021-28421745 دفتر تهران
031-33616360 دفتر اصفهان
لیدوکائین

لیدوکائین

نام دیگر :

لیدوکائین چیست؟ لیدوکائین با نام تجاری Lidocain  پماد بی حسی است که با مسدود نمودن کانال های سدیمی _ غشائی در غشاء سیستم انتقال پیام عصبی را مختل میسازد و پیام درد به خوبی منتقل نمیشود و سبب بی حسی میشود. این پماد بی حسی میتواند در نواحی بواسیری سبب بی حسی و کاهش درد میشود. پرکاربرد ترین استفاده لیدوکائین برای تکسین درد است اما لیدوکائین خواص ضد التهابی نیز است. این پماد علاوه بر کاهش درد هموروئید و از بین بردن درد سوختگی، نیش حشرات ، آکنه های پوستی …

همین حالا جهت اخذ پیش فاکتور و اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید .
031-33616360 دفتر اصفهان / 021-28421745 دفتر تهران

لیدوکائین چیست؟

لیدوکائین با نام تجاری Lidocain  پماد بی حسی است که با مسدود نمودن کانال های سدیمی _ غشائی در غشاء سیستم انتقال پیام عصبی را مختل میسازد و پیام درد به خوبی منتقل نمیشود و سبب بی حسی میشود. این پماد بی حسی میتواند در نواحی بواسیری سبب بی حسی و کاهش درد میشود. پرکاربرد ترین استفاده لیدوکائین برای تکسین درد است اما لیدوکائین خواص ضد التهابی نیز است.

این پماد علاوه بر کاهش درد هموروئید و از بین بردن درد سوختگی، نیش حشرات ، آکنه های پوستی و اسکار های پوستی موثر است. از لحاظ ظاهری لیدوکائین میتواند به فرم پماد یا ژل و حتی اسپری باشد.از شرایط نگهداری این ماده این است که در دمای اتاق و به دور از گرما نگهداری شود.

سیستم جذب این دارو کامل است. متابولسیم لیدوکائین در کبد و مقداری از آن در کلیه صورت میگردد. آغاز اثر لیدوکائین 2 الی 5 دقیقه است و مدت اثر متوسطی دارد. دفع کامل لیدوکائین معمولا از کلیه به فرم متابولیت انجم میشود. ایجاد پیوند این دارو با پروتئین متوسط و تاحدی زیاد است. نیمه عمر این دارو در افراد بزرگسال 2-1/5 ساعت است.

لیدوکائین بی حسی موضعی است و سبب تضعیف کننده قلبی است. از لیدوکائین به عنوان ضد آریتمی مورد استفاده است و مدت اثر طولانی تری نسبت به پروکائین دارد و زمان اثر کمتری نسبت به بوپیواکائین و پریلوکائین دارد. از لیدوکائین برای معالجه آریتمی به خصوص پس از سکته قلبی استفاده میشود.

خرید لیدوکائین:

جهت خرید لیدوکائین با کیفیت بسیار بالا از معتبر ترین برند ها با قیمت مناسب و عالی با کارشناسان ما در ارتباط باشید . کارشناسان مجموعه آبتین شیمی آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی در سریع ترین زمان ممکن میباشند .

منتظر تماس شما هستیم !

جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید شنیدن صدای شما باعث خشنودی ما می شود ...
استعلام قیمت مواد - راهنمایی در مورد بسته بندی کالا ـ انالیز و دیتاشیت و ... با تماس امکان پذیر است .

021-28421745 دفتر تهران
031-33616360 دفتر اصفهان

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 16 / پنج شنبه ۹ الی 12

ویژگی های لیدوکائین در حالت ژل، پماد و اسپری:

پماد:

مصرف لیدوکائین در فرم پماد برای بزرگسالان مورد استفاده برای ایجاده بی حسی در غشای مخاطی پوست است و از این پماد در دندان پژشکی ابتدا دهان را کاملا خشک میکنن و از پماد لیدوکائین 5 درصد به طور سطحی برای ایجاد  بی حسی استفاده میگردد. و مقدار مصرف برای کودکان از این پماد مشخص نشده است.

مقدار مصرف پماد لیدوکائین: برای بزرگسالان و نوجوانان به طور استعمال سطحی و موضعی مقدار 20 میلی گرم در لثه و مخاط دهانی مورد استفاده است و حداکثر مصرف این پماد 30 میلی گرم است در طی 30 دقیقه و برای کودکان مصرف این پماد جایز نیست.

نحوه مصرف پماد:

در مدت درمان و استفاده از این پماد باید تحت نظر پزشک استفاده شود. و این پماد را باید به صورت موضعی استفاده کرد و از تماس مستقیم این پماد با چشم ، واژن و دهان و…باید جلوگیری کرد. و این پماد را باید به دور از دسترس کودکان نگهداری کرد. پس از مصرف این پماد بر روی آن سطح را با باند و یا چسب زخم نپوشانید زیرا ممکن است جذب دارو افزایش یابد و باعث خطر شود.

موارد منع استفاده از این پماد:

این پماد منبع به خصوصی ندارد و تمامی افراد میتواند از این پماد استفاده کنند البته طبق تجویز پزشک باید مورد استفاده قرار بگیرد. ولی در شرایط خاصی مصرف این پماد منع شده است.

مانند:

 • بیماران کبدی
 • مادران باردار و شیرده
 • افرادی که به دارو های بی حسی حساسیت دارند.
 • افرادی که مشکل قلبی و آریتمی قلبی دارند.

از دیگر محصولات ما نیز دیدن نمایید : توئین 80

 

تاثیر پماد لیدوکائین در درمان بواسیر:

معمولا برای کاهش در بواسیر از این پماد استفاده میشود اما این پماد ممکن است اثر درمانی نیز داشته باشد در شرایطی که بیماری پیشرفت چندانی نداشته باشد و از درمان های خانگی نیز استفاده شود. برای درمان قطعی و تضمینی باید از روش های تهاجمی تر مانند جراحی و لیزر استفاده کرد. از انجایی که درمان بواسیر با حراجی به طور قطعی نیست و همراه با درد و خونریزی است پزشکان معمولا درمان را با لیزر ترجیح میدهند.

اسپری لیدوکائین:

این اسپری نوعی از بی حسی های موضعی است که با بستن سیگنال کانال های عصبی سبب بی حسی می شود. از این اسپری برای زودون درد از این اسپری استفاده میشود مانند در ناشی آفتاب سوختگی ،نیش حشرات،نیش مار و عقرب و کاهش درد بواسیر و هموروئید، بی حسی گوش برای کاهش درد سوراخ کردن گوش، کاهش درد های مقعدی و … مورد استفاده است از اسپری لیدوکائین در برخی از موارد برای بی حسی آلت تناسلی برای جلوگیری از زود انزالی مورد استفاده است و برخی از کاندوم های تاخیری داروی لیدوکائین هستند.

نحوه استفاده از اسپری لیدوکائین:

قبل از استفاده از این اسپری ابتدا محل مورد نظر را به خوبی شتسشو دهید و اطمینان حاصل کنید که محل عاری از آلودگی است و سپس اسپری را کاملا تکان دهید و از فاصله 8الی 3 سانتی متری از محل مورد نظر اسپری کنید و از اسپری کردن این اسپری بر نواحی حساس بدن مانند چشم ودهان و واژن و… اجتناب کنید.

موارد منع مصرف اسپری لیدوکائین:

 • اگر در مشکلی مرتبط به پانکراس (لوزالمعده) دارید از مصرف این اسپری اجتناب کنید.
 • اگر فردی بیماری کلیوی دارد از مصرف این اسپری باید جلوگیری کند.
 • در صورت وجود مشکل کبدی
 • در صورت بیماری های قلبی و آریتمی و نامنظم بودن ضربان قلب از مصرف این اسپری جلوگیری کنید.
 • در صورت حاملگی و یا قصد بحاملگی از این اسپری استفاده نکنید.
 • در دوران شیر دهی از این اسپری استفاده نکنید بر روی شیر تاثیر دارد و سبب مسمومیت شیرخوار خواهد شد.

مصرف بیش از حد اسپری لیدوکائین:

در صورتی که شخصی عمدا یا سهوا از لیدوکائینبه مقدار زیادی استفاده شود باید بلافاصله با اورژانس تماس گرفتو اوردوز و مسمومیت با این دارو عوارض جانبی زیادی دارد و ممکن است سبب مرگ شود. اگر دوز بالایی از این دارو از طریق پوست وارد خون و لنف شود میتواند عوارض زیادی از قبیل کاهش ضربان قلب ، تشنج و نفس تنگی شود. برای خودکشی نمایشی مصرف این ماده اصلا مناسب نمیباشد و عوارض زیادی به همراه دارد.

درمان زودانزالی با لیدوکائین:

یکی از مشکلات اخیر زوجین زود انزالی در مردان است که راهکار درمانی برای زودانزالی استفاده از داروهای بیحسی مانند اسپری های تاخیر و یا کاندوم های تاخیری ستفاده میشود که در تمامی این محصولات از لیدوکائین استفاده شده است. لیدوکائین را باید 10 الی 15 دقیقه قبل از عمل جنسی استفاده شود تا تاثیر گذار باشد. این دارو با مسدود کردن هدایت پیام عصبی میشودو در نتیجه زمان رسیدن انزال افزایش میدهند. و مصرف زیاد لیدوکائین سبب بروز مشکلات فراوانی میشود.

شرایط نگهداری:

 • این دارو باید دور از تابش مستقیم نور قرار داشته باشد و در معرض گرما و رطوبت قرار نگیرد و در دمای کمتر از 30 درجه سانتی گراد نگهداری شود و از یخ زدگی اجتناب شود.
 • دور از دسترس اطفال نگهداری شود.
 • از مصرف دارو بعد از تاریخ انقضا اجتناب کنید.
 • قبل و بعد از استفاده از اسپری در پوش را بشویید و و درپوش را محکم ببندید.
تگ ها : ,,,,,,,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اروزیل آبتین شیمی

اروزیل

اروزیل چیست ؟ اروزیل یکی از بیشترین و در دسترس ترین منابعی که در پوسته زمین یافت می شود به نام سیلیلس یا سیلیسیم دی اکسید این ماده در اشکال متفاوتی وجود دارد که بارزترین آن کوارتز است . اروزیل همان سیلیس با نام علمی فوم سیلیس معروف است این محصول چگالی و حجم بالا بوده که با اضاف شدن مواد مورد نظر غلظت و حالت چسبندگی می شود . بیشترین کاربرد این اروزیل به عنوان مواد اولیه پر ک
پلی سوربات 80 آبتین شیمی

توئین 80

توئین 80 چیست؟ پلی سوربات ۸۰ (به انگلیسی: Polysorbate 80) یا توئین 80 با فرمول شیمیایی C64H124O26 یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم 14773 است. که جرم مولی آن ۱۳۱۰ گرم بر مول می‌باشد. پلی سورباتها یا تویین ها یک دسته از امولسیفایرها هستند که به عنوان امولسیفایر دارای کاربرد غذایی و دارویی و بهداشتی می باشند. پلی سورباتها مایعاتی روغنی شکل هستند که از اتوکسیله شدن استرهای سوربیتان بد
سیلیکون دی اکساید دارویی آبتین شیمی

سیلیکون دی اکساید

سیلیکون دی اکساید چیست؟  سیلیکون دی اکساید که به عنوان سیلیکا شناخته می شود، یک جزء مهم شن و ماسه به حساب می آید ولی با این وجود، این ماده در اشکال گوناگون دیگری نیز یافت شده است. سیلیکون دی اکساید عمدتا در دو شکل بلورین و آمورف در طبیعت یافت میشود. سیلیکا جزیی از سنگ های قیمتی می باشد و بقایای این ترکیب در سنگ های آتشفشانی نیز یافت می شود. این ماده فراون ترین ترکیب سیلیک
استئارات منیزیم آبتین شیمی

منیزیم استئارات

منیزیم استئارات چیست؟ منیزیم استئارات با فرمول شیمیایی Mg(C۱۸H۳۵O۲)۲ در داروسازی و برخی از مواد خوراکی و لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده میشود. این محصول از دو ماده تشکیل شده است: یک چربی اشباع اسید استئاریک و منیزیم معدنی. اسید استئاریک در بسیاری از غذاها مانند: مرغ و تخم مرغ و پنیر و شکلات و گردو و…موجود است. از منیزیم اسئارات در صنعت دارو سازی در کپسول ها استفا
خاک دیاتومه هادسون کانادا آبتین شیمی

خاک دیاتومه

خاک دیاتومه چیست ؟ خاک دیاتومه یا خاک دیاتومیت محصولی کاملا طبیعی است که در گرید های مختلف خوراکی ، صنعتی موجود است و کارایی های متفاوتی دارد ، این خاک از بقایای فسیلی جلبک های دیاتوم ساخته شده است که در تصفیه روغن ها بیشترین استفاده را دارد تولید حشره کش ها ، استفاده در پوشش های لاستیکی و پلاستیکی ، استفاده به عنوان کاتالیزور و عایق حرارتی نیز برخی از کاربرد های این خاک طب

آبتین شیمی در شبکه های اجتماعی

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید تا از تخفیفات و فرصت های طلایی بهره مند شوید.