایی هستند که کلروفیل دارند اما فاقد کلرو پلاس هستند کلروفیل جاذب نور آبی و قرمز است و نور زرد و سبز را منعکس میکند و علت سبز بودن گیاهان انعکاس نور سبز توسط کلروفیل ها است.

کلروفیل از نور خورشید انرژی دریافت میکند و همین انرژی دریافت شده عامل اصلی رشد گیاه است در بعضی مواقع هم انرژی را در کلروپلاست به عنوان قند ذخیره میکند تا در صورت نیاز از آن بهره ببرد.وظیفه ی اصلی کلروفیل فتوسنتز است.کلروفیل دی اکسید کربن موجود در محیط را دریافت کرده و به اکسیژن تبدیل میکند

Chlorophyll

Chlorophyll

فتوسنتز :

3میلیارد سال پیش هوای کره ی زمین فقط از 0.04% اکسیژن تشکیل میشد و درآن بیشترعنصر نیتروژن ،کربن دی اکسید و بخار آب یافت میشد.در آن سالها فقط باکتری های هوازی زیست داشتند این نوع باکتریها بدون نیاز به اکسیژن مواد آلی را به اسید یا الکل تبدیل میکردند و انرژی خود را از این راه به دست می آوردند.
اولین موجوداتی که قادر به انجام عمل فتوسنتز بودند حدودا 2.5 سال پیش پدیدار شدند و عملیات آزاد سازی اکسیژن از آب را آغاز کردند میتوان گفت اکسیژن حال حاضر کره ی زمین محصول فتوسنتز است
اولین فتوسنتز به حدود 5/3 میلیارد سال پیش بر میگردد , در آن زمان از هیدروژن و سولفید هیدروژن الکترونی به جای آب استفاده میکردند . کلروپلاست هم حدودا 1 میلیارد سال قدمت دارد زمانی که آغازیان با سیانو باکتری ها هم زیستی کردند موجب بوجود آمدن کلروپلاست ها شدند.

سیانو باکتری ها همان آب های دارای الکترون هستند که سالیان دور از آن در فرایند فتوسنتز استفاده میکردند. طبق گفته ی کارشناسان زمین شناسی تاریخ این رویداد به دوره ی نخست زمین شناسی یعنی حدود 5/2 میلیارد یا حتی بیشتر از آن برمیگردد و در حال حاضر سیانو باکتری ها منقرض شده اند اما برخی معتقدند سیانو باکتری ها هنوز هم یافت میشوند و اهمیت بسیاری برای اکوسیستم های دریایی دارند.

در حدود 300 سال پیش دانشمندی بلژیکی اولین آزمایش مربوط به فتوسنتز را انجام داد. یونانیان باستان باور داشتند که خاک قادر به برطرف کردن تمام نیاز های گیاه میباشد و ژان باپتیست ون هلمونت بر اساس همین باور نخستین آزمایش را انجام داد او به مدت 5 سال قلمه بیدی را با آب باران آبیاری کرد و متوجه ی افزایش وزن گیاه شد اما در رابطه با خاک هیچ تغییری مشاهده نکرد این آزمایش دو نتیجه درست و نادرست در پی داشت .

ژان باپتیست ون هلمونت دریافت که گیاه بیشتر مواد مورد نیاز خود را از خاک به دست نمی آورد در نتیجه باور یونانیان باستان کاملا اشتباه است.

Chlorophyll

Chlorophyll

نتیجه ی نادرست این آزمایش هم این بود که گیاه بیشترین مواد مورد نیاز خودرا از اب به دست می اورد گفتنی است این دانشمند بلژیکی در نتایج نهایی دچار اشتباه شد چرا که در این 5 سال به وزن کربن دی اکسید های مصرف شده توجهی نکرده بود.
بخش های سبز گیاهان قادر به انجام عمل فتوسنتز هستند اما بخش هایی از گیاه که فاقد سبزینه هستند و نوربه آنها نمی تابد نمیتوانند فتوسنتز انجام دهند ماده سبز رنگ موجود در گیاهان (کلروفیل) عامل اصلی واکنش های فتوسنتزی است .محل انجام فتوسنتز ،کلروپلاست ها هستند در کلروپلاست بخش هایی به نام تیلاکویید مشاهده میشود که در دیواره ی تیلاکویید ها مولکول کلروفیل وجود دارد . واکنش فتوسنتز ازجذب نور خورشید توسط اندام های دارای سبزینه آغاز میشود این اندام ها کربن دی اکسید ،نور ، اب را بعد از جذب به کلروپلاست میرسانند و در نهایت این مواد به اکسیژن و کربن هیدراتها تبدیل شده و به طبیعت منتقل میشود .
اکسیژن و گلوکز فراورده های فتوسنتز هستند ولی گلوکز میتواند به نشاسته و سلولز تبدیل شود.

تا حدودی با اهمیت های کلروفیل در رابطه با گیاهان و نقش اصلی این ماده شیمیایی در فرایند فتوسنتز و قدمت آن آشنا شدیم حال وقت آن است که به خواص کلروفیل در رابطه با سلامت انسان ها بپردازیم.
افزودن گیاهان حاوی کلروفیل به برنامه غذایی خود میتواند مزیت های فراوانی برای حفظ سلامتی دنبال داشته باشد
آنتی اکسیدان موجود در کلروفیل میتواند مانع از بروز برخی از سرطان ها شود
کلروفیل نقش به سزای در بهبود اکسیژن رسانی به بدن را دارد
کلروفیل غنی از آنزیم است پس وجود آن موجب تسریع در روند بازسازی سلول ها میشود
کلروفیل باعث بهبود عملکرد کبد میشود و سموم آن را دفع میکند
کلروفیل موجب پایداری سطح خون میشود در نتیجه میتواند گرسنگی را کنترل کند
کلروفیل میتواند سلامت سیستم گوارشی و روده را بهبود ببخشد.

 

مزایای دیگر عبارت است از:

*تنظیم کننده ی کلسیم
*التیام دهنده ی زخم
*بهبود دهنده ی بوی بدن
*برطرف کننده ی بوی بد دهان
*محافظ پوست در برابر تب خال
*پاک کننده ی بدن
در برابر غذاهای سرخ کردنی DNA*محافظ
*نابود کننده ی رایکال های آزاد
*کاهنده ی نفخ شکم
*افزایش دهنده ی آهن
*تقویت کننده ی ماهیچه ها
*کنترل کننده ی فشار خون

 

سبزیجاتی که منبع کلروفیل هستند به شرح زیر است

*مارچوبه
*فلفل دلمه ای
*کلم بروکلی
*کلم سبز
*کرفس
*کاهو
*لوبیا سبز
*نخود سبز
*زیتون سبز
*تره فرنگی
*کلم بروکسل
*سبزی جعفری
*یونجه
*سبزیجات دریایی

 

فروش کلروفیل یا سبزینه :

جهت خرید کلروفیل و اطلاع از قیمت محصولات میتوانید با تلفن های بخش فروش در تماس باشید تا ضمن راهنمایی در خصوص محصول مورد نظر از محصولات دیگر نیز مطلع گردید .

 


این نوشته توسط : خانم ایزدی در تاریخ : 10:32 ق.ظ درون وبسایت آبتین شیمی درج گردیده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارتباط آسان تر میان مشتریان عزیز و اپراتور های آبتین شیمی میتوانید از طریق فرم مقابل درخواست پیش فاکتور محصولات مارا ثبت نمایید ، در ساعات کاری در کمتر از 30 دقیقه پیش فاکتور مربوطه برای شما ارسال خواهد شد و تماسی از طرف کارشناسان فروش ما خواهید داشت .
فایل پیش فاکتور از طریق واتس اپ یا تلگرام برای شما ارسال میگردد به همین منظورت شماره تلفن همراه دارای یکی از نرم افزار های ارتباطی ذکر شده را در فرم مقابل وارد نمایید ، با تشکر آبتین شیمی

درخواست پیش فاکتور : از طریق فرم زیر میتوانید درخواست پی فاکتور نمایید تا کارشناسان آبتین شیمی قیمت محصول مورد نظر شمارا اعلام نمایند ، در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت

مقالات آبتین شیمی

تاثیرات مواد آرایشی در بلوغ زودرس

بررسی‌های کارشناسان نشانگر این مطلب است که استفاده از محصول‌های آرایشی، مانند عطر، کرم دست، لوسیون و سایر محصول‌های آرایشی می‌تواند زمینه ساز بلوغ زودرس دختران شود. کارشناسان این نتایج را با بررسی برروی حدود ۳۳۸ کود

bbcream

کرم CC و اجزای سازنده آن

CC Cream چیست و آیا از کرم BB بهتر است؟ کرم CC یک محصول آرایشی است که به عنوان یک ضد آفتاب ، پایه و مرطوب کننده ، همه در یک محصول ،تبلیغ می شود. “کرم CC” به وسیله بعضی مارک ها به معنای کرم

نگهداری مواد آرایشیش

تاثیرات نگه داری لوازم آرایشی در یخچال

نگهداری لوازم آرایشی در یخچال:بسیاری از خانمها و بعضی اوقات حتی مردان نیز این کار را انجام می دهند  … لواز آرایش خود را در یخچال نگه می دارند! خوب واقعاً کشف جدیدی نیست. نگهداری لوازم آرایشی در یخچال ش