پودر کلروفیل

کلروفیل(سبزینه)

نام های دیگر این محصول :

کلروفیل (سبزینه) چیست کلروفیل ! آیا تا به حال این سوال برایتان پیش آمده است که علت رنگ سبز گیاهان چیست؟ به چه چیزی رنگدانه گفته میشود؟عمل فتوسنتز چگونه انجام میشود؟ آیا از مزایای کلروفیل موجود در سبزیجات خبر دارید؟ اگرپاسخ سوالات خود را تاکنون نیافته اید با ما همراه باشید. سبز بودن گیاهان ،برخی از جلبکها و باکتریها بسته به واکنشهای فتوسنتزی آنهاست.وظیفه ی رنگدانه های این رنگها در این موجودات جذب نور خورشید است. کلروفیل یا همان سبزینه از مهم ترین رنگدانه در فتوسنتز است.کلروفیل در حقیقت پورفیرینهای …
همین حالا جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید آنالیز و اطلاعات فنی محصول

کلروفیل (سبزینه) چیست

کلروفیل ! آیا تا به حال این سوال برایتان پیش آمده است که علت رنگ سبز گیاهان چیست؟ به چه چیزی رنگدانه گفته میشود؟عمل فتوسنتز چگونه انجام میشود؟ آیا از مزایای کلروفیل موجود در سبزیجات خبر دارید؟ اگرپاسخ سوالات خود را تاکنون نیافته اید با ما همراه باشید.
سبز بودن گیاهان ،برخی از جلبکها و باکتریها بسته به واکنشهای فتوسنتزی آنهاست.وظیفه ی رنگدانه های این رنگها در این موجودات جذب نور خورشید است.

کلروفیل یا همان سبزینه از مهم ترین رنگدانه در فتوسنتز است.کلروفیل در حقیقت پورفیرینهای منیزیم است اما ساختار آنها با پورفیرینهای آهن دار کاملا متفاوت است.

این ساختار از دو بخش سر که همان پورفیرین منیزیم داراست و بخش دم که از زنجیره ی فیتول آب گریز تشکیل شده است .کلروفیلها رنگدانه های سبز و اکتیو فتوسنتزی در کلروپلاست هستند.

✅ محصول Chlorophyll – کلروفیل یا سبزینه
✔️ شکل ظاهری مایع سبز
⭐ کاربرد داروسازی – نوشیدنی های تقویتی و …
💰️ قیمت تماس بگیرید ️📞
✅ بسته بندی 1 کیلوگرمی
✅ منبع گیاهان سبز رنگ طبیعی

 

خرید کلروفیل مایع خوراکی

شرکت آبتین شیمی واردکننده و تامین کننده کلروفیل مایع خوراکی است که شما مشتریان عزیز میتوانید جهت خرید این محصول با بخش فروش ما در تماس باشید که اطلاعات تماس آن در زیر درج شده است.

جهت خرید این محصول میتوانید به صورت عمده و خرده در مقادیر مختلف با ما در تماس باشید تا ما بهترین اطلاعات را به شما ارائه دهیم.

منتظر تماس شما هستیم !
031-33616360 / 021-28421745

جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید شنیدن صدای شما باعث خشنودی ما می شود ...

 

شرح کلی

کلروفیل(سبزینه)ماده ای شیمیایی است که تقریبا در برگ و ساقه ی تمام گیاهان یافت میشود همچنین کلروفیل را در باکتری های فتواتوتروف که به آن باکتری های فتوسنتز کننده نیزمیگویند میتوان مشاهده کرد.

در واقع باکتری های فتواتوتروف باکتری هایی هستند که کلروفیل دارند اما فاقد کلرو پلاس هستند کلروفیل جاذب نور آبی و قرمز است و نور زرد و سبز را منعکس میکند و علت سبز بودن گیاهان انعکاس نور سبز توسط کلروفیل ها است.

کلروفیل از نور خورشید انرژی دریافت میکند و همین انرژی دریافت شده عامل اصلی رشد گیاه است در بعضی مواقع هم انرژی را در کلروپلاست به عنوان قند ذخیره میکند تا در صورت نیاز از آن بهره ببرد.وظیفه ی اصلی کلروفیل فتوسنتز است.کلروفیل دی اکسید کربن موجود در محیط را دریافت کرده و به اکسیژن تبدیل میکند

Chlorophyll

Chlorophyll

فتوسنتز

3میلیارد سال پیش هوای کره ی زمین فقط از 0.04% اکسیژن تشکیل میشد و درآن بیشترعنصر نیتروژن ،کربن دی اکسید و بخار آب یافت میشد.در آن سالها فقط باکتری های هوازی زیست داشتند این نوع باکتریها بدون نیاز به اکسیژن مواد آلی را به اسید یا الکل تبدیل میکردند و انرژی خود را از این راه به دست می آوردند.
اولین موجوداتی که قادر به انجام عمل فتوسنتز بودند حدودا 2.5 سال پیش پدیدار شدند و عملیات آزاد سازی اکسیژن از آب را آغاز کردند میتوان گفت اکسیژن حال حاضر کره ی زمین محصول فتوسنتز است
اولین فتوسنتز به حدود 5/3 میلیارد سال پیش بر میگردد , در آن زمان از هیدروژن و سولفید هیدروژن الکترونی به جای آب استفاده میکردند . کلروپلاست هم حدودا 1 میلیارد سال قدمت دارد زمانی که آغازیان با سیانو باکتری ها هم زیستی کردند موجب بوجود آمدن کلروپلاست ها شدند.

سیانو باکتری ها

سیانو باکتری ها همان آب های دارای الکترون هستند که سالیان دور از آن در فرایند فتوسنتز استفاده میکردند. طبق گفته ی کارشناسان زمین شناسی تاریخ این رویداد به دوره ی نخست زمین شناسی یعنی حدود 5/2 میلیارد یا حتی بیشتر از آن برمیگردد و در حال حاضر سیانو باکتری ها منقرض شده اند اما برخی معتقدند سیانو باکتری ها هنوز هم یافت میشوند و اهمیت بسیاری برای اکوسیستم های دریایی دارند.

در حدود 300 سال پیش دانشمندی بلژیکی اولین آزمایش مربوط به فتوسنتز را انجام داد. یونانیان باستان باور داشتند که خاک قادر به برطرف کردن تمام نیاز های گیاه میباشد و ژان باپتیست ون هلمونت بر اساس همین باور نخستین آزمایش را انجام داد او به مدت 5 سال قلمه بیدی را با آب باران آبیاری کرد و متوجه ی افزایش وزن گیاه شد اما در رابطه با خاک هیچ تغییری مشاهده نکرد این آزمایش دو نتیجه درست و نادرست در پی داشت .

ژان باپتیست ون هلمونت دریافت که گیاه بیشتر مواد مورد نیاز خود را از خاک به دست نمی آورد در نتیجه باور یونانیان باستان کاملا اشتباه است.

Chlorophyll

Chlorophyll

نتیجه ی نادرست این آزمایش هم این بود که گیاه بیشترین مواد مورد نیاز خودرا از اب به دست می اورد گفتنی است این دانشمند بلژیکی در نتایج نهایی دچار اشتباه شد چرا که در این 5 سال به وزن کربن دی اکسید های مصرف شده توجهی نکرده بود.
بخش های سبز گیاهان قادر به انجام عمل فتوسنتز هستند اما بخش هایی از گیاه که فاقد سبزینه هستند و نوربه آنها نمی تابد نمیتوانند فتوسنتز انجام دهند ماده سبز رنگ موجود در گیاهان (کلروفیل) عامل اصلی واکنش های فتوسنتزی است .محل انجام فتوسنتز ،کلروپلاست ها هستند در کلروپلاست بخش هایی به نام تیلاکویید مشاهده میشود که در دیواره ی تیلاکویید ها مولکول کلروفیل وجود دارد . واکنش فتوسنتز ازجذب نور خورشید توسط اندام های دارای سبزینه آغاز میشود این اندام ها کربن دی اکسید ،نور ، اب را بعد از جذب به کلروپلاست میرسانند و در نهایت این مواد به اکسیژن و کربن هیدراتها تبدیل شده و به طبیعت منتقل میشود .
اکسیژن و گلوکز فراورده های فتوسنتز هستند ولی گلوکز میتواند به نشاسته و سلولز تبدیل شود.

مزایای این ماده

تا حدودی با اهمیت های کلروفیل در رابطه با گیاهان و نقش اصلی این ماده شیمیایی در فرایند فتوسنتز و قدمت آن آشنا شدیم حال وقت آن است که به خواص کلروفیل در رابطه با سلامت انسان ها بپردازیم.
افزودن گیاهان حاوی کلروفیل به برنامه غذایی خود میتواند مزیت های فراوانی برای حفظ سلامتی دنبال داشته باشد
آنتی اکسیدان موجود در کلروفیل میتواند مانع از بروز برخی از سرطان ها شود
نقش به سزای در بهبود اکسیژن رسانی به بدن را دارد
غنی از آنزیم است پس وجود آن موجب تسریع در روند بازسازی سلول ها میشود
باعث بهبود عملکرد کبد میشود و سموم آن را دفع میکند
موجب پایداری سطح خون میشود در نتیجه میتواند گرسنگی را کنترل کند
کلروفیل میتواند سلامت سیستم گوارشی و روده را بهبود ببخشد.

 

مزایای دیگر عبارت است از

*تنظیم کننده ی کلسیم
*التیام دهنده ی زخم
*بهبود دهنده ی بوی بدن
*برطرف کننده ی بوی بد دهان
*محافظ پوست در برابر تب خال
*پاک کننده ی بدن
در برابر غذاهای سرخ کردنی DNA*محافظ
*نابود کننده ی رایکال های آزاد
*کاهنده ی نفخ شکم
*افزایش دهنده ی آهن
*تقویت کننده ی ماهیچه ها
*کنترل کننده ی فشار خون

 

کلروفیل را از کجا تهیه کنیم

جهت تهیه کلروفیل خوراکی در گرید های مختلف به صورت عمده و خرده میتوانید با بخش فروش آبتین شیمی در تماس باشید ، ما بهترین محصولات را با بهترین کیفیت در اختیار شما قرار خواهیم داد . این محصول به صورت پودری و مایع وجود دارد که مطابق درخواست شما اطلاعات آن ارائه می شود.

 

سبزیجاتی که منبع کلروفیل هستند به شرح زیر است

*مارچوبه
*فلفل دلمه ای
*کلم بروکلی
*کلم سبز
*کرفس
*کاهو
*لوبیا سبز
*نخود سبز
*زیتون سبز
*تره فرنگی
*کلم بروکسل
*سبزی جعفری
*یونجه
*سبزیجات دریایی

 

فروش کلروفیل یا سبزینه

جهت خرید کلروفیل و اطلاع از قیمت محصولات میتوانید با تلفن های بخش فروش در تماس باشید تا ضمن راهنمایی در خصوص محصول مورد نظر از محصولات دیگر نیز مطلع گردید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین

محصولات

فنولیک رزین 1636 مالزی

فنولیک رزین

فنولیک رزین چیست فنولیک رزین، نوعی رزین سینتتیک است که از فنول و الدهید، معمولاً فرمالدهید، تولید می‌شود. این رزین‌ها بر اساس ساختار و خواص شیمیایی‌شان به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند و در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین مدل های مختلفی از این ماده در بازار وجود دارد که کاربرد های آن بسیار متفاوت است از جمله این رزین ها رزین فنولیک 1636 مالزی است که در صنایع رنگ سازی و به عنوان مواد اولیه چسب سازی بسیار پر کاربرد است و به عنوان تکیفایر در صنعت مورد …

اروزیل آبتین شیمی

اروزیل

اروزیل چیست اروزیل یکی از بیشترین و در دسترس ترین منابعی که در پوسته زمین یافت می شود به نام سیلیلس یا سیلیسیم دی اکسید این ماده در اشکال متفاوتی وجود دارد که بارزترین آن کوارتز است . سیلیکون دی اکساید یا اروزیل با نام علمی فوم سیلیس معروف است این محصول چگالی و حجم بالا بوده که با اضاف شدن مواد مورد نظر غلظت و حالت چسبندگی می شود . بیشترین کاربرد این محصول به عنوان مواد اولیه پر کننده وحجم دهنده مواد است. فرایند تولید اروزیل در فرایندی …

کالیفون رزین گام

کالیفون (رزین گام)

کالیفون چیست کالیفون که به رزین گام نیز نامیده میشود ، یک بلور جامد است که از شیره گیاهان مخلوطی مانند کاج و گیاهان دیگر به دست می آید .در روند تولید کالیفون شیره به دست آمده از گیاهان را که به فرم مایع است حرارت میدهند تا ماده فرار ترپن در شیره تبخیر شود و از بین برود تا کالفون به دست آید که بلوری نیمه شفاف و جامد است که در رنگ های زرد تا سیاه وجود دارد. رزین ها به دست آمده از ریشه گیاهان یا رزین …

پلی سوربات 80 تویین 80

توئین 80

توئین 80 یا پلی سوربات 80 چیست پلی سوربات ۸۰ (به انگلیسی: Polysorbate 80) یا توئین 80 با فرمول شیمیایی C64H124O26 یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم 14773 است. که جرم مولی آن ۱۳۱۰ گرم بر مول می‌باشد. پلی سورباتها یا تویین ها یک دسته از امولسیفایرها هستند که به عنوان امولسیفایر دارای کاربرد غذایی و دارویی و بهداشتی می باشند. پلی سورباتها مایعاتی روغنی شکل هستند که از اتوکسیله شدن استرهای سوربیتان بدست می آیند. استرهای سوربیتان نیز از واکنش سوربیتول آبگیری شده که به سوربیتان معروف است با …

سیلیکون دی اکساید

سیلیکون دی اکساید

سیلیکون دی اکساید چیست سیلیکون دی اکساید که به عنوان سیلیکا شناخته می شود، یک جزء مهم شن و ماسه به حساب می آید ولی با این وجود، این ماده در اشکال گوناگون دیگری نیز یافت شده است. سیلیکا ساینده ، سیلیکاژل ، سیلیکا غلظت دهنده ، سیلیکا فوم و … از فرم های مختلف این محصول هستند. این محصول عمدتا در دو شکل بلورین و آمورف در طبیعت یافت میشود. سیلیکا جزیی از سنگ های قیمتی می باشد و بقایای این ترکیب در سنگ های آتشفشانی نیز یافت می …

گلیسیرین

گلیسیرین

خرید گلیسیرین جهت خرید گلیسیرین با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب با کارشناسان ما در ارتباط باشید . کارشناسان مجموعه آبتین شیمی آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی در سریع ترین زمان ممکن می باشند . این محصول به صورت وارداتی از برند های معروف دنیا از جمله KLK مالزی – دیپر ترکیه و پی تی دوا اندونزی قابل ارائه به مشتریان عزیز است ، همچنین میتوانید از محصولات تولید ایران نیز خرید کنید . بسته بندی های این محصول به صورت بشکه های فلزی 250 کیلوگرمی می باشد …